Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Gromb »

Pamiętacie, jak zaczynał atlas ( ten od kleju). Tak się rodzą firmy. Niestety, też miałem problem z kontaktem i wysyłką wspartych pozycji. W końcu pewnie wylądowałem w spamie, jak wielu z nas, ale wciąż w nich wierzę i daje im czas. Jeden etat w wydawnictwie na chwilę obecną, to pstry koń na tym etapie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: hrachubi »

Ja też nie dostałem odpowiedzi na wiadomość w sprawie braków w paczce....

....tylko od razu paczkę z tym czego brakowało :D
toblakai
Posty: 1275
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 227 times
Been thanked: 237 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: toblakai »

Piettrucha czy są jakieś nowe informacje na temat premiery dodatku do Roll for the Galaxy? Ostatnio podaliście, że gra trafi do waszego magazynu w drugiej połowie października i chciałem się dowiedzieć czy jest jakaś nikła szansa iż to będzie jeszcze w tym tygodniu?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Yavi »

toblakai pisze:Piettrucha czy są jakieś nowe informacje na temat premiery dodatku do Roll for the Galaxy? Ostatnio podaliście, że gra trafi do waszego magazynu w drugiej połowie października i chciałem się dowiedzieć czy jest jakaś nikła szansa iż to będzie jeszcze w tym tygodniu?
GFP na Facebooku pisze:A za kilka tygodni, na początku listopada, będzie już dostępne rozszerzenie do Roll for the Galaxy, czyli Ambicja!
toblakai
Posty: 1275
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 227 times
Been thanked: 237 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: toblakai »

Chyba zapeszyłem pytając :D Trudno, najwyżej moje oczekujące zamówienie połączy się z Drukiem z Żądanie od Galakty w listopadzie i będzie mega paka.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

mikeyoski pisze:Kontakt z wydawnictwem jest fatalny. Fatalny. Niby mają w szeregach nowego pracownika w postaci naczelnego Board Times, ale to kompletnie nic nie zmienia. Odpowiedź na maila po dwóch tygodniach, albo i w ogóle. Przykre to :-(
Obecność-lub nie- Krzyśka w naszych szeregach nie ma żadnego wpływu na komunikację z klientami. Jego obowiązki to coś zupełnie innego.
Gromb pisze:Pamiętacie, jak zaczynał atlas ( ten od kleju). Tak się rodzą firmy. Niestety, też miałem problem z kontaktem i wysyłką wspartych pozycji. W końcu pewnie wylądowałem w spamie, jak wielu z nas, ale wciąż w nich wierzę i daje im czas. Jeden etat w wydawnictwie na chwilę obecną, to pstry koń na tym etapie.
Lepiej bym tego nie napisał.
hrachubi pisze:Ja też nie dostałem odpowiedzi na wiadomość w sprawie braków w paczce....

....tylko od razu paczkę z tym czego brakowało :D
I właściwie w tym kierunku to będzie zmierzało. Przy bardzo małych zasobach ludzkich musimy standaryzować procesy. Konsekwencją tego, będzie niebawem ogłoszenie zasad, które będą obowiązywać po kampaniach. Dla osób, które uzupełniają ankiety nic się nie zmienia. Natomiast wszelkiego rodzaju dosyłki czy wysyłki reklamacji - np. związanych z błędnym zapakowaniem paczki przez nas, uszkodzeniem wysyłki, błędnym zapakowaniem egzemplarza przez drukarnię, będą wychodziły od nas jeden raz w tygodniu. Więcej o tym - wkrótce. Jedno jest pewne- kolejny raz jesteśmy zmuszeni zmienić firmę która zajmuje się tymi wysyłkami po kampaniach. O ile w b2b wszystko działa elegancko, o tyle dosyłki, reklamacje, odsyłki to na chwilę obecną droga przez mękę. Nie po to outsorceujemy cały proces, żeby jedna osoba -u nas- musiała się tym zajmować cały boży dzień- jak np. wczoraj... :roll:
toblakai pisze:Piettrucha czy są jakieś nowe informacje na temat premiery dodatku do Roll for the Galaxy? Ostatnio podaliście, że gra trafi do waszego magazynu w drugiej połowie października i chciałem się dowiedzieć czy jest jakaś nikła szansa iż to będzie jeszcze w tym tygodniu?
Ambicja trafi do sklepów które zamówiły swoje kopie w przedsprzedaży, między 31.10 a 04.11. :) Także śmiało- zapraszam do składania zamówień w waszych ulubionych sklepach. :)

____________________________________________________________________________________________

Wróciliśmy z Essen. Mamy do ogrania ok 140 gier, oraz ok 30 prototypów. Za nami blisko 70 spotkań z partnerami z którymi już współpracujemy, oraz nowymi.

Już teraz mogę powiedzieć, że kolejną kampanię na naprawdę duża rzecz uruchomimy 10.11.2016 - ogłoszenie tego co to będzie za jakiś czas.
Kolejną- tym razem implementację kampanii z KS na Polski rynek- na samym początku stycznia.

W międzyczasie zaakceptowaliśmy mockup Najeźdźców- już się produkują- na naszym FB zdjęcie- , oraz wysłaliśmy wszystkie pliki do Odlotowego Wyścigu. Kingdomino oraz "No co tam?" właściwie są już gotowe i niedługo ruszają w morską podróż do Polski.
Mage Wars - Arena jest już w 100% skończona, bardzo niedługo rozpocznie się produkcja. Dołożyliśmy dodatkową korektę, żeby być 100% pewnym, że zrobiliśmy absolutnie wszystko, żeby gra była wolna od wad w tłumaczeniu. Oznacza to prawdopodobnie opóźnienie startu produkcji, natomiast zdecydowaliśmy, że część nakładu - tę dla wspierających- wyślemy do Polski pociągiem. Cena jest co prawda o ok 35% wyższa, natomiast zamiast 7 tygodni, możemy mieć gry u Nas, w Krakowie po ok 20-22 dniach od odebrania ich z drukarni. Skracamy więc czas oczekiwania w ten sposób o połowę.

Mistfall - rozmawialiśmy z NSKN. Żeby przekazać Wam ostateczne informacje na ten temat, potrzebujemy jeszcze odrobinę czasu. To że my jesteśmy klientem NSKN, NSKN klientem drukarni, drukarnia część elementów- w tym nieszczęsne karty, podzleca w innym podmiocie - wydłuża proces decyzyjny. Ważna i dobra rzecz jest taka, że wszystkie strony zgodziły się z naszym stanowiskiem- nie możemy zostawić klientów- czyli Was- bez odpowiedzi oraz z nie takim produktem za jaki zapłaciliście.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
TTR_1983
Posty: 3940
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

140 gier do grania+ 30 prototypów? O k.... :mrgreen:
10.11.2016 coś dużego....dawać mi tu tytuł, bo 25.10 wypłata i do 10.11 może już niewiele zostać :mrgreen:
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

Piettrucha pisze:
mikeyoski pisze:Kontakt z wydawnictwem jest fatalny. Fatalny. Niby mają w szeregach nowego pracownika w postaci naczelnego Board Times, ale to kompletnie nic nie zmienia. Odpowiedź na maila po dwóch tygodniach, albo i w ogóle. Przykre to :-(
Obecność-lub nie- Krzyśka w naszych szeregach nie ma żadnego wpływu na komunikację z klientami. Jego obowiązki to coś zupełnie innego.


Wiem, jakie ma mniej więcej obowiązki. Ale 3 tygodnie czekania na odpowiedź na maila? No cóż... Zresztą i tak pewnie się odpowiedzi nie doczekam :-)



Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Bary »

Piettrucha pisze:Już teraz mogę powiedzieć, że kolejną kampanię na naprawdę duża rzecz uruchomimy 10.11.2016 - ogłoszenie tego co to będzie za jakiś czas.
Niech to będzie Legendary Alien...
Spoiler:
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: karawanken »

A ja się wyprztykałem z funduszy do gwiazdki. Ale jak to będzie Firefly to żona powiedziała, że sama znajdzie fundusze :D
Ciekawe też co to za implementacja KS w styczniu, może jakaś podpowiedź?
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: RunMan »

Piettrucha pisze:naprawdę duża rzecz uruchomimy 10.11.2016 - ogłoszenie tego co to będzie za jakiś czas.
Kolejną- tym razem implementację kampanii z KS na Polski rynek- na samym początku stycznia.
Ehh, znów rozpoczęliście lawinę spekulacji ;)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: kamron6 »

I teraz strach kupić jakąkolwiek grę po angielsku, bo może GFP ją wyda ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: morris »

A coś się okazało w sprawie "update" do Dominion i Intrygi (chodzi o te nowe karty) ?
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: pinata »

Piettrucha pisze:Mage Wars - Arena jest już w 100% skończona, bardzo niedługo rozpocznie się produkcja. Dołożyliśmy dodatkową korektę, żeby być 100% pewnym, że zrobiliśmy absolutnie wszystko, żeby gra była wolna od wad w tłumaczeniu.
Doskonałe wiadomości. A jak w tym kontekście wygląda Akademia?

Jestem za tym, żeby ją również opóźnić, na rzecz dodatkowej korekty (lub dwóch) ;)
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

morris pisze:A coś się okazało w sprawie "update" do Dominion i Intrygi (chodzi o te nowe karty) ?
Zero konkretów na razie. Stoimy w każdym razie na swoim stanowisku- jeśli cena nie będzie zaporowa, przygotujemy jeden druk. :)
pinata pisze:
Piettrucha pisze:Mage Wars - Arena jest już w 100% skończona, bardzo niedługo rozpocznie się produkcja. Dołożyliśmy dodatkową korektę, żeby być 100% pewnym, że zrobiliśmy absolutnie wszystko, żeby gra była wolna od wad w tłumaczeniu.
Doskonałe wiadomości. A jak w tym kontekście wygląda Akademia?

Jestem za tym, żeby ją również opóźnić, na rzecz dodatkowej korekty (lub dwóch) ;)
Właśnie jest "na warsztacie" naszego nadwornego DTPowca. Proces zajmie jeszcze kilka dni. Potem 2 korekty i pliki będą gotowe.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Epyon »

Jakby Wam brakowało czasu na ogrywanie, to Planszowe Tychy chętnie pomogą. :)
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: morris »

Piettrucha pisze:
morris pisze:A coś się okazało w sprawie "update" do Dominion i Intrygi (chodzi o te nowe karty) ?
Zero konkretów na razie. Stoimy w każdym razie na swoim stanowisku- jeśli cena nie będzie zaporowa, przygotujemy jeden druk. :)
No ciekaw jestem, czy Rebel to sprowadzi (w sensie czy ktoś, od kogo biorą gry, bo sami chyba nie sprowadzają) i po ile będzie chodzić - mam na myśli wersję angielską. Ja już kupiłem - wyszło po około 40 PLN za pudełeczko :-)
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: karawanken »

RunMan pisze:
Piettrucha pisze:naprawdę duża rzecz uruchomimy 10.11.2016 - ogłoszenie tego co to będzie za jakiś czas.
Kolejną- tym razem implementację kampanii z KS na Polski rynek- na samym początku stycznia.
Ehh, znów rozpoczęliście lawinę spekulacji ;)


To ten wątek jest do czegoś innego niż spekulacje "co też wyda GFP" ;)
zawadz
Posty: 60
Rejestracja: 18 wrz 2007, 14:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: zawadz »

Gwoli sprawiedliwości chciałem tylko dać znać, że dostałem w końcu swego Rolla. Pudełko gry znów uszkodzone, ale w końcu mam ją w swoich łapkach.
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: zomboni »

Piettrucha pisze: Ambicja trafi do sklepów które zamówiły swoje kopie w przedsprzedaży, między 31.10 a 04.11. :) Także śmiało- zapraszam do składania zamówień w waszych ulubionych sklepach. :)
Ptaszki coś ćwierkają (bez skojarzeń :D ), że premiera przesunięta na połowę listopada. Prawda to czy ploty?
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

zomboni pisze:
Piettrucha pisze: Ambicja trafi do sklepów które zamówiły swoje kopie w przedsprzedaży, między 31.10 a 04.11. :) Także śmiało- zapraszam do składania zamówień w waszych ulubionych sklepach. :)
Ptaszki coś ćwierkają (bez skojarzeń :D ), że premiera przesunięta na połowę listopada. Prawda to czy ploty?

Myślę, że ok 04.11 gry powinny już być w sklepach.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Z aleplanszówki dostałem informację że w połowie listopada, ale może po prostu się zaasekurowali na poczet ewentualnych poślizgów czasowych :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Raczej asekuracyjnie podchodzą do tematu. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Też mam taką nadzieję :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Dr. Nikczemniuk pisze:Też mam taką nadzieję :wink:
Nie ma w każdym razie jakiegokolwiek powodu, żeby aleplanszówki nie otrzymały gier na premierę. ;) Co prawda przedsprzedaż idzie -bez cienia kokieterii- dużo lepiej niż się spodziewaliśmy, ale nie przewidujemy problemów z dostępnością. ;)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
ODPOWIEDZ