Lucky Duck Games 2021

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: citmod »

Tak się zastanawiam, czy przypadkiem dla nas graczy nie jest to "zła" informacja, że Kaczki wydają Sleeping Gods. Skoro 7 innych wydawnictw było zainteresowanych wydaniem Sleeping Gods, to co takiego sprawiło, że to akurat Kaczki wydają ją w Polsce? Mogę się oczywiście mylić, ale myślę, że sukces Dice Throne mógł mieć tutaj znaczenie. Myślę, że inne wydawnictwa, nie chciały iść drogą wspieraczki, a co za tym idzie, chciały pewnie sprzedawać grę taniej niż planują to Kaczki, z obawy o to czy po wyższej cenie gra się sprzeda. Kaczki natomiast pokazały kampanią Dice Throne, ze można od polskiego klienta wyciągnąć identyczne pieniądze, jak od klienta "zachodniego"/kickstarterowego. Stąd wydaje mi się, że Sleeping Gods, podobnie jak Dice Throne, będzie w zbliżonej cenie jak wersja angielska i dzięki temu byli w stanie zaoferować lepsze warunki Red Raven Games.

Oczywiście Red Raven Games prawdopodobnie przy wyborze partnera nie kierowali się jedynie finansowym aspektem, ale domyślam się, że wśród tych 7 innych wydawnictw, były inne równie albo nawet bardziej renomowane polskie wydawnictwa, dlatego ten aspekt pomijam.

Są to oczywiście tylko i wyłącznie moje przemyślenia, nie ma pojęcia o tym jak wyglądają takie negocjacje w branży gier planszowych. Nie mam też pojęcia jaka będzie cena Sleeping Gods. Także opieram moje przemyślenia na wielu założeniach które mogą się okazać kompletnie błędne, ale tak jakoś dzisiaj mi takie luźne przemyślenia przyszły do głowy i chętnie usłyszę czemu jestem w błędzie. :P

Dodam jeszcze, że nie bez powodu napisałem "zła" w cudzysłowie w pierwszym zdaniu. Zła pod tym kątem, że możliwe, że byłoby taniej jakby to wydał ktoś inny. Nie mniej jednak do tej pory bardzo polubiłem Kaczki i cieszę się, że oni to wydadzą, więc ciężko mi to nazwać "złą" informacją. Zła to by ta informacja były gdyby to Czacha miała wydać tą grę, bo wtedy bym tej gry nie kupił, nawet za połowę ceny Kaczek.
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 242 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: dawid »

Gdyby ta teoria była prawdziwa to dla mnie jest dobra informacja. Jak do tej pory gry wydawane przez LDG charakteryzowały się bardzo dobrą jakością wykonania. Oczywiście można byłoby to wydać taniej, ale kosztem właśnie jakości. Przyznam, że w tym przypadku wolę żeby gra była o kilkanaście złotych droższa niż szukanie kompromisu w postaci korzystania z tańszych elementów. Tymbardziej cieszy, że to właśnie wspieraczka.

(dlatego po cichu liczyłem także na to, że to właśnie LDG wyda PARKS. Ta gra jest tak super wydana w oryginale, że szkoda byłoby to utracić kosztem redukcji ceny o 30 PLN)
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: citmod »

dawid pisze: 06 kwie 2021, 22:18 Oczywiście można byłoby to wydać taniej, ale kosztem właśnie jakości. Przyznam, że w tym przypadku wolę żeby gra była o kilkanaście złotych droższa niż szukanie kompromisu w postaci korzystania z tańszych elementów.
W teorii zgadzam się z tym, że wolę drożej i lepszą jakość. W praktyce jednak zdecydowana większość (nie mam na ten temat żadnych danych ale strzelałbym, że 95+%) gier wydanych po polsku jest tej samej jakości co oryginał, a jednak znacznie tańsza niż jej "zachodni" odpowiednik (efekt skali - taniej wyjdzie drukować więcej tego samego, niż drukowanie części w mniejszej ilości ale z indywidualną, gorszą jakością). Zakładam, że na "zachodnich" rynkach jest po prostu większa marża. No i ponownie działa efekt skali, oryginalny wydawca, też będzie musiał zapłacić mniej za jednostkową sztukę na własny rynek, jeśli do druku dołączy kolejny dystrybutor i zamówi np 500+szt.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Kilka osób pytało, więc wrzucamy info, bo w końcu jest - apka z nowymi sprawami do Paranormalnych detektywów w jezyku polskim jest dostępna.

Obrazek
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: mikeyoski »

W końcu :-)
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 407
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: kci83 »

Czy wiadomo już coś więcej na temat Dune: Imperium? W maju nie będzie dostępne jeszcze w sklepach? Jakie jest MSRP?
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: MsbS »

Lucky Duck Games - planujecie wydawać więcej mini-karcianek od ButtonShy Games (Urbanista/Pionierzy/Esy Floresy)?

Bardzo polecam Waszej uwadze Skulls of Sedlec - szybka, elegancka gra. Dodatkowo przy spolszczeniu można zmienić czeski Sedlec (gdzie mieści się kaplica czaszek) na polski odpowiednik (Czaszki z Czermnej :) ).
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: citmod »

MsbS pisze: 14 kwie 2021, 11:12 Lucky Duck Games - planujecie wydawać więcej mini-karcianek od ButtonShy Games (Urbanista/Pionierzy/Esy Floresy)?

Bardzo polecam Waszej uwadze Skulls of Sedlec - szybka, elegancka gra. Dodatkowo przy spolszczeniu można zmienić czeski Sedlec (gdzie mieści się kaplica czaszek) na polski odpowiednik (Czaszki z Czermnej :) ).
Zapowiedziane.
viewtopic.php?f=60&t=69700&start=150#p1349469
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

MsbS pisze: 14 kwie 2021, 11:12 Lucky Duck Games - planujecie wydawać więcej mini-karcianek od ButtonShy Games (Urbanista/Pionierzy/Esy Floresy)?

Bardzo polecam Waszej uwadze Skulls of Sedlec - szybka, elegancka gra. Dodatkowo przy spolszczeniu można zmienić czeski Sedlec (gdzie mieści się kaplica czaszek) na polski odpowiednik (Czaszki z Czermnej :) ).
W 2021 ukażą się dwie kolejne - Agropolis (kontynuacja Urbanisty/Sprawlopolis) i właśnie wspomniane czaszki. Bardzo fajny tytuł.
kci83 pisze: 13 kwie 2021, 19:23 Czy wiadomo już coś więcej na temat Dune: Imperium? W maju nie będzie dostępne jeszcze w sklepach? Jakie jest MSRP?
Jest już odebrana z fabryki. Jak tylko wypłynie to podamy SCD, termin premiery (najpewniej połowa czerwca) i rozpoczniemy przedsprzedaż.
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: MsbS »

citmod pisze: 14 kwie 2021, 11:16
MsbS pisze: 14 kwie 2021, 11:12 Lucky Duck Games - planujecie wydawać więcej mini-karcianek od ButtonShy Games (Urbanista/Pionierzy/Esy Floresy)?

Bardzo polecam Waszej uwadze Skulls of Sedlec - szybka, elegancka gra. Dodatkowo przy spolszczeniu można zmienić czeski Sedlec (gdzie mieści się kaplica czaszek) na polski odpowiednik (Czaszki z Czermnej :) ).
Zapowiedziane.
viewtopic.php?f=60&t=69700&start=150#p1349469
Aj, ale wstyd! Na moje usprawiedliwienie - to było w wątku 3 strony temu :)
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Być może z końcem tygodnia ruszymy z przedsprzedażą - jeśli nie to przyszły tydzień na 100% 8)
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: xilk »

A coś wiadomo o tych czarnych kotach do Calico?
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

xilk pisze: 20 kwie 2021, 08:00 A coś wiadomo o tych czarnych kotach do Calico?
Płyną z innymi grami, statek ma dotrzeć do Polski 25 maja. Tak więc realnie pewnie 1/2 tydzień czerwca będą dostępne.
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: mementomoris »

Lucky Duck Games pisze: 20 kwie 2021, 11:05
xilk pisze: 20 kwie 2021, 08:00 A coś wiadomo o tych czarnych kotach do Calico?
Płyną z innymi grami, statek ma dotrzeć do Polski 25 maja. Tak więc realnie pewnie 1/2 tydzień czerwca będą dostępne.
Dobrze rozumiem, że będzie można dokupić kickstarterową promkę z Luną i Shop Catem?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: krwlng »

mementomoris pisze: 20 kwie 2021, 16:09 Dobrze rozumiem, że będzie można dokupić kickstarterową promkę z Luną i Shop Catem?
Tak
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Rafal_Kruczek »

Lucky Duck Games pisze: 29 mar 2021, 16:13 Nie jest to może super hot info, które wywraca do góry nogami planszowy świat jak polski Pax Pamir czy FCM.
Z naszego punktu widzenia to jednak spore wydarzenie, bo nasze kacze złote jajo, które rozeszło się na świecie w ponad 300 000 egzemplarzach, przetłumaczono je na 25 języków, wraca do gniazda.

Kroniki zbrodni powrócą na sklepowe półki już w tym roku. Nie będzie to jednak zwykły powrót - nasza edycja zamiast 5 będzie zawierać 7 scenariuszy (2 nowe, jeszcze nie przetłumaczne na język polski) oraz google VR.
Mam poprzednie wydanie. Gogle ze scenariuszem też już mam - kupilem w promocji z Empiku z dodatkowym kodem na scenariusz( w sumie były 2 dodatkowe: Piekielna Kuchnia i Tajny Raport). Niestety gogle nie współpracowały z moim poprzednim telefonem i tabletem- chyba brak/niekompatybilność akcelerometru.
Te 2 nowe scenariusze będa po prostu dostepne w aplikacji czy będą jako opcja do dokupienia czy to te które były dodatkowe z goglami ( ale w takim razie to nie są zupełnie nowe - nie musze sie martwic o ich zdobycie)?
I dołączam do pytań o "Witamy w Redview".
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1154
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 420 times
Been thanked: 261 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: mmag »

Czy Kaczuchy rozważają może lokalizację "The Isofarian Guard"? Patrząc na ostatnią aktualizację w temacie gry jakoś tak się pojawiła nutka nadziei... :wink:
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Rafal_Kruczek pisze: 26 kwie 2021, 09:26
Lucky Duck Games pisze: 29 mar 2021, 16:13 Nie jest to może super hot info, które wywraca do góry nogami planszowy świat jak polski Pax Pamir czy FCM.
Z naszego punktu widzenia to jednak spore wydarzenie, bo nasze kacze złote jajo, które rozeszło się na świecie w ponad 300 000 egzemplarzach, przetłumaczono je na 25 języków, wraca do gniazda.

Kroniki zbrodni powrócą na sklepowe półki już w tym roku. Nie będzie to jednak zwykły powrót - nasza edycja zamiast 5 będzie zawierać 7 scenariuszy (2 nowe, jeszcze nie przetłumaczne na język polski) oraz google VR.
Mam poprzednie wydanie. Gogle ze scenariuszem też już mam - kupilem w promocji z Empiku z dodatkowym kodem na scenariusz( w sumie były 2 dodatkowe: Piekielna Kuchnia i Tajny Raport). Niestety gogle nie współpracowały z moim poprzednim telefonem i tabletem- chyba brak/niekompatybilność akcelerometru.
Te 2 nowe scenariusze będa po prostu dostepne w aplikacji czy będą jako opcja do dokupienia czy to te które były dodatkowe z goglami ( ale w takim razie to nie są zupełnie nowe - nie musze sie martwic o ich zdobycie)?
I dołączam do pytań o "Witamy w Redview".
Tak, te scenariusze będą normalnie do kupienia w aplikacji.
Redwiev - na ten moment nie planujemy lokalizować tego dodatku.
mmag pisze: 26 kwie 2021, 10:01 Czy Kaczuchy rozważają może lokalizację "The Isofarian Guard"? Patrząc na ostatnią aktualizację w temacie gry jakoś tak się pojawiła nutka nadziei... :wink:
Nie, nie rozważamy tego tytułu.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

KQuest pisze: 29 mar 2021, 18:16 +1 dla Welcome to Redview

I pytanie - czy mając obecną polską edycję podstawki będzie można dokupić te nowe scenariusze?
Tak, oczywiście.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1518
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 320 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Tringa »

Lucky Duck Games pisze: 19 kwie 2021, 18:26 Być może z końcem tygodnia ruszymy z przedsprzedażą - jeśli nie to przyszły tydzień na 100% 8)
Nie chciałabym być męcząca, ale... Przyszły tydzień już się zaczął ;)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: mementomoris »

Tringa pisze: 27 kwie 2021, 01:09
Lucky Duck Games pisze: 19 kwie 2021, 18:26 Być może z końcem tygodnia ruszymy z przedsprzedażą - jeśli nie to przyszły tydzień na 100% 8)
Nie chciałabym być męcząca, ale... Przyszły tydzień już się zaczął ;)
Banknoty już świerzbią w portfelu. I dopytują również o przedsprzedaż "I love cats". ;)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3366
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2027 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Ardel12 »

Miałem przyjemność ograć wszystkie sprawy i dodatki z Kronik Zbrodni i Redview jest w sumie najgorsze ze wszystkich. Na prawdę tłumaczenie tego dodatku zostawiłbym na sam koniec i zrobił tylko przy wolnych zasobach z niskim nakładem. Noir z kolei i część DLC jest po prostu świetnie zrobiona i potrafią zbudować klimat. Czego w redview nie znalazłem.

Świetnym newsem dla mnie była wieść o apce do Paranormalnych Detektywów. Spraw nigdy nie za malo.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Tringa pisze: 27 kwie 2021, 01:09
Lucky Duck Games pisze: 19 kwie 2021, 18:26 Być może z końcem tygodnia ruszymy z przedsprzedażą - jeśli nie to przyszły tydzień na 100% 8)
Nie chciałabym być męcząca, ale... Przyszły tydzień już się zaczął ;)
Jeśli wszystko pójdzie dobrze w piątek ruszy przedsprzedaż Diuny, Mikro Makro oraz Tu i Tam.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1518
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 320 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Tringa »

Hej, hej,

Mój sklep właśnie odpalił przedsprzedaż, ale tylko podstawki. Jak zadzwoniłam i zapytałam o pudło z figurkami to mówili, że nie oferujecie nic takiego. Będzie ono, czy mam sprowadzać angielską wersję?
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Będzie :) Nie ma potrzeby zamawiać angielskiej wersji - ona nie jest wyprodukowana nawet :) Jak będzie wyprodukowana to trafi i do naszej oferty.

Tak więc oficjalnie sklepy rozpoczęły przedsprzedaż Diuny, Mikro Makro oraz Tu i Tam.
Zablokowany