(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jerrymagu »

Witajcie
Ja niestety jestem zmuszony odwołać swoją obecność w dniu dzisiejszym :(
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Pałam żądzą rewanżu w Dungeon Lords, choćby za tydzień! Tym razem, już znając zasady, będzie łatwiej.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Wielkie dzięki dla Staszka, Pawła i l.a.d. za partyjkę Confuciusa i Liberte. Szczególnie Liberte zabolało, bo czerwona zaraza zepchnęła mnie z pozycji faworyta na 3. miejsce podium.
No i witamy Filipa po chyba aż trzytygodniowej nieobecności :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Dobre spotkanie.

Najpierw planowany Dungeon Lords w planowanym składzie. Każdy jakąś nauczkę wyniósł z tej gry - czy to na temat strategii walki czy to na temat rozkładu kart czy też wreszcie na temat przepisów (lepiej jednak czytać przepisy na dzień a nie na tydzień przed rozgrywką ;) ). O dziwo czułem nawet niejaką kontrolę nad rozgrywką i udało się to potwierdzić dobrym wynikiem - 24pkt. to mój rekord. Dzielny Cin, który bardzo niechętnie wpuszczał stwory do swego lochu ale nie płacił podatków był drugi, skupiony i pięknie optymalizujący Micelius był trzeci (czegoś chyba jednak zabrakło ;) ) a schizofretka ('to najbardziej karająca gra w jaką grałem') zajął ostatnie miejsce, na otarcie łez otrzymując najwięcej samodzielnych tytułów z nas wszystkich. Sam też poczyniłem/potwierdziłem bardzo istotne obserwacje strategiczne na przyszłość, jednak zachowam je dla siebie - wiele musiałem przeżyć jako dungeon lord żeby je pozyskać, więc tak łatwo ich nie oddam ;)

Potem nastąpiło szybkie Mondo - nawet prawie dobrze policzyłem na miejscu wyniki :) Bezkonkurencyjny był piotrsmu - 92, dalej ja - 69, LeoGM 60 (tutaj korekta w dół o 9, bo źle pierwotnie zsumowałem) i GrzeL - 39 (złe zrozumienie przepisów w pierwszej rundzie i minimum kilkanaście VP w plecy). Ogólnie nigdy nie widziałem tak wysokiego i wyrównanego poziomu wśród nowicjuszy.

--

No i na koniec ciekawostka przyrodnicza - geekotriumwirat grający _JEDNOCZEŚNIE_ w 3 gry (Battle Line, Blue Moon i Call of Cthulu). Są to 2-osobówki, zatem kazdy członek tria grał jednocześnie w 2 gry - po jednej z każdym sąsiadem.

Takie rzeczy tylko w Chwili :D

Obrazek
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

ciekawe to granie w kilka gier-rzeczywiście tylko w Chwili :)
Dzięki za Confuciusa i Liberte.
Confucius bardzo mi się spodobał-bardzo ciekawie się grało, wcale nie za długo(2h15minut).Na początku nikt nie wiedział co się dzieje,ale z czasem było tylko lepiej.
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 157
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tytus »

jax pisze:Potem nastąpiło szybkie Mondo - nawet prawie dobrze policzyłem na miejscu wyniki :) Bezkonkurencyjny był piotrsmu - 92, dalej ja - 69, LeoGM 60 (tutaj korekta w dół o 9, bo źle pierwotnie zsumowałem) i GrzeL - 39 (złe zrozumienie przepisów w pierwszej rundzie i minimum kilkanaście VP w plecy). Ogólnie nigdy nie widziałem tak wysokiego i wyrównanego poziomu wśród nowicjuszy.
Przy czym na moje oko graliście kompletnie źle ;) Piotrsmu używał dwóch rąk (!!!) przerzucając i wirując kafelkami. W zasadach jest to jasne - jedna ręka, podnosisz kafelek i jak ci nie pasuje odkładasz. Nie można nimi szyko mieszać i przerzucać, właśnie po to aby inny gracz mógł obserwować co kto bierze i co gdzie odkłada.

Wydaje mi się, że jako jedyny grałeś tak jak należy, więc powinieneś się czuć zwycięzcą :)

Dzięki wszystkim obecnym. Fajnie się patrzyło na tyle tytułów :) Szkoda, że ostatnio nie mam czasu na granie...
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

tytus pisze:Przy czym na moje oko graliście kompletnie źle ;) Piotrsmu używał dwóch rąk (!!!) przerzucając i wirując kafelkami. W zasadach jest to jasne - jedna ręka, podnosisz kafelek i jak ci nie pasuje odkładasz. Nie można nimi szyko mieszać i przerzucać, właśnie po to aby inny gracz mógł obserwować co kto bierze i co gdzie odkłada.
Aha, muszę sprawdzić w instrukcji, pewnie zapomniałem o tej zasadzie.
tytus pisze:Wydaje mi się, że jako jedyny grałeś tak jak należy,
W sumie taki nawyk mam z Galaxy Truckera, gdzie pamiętam że tylko jedna ręka może brać kafle.
tytus pisze: Dzięki wszystkim obecnym. Fajnie się patrzyło na tyle tytułów :) Szkoda, że ostatnio nie mam czasu na granie...
No szkoda, szkoda. Brakuje Twojej pozytywnej energii ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: piotrsmu »

przed grą pytałem jacka czy trzeba używać jednej ręki, odparł że nie więc nadal czuję się zwycięzcą
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Po wczorajszym laniu w Liberte już doszedłem do siebie, w związku z tym mogę już podzielić się wrażeniami :D .

Jako pierwszy Confucius. Bardzo przyjemna gra. Mimo, że na początku nie wiedziałem za bardzo jak się poruszać, udało mi się skończyć nie najgorzej. Gra ma bardzo ciekawą mechanikę. Wielki plus za system zależności (zobowiązań pomiędzy graczami). Powoduje to, że jak już byłem prawie pewien że w jednym z ministerstw zgarnę 1 miejsce nagle wylądowałem na 2... Gra jest szybka, nie ma specjalnego downtimu, nikomu się nie dłużyła. Z chęcią niedługo zagram jeszcze raz.

No i teraz jeszcze Liberte. Ech... wczorajsza porażka bardzo bolała. Zwłaszcza, że byłem liderem po 3 turze. Gratulacje dla Staszka i Pawła za doprowadzenie do czerwonej rewolucji. Niestety mogłem być tylko biernym obserwatorem jak Francja zmienia się w pole czerwonych radykałów (miałem głównie czerwone karty...). Dzięki rewolucji Paweł zajął miejsce pierwsze o 1 punkt wyprzedzając Staszka. KubaP zmieścił się na najniższym stopniu podium a ja zająłęm zaszczytne 4 miejsce :wink:
Greed, for lack of a better word, is good.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Po 3 turze sytuacja wyglądała tak,że Łukasz z Kubą mieli (chyba) 17 i 16 punktów, a my z Pawłem odpowiednio 6 i 5-( w Liberte to strata nie do odrobienia-no chyba,że .... ;) ) musieliśmy coś zrobić. :)
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Czy istnieją jakieś szanse aby w końcu odpalić Die Machera?

A jeśli szans na Die Machera nie będzie, to czy ktoś jest chętny zagrać (i przynieść, bo ja nie posiadam :( ) w Boże Igrzysko?
Greed, for lack of a better word, is good.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

O Die Macherze(jeśli tak można powiedzieć) nie będę sie wypowiadał-chciałbym zagrac,ale pewnie będzie ciężko-ale myślałem,że AL będzie a nie BI.
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Ok. To w ten poniedziałek jeśli tradycyjnie DM nie wypali to ruszamy AL. Ale nie ukrywam, że BI też z chęcią bym zagrał w najbliższym czasie. 12.03 mnie co prawda nie będzie, ale za to na 19.03 bym się umówił na BI. Możemy taki plan przyjąć? :wink:
Greed, for lack of a better word, is good.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Możecie się tak umówić :mrgreen:
Jednym słowem , ja ( na razie) B I odpuszczam.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Ja zagram w AL (rozumiem, że w 3 osoby?), chyba, że wystąpią trzy warunki konieczne:
a) będzie ktoś, kto będzie miał duże ciśnienie, żeby zagrać w AL
b) znajdzie się inny ktoś, kto będzie chciał zagrać w Zimną Wojnę i:
c) ma za sobą już kilka-kilkanaście partii
Pozdr,
Kuba
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Tak AL TYLKO w 3 osoby
przykro mi tym razem się uparłem i będę twardy
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

staszek pisze:Tak AL TYLKO w 3 osoby
przykro mi tym razem się uparłem i będę twardy
Lubię to!
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

będę raczej bliżej 18 niż 17.30 ,ale jeszcze to potwierdzę
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vandal »

90% wpadne, jutro wieczorem potwierdze finalnie.
Przyniosę Zimną Wojne, ale z chęcią zagram w coś skomplikowanego fantasy.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

Ja pojawię się ok. 17.00 i wezmę Dominiona: Intrygę. Jestem umówiony na 18.30, więc zagrałbym w coś do tego czasu (ale tak, żeby naprawdę być wolnym od 18.30), np. właśnie we wspomnianego Dominiona.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vandal »

Ehhh widzę że trochę tu się przyda mechanizm z forum paintballowego co do ustawek bo z pojedynczych postów robi się niestety bałagan organizacyjny.

Mianowicie każda osoba która zmienia obecność na ustawce (na plus czy na minus), na końcu swojego nowego posta kopiuje istniejącą listę i dokonuje na niej zmiany stosownej co do obecności.
Proponuje pisać KTO/KIEDY BĘDZIESZ/CO PRZYNIESIESZ.

Wiadomo nie załatwia to sprawy kto w co będzie grał, ale pozwoli bez szukania bo postach zobaczyć ile osób będzie i co będzie dostępne.

1. Vandal/ 18.00/ Zimna Wojna
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Są chętni na powtórkę Dungeon Lords?
A może na odświeżenie Genuy, Książąt Florencji, ewentualnie skopanie mi tyłka w Caylusa lub Agricolę?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

W ten poniedziałek nie będzie Jaxa - więc jeśli rewanż w Dungeon Lords, to bez niego... w sumie nawet mógłbym poćwiczyć, tylko czy się egzemplarz znajdzie...

Ale tym razem najchętniej bym poznawał - np. Troyana, Helvetię, Zamki Burgundii... druga partyjka Hawaii też by mnie bardzo ucieszyła... Chętni do przyniesienia?

No i wreszcie jestem chętny do Trhough the Ages - a sam przynisoę wybitne,, acz mało cenione klasyki, czyli Carson City i/lub Syllę

Mnóstwo tytułów, ale to dlatego, że proszę o twórczy ferment - co kto jest gotów przynieść i w co zagrać...
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vandal »

Niestety odpadam, zmieniam jutro miejsce zamieszkania więc mam trochę mniej zabawną atrakcję jutro.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

schizofretka pisze: A może na odświeżenie Genuy, Książąt Florencji, ewentualnie skopanie mi tyłka w Caylusa lub Agricolę?
Jestem chętny na wszystkie oraz na Helvetię.
ODPOWIEDZ