Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Z tego co wymieniłeś to drugą talię Goblinów albo Elfów Feniksa weź. Jedno i drugie dobre samo w sobie, dobrze się komponuje przy deckbuildingu.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

Flogiston pisze:Każdy może sobie doceniać jak mu się żywnie podoba co nie zmienia faktów, że Mistrzów można podzielić na 3 grupy, m.in.:
SILNI: Oldin, Tacullu, Grognak
PRZECIĘTNI: Sunderved, Maldaria, Rallul
SŁABI: Samuel, Mugglug, Ret-Talus
Oczywiście zdarzy się, że ktoś umieści tego czy innego Mistrza w innej grupie ze wzgldu na prywatne pobudki, ale przy dużej grupie rozkład zacząłby się w ten sposób kreować.
Ogólnie wszystko zależy od stylu i sposobu w jaki grają nasi przeciwnicy. Ale Samuel czy Mugglug są uznawani za bardzo silnych summonerów.

Moja zupełnie nieobiektywna, prywatna lista kształtuje się tak (nie biorę pod uwagę aliansów).

A. Najtmer - niepokoję się gdy ktoś ich wyciąga na przeciwko mnie.
Grognack, Tundle, Demagog, Nikuya Na, Mugglug, Tacullu, Krusk, Rallul,

B. Hard - nieco słabsi niż kategoria wyżej, ale dalej mocni.
Oldin, Vlox, Samuel, Mad Sirian, Elien

C. Normal - nie wyróżniają się niczym szczególnym.
Abua Shi, Maldaria, Sera, Jexik, Dzikus, Sundervered, Ret-Talus

D. Easy - summonerzy, którzy są moim zdaniem odrobinę zbyt słabi, ale nadal (jak to w sw) w rękach eksperta potrafią zaskoczyć
Sneeks, Bolvi, Selundar, Torgan
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Phate »

myślę właśnie nad rozszerzeniem kolekcji o elfy feniksa oraz o drugą talię krasnoludów gildii.
Przemawia do mnie ich defensywny charakter - mury, wieże strażnicze całkowicie opancerzone krasnoludy.

Jak to wygląda w praktyce, sprawdza się ? Czy dobrze wygląda tylko na papierze ?

P.S. Widzę, że kolega nademną uznał Bolviego za słabego summonera, co inni sądzą na ten temat ?
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Ja również nie cenię Bolviego. Jego wieże są silne i bez wydarzenia pod sobą nieruchome i przez to talia jest mało mobilna. W porównaniu do Oldina nie ma nawet startu. Bolvi będzie sensowny dopiero po Alliances, gdy pojawią się lodowe golemy.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Phate »

Czyli Bolvi odpada.

W takim razie wybór padnie na:
- Jaskiniowe gobliby II
- Tundrowe orki II
- Elfy feniksa II

Od kolegi Flogistona "+" dostały elfy i gobliny
Co na to inni wyjadacze ?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1568
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 202 times
Been thanked: 598 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Ayaram »

Czemu odpada? ;) Owszem nie jest najsilniejszy, ale za to daje 5x więcej frajdy od Oldina ;)
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Jak juz mówiłem, moim zdaniem zależy to najbardziej od klimatu, który lubisz, ponieważ poszczególni summonerzy mają swój unikalny styl, a on może ci mniej lub bardzioej odpowiadać (u mnie to jest tak, że są okresy, w których po prostu mam ochotę na granie daną talią). W każdej z drugich talii są jednostki, z których prawdopodobnie skorzystasz przy budowaniu talii (U Bolviego takim fajnym małym kolesiem jest np. Zaprzysiężony).
Z wymienionych, na turniejach najczęściej widuje się chyba Dzikusa (drugie gobliny) - nawet częściej niż Sniksa.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

Zdecydowanie z tego co wymieniłeś II talia goblinów.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Kasper akurat może sporo powiedzieć o Goblinach ;) Ja próbowałem Dzikusa, ale okazało się to niewypałem w moim przypadku, chociaż grało się przyjemnie, lecz bez efektów. Sniks z kolei to kompletnie nie mój styl gry.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Phate »

Zaprzysiężony u Bolviego w oryginale jak się nazywa ? Bo nie mogę go znaleźć na stronie plaid hat games.


Chyba rzeczywiście dobór kolejnego zakupu zależy od klimatu gry. Co gracz to inna opinia.
Chyba zdecyduje się na Krasnoludy Gildii, Tudrowe orki albo Elfy feniksa - Goblinami jakoś średnio mi się zawsze grało.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

I właśnie dlatego, że średnio Ci się nimi grało potrzebujesz :D II talii. Gra Sniksem jest nie lada wyzwaniem, ale Dzikus ze swoją zgrają naprawdę potrafi napsuć nerwów przeciwnikowi...
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

@Phate: Oath Sworn; zdolność dodaje kostkę przy ataku na jednostki z kosztem >=2.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: xelos80 »

Taka ciekawostka. W sklepie internetowym Cube (czyli wydawcy Summoner warsów) Krasnoludy Gildii vs Jaskiniowe Gobliny
oraz Elfy Feniksa vs Tundrowe Orki pojedyńczo kosztują 79 zł ale jest tez do kupienia pakiet tych 2 gier za 170 zł. Ciekawe od kiedy jest tak ze w hurcie drożej się sprzedaje :).
Inne zestawy tez sa droższe niż poszczególne elementy. Pewnie opłata za to ze nie musisz tyle klikac zeby zamówić. Oszczędzasz czas a czas to pieniądz :)
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

W drugiej talii płaszczy jest dość oczywisty błąd na karcie "Ukryta Broń":
jest: "za każdą Jednostkę Płaszczy, która z nią sąsiaduje", powinno być "za każdą Jednostkę Płaszczy, którą kontrolujesz i która z nią sąsiaduje".
Awatar użytkownika
Orik
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:36
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Orik »

xelos80 pisze:Taka ciekawostka. W sklepie internetowym Cube (czyli wydawcy Summoner warsów) Krasnoludy Gildii vs Jaskiniowe Gobliny oraz Elfy Feniksa vs Tundrowe Orki pojedyńczo kosztują 79 zł ale jest tez do kupienia pakiet tych 2 gier za 170 zł. Ciekawe od kiedy jest tak ze w hurcie drożej się sprzedaje :).
Inne zestawy tez sa droższe niż poszczególne elementy. Pewnie opłata za to ze nie musisz tyle klikac zeby zamówić. Oszczędzasz czas a czas to pieniądz :)
Cały Cube ^^ Albo jak pisałeś, zestaw Starter + drugie talie i posiłki, zestaw droższy niż jak włożyłem to wszystko do koszyka. Bardzo spodobała mi się SW spodobało, sam mam master seta, ale do wydawcy mam całkiem odwrotne nastawienie. Szkoda mi klawiatury żeby to opisać.
Mało pisząc Dużo czytam ;)
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

pingus pisze:Moja zupełnie nieobiektywna, prywatna lista kształtuje się tak (nie biorę pod uwagę aliansów).

A. Najtmer - niepokoję się gdy ktoś ich wyciąga na przeciwko mnie.
Grognack, Tundle, Demagog, Nikuya Na, Mugglug, Tacullu, Krusk, Rallul,

B. Hard - nieco słabsi niż kategoria wyżej, ale dalej mocni.
Oldin, Vlox, Samuel, Mad Sirian, Elien

C. Normal - nie wyróżniają się niczym szczególnym.
Abua Shi, Maldaria, Sera, Jexik, Dzikus, Sundervered, Ret-Talus

D. Easy - summonerzy, którzy są moim zdaniem odrobinę zbyt słabi, ale nadal (jak to w sw) w rękach eksperta potrafią zaskoczyć
Sneeks, Bolvi, Selundar, Torgan
Fajne; moja prywatna lista na obecną chwilę (skala 1-4, gdzie 1 oznacza summonera, którego boję się najbardziej, a 4 takiego, którego boję się najmniej):
1. Elien i Tacullu
2. Demagog, Grognack, Mugglug, Tundle
3. Samuel, Vlox, Krusk, Abu-Szy, Maldaria, Selundar, Oldin, Jexik, Dzikus, Nikuya, Rallul, Ret-Talus, Sunderved, Sera
4. Sirian, Torgan, Sniks, Bolvi
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

xelos80 pisze:Taka ciekawostka. W sklepie internetowym Cube (czyli wydawcy Summoner warsów) Krasnoludy Gildii vs Jaskiniowe Gobliny
oraz Elfy Feniksa vs Tundrowe Orki pojedyńczo kosztują 79 zł ale jest tez do kupienia pakiet tych 2 gier za 170 zł. Ciekawe od kiedy jest tak ze w hurcie drożej się sprzedaje :).
Inne zestawy tez sa droższe niż poszczególne elementy. Pewnie opłata za to ze nie musisz tyle klikac zeby zamówić. Oszczędzasz czas a czas to pieniądz :)
Wynika to z tego ze skonczyl sie okres promocji . Juz wszystko jest poprawione i cena wrocila do poprzedniej. Ale dzieki za czujnosc ;-)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Phate »

Po długim okresie wybierania talii do kupna myślę, że się zdecydowałem :)

Biorę II talię jaskiniowych goblinów. Bardzo podobają mi się możliwości combosów, umiejętności commonów oraz czempioni. Mam nadzieję, że talia naprawdę dobrze działa w praktyce - a nie tylko w teorii.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: xelos80 »

Krwawisz pisze:
xelos80 pisze:Taka ciekawostka. W sklepie internetowym Cube (czyli wydawcy Summoner warsów) Krasnoludy Gildii vs Jaskiniowe Gobliny
oraz Elfy Feniksa vs Tundrowe Orki pojedyńczo kosztują 79 zł ale jest tez do kupienia pakiet tych 2 gier za 170 zł. Ciekawe od kiedy jest tak ze w hurcie drożej się sprzedaje :).
Inne zestawy tez sa droższe niż poszczególne elementy. Pewnie opłata za to ze nie musisz tyle klikac zeby zamówić. Oszczędzasz czas a czas to pieniądz :)
Wynika to z tego ze skonczyl sie okres promocji . Juz wszystko jest poprawione i cena wrocila do poprzedniej. Ale dzieki za czujnosc ;-)
Pozostałe zestawy ciągle są droższe niż suma poszczególnych elementów.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

Phate zapewniam Cię, że talia w praktyce sparwuje się bardzo dobrze...a jeszcze lepiej kiedy wymienisz kilka jednostek na te z I talii :D
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 23 times
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sngt »

Witam wszystkich,
dzisiaj doszedł do mnie egzemplarz Summoner Wars: Master Set PL. Wszystko bardzo ładnie wydane, poza jednym mankamentem, tj. planszy. Jest strasznie krzywo złożona. Jedna wewnętrzna krawędź jest bardziej przycięta, natomiast inna nachodzi na sąsiedną, co skutkuje wybrzuszeniem, kiedy plansza jest rozłożona.
Wygląda to paskudnie i tu moje pytanie: czy taką sprawę można reklamować u wydawcy ?
Gra od dłuższego czasu mnie nęciła i kiedy w końcu się skusiłem to taka wpadka :( Na pocieszenie zostało mi tylko, że gra bardzo spodobała się żonie pomimo wizualnych mankamentów :D
Moja kolekcja - klik
Stan
Posty: 73
Rejestracja: 21 lis 2013, 23:10

Re: Summoner Wars

Post autor: Stan »

Nie pomogę Ci ale zapewniam Cię że oddał bym każdą idealnie prostą planszę za to by SW spodobało się mojej żonie ;)

Pozdrawiam
Powodzenia
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Ja bym pisał do wydawcy (albo PW do krwawisza ;) )
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Pisz do wydawcy.
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 23 times
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sngt »

Dziękuję bardzo za rady. Email został właśnie wysłany, czekam na odpowiedź.
Żonie się spodobało, bo zajmuje mało miejsca, czas rozłożenia / złożenia strasznie krótki, a rozgrywka krótka ale emocjonująca.
Wczoraj udało się rozegrać jedną partię, przegraną przeze mnie, choć każda ze stron miała możliwość wcześniejszej wygranej :)
Moja kolekcja - klik
ODPOWIEDZ