Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
lazarro
Posty: 231
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: lazarro »

Za jakiś czas będę posiadaczem gry, ale pierwszego druku 2ed wraz z 2 dodatkami. Czy warto dokupywać dodatkowe kości?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Shodan »

lazarro pisze: 23 gru 2020, 03:39 Za jakiś czas będę posiadaczem gry, ale pierwszego druku 2ed wraz z 2 dodatkami. Czy warto dokupywać dodatkowe kości?
Ograłem podstawkę i wszystkie dodatki i pamiętam, że kilka razy było tak, że człowiek myślał - cholera przydałoby się więcej tych kości.
Ostatni raz grałem w wakacje (skład 3-4 graczy) i już nie pamiętam dlaczego mi tych kości było za mało, może ktoś inny przypomni? Na pewno da się bez nich żyć, ale jak nie masz lepszego zastosowania dla tych kilkudziesięciu złotych...
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: sirafin »

5 kości wystarcza niemal do każdego testu, a w tych wyjątkowych sytuacjach, gdy potrzeba jest 1-2 kości więcej, po prostu się przerzuca i tyle.

Dodatkowy zestaw to po prostu kwestia wygody. Nie musisz przerzucać, jeśli jakimś cudem test wymaga więcej niż 5 i nie trzeba co chwilę podawać sobie wszystkich kostek na drugi koniec stołu, bo można mieć po jednym zestawie na obu końcach. No i z 10 kostkami nie grozi ci syndrom upierdliwych poszukiwań kostek regularnie uprowadzanych przez UFO - "Mam tylko 3, gdzie jest reszta? Kto ostatni robił test?".
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Jak dla mnie potrzebne. Gramy we dwójkę w 90% i po prostu każde z nas ma swój zestaw kości. Sporo to ułatwia zwyczajnie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Drugi zestaw kości to dla mnie must have. Bardzo irytujące jest ciągłe przekazywanie kości przez stół oraz przerzucanie jak potrzebujemy więcej niż 5.
aszolina
Posty: 8
Rejestracja: 20 gru 2020, 11:56
Has thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: aszolina »

Hej. Czy ktoś się orientuje co się dzieje z tą grą? Widzę że dostępna jest tylko w Empiku za 500 zł :D na stronie Galakty żadnego info o dodrukach.
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Babik »

Dzieje się to, że produkt jest słabo dostępny, toteż sklepy, które go jeszcze posiadają windują cenę. Popyt zarówno na PS II ed., jak i dodatki był przyzwoity, więc prawdopodobne jest, że prędzej, czy później pójdzie pewnie i za taką cenę. A jeśli nawet poleży rok, to jedno, czy pięć takich pudełek w skali empikowego magazynu nie robi różnicy i po jakimś czasie pójdzie "przecenione" za 300 zł.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2020, 23:31 przez Babik, łącznie zmieniany 1 raz.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Grahf »

Na Allegro są po 459 zł, ale to już chyba ostatnie sztuki...
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Evokenx »

Skoro robią dodruki dodatków to o dodruk podstawki nie ma co się martwić :)
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: anonim »

Czy ja wiem, podstawka na ogół ma dużo większy nakład niż dodatek. Podstawek w magazynie mogą mieć jeszcze od groma a dodatku zero.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

anonim pisze: 27 gru 2020, 12:37 Czy ja wiem, podstawka na ogół ma dużo większy nakład niż dodatek. Podstawek w magazynie mogą mieć jeszcze od groma a dodatku zero.
No, własnie nie mają, stad takie ceny. Posiadlosc szybko się sprzedaje w skali roku.
chrislion73
Posty: 37
Rejestracja: 08 lip 2018, 21:56
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Posiadłość Szaleństwa (2ed) a dodatek Zakazana Alchemia

Post autor: chrislion73 »

Może ktoś wie.
Mam Posiadłość Szaleństwa (2ed) plus pakiet konwertujący.
Zastanawiam się, czy jeśli kupię dodatek do 1 edycji - Zakazana Alchemia, będę mógł rozegrać te trzy nowe scenariusze, pomimo tego, że nie mam Posiadłości Szaleństwa 1ed a tylko pakiet konwertujący?
Może ktoś już tak gra? Jeśli tak, to czy warto sobie tym dodatkiem zawracać głowę.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa (2ed) a dodatek Zakazana Alchemia

Post autor: grzeslaw90 »

chrislion73 pisze: 27 gru 2020, 22:51 Może ktoś wie.
Mam Posiadłość Szaleństwa (2ed) plus pakiet konwertujący.
Zastanawiam się, czy jeśli kupię dodatek do 1 edycji - Zakazana Alchemia, będę mógł rozegrać te trzy nowe scenariusze, pomimo tego, że nie mam Posiadłości Szaleństwa 1ed a tylko pakiet konwertujący?
Może ktoś już tak gra? Jeśli tak, to czy warto sobie tym dodatkiem zawracać głowę.
Pewnie, że można ale będziesz musiał użyć innych figurek dla postaci i potworów a kafle mapy sobie narysować/wydrukować (krążą w ruskim internecie) :D
Te dwa scenariusze potrzebują podstawki 1 ed pierwszy oraz Zew Dziczy drugi więc Zakazana Alchemia nic nie wniesie.
mj19
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2015, 13:43

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: mj19 »

Grahf pisze: 26 gru 2020, 18:32 Na Allegro są po 459 zł, ale to już chyba ostatnie sztuki...
WOW, kupiłem na Planszak.pl 10 dni temu za 340 zł a teraz najtaniej to już grubo ponad 4 stówy. Szybko poszło :)
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Rigidigi »

Ciekawe jaka jest przyszłość tej gry. Cały czas sprzedaje się świetnie, a od dłuższego czasu brak jakichkolwiek nowości. Czy to zwiastun kolejnej edycji, czy w FFG nie ma tego tytułu kto rozwijać..
gogovsky
Posty: 2235
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 514 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

Rigidigi pisze: 29 gru 2020, 15:29 Ciekawe jaka jest przyszłość tej gry. Cały czas sprzedaje się świetnie, a od dłuższego czasu brak jakichkolwiek nowości. Czy to zwiastun kolejnej edycji, czy w FFG nie ma tego tytułu kto rozwijać..
Uważaj, bo Cie jareks zwyzywa zaraz :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
gogovsky
Posty: 2235
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 514 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

Jareks1985 pisze: 29 gru 2020, 21:14
Nie chce być defetystą i oby Jarek miał rację, jeśli ja mam rację zawsze zostaje nam Valkiria :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

gogovsky pisze: 29 gru 2020, 22:26 ... zawsze zostaje nam Valkiria :)
Ostatnio mocno zaktualizowana i z nowymi scenariuszami w ANG dodam :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 642
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 367 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Nilis »

Czy do rozgrywki w scenariusze PL z valkyrii potrzebna jest tylko podstawka?
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jakmis83 »

Nilis pisze: 30 gru 2020, 12:05 Czy do rozgrywki w scenariusze PL z valkyrii potrzebna jest tylko podstawka?
Dodatki są wymagane, każdy scenariusz w Valkyrii ma w opisie wymagane rozszerzenia potrzebne do odpalenia historii.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
chrislion73
Posty: 37
Rejestracja: 08 lip 2018, 21:56
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Posiadłość Szaleństwa (2ed) a dodatek Zakazana Alchemia

Post autor: chrislion73 »

grzeslaw90 pisze: 28 gru 2020, 00:27
chrislion73 pisze: 27 gru 2020, 22:51 Może ktoś wie.
Mam Posiadłość Szaleństwa (2ed) plus pakiet konwertujący.
Zastanawiam się, czy jeśli kupię dodatek do 1 edycji - Zakazana Alchemia, będę mógł rozegrać te trzy nowe scenariusze, pomimo tego, że nie mam Posiadłości Szaleństwa 1ed a tylko pakiet konwertujący?
Może ktoś już tak gra? Jeśli tak, to czy warto sobie tym dodatkiem zawracać głowę.
Pewnie, że można ale będziesz musiał użyć innych figurek dla postaci i potworów a kafle mapy sobie narysować/wydrukować (krążą w ruskim internecie) :D
Te dwa scenariusze potrzebują podstawki 1 ed pierwszy oraz Zew Dziczy drugi więc Zakazana Alchemia nic nie wniesie.
Dzięki za odpowiedź. Czyli lepiej zapomnieć o tym pomyśle i pozostać przy dodatkach do 2 ed.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa (2ed) a dodatek Zakazana Alchemia

Post autor: grzeslaw90 »

chrislion73 pisze: 30 gru 2020, 13:07
grzeslaw90 pisze: 28 gru 2020, 00:27
chrislion73 pisze: 27 gru 2020, 22:51 Może ktoś wie.
Mam Posiadłość Szaleństwa (2ed) plus pakiet konwertujący.
Zastanawiam się, czy jeśli kupię dodatek do 1 edycji - Zakazana Alchemia, będę mógł rozegrać te trzy nowe scenariusze, pomimo tego, że nie mam Posiadłości Szaleństwa 1ed a tylko pakiet konwertujący?
Może ktoś już tak gra? Jeśli tak, to czy warto sobie tym dodatkiem zawracać głowę.
Pewnie, że można ale będziesz musiał użyć innych figurek dla postaci i potworów a kafle mapy sobie narysować/wydrukować (krążą w ruskim internecie) :D
Te dwa scenariusze potrzebują podstawki 1 ed pierwszy oraz Zew Dziczy drugi więc Zakazana Alchemia nic nie wniesie.
Dzięki za odpowiedź. Czyli lepiej zapomnieć o tym pomyśle i pozostać przy dodatkach do 2 ed.
Tak jak wyżej koledzy dyskutują - zainstaluj sobie Valkyre apk na telefonie obok apki MoM i pobieraj społecznościowe scenariusze wcześniej w opcjach zaznaczając jakie dodatki posiadasz. Jest ich strasznie dużo i są bardzo fajne, obsługa apki nie różni się praktycznie od oryginalnego MoM, przeprowadzenie scenariusza wygląda w podobny sposób więc Ci gra nie umrze zbyt szybko :)
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Evokenx »

A da się uruchomić tę Valkyrię z poziomu Komputera?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Evokenx pisze: 31 gru 2020, 00:59 A da się uruchomić tę Valkyrię z poziomu Komputera?
Trzeba tylko spróbować ;) Osobiście odpalam Valkyrie jedynie na lapku i śmiga aż miło.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
chrislion73
Posty: 37
Rejestracja: 08 lip 2018, 21:56
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Posiadłość Szaleństwa (2ed) a dodatek Zakazana Alchemia

Post autor: chrislion73 »

Tak jak wyżej koledzy dyskutują - zainstaluj sobie Valkyre apk na telefonie obok apki MoM i pobieraj społecznościowe scenariusze wcześniej w opcjach zaznaczając jakie dodatki posiadasz. Jest ich strasznie dużo i są bardzo fajne, obsługa apki nie różni się praktycznie od oryginalnego MoM, przeprowadzenie scenariusza wygląda w podobny sposób więc Ci gra nie umrze zbyt szybko :)
[/quote]

Dzięki za radę, na pewno skorzytam.
ODPOWIEDZ