Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4742
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1248 times
Been thanked: 1466 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

Odi pisze: 03 lut 2021, 11:11 Ale rozumiesz, że świecidełka i wodotryski też kosztują czas, pieniądze i wymagają know-how, i w ten sposób też zasługują na uznanie?
Absolutnie nie mogę się z Tobą zgodzić.
To ile ktoś wkłada w daną rzecz pieniędzy/czasu/know-how nie ma znaczenia, tak długo jak efekt nie ma wartości samej w sobie.

Świecidełka nie nadadzą wartości merytorycznej przekazywanej treści.
Świecidełka mają natomiast wymiar "marketingowy", i o ile ja na OnTable oglądam tylko planszowe newsy (gratuluję wyboru nowego człowieka od KS'ów :+1: ), to doceniam potencjał tego kanału w powiększaniu "planszówkowej braci".
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6486
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 610 times
Been thanked: 966 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Odi »

Oczywiście, to wszystko zależy.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

Odi pisze: 03 lut 2021, 11:11 Ale rozumiesz, że świecidełka i wodotryski też kosztują czas, pieniądze i wymagają know-how, i w ten sposób też zasługują na uznanie?
Nie, nie zasługują.
Czy recenzent wprowadzi wodotryski czy nie jest tylko i wyłącznie jego decyzją. Jeśli nie jest ona wprowadzona kosztem innych czynników to fajnie. Jeśli jednak jest, to cierpi na tym jakość przekazywanych treści. Treści, które powinne być najważniejszym wyróżnikiem.
Know-how jest w tym wypadku kompletnie nie związany z planszówkami tylko z obróbką filmu. Może na forum "obróbkowym" mógłby zostać przeze mnie doceniony gdybym tam funkcjonował. Tutaj nie.
Porównanie wysoce nie na miejscu - Odi
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mikeyoski »

Ujmę to w ten sposób. Często gęsto estetyka naklejek na butelkach piw kratowych jest tandetna, kiczowata. A jednak, to co znajdę w butelce, w zupełności mi wynagrodzi ten dziwny gust ludzi za to odpowiedzialnych. Przeważnie sikacze koncernowe mają piękne opakowania, reklamy, otoczkę. I co z tego, skoro w większości smakują paskudnie...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8790
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2702 times
Been thanked: 2383 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

japanczyk pisze: 03 lut 2021, 10:30 niestety Asia czasem prezentuje zasady nierzetelnie, popelniajac bledy, ktore maja znaczacy wplyw na rozgrywke - ale w sumie racja, czegos mozna sie dowiedziec o zasadach gry ;-)
A skąd wiesz, przecież nie oglądasz? Chyba, że bazujesz na filmikach z początków istnienia kanału?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6486
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 610 times
Been thanked: 966 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Odi »

Ok, ja pozostaje przy swoim zdaniu, że wizualia są częścią komunikatu, jaki recenzja youtubowa ze sobą niesie i jej immanentną częścią, a zatem dobre wizualia zasługują na wyróżnienie. Sposób pokazania gry jest - dla mnie - po prostu częścią warsztatu recenzenta. A merytorycznie to jest materiał do określonej grupy odbiorców, może niekoniecznie dla starych wyjadaczy, co oczywiście widzę. Tyle ode mnie :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11137
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

Curiosity pisze: 03 lut 2021, 11:45
japanczyk pisze: 03 lut 2021, 10:30 niestety Asia czasem prezentuje zasady nierzetelnie, popelniajac bledy, ktore maja znaczacy wplyw na rozgrywke - ale w sumie racja, czegos mozna sie dowiedziec o zasadach gry ;-)
A skąd wiesz, przecież nie oglądasz? Chyba, że bazujesz na filmikach z początków istnienia kanału?
Nie wiem co to ma do dyskusji - ogladam wybrane materiały od czasu do czasu, chociazby po to zebym mógł dalej rzetelnie napisać, ze nic sie nie zmienilo i jakosc dalej zasluguje na poprawe ;-)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8790
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2702 times
Been thanked: 2383 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

A jakieś przykłady błędów, mających wpływ na rozgrywkę?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11137
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

Curiosity pisze: 03 lut 2021, 11:52 A jakieś przykłady błędów, mających wpływ na rozgrywkę?
Ani nie mam czasu ani ochoty grzebac po filmach Asi zeby szukac bledów, ale jak tylko na jakis trafie przy okazji sluchania materiału to z pewnoscia skieruje swe kroki tutaj i Cie otaguje ;-)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8790
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2702 times
Been thanked: 2383 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

japanczyk pisze: 03 lut 2021, 11:54 nie mam czasu ani ochoty grzebac po filmach Asi zeby szukac bledów
Bardzo Cię szanuję jako gracza i przede wszystkim jako człowieka. I tylko dlatego nie będę drążył. Proszę wołać 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6486
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 610 times
Been thanked: 966 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Odi »

Jak się miło zrobiło..... :)
Awatar użytkownika
Ikari
Posty: 195
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:11
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ikari »

Może doprecyzuje swoją wypowiedź odnośnie OnTable.

w mojej skromnej opinii :

- najlepszy kanał w PL z punktu widzenia technicznego jak i pr/marketingu. Ma wszystkie check box odznaczone! Ktoś miał/ma pomysł na biznes, wiedział jak to wdrożyć w życie i posiada środki które mógł zainwestować. Patrząc na innych polskich twórców to wręcz dziwne by było, jakby to nie był jeden z najszybciej rozwijających się kanałów. Bo jak nic nie wiem o danej grze albo mało (lub planszówkach ogólnie) to DUŻO łatwiej przebrnę przez recenzję/film od Pani Asi niż np Gambita. Czy tego chcemy czy niej "jemy głównie oczami".

- broń boże nie uważam, że złe jest że kanał dobrze zarabia na siebie ( tak zakładam ). Wręcz przeciwnie! Nawet życzę twórcom OnTable wejścia w 3 próg podatkowy ;)

- mimo tego co napisałem wyżej i po obejrzeniu parunastu filmów Pani Asi (TopX, gry KS, gry klasyczne) z filmu na film odnosiłem wrażenie że oglądam bardzo poprawnie politycznie ( oczywiście skrót myślowy ) produkt. Ma być ładny, ma być mało kontrowersyjny, ma nikogo nie urazić a zwłaszcza wydawców / twórców z KS. Oczywiście nie każdy film taki jest, bo zaraz ktoś wyrwie moje zdanie z kontekstu.

- biorąc pod uwagę co napisałem : dlatego oglądając w/w kanał odniosłem wrażenie, że oglądam "tylko" produkt troszkę bez tego "magicznego" składnika który odczuwam oglądając np BoardGameCo. czy Quackalope.

- i taka kropka nad i : dziwi mnie trochę sytuacja gdzie użytkownik X wypowiada się "nie podoba mi się dana recenzja od w/w twórcy, uważam, że jest słaba" tak bardzo porusza Panią Asie / Twórców, że musi mu odpisać i przekonać, że moja racja jest mojsza.

ps - ciekawi mnie za to, przez ostatnie parę stron tego postu, różne kanały był krytykowane ale tylko przy jednym podniósł się raban, oraz chęć "obrony"

ps2 - mimo wszystko kibicuję Pani Asi / OnTable , bo każdy dobry "produkt" w świecie planszówek poszerza grono / zwiększa rynek
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

A nie można tego oceniać tak - "świetny format ,kanał, tylko prowadzący się nie sprawdził w roli"?

Dajmy już spokój Pani Asi. Jest, jak jest - widać, że styl prowadzenia wzbudza pewne kontrowersje, ale ile można to samo. (oczywiście jak się jeszcze wypowiem ;)).

Problemem może być właśnie wysoki poziom edytorski skonfrontowany z manieryzmem prowadzącej. Bo wiecie - nikt Gambitowi za bardzo nie wytyka dykcji czy akcentowania ( a pewnie by mógł ;-) albo nikt za bardzo nie analizuje stylu Młodego Giercownika ( nie , nie porownuję Gambita z MG ;))... chciało by się, że skoro mamy już wizualizację na poziomie światowym to też prowadzenie było adekwatne ( bo moim zadniem nie jest)...a tak mamy misz masz jakby do ferrari włożyć 80 konny silnik ...;)... Gdyby On table było jednym z dziesiątek prywatnych blogasków wideo - to nie byłoby problemu , ale widać ambicje wypłynięcia na szerokie wody medialne i są zgrzyty - nie jakieś tragiczne ale jednak.


Wniosek: Gambit - nie waż się kręcić profesjonalnych materiałów :D
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 868
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Szewa »

Ikari pisze: 03 lut 2021, 12:00 ps - ciekawi mnie za to, przez ostatnie parę stron tego postu, różne kanały był krytykowane ale tylko przy jednym podniósł się raban, oraz chęć "obrony"
Ciekawe dlaczego ;)

Ufff... ciesze się, że nie tylko ja mam wrażenie, że "wady" gier rocenzowanych przez Asię są dobierane "poprawnie", tak aby nikogo nie urazić i żeby jak najmniej zniechęcić kupujących.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4122
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2672 times
Been thanked: 2589 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gizmoo »

Moim skromnym zdaniem Asia robi świetną robotę. Ten kanał się czymś wyróżnia i to nie tylko techniczną jakością. Board News jest bardzo dobre i moim zdaniem - za mało promowane, bo to jest kapitalna sprawa. Filmiki do kampanii KS są również na dobrym poziomie (no może za wyjątkiem gameplayów, gdzie jednak jest sporo błędów, ale któż ich nie robi w życiu?).

Jeżeli chodzi o recenzję, to tutaj rzeczywiście merytorycznie jest tak sobie, ale na tle miliona innych kanałów i tak jest spoko.

Mam wrażenie, że niektórzy "jadą" po Asi tylko dlatego, że wymagają od niej więcej. Jaki jest powód tych większych wymagań? Tutaj pozostawię to prywatnej ocenie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

Podsumowując moje myśli...
Z materiałów AoT na pierwszym miejscu wyziera biznes. Z np. Gambita pasja.

Każdy ogląda co woli.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 724 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Ikari pisze: 03 lut 2021, 12:00 ps - ciekawi mnie za to, przez ostatnie parę stron tego postu, różne kanały był krytykowane ale tylko przy jednym podniósł się raban, oraz chęć "obrony"
Raban się jeszcze podniósł przy Trollu, ale bez chęci "obrony" :wink:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4742
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1248 times
Been thanked: 1466 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

rastula pisze: 03 lut 2021, 12:07 Wniosek: Gambit - nie waż się kręcić profesjonalnych materiałów :D
Ja mam ten problem z Gradaniem - z jednej strony fajnie jakby mieli jakąś wspieraczkę (chętnie bym się od czasu do czasu dorzucił), ale z drugiej strony obawiam się, że mogli by przez takie rozwiązania stracić na naturalności i swobodzie....
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11137
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

Gizmoo pisze: 03 lut 2021, 12:13 Filmiki do kampanii KS są również na dobrym poziomie (no może za wyjątkiem gameplayów, gdzie jednak jest sporo błędów, ale któż ich nie robi w życiu?).
That... zacytuje Michała "Nie, nie i jeszcze raz nie" (odczytaj to jego głosem w swojej głowie :P)
Nie, jesteś recenzentem, pokazujesz (za pieniadze? za wyroznienie na stronie kampanii wsrod kilku tysiecy osob wspierajacych dana gre?) gre ludziom - przyzwoitość wymaga tego, zeby sprawdzic dwa razy czy wszystko sie zgadza i czy rozumiesz zasady
Gizmoo pisze: 03 lut 2021, 12:13 Jeżeli chodzi o recenzję, to tutaj rzeczywiście merytorycznie jest tak sobie, ale na tle miliona innych kanałów i tak jest spoko.
Aha, czyli polska scena recenzencka jest tak bylejaka i nijaka, ze jak ktos robi cos na pol gwizdka a inni na ćwierć to juz jest spoko. No prosze Cie Gizmo - bylejakość trzeba piętnować, konstruktywna krytyka jest zawsze na miejscu, nie mozna tutaj wrzucac argumentu inni robią to gorzej
Gizmoo pisze: 03 lut 2021, 12:13 Mam wrażenie, że niektórzy "jadą" po Asi tylko dlatego, że wymagają od niej więcej. Jaki jest powód tych większych wymagań? Tutaj pozostawię to prywatnej ocenie.
Tutaj pewnie masz rację. Wymagania prawdopodobnie biorą się z tego, że wybrała taki a nie inny format, który odstaje od podawanych treści. To troche tak jakbym włączył HBO i oglądał jakiś serial, ale niestety ze scenariuszem Korony Królów :P Albo nie wiem 8 sezon Gry o tron, a liczyłem na jakość pierwszego :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1850 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Ikari pisze: 03 lut 2021, 12:00 - i taka kropka nad i : dziwi mnie trochę sytuacja gdzie użytkownik X wypowiada się "nie podoba mi się dana recenzja od w/w twórcy, uważam, że jest słaba" tak bardzo porusza Panią Asie / Twórców, że musi mu odpisać i przekonać, że moja racja jest mojsza.
Ja się triggeruję, kiedy zarzuca mi się brak obiektywizmu w materiale i kiedy ktoś pisze, że recenzja jest beznadziejna, a ja nie wiem o czym mówię, bo on/ona ma zupełnie inne odczucia co do gry. I właśnie te jej odczucia to jedyna i wspaniała prawda o grze. Albo staropolskie "dostałeś grę za darmo, to teraz mówisz, że jest fajna" :) Ale uwielbiam, kiedy ktoś się ze mną nie zgadza, ma inne odczucia w kwestii gry i potrafi to normalnie przedstawić, podyskutować, uargumentować. Zwykle kończy się to standardowym "agree to disagree", ale nikt nie wpycha drugiej stronie swojej opinii jako prawdy objawionej.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4122
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2672 times
Been thanked: 2589 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gizmoo »

japanczyk pisze: 03 lut 2021, 12:25 Aha, czyli polska scena recenzencka jest tak bylejaka i nijaka, ze jak ktos robi cos na pol gwizdka a inni na ćwierć to juz jest spoko.
Tak się składa, że jeżeli nie ma materiałów po polsku i angielsku, to w ostateczności oglądam materiały w innych językach. I powiem, że nasza scena YouTubowa na tle francuskiej i niemieckiej jest na całkiem wysokim poziomie. Najgorsze są materiały kręcone przez "asów", którzy dla zwiększenia ilości wyświetleń i subów - robią kanały w języku angielskim, kalecząc go potwornie. Ostatnio miałem nieprzyjemność oglądać taki jeden kanał, w którym jeden Francuz tak kaleczył język, że dziecko po pierwszym roku nauki poradziłoby sobie lepiej. Powiem nawet, że gdyby mówił po francusku, języku z którego znam zaledwie kilka zwrotów, zrozumiałbym go pewnie lepiej. :lol: Także nasza rodzima scena jest niezła, a kanałów planszówkowych na świecie są miliony. I to do nich porównuje działalność Asi.
japanczyk pisze: 03 lut 2021, 12:25 przyzwoitość wymaga tego, zeby sprawdzic dwa razy czy wszystko sie zgadza i czy rozumiesz zasady
Największe kanały amerykańskie, opłacone za grube dolary, kasztanią zasady. Pomijam gówniane filmiki CMON, przy których często zdarzyło mi się zasnąć. Tom Vasel, czy Rahdo, często grają nie zgodnie z zasadami, a są na samym planszówkowym topie (słusznie moim zdaniem, bo nadrabiają entuzjazmem, pasją, dykcją i energią). Ostatnio oglądając recenzję Toma tyczącą Moa, zrozumiałem, że koleś grał niezgodnie z zasadami, dlatego marudził na mechanikę. :lol: Pomijam już grubym milczeniem filmik gości, którzy prezentowali rozgrywkę w Aliens: AGDITC i w trakcie gry wypaczyli rozgrywkę przez ilość fuckupów. Mythic Games, nawet po zatrudnieniu Sama Healy popełnia błędy w swoich gameplayach.

Na koniec dodam, że mi wielokrotnie zdarzyło się grać w jakąś grę i dopiero po pół roku odkrywałem w instrukcji zapis, że grałem niezgodnie z zasadami. :lol: Także jestem w stanie zrozumieć (i WYBACZYĆ) wiele.
japanczyk pisze: 03 lut 2021, 12:25 Wymagania prawdopodobnie biorą się z tego, że wybrała taki a nie inny format, który odstaje od podawanych treści.
A moim zdaniem wymagania biorą się z faktu, że jest atrakcyjną kobietą. Przez to łatwiej jej dołożyć tym, że "się nie zna". Kocham Gambita (no homo), ale nie wybaczę mu recenzji Gloomhaven. Pomimo faktu, że jestem wstanie wybaczyć wiele. :lol:
japanczyk pisze: 03 lut 2021, 12:25 To troche tak jakbym włączył HBO i oglądał jakiś serial, ale niestety ze scenariuszem Korony Królów :P
Najlepszym się zdarza. Scenariusz Korony Królów wygląda tak jak wygląda, bo muszą pisać pod budżet. Pracuje w naszym biznesie już ponad 20 lat. I jak piszesz scenariusz odcinka dowolnego serialu (nie premium), to połowa wydarzeń musi dziać się w jednej lokacji. To teraz wymyśl atrakcyjną fabułę, gdy wszystko musi dziać się w kuchni u babci Heli. Nic dziwnego, że piją herbatę i p...ą o niczym. :lol: Nawet śmierć Hanki Mostowiak w kartonach była jak na warunki budżetowe nie lada wyzwaniem. Porównajcie sobie do tego śmierć Ryśka z Klanu:

https://www.youtube.com/watch?v=C9dCbL0wgoI

Realizatorski majstersztyk, co? :lol: No nie jest to śmierć Matki Smoków.

Mój kumpel, który był w tej scenie kaskaderem i mordercą w jednej osobie - żalił się, że musieli to nakręcić w 10 minut i na nic nie było kasy. Nawet przyszedł w tym co chodzi na co dzień, bo nie było budżetu na kostiumy, ani czasu na charakteryzację. :lol: To jak w takich warunkach pisać atrakcyjne sceny, skoro i tak producent Ci to wyrzuci?
japanczyk pisze: 03 lut 2021, 12:25 Albo nie wiem 8 sezon Gry o tron, a liczyłem na jakość pierwszego :D
A to już jest temat na inną dyskusję. Tak to jest, jak - znowu ze względu na cięcia - przyspiesza się produkcję i nie szlifuje pomysłów.
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: allagainstyou »

Ikari pisze: 03 lut 2021, 12:00 Może doprecyzuje swoją wypowiedź odnośnie OnTable.

w mojej skromnej opinii :
[...]ma nikogo nie urazić a zwłaszcza wydawców / twórców z KS
[...]dziwi mnie trochę sytuacja gdzie użytkownik X wypowiada się "nie podoba mi się dana recenzja od w/w twórcy, uważam, że jest słaba" tak bardzo porusza Panią Asie / Twórców, że musi mu odpisać i przekonać, że moja racja jest mojsza.

ps - ciekawi mnie za to, przez ostatnie parę stron tego postu, różne kanały był krytykowane ale tylko przy jednym podniósł się raban, oraz chęć "obrony"
Ad1. Zjechanie produktu który się dostało do recenzji nie jest ani łatwe, ani przyjemne, dlatego mnie to nie dziwi i dlatego tym bardziej doceniam np Gambit TV :) On Table i Game Troll mają stonowane recenzje, bez jednoznacznego podsumowania. Taki format. Jeśli jesteś nowy w planszówkach to na pewno przyciągną Cię formatem, montażem i oprawą graficzną, może namówią Cię na zakup jakiejś gry i to moim zdaniem jest na plus nawet jeśli później się okaże, że gra nie podeszła - bo tego moim zdaniem niestety nie da się uniknąć, szczególnie na początku. Zaglądam na te kanały "hobbystycznie", ale przy podejmowaniu decyzji zakupowych te recenzje nie są dla mnie kluczowe.
Ad2. Nie widziałem tych komentarzy, ale nie widzę w tym niczego dziwnego, że odpisuje na negatywne komentarze względem gry jeśli się z nimi nie zgadza. Z tego co widzę to prowadzący polskie kanały planszówkowe są bardzo aktywni w komentarzach.
Ad3. Może dlatego, że komentarz był wyjątkowo złośliwy i seksistowski?...
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2271
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Gizmoo pisze: 03 lut 2021, 12:47 Najgorsze są materiały kręcone przez "asów", którzy dla zwiększenia ilości wyświetleń i subów - robią kanały w języku angielskim, kalecząc go potwornie. Ostatnio miałem nieprzyjemność oglądać taki jeden kanał, w którym jeden Francuz tak kaleczył język, że dziecko po pierwszym roku nauki poradziłoby sobie lepiej. Powiem nawet, że gdyby mówił po francusku, języku z którego znam zaledwie kilka zwrotów, zrozumiałbym go pewnie lepiej. :lol:
Znam osobiście pewnego Francuza, który część materiałów kręci też po angielsku. Widuję go czasem w lustrze. Mam nadzieję, że nie o Niego chodzi?
:lol:
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: allagainstyou »

Gambit pisze: 03 lut 2021, 12:26
Ikari pisze: 03 lut 2021, 12:00 - i taka kropka nad i : dziwi mnie trochę sytuacja gdzie użytkownik X wypowiada się "nie podoba mi się dana recenzja od w/w twórcy, uważam, że jest słaba" tak bardzo porusza Panią Asie / Twórców, że musi mu odpisać i przekonać, że moja racja jest mojsza.
Ja się triggeruję, kiedy zarzuca mi się brak obiektywizmu w materiale i kiedy ktoś pisze, że recenzja jest beznadziejna, a ja nie wiem o czym mówię, bo on/ona ma zupełnie inne odczucia co do gry.[...]
Ty się triggerujesz jak ktoś pisze komentarz, bo prawie na każdy odpowiadasz i/lub dajesz serduszko :D

Swoją drogą, jako, że temat jest o recenzentach, ostatnio słuchałem na youtube Gradania (po przeczytaniu pozytywnych komentarzy w tym wątku) o FOMO (choć tak na prawdę o wszystkim), bardzo fajny materiał. Przewijam do komentarzy a tam Gambit chwali kanał :) Recenzje natomiast zbyt przegadane jak na mój gust, o ile w takich materiałach ogólnoplanszówkowych jest to fajne, to przy recenzjach jak na razie nie do końca mi odpowiada, ale może się przyzwyczaję.

PS. Gratulacje Tomek, od dzisiaj jesteś widoczny w "thanks toplist" na stronie głównej :)
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mortinista »

Każda ocena Gry/Wydawnictwa/Recenzenta na forum pozostanie wysoce subiektywna. Jak zapytacie losowe 10 osób na temat gier planszowych to pewnie 5 w nic nie grało, 3 kojarzą szachy/monopoly/chińczyka, a pozostałe 2 może grały w dobble/Wsiąść do pociągu, a może nie.
Kanały typu OnTable/Pogramy mają większą szansę "na sukces" niż Gambit/GF/Giercownik, ponieważ są atrakcyjne wizualnie i bardziej przystepne/atrakcyjne dla przeciętnego gracza.
Tu bardziej chodziło o to, że określanie kogoś "znudzoną żonką, która szuka poklasku" jest niesprawiedliwe i może być krzywdzące.

Sam bym "trochę" zaszufladkowal recenzentów :

Merytoryka - Gambit TV
Przystępność - OnTable
Instrukcje do gier - Geek Factor
Wykonanie - PograMy
Dobry klimat - Gradanie
Doświadczenie - Wookie
Krótkie video - Regały Marcińskie
Wydawnictwo - Portal
Optymalne recenzje - Granie w chmurach
Wszystko po trochy - GametrollTV

To są chyba "najwięksi gracze" na YT. Reszta stara się do szusować, choć sporo jeszcze brakuje.

Co do Gambita i jego pasji to się zgodzę, jednak pamiętam jego filmiki odnośnie zarabiania na kanale i tego jak ciężko z tego wyżyć bez innego źródła dochodu. Konkluzja była taka, że by zarabiać musiałby zmienić format kanału na bardziej przystępny (krótkie recenzje, atrakcyjna forma etc.)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2021, 13:28 przez Mortinista, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ