Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: NTomasz »

no grając 1v1 też bedę Panem i Władcą! czy to 1 Ewoka czy całej szajki kosmicznych komandosów Ewoków :P
oczywiście pojęcie co będzie fajniejsze a co mniej jest całkowicie subiektywne i równie dobrze można mówić o tym czy Wookie pomalowany na niebiesko będzie ładniejszy niż ten oryginalnie :P
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Shin Ryu »

Ostatnio w sklepie z zabawkami wyczaiłem figureczki mniej więcej w podobnej skali. A patrząc na to co chcą zapodać w starterze to trochę bieda, bo tacy szturmowcy to same "klony".

Na Ewoki to sobie poczekacie ;) Nie jestem pewien ale czy gra nie ma miejsca w czasie między ep IV i V ? Ewoków wtedy jeszcze "nie było" ;)
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Pooglądałem wczoraj filmiki z gry na YouTube i trochę zblakła moja żądza posiadania tej gry.
To co jest dobre w Descent czy Okko - czyli pola z kilkoma kwadratami do przygody wygląda śmiesznie w przypadku postaci z bronią palną.
W świecie fantasy, mieczy, łuków, włóczni, małe odległości są w porządku.
Ale jak to się sprawdzi w świecie SW???
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: LordDisneyland »

Neoberger pisze:Pooglądałem wczoraj filmiki z gry na YouTube i trochę zblakła moja żądza posiadania tej gry.
To co jest dobre w Descent czy Okko - czyli pola z kilkoma kwadratami do przygody wygląda śmiesznie w przypadku postaci z bronią palną.
W świecie fantasy, mieczy, łuków, włóczni, małe odległości są w porządku.
Ale jak to się sprawdzi w świecie SW???
Człowieku, weź sobie przypomnij "Nową nadzieję" - już na samym początku co poniektórzy buntownicy mieli problem z trafieniem z kilku metrów :) Więc o czym tu pisać :)

Przypomnijmy, że wedle nowej wykładni Lucasa, nawet łowca nagród nie jest w stanie trafić z metra [casus pana Greedo, co to pierwszy strzelał :) ]...

Shin Ryu pisze:Ostatnio w sklepie z zabawkami wyczaiłem figureczki mniej więcej w podobnej skali.
Podrzuć jakowąś fotkę, m'kay? Albo podaj choćby namiar na sklep...bo ostatnio raczej cuś przydrogie wszelkie figurki ze SWars rzucają mi się w oczęta ...


Tak w ogóle, jakiej dokładnie wielkości są figurki w grze? Powiedzmy humanoidzi?



PS- Tymczasem na zgniłym Zachodzie znowuż dążenie do zbrojeń :)
http://boardgamegeek.com/thread/1272417 ... legal-army
Nie ma co, facet nie bawi się w detal :D
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Curiosity »

Neoberger pisze:Pooglądałem wczoraj filmiki z gry na YouTube i trochę zblakła moja żądza posiadania tej gry.
To co jest dobre w Descent czy Okko - czyli pola z kilkoma kwadratami do przygody wygląda śmiesznie w przypadku postaci z bronią palną.
W świecie fantasy, mieczy, łuków, włóczni, małe odległości są w porządku.
Ale jak to się sprawdzi w świecie SW???
Zobacz sobie planszówkowe Gears of War. Tam niby też odległości wydają się niewielkie, ale mechanika daje rade.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Rune »

Nowe info o grze. Tym razem więcej informacji na temat Lorda Vadera i jego latorośli:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=5244
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Barbus
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2011, 20:22

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Barbus »

Curiosity pisze:
Neoberger pisze:Pooglądałem wczoraj filmiki z gry na YouTube i trochę zblakła moja żądza posiadania tej gry.
To co jest dobre w Descent czy Okko - czyli pola z kilkoma kwadratami do przygody wygląda śmiesznie w przypadku postaci z bronią palną.
W świecie fantasy, mieczy, łuków, włóczni, małe odległości są w porządku.
Ale jak to się sprawdzi w świecie SW???
Zobacz sobie planszówkowe Gears of War. Tam niby też odległości wydają się niewielkie, ale mechanika daje rade.
Albo Level 7: Omega Protocol.
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Nie macie litości. :wink:
Zamiast powiedzieć, masz rację, nie kupuj, kup sobie nowe buty, to nie.
Gra fajna, mechanizmy zadziałają, nie martw się, warto kupić.
Eeech, koledzy. :twisted:
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Hiu »

Neoberger pisze:Nie macie litości. :wink:
Zamiast powiedzieć, masz rację, nie kupuj, kup sobie nowe buty, to nie.
Gra fajna, mechanizmy zadziałają, nie martw się, warto kupić.
Eeech, koledzy. :twisted:
pudelko po butach na polce nie prezentuje sie tak dumnie jak pudlo od IA oraz AT-ST wystawiony obok ;)

Licze tylko na to, ze frakcje beda rozwijane wszystkie trzy rownolegle - a nie jak w przypadku:
- X-winga - dodano trzecia - jako transplant celem ratowania systemu - bo zblizal sie EOL.
- Battlelore 2 - gdzie dodatek pozno wypuszczony i wprowadzil tylko nowe jednostki do istniejacych ras zamiast nowych frakcji z uniwersum.

Jeszcze jedno mnie zastanawia - w sumie Descent 2 tez na to cierpi. Potwory (figurki) byly wieksze. Jakos tak to bardziej monstrualnie wygladalo, jak heros stawal obok takiego. W dwojce w sumie poza smokami i kilkoma wiekszymi figurkami to najwiekszy w kolejce to lejtnant.
Tutaj obawiam sie podobnego trendu. Bedziemy mieli duzego robocika (AT-ST), ktory sobie kroczy przed wejsciem - na lace, a tak to bedziemy mieli figurki wielkosci 28mm (czy jaka tam skale finalnie wystawili) i tylko roznica bedzie w oddzialach (typu rozne jednostki, lub dwa ludziki zestawione na podwojnej podstawce).
A ja tak chcialbym cos wiekszego... pudlo ma potencjal na cos wiekszego... w sensie jest wystarczajaco duze, zeby toto pomiescic.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Star Wars: Imperial Assault

Post autor: schizofretka »

W planszostrefie cena 369 zł, czyli wykrakaliście!


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: sqb1978 »

Sroga cena. Taki Maybach planszówek ;)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1567
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 200 times
Been thanked: 598 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Ayaram »

Jeszcze jedno mnie zastanawia - w sumie Descent 2 tez na to cierpi. Potwory (figurki) byly wieksze. Jakos tak to bardziej monstrualnie wygladalo, jak heros stawal obok takiego.


Nie znasz się ;) Tu cała epickość polega na tym, że kolo stoi nie wzruszony przed 5x większym kolesiem i rozwala go od tak jak robaczka :twisted: Co to za frajda rozwalać mniejszych? :P
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2364
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: karawanken »

369 !!!! No to chyba sobie odpuszczę. Wiadomo było, że bedzie droższe od Descenta ale tego się nie spodziewałem. Strach pomyśleć ile będzie kosztować Armada.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: xelos80 »

Cena wersji pl raczej będzie niższa. Przynajmniej taka reguła była przy innych grach. Dodatkowo planszostrefa to ma dosyć drogie gry jeśli nie ma się rabatów.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: rastula »

kto chce mieć tu i teraz, zaraz ten musi zapłacić - to dość oczywiste


kto może poczekać na pewno znajdzie taniej ...
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Wintermute »

karawanken pisze:369 !!!! No to chyba sobie odpuszczę. Wiadomo było, że bedzie droższe od Descenta ale tego się nie spodziewałem. Strach pomyśleć ile będzie kosztować Armada.

Tyle samo.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: kwiatosz »

Jakby gry miały takie ceny to może znowu bym w nie grał zamiast tylko kupować ;)

generalnie dla fanów SW i takiego grania to i tak opłacalny zakup, bo masę godzin nad tym spędzą. Jakbym miał stałą ekipę i lubił SW to bym wolał kupić to zamiast 5 innych gier.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Wintermute »

kwiatosz pisze:Jakby gry miały takie ceny to może znowu bym w nie grał zamiast tylko kupować ;)

generalnie dla fanów SW i takiego grania to i tak opłacalny zakup, bo masę godzin nad tym spędzą. Jakbym miał stałą ekipę i lubił SW to bym wolał kupić to zamiast 5 innych gier.
Wiesz, zeby spedzic nad tym mase godzin i tak musisz zainwestowac w te male dodatki. I robi sie 10 innych gier...

Narzekanie na cene srednio ma sens - to bylo oczywiste, ze cena bedzie descentowa plus oplata za licencje.

A czy sie sprzeda? Moim zdaniem tak.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: kwiatosz »

Dooma bez dodatków grałem pewnie ze 20 razy, tutaj pewnie grywalność podstawki mniejsza nie będzie.To w moim emeryckim życiu by było prawie pół roku grania, not bad :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Maxxx76 »

E, tam, gadanie... Ja kupię Jasną Stronę Mocy, Winter Ciemną i będzie jeszcze na flaszkę:)
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: przemoo99 »

Ja pewnie kupie z 2 powodów:
1: Star
2: Wars
I tyle w temacie ;)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Wintermute »

kwiatosz pisze:Dooma bez dodatków grałem pewnie ze 20 razy, tutaj pewnie grywalność podstawki mniejsza nie będzie.To w moim emeryckim życiu by było prawie pół roku grania, not bad :)
Niby tak, tylko Doom to 66 figurek, a IA nieco ponad 30. Nie marudze tylko bardziej opisuje taki ogolny trend w grach FFG - i planszowych i figurkowych - wypuszczany szkieletowa podstawke, a potem siekamy dodatki. Ale jesli ten model biznesowy sie sprawdza...

@Maxxx76 - tys sie napalil na IA? Bo paru chetnych jest:)
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Maxxx76 »

Napaliłeś, napaliłeś... Patykiem tego nie tknę:)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: kwiatosz »

Wintermute pisze: bardziej opisuje taki ogolny trend w grach FFG - i planszowych i figurkowych - wypuszczany szkieletowa podstawke, a potem siekamy dodatki. Ale jesli ten model biznesowy sie sprawdza...
A to jak najbardziej niestety...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: sirwei »

Wprowadzamy składki i kto kiedy przechowuje ;)
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
ODPOWIEDZ