Nemesis - błędy w dodruku

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: MarekPlus »

BOLLO pisze: 24 lis 2020, 18:53
MarekPlus pisze: 24 lis 2020, 18:42 Nie bać się i kupować. Sprawdzać i zwracać :wink:
Spoiler:
Paragraf poprosze. Konkret.
Proszę:
Spoiler:
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: REBEL.pl »

tomuch pisze: 24 lis 2020, 16:54
Kisun pisze: 24 lis 2020, 16:09 Tytuł filmu nośny ale nie liczyłbym, że prezes powie coś więcej niż Rebel, ani że odbędzie się tam roast Rebela ;)
Akurat Rebela to lubi pojeżdżać ;)
Może nie pojeżdżać, ale wbić szpilkę to tu, to tam ;)

Przypominamy, że odpowiedź na większość pytań znajduje się na naszym live:
https://www.facebook.com/REBELpl/videos ... 4015635809

Na kilka rzeczy chcemy zwrócić uwagę:
1) zajęło nam 1,5 tygodnia ustalenie co się stało, przez ten czas nie bardzo mogliśmy udzielić odpowiedzi bo nie wiedzieliśmy co się wydarzyło. Odpakowaliśmy u nas na magazynie 120 pudełek, aby zbadać statystykę problemów, ściągnęliśmy z home office techników, aby asystowali przy sprawdzaniu, wszystko omawialiśmy trójstronnie z AR oraz drukarnią w Chinach, co z uwagi na różnice w strefach czasowych także jest zawsze opóźnione. Covid dosatkowo utrudnił tę operację. Powinniśmy Was na bieżąco aktualizować z przebiegiem operacji, największy błąd był taki, że nie mianowaliśmy nikogo osobą odpowiedzialną za nadzór tego procesu. Na początku było to pospolite ruszenie i taka osoba wyłoniła się po pewnym czasie, gdy to zaczęło zbyt długo trwać.

2) błąd koloru kafelków pomieszczeń nie jest winą technika (DTPowca), zostało to sprawdzone i oddane przez nas pliki nie miały błędu. Błąd nastapił najprawdopodobniej na ustawieniach maszyny w Chinach i fabryka przyznała się do niego, a także zadeklarowała wydrukowanie kafelków pomieszczeń na swój koszt.

3) pleśń w edycji 2019 dotyczy tylko części nakładu, najprawdopodobniej tylko część woreczków była źle przechowywana (bo to o przechowywanie chodzi, a nie o świeży, nie wyschnięty wydruk). Wyjątkowo pechowa sprawa, zwłaszcza, że najprawdopodobniej pleśń powstała już po spakowaniu elementów gry do pudełka i nie była do wykrycia podczas dopuszczania gry do dystrybucji, jeśli nie trafiliśmy na taki egzemplarz. Na chwilę obecną liczba reklamacji ze słowem kluczowym "pleśń" nie przekracza 10% reklamacji dla nakładu numerowanego "2019".

Ale może macie jeszcze jakieś pytania, na które nie ma odpowiedzi, czy jest coś co jeszcze należy wyjaśnić?
Zadawajcie, postaramy się rozwiać wątpliwości.

Dla trafiających tutaj pierwszy raz wklejamy odnośnik do informacji "co zrobić":

Błąd w dodrukach gry Nemesis
Obrazek
https://www.wydawnictworebel.pl/pages/b ... -1552.html
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5319
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1720 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: BOLLO »

REBEL.pl pisze: 27 lis 2020, 16:16 Może nie pojeżdżać, ale wbić szpilkę to tu, to tam ;)

Gdybyscie nie dostali cynka odemnie ze Trzewik bedzie nagrywal live w waszej sprawie to zapewne 3dni przed jego nagraniem wasze by sie nie pojawilo. Bo jakby to wygladalo gdybyscie wypowiadali sie po trzewiku a nie przed?
Portal nie jest idealny i bez skazy owszem. Ale ma jaja i nie boi sie konfrontacji. Dzisiejszy live na ktorym bylo ponad 500 osob (normalnie jest max 250) tylko pokazuje jak wazne to bylo dla nas. Nikt nie szukal sensacji a odpowiedzi ktora mysle ze Ignacy dobrze przekazal. Czy zgodna z wasza polityka? Zapewne nie. Do mnie przemawia to ze to my gracze musielismy zrobic raban zeby coa ruszylo na serio. Chodzi o zachowanie twarzy a nie zamatanie sprawy pod dywan. A to nie pierwszy raz.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 994
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 631 times
Been thanked: 543 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Irr3versible »

Aż sobie oglądnę z ciekawości...
Bollo, bardzo wątpię aby Rebel zaczął działać tylko dlatego że Ignacy Trzewiczek chciał nagrać planszowki tv o problemach z błędami...rozumiem rozgoryczenie, ale nie twórzmy alternatywnej narracji bo to tylko szkodzi - wszystkim.
Tilgor
Posty: 86
Rejestracja: 12 paź 2018, 23:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Tilgor »

REBEL.pl pisze: 27 lis 2020, 16:16 Ale może macie jeszcze jakieś pytania, na które nie ma odpowiedzi, czy jest coś co jeszcze należy wyjaśnić?
Zadawajcie, postaramy się rozwiać wątpliwości.

Dla trafiających tutaj pierwszy raz wklejamy odnośnik do informacji "co zrobić":

Błąd w dodrukach gry Nemesis
Obrazek
https://www.wydawnictworebel.pl/pages/b ... -1552.html
A brak poprawionych kart w edycji 2019? Jak tego Państwo nie wykryli podczas dopuszczania do dystrybucji? Zakładam że po prostu się ona nie odbyła dla tego wydania?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1932
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: tomuch »

tomuch pisze: 24 lis 2020, 12:39 Spleśniałe woreczki pojawiają się tylko w wydaniu z 2019? Mój egzemplarz właśnie leci do mnie i trochę obawiam się, co będzie, jeśli zobaczę, że jest 2019. Jestem alergikiem, bardzo niekorzystnie znoszę wszelkie pyłki. Nie chciałbym więc, żeby światek planszówkowy miał o jednego gracza mniej...
REBEL.pl pisze: 27 lis 2020, 16:16 3) pleśń w edycji 2019 dotyczy tylko części nakładu, najprawdopodobniej tylko część woreczków była źle przechowywana (bo to o przechowywanie chodzi, a nie o świeży, nie wyschnięty wydruk). Wyjątkowo pechowa sprawa, zwłaszcza, że najprawdopodobniej pleśń powstała już po spakowaniu elementów gry do pudełka i nie była do wykrycia podczas dopuszczania gry do dystrybucji, jeśli nie trafiliśmy na taki egzemplarz. Na chwilę obecną liczba reklamacji ze słowem kluczowym "pleśń" nie przekracza 10% reklamacji dla nakładu numerowanego "2019".
Ech... Czyli jestem niestety w tych 10% :evil:
Pleśń i sporo zarodników (maska FFP2 wystarczyła :lol: ), brak zębów, cztery zamienne karty, różne odcienie 1... Coś jeszcze by się dało? :roll:
Zdjęcia porobione, trzeba teraz wystosować mejla/formularz do Rebela.
W sumie to chyba nawet wściekły/zły nie jestem (no może ta pleśń...), każdemu się może zdarzyć. Szkoda, że przy takim tytule.
Dobrze, że Karnomorfy nie były jakoś długo w przedsprzedaży, bo nie wiem, kto by w ciemno zamówił :lol:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
TomD1
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: TomD1 »

Ogarnia mnie lekka frustracja. Ludzie chwalą Rebel, że dostają już nowe elementy. Niestety nie mogę powiedzieć tego samego.

Wysłaliście poza formularzem, maile z tymi samymi zgłoszeniami?
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Pynio »

No ja na FB w grupie Gry Planszowe i Nemesis Polska wrzuciłem zdjęcia z dostarczonych elementów.

Napisałem parę cierpkich słów, ponieważ się należy (i przypomnę tutaj jednemu oświeconemu inaczej użytkownikowi tego forum, że mogą zgłaszać uwagi także osoby, które NIE posiadają produktu), ale teraz sprawiedliwie podziękuję za dostarczenie elementów. Czekam jeszcze na zestaw naprawczy - karty + kafle.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: REBEL.pl »

BOLLO pisze: 27 lis 2020, 23:03
REBEL.pl pisze: 27 lis 2020, 16:16 Może nie pojeżdżać, ale wbić szpilkę to tu, to tam ;)
Gdybyscie nie dostali cynka odemnie ze Trzewik bedzie nagrywal live w waszej sprawie to zapewne 3dni przed jego nagraniem wasze by sie nie pojawilo. Bo jakby to wygladalo gdybyscie wypowiadali sie po trzewiku a nie przed? (...)
Przeceniasz naszą szybkość reakcji. Pomysł na nasze nagranie powstał wcześniej, ale z różnych powodów (nie tylko koronawirusowych) nie udało się go szybko zrealizować.

BOLLO pisze: 27 lis 2020, 23:03(...) Dzisiejszy live na ktorym bylo ponad 500 osob (normalnie jest max 250) tylko pokazuje jak wazne to bylo dla nas. Nikt nie szukal sensacji a odpowiedzi ktora mysle ze Ignacy dobrze przekazal. Czy zgodna z wasza polityka? Zapewne nie.
Dlaczego ma być niezgodna, skoro Ignacy konfrontował z nami informacje dzwoniąc do nas oraz do AR i zapoznając się z tematem, o czym sam wspomniał na live?
Nasze stanowisko jest znane i można się z nim zapoznać na live czy w FAQ:
live: https://www.facebook.com/REBELpl/videos ... 4015635809
FAQ: https://www.wydawnictworebel.pl/pages/b ... -1552.html
Natomiast live Portalu prezentuje przypuszczenia na ten temat w charakterystyczny dla siebie sposób.

BOLLO pisze: 27 lis 2020, 23:03Do mnie przemawia to ze to my gracze musielismy zrobic raban zeby coa ruszylo na serio.
No jasne, Rebel w ukryciu czekał na "raban" od graczy, licząc, że nikt nie zauważy, że sprawa" przejdzie bokiem".
Rebel nie miał co komunikować, bo nie wiedział co się wydarzyło. Potwierdziliśmy, że są błędy i zajmiemy się sprawą, ale ustalenie "kompletu wpadek" i sposobu reakcji, a także dat dostępności, zajęło mnóstwo czasu.

TomD1 pisze: 28 lis 2020, 09:31 Ogarnia mnie lekka frustracja. Ludzie chwalą Rebel, że dostają już nowe elementy. Niestety nie mogę powiedzieć tego samego.

Wysłaliście poza formularzem, maile z tymi samymi zgłoszeniami?
Jest 437 zgłoszeń na chwilę obecną (odejmując te w pełni przeprocesowane). Mail na reklamacje@rebel.pl powinien pomóc ustalić status Twojego zgłoszenia i oszacować czas w jakim zostanie rozpatrzone.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: MarekPlus »

Osobiście wolałbym zwrócić bubel i zamiast czekać na "oszacowanie czasu w jakim zgłoszenie zostanie rozpatrzone" zainwestować swoje pieniądze w inna grę. Na spokojnie ograć inny tytuł a jak wydawca upora się z problemem to sprzedać i kupić Nemesis. Ja kupujac grę chce się nia cieszyć od razu bo od razu zapłaciłem. Nikt mi płatności odroczonej nie dał.

Pomijam że wiecej jest przypadków (takze u innych wydawców) gdzie odpowiedz jest taka że "nie przeszkadza w rozgrywce" lub "nie wplywa na mechanikę". Tylko raban graczy jest mniejszy wiec można zlać klienta.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5319
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1720 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: BOLLO »

Przeceniasz naszą szybkość reakcji.
No właśnie widzę ....

Nie mam zamiaru nikogo szkalować tym bardziej że i ja jestem waszym klientem i 1/3 mojej kolekcji to właśnie wasze wydane gry nie mniej jednak prawie 500zgłoszeń (a to nie wszystkie) jest zatrważające . Dlaczego zapieracie się rękami i nogami zamiast odebrać całe 2 trefne partie odesłać kitajcom i niech sami się tym babrają. A wy zrobicie nowy wolny od wad dodruk i prześlecie kupującym którzy się do was zgłosili. Myślę że tak dużą firmę jak Rebel stać na takie posunięcie.
Klient powinien mieć tak naprawdę spokój i pewność że wszystko zostanie sprawnie naprawione a takowej nie ma bo nawet nie do końca wie co jest i co może być nie tak z grą. Kupując jakąkolwiek grę jestem w stanie TYLKO przeliczyć komponenty i sprawdzić gre pod kontem wizualnym i językowym. Reszta błędów jest po prostu dla zwykłego gracza nieobeznanego ze specyfiką produktu trudne do wyjaśnienia.

A po twoim wpisie widać że już nie wytrzymujecie tego bo zaczynacie być niegrzeczni i na"atak" reagujecie atakiem. A dewiza powinna być nie zmienna "Klient jest najważniejszy"
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: MarekPlus »

"Klient jest najważniejszy"
Zgadzam się. Niestety od jakiegoś czasu wygląda to tak że wydawnictwa wiedzą że przykładowo drukarnia dała ciała ale lepiej zakopać głowę w piasek i kto się zgłosi to się zgłosi. Napisze się że "oczywiście przepraszamy, ale to nie nasza wina i tak ogólnie to nie powinno nikomu przeszkadzać w graniu...". Jak klient będzie się rzucać to dla świętego spokoju mu wymienimy, a cała reszta ludzi która np. nie wie ze ma błędy na kartach psujace balans gry to już nas nie obchodzi.

Ot takie niewinne badanie ile klient jest w stanie przyjąć na klatę naszych niedociągnięć. Nie jest tajemnicą że drogie gry kupują pasjonaci wiec jak nie będzie poprawionej wersji to i tak kupią. Nie maja wyboru. To jest może nasz bład właśnie? Ze jesteśmy pasjonatami kupujacymi i wspierajacymi drogie gry (już nawet nie liczę ile różnych projektów gier/komiksow/figurek/książek wspierałem choćby kilka złotych/euro żeby docenić prace i pomóc w realizacji). To że potem wmawia nam się że talia kart w 3 różnych odcieniach to nie jest problem?
Yakano
Posty: 40
Rejestracja: 31 paź 2019, 23:39
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Yakano »

Znalazłem na stronie Rebela:

Niektóre elementy (np. lufa broni mechanika czy zęby intruzów) zostały też przeprojektowane, aby nie uszkadzały się w trakcie transportu.

Chodzi o ten brak zębów? ;) Tak przeprojektowali, że ich zabrakło? Zastawiam się nad zakupem ale jeśli mają być bezzębne to rezygnuje.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Pan_K »

Yakano pisze: 30 lis 2020, 22:12 Znalazłem na stronie Rebela:

Niektóre elementy (np. lufa broni mechanika czy zęby intruzów) zostały też przeprojektowane, aby nie uszkadzały się w trakcie transportu.

Chodzi o ten brak zębów? ;) Tak przeprojektowali, że ich zabrakło? Zastawiam się nad zakupem ale jeśli mają być bezzębne to rezygnuje.
WOW!

Niech dobrze zrozumiem: nie kupisz gry za 500 zł, bo figurki nie mają zębów?

Szacun.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Yakano
Posty: 40
Rejestracja: 31 paź 2019, 23:39
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Yakano »

Pan_K pisze: 30 lis 2020, 22:32
Yakano pisze: 30 lis 2020, 22:12 Znalazłem na stronie Rebela:

Niektóre elementy (np. lufa broni mechanika czy zęby intruzów) zostały też przeprojektowane, aby nie uszkadzały się w trakcie transportu.

Chodzi o ten brak zębów? ;) Tak przeprojektowali, że ich zabrakło? Zastawiam się nad zakupem ale jeśli mają być bezzębne to rezygnuje.
WOW!

Niech dobrze zrozumiem: nie kupisz gry za 500 zł, bo figurki nie mają zębów?

Szacun.
Dokładnie tak. Ale czekam na odpowiedź czy wszystkie figurki będą od teraz wyglądać tak jak na zamieszczanych fotkach. Ktoś porównał to do "karpia" ;)
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: MarekPlus »

Ja widzę to tak:

Obrazek
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: EVOCATVS »

Pan_K pisze: 30 lis 2020, 22:32
WOW!

Niech dobrze zrozumiem: nie kupisz gry za 500 zł, bo figurki nie mają zębów?

Szacun.
Tak według mnie, jak liczą sobie 500 zł za grę, to figurki powinny być przynajmniej na takim poziomie, jak te od GW, więc zrobienie ich byle jak (a na części fotek wyglądają dość lipnie np. brak zębów czy dziwne podpórki) raczej nie zachęca do zakupu.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Fenrisek83 »

EVOCATVS pisze: 01 gru 2020, 10:28
Pan_K pisze: 30 lis 2020, 22:32
WOW!

Niech dobrze zrozumiem: nie kupisz gry za 500 zł, bo figurki nie mają zębów?

Szacun.
Tak według mnie, jak liczą sobie 500 zł za grę, to figurki powinny być przynajmniej na takim poziomie, jak te od GW, więc zrobienie ich byle jak (a na części fotek wyglądają dość lipnie np. brak zębów czy dziwne podpórki) raczej nie zachęca do zakupu.
Space Hulk z przed kilku lat gra. Mniej elementów, kartonowe żetony za około 400 zł. W nemsisise sporo kart, tokeny i inne pierdoły. Porównywanie do gw nie ma sensu.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: EVOCATVS »

Czemu bez sensu? Dwie duże i dość drogie gry, których jednym z głównych atutów mają być figurki.
Za SH dałem bliżej 300. Kartonowe elementy też są bardzo dobrej jakości i w jednolitym kolorze, w żadnej innej planszówce nie widziałem lepszych. Z figurkami podobnie, jedyne lepsze, to te nowsze od GW.
Yakano
Posty: 40
Rejestracja: 31 paź 2019, 23:39
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Yakano »

To nie jest gra, którą już muszę mieć. Jeśli narazie te figurki tak wyglądają to sobie odpuszcze... poza tym wsparłem Lockdown, więc nie man ciśnienia. Jeśli będzie kolejny dodruk i może poprawią jakość w podstawce to wtedy czemu nie ;)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Pan_K »

EVOCATVS pisze: 01 gru 2020, 10:28
Pan_K pisze: 30 lis 2020, 22:32
WOW!

Niech dobrze zrozumiem: nie kupisz gry za 500 zł, bo figurki nie mają zębów?

Szacun.
Tak według mnie, jak liczą sobie 500 zł za grę, to figurki powinny być przynajmniej na takim poziomie, jak te od GW, więc zrobienie ich byle jak (a na części fotek wyglądają dość lipnie np. brak zębów czy dziwne podpórki) raczej nie zachęca do zakupu.
Co prawda GW kojarzy mi się jedynie z gazetą wyborczą, ale ogólny sens chyba chwytam. Czyli gra może być świetna mechanicznie, generować niesamowite odczucia, mieć tzw. "immersję", wciągać towarzystwo w przygodę, w której dokładanie znaczników szmeru rodzi ciarki na plecach, figurki wyglądają fantastycznie... - ale nie mają ząbków, to sobie odpuszczam.

Szacun.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
wert74
Posty: 118
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: wert74 »

Pan_K pisze: 02 gru 2020, 09:18
EVOCATVS pisze: 01 gru 2020, 10:28
Pan_K pisze: 30 lis 2020, 22:32
WOW!

Niech dobrze zrozumiem: nie kupisz gry za 500 zł, bo figurki nie mają zębów?

Szacun.
Tak według mnie, jak liczą sobie 500 zł za grę, to figurki powinny być przynajmniej na takim poziomie, jak te od GW, więc zrobienie ich byle jak (a na części fotek wyglądają dość lipnie np. brak zębów czy dziwne podpórki) raczej nie zachęca do zakupu.
Co prawda GW kojarzy mi się jedynie z gazetą wyborczą, ale ogólny sens chyba chwytam. Czyli gra może być świetna mechanicznie, generować niesamowite odczucia, mieć tzw. "immersję", wciągać towarzystwo w przygodę, w której dokładanie znaczników szmeru rodzi ciarki na plecach, figurki wyglądają fantastycznie... - ale nie mają ząbków, to sobie odpuszczam.

Szacun.
Powinieneś dodać, że te ząbki, jeśli są, widać dopiero przez lupę (lub z bardzo bliska). Ja też ich chyba nie mam ale dowiedziałem się o tym dopiero tutaj :). A żeby to potwierdzić musiałem figurki poddać drobiazgowemu badaniu :).
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: EVOCATVS »

To, w końcu, wyglądają fantastycznie czy maja niedoróbki w detalach? A na fotkach widać więcej baboli niż zęby, więc rozumiem, że kogoś to może zniechęcać do położenia za grę 4-5 stów.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Pynio »

Ale jakie babole?

Jestem po malowaniu całego zestawu stworów podstawowych z obecnego dodruku z 2019 (czyli ten "najgorszy", jednak figurki są z poprawionymi podstawkami czyli chyba te lepsze) i.... serio... takie szczegóły?

Zębów to ja w ogóle nie malowałem, bo nie mam lupy, a oczy i ręka już nie ta - pędzlem bym nie trafił. Rzeczone jednak były, jakby kto pytał. Odpowiednie do wielkości figurek.

Czekaj jak dostaniesz talię kart po francusku, to się będziesz zębami przejmował.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Fenrisek83 »

Space Hulk sprzedaje się figurkami a nemesis klimatem, mechaniką i trochę figurkami. Jednak coraz lepiej im wychodzą z kazda nowa gra. GW ma 4 dekady doświadczenia w grach i tworzeniu modeli.
SH jest 30 letnim pudrowanym antykiem. Spora część artów w odgrzewana a w nemesisei wszystko ładnie zilustrowane.
A co do zębów moje figurki mają ale mam wersje z ks.
Formy się zużywają a nowych pewnie nie robili bo taniej może i w tym problem. Jak czytam to rebel się nie postarał. Ja czekałem do 2 fali na silniki i poprawione karty.
Jak już zobaczyłem to te dodatkowe żetony leż z voidów i wierzyczek się różnią co pasuję odbiór dodatków
ODPOWIEDZ