(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
makoleon
Posty: 181
Rejestracja: 22 kwie 2010, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: makoleon »

SuperTramp pisze:Witam,
Ja plus mój kolega jesteśmy zainteresowani GOT-em lub Cywilizacją PW. Dałoby rade coś zorganizować?
To może Cywilizacja? Mógłbym być od 16.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Czyżby SoE znaczyło Struggle of Empires, do którego próbowałem zebrać skład prze rok, wysyłając priwy do wszystkich możliwych osób? A teraz partia beze mnie? Arrrrgh, mój uraz do planszówek wyniesiony z ostatniego Mathandlu chyba pogłębi się :twisted:
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 09:14 przez Micelius, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: berem »

Ja z żoną wyjątkowo moglibyśmy przyjść, tak po 16.
Moglibyśmy wziąć coś z tego: Filary Ziemi z dodatkiem, Świat bez końca, Salamanca, Carolus Magnus, Havanna, Egizia, Seeland, Asara, Tikal, Gloria Mundi lub Kolejka z dodatkiem.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sipio »

berem pisze:Ja z żoną wyjątkowo moglibyśmy przyjść, tak po 16.
Moglibyśmy wziąć coś z tego: Filary Ziemi z dodatkiem, Świat bez końca, Salamanca, Carolus Magnus, Havanna, Egizia, Seeland, Asara, Tikal, Gloria Mundi lub Kolejka z dodatkiem.
Gdyby udało się do 17.30 wyrobić to ja bym się pisał. Najchętniej w Seeland. Instrukcję do 16 mogę przyswoić.
Awatar użytkownika
SuperTramp
Posty: 75
Rejestracja: 16 mar 2012, 22:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: SuperTramp »

makoleon pisze:
SuperTramp pisze:Witam,
Ja plus mój kolega jesteśmy zainteresowani GOT-em lub Cywilizacją PW. Dałoby rade coś zorganizować?
To może Cywilizacja? Mógłbym być od 16.
No to jeszcze jedna osoba do Cywilizacji by się przydała.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: berem »

To byśmy byli na 16:15 z Seelandem.
Gdybyś znał instrukcję to do 17:30 udałoby się w szybkim trybie dokończyć
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sipio »

berem pisze:To byśmy byli na 16:15 z Seelandem.
Gdybyś znał instrukcję to do 17:30 udałoby się w szybkim trybie dokończyć
Super, to w takim razie będę znał instrukcję.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: berem »

Może ktoś jeszcze na Seeland?
Proponuję wariant z zakrytymi kafelkami (z niespodzianką) i urzędnikami.
Mogę przesłać instrukcję PL - nie jest długa.
Będziemy w Chwili pierwszy raz - mam nadzieję że łatwo zlokalizować wejście od ulicy - czy jest na piętrze?
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jules »

Ja w zasadzie jestem świeżakiem planszówkowym, chciałbym wpaść do Chwili po raz pierwszy, mogę przynieść Agricolę, Dominiona (podstawa+prosperity) lub dołączyć się do jakiejś grupki by w coś zagrać (poziom złożoności nie ma znacznie).

Mógłbym być na 18:30 najwcześniej dziś. Czy ktoś byłby chętny przygarnąć tudzież dołaczyć do świeżaka? :)
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sipio »

berem pisze:mam nadzieję że łatwo zlokalizować wejście od ulicy - czy jest na piętrze?
Łatwo, obok jest mini ogródek. Piętra w tym klubie nie ma.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: piotrsmu »

będę o 16 mogę dołączyć do Seeland, bgg mówi że to gra na 45 min
więc czekam na propozycje głównego dania
wezmę ze sobą OeL
makoleon
Posty: 181
Rejestracja: 22 kwie 2010, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: makoleon »

SuperTramp pisze: No to jeszcze jedna osoba do Cywilizacji by się przydała.
To gramy dzis w tę Cywilizację od tej 16, bo nie wiem czy przychodzić...
Awatar użytkownika
SuperTramp
Posty: 75
Rejestracja: 16 mar 2012, 22:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: SuperTramp »

makoleon pisze:
SuperTramp pisze: No to jeszcze jedna osoba do Cywilizacji by się przydała.
To gramy dzis w tę Cywilizację od tej 16, bo nie wiem czy przychodzić...
Tak, my z kumplem będziemy więc we 3 tez można. Może się 4 na miejscu znajdzie. Weź grę jeżeli posiadasz :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

Dzięki GrzeL za bardzo emocjonującą partię Zimnej Wojny. Krótko mówiąc, napięcia nie brakowało. W kluczowym momencie zgnili kapitaliści (GrzeL) próbowali przejąć władzę we wszystkich strategicznych państwach w Europie. Zresztą, były to działania pięknie wypracowane i przygotowane (jak choćby doktryna Trumana, która wypędziła czerwonych w NRD i ostateczne przejęcie Poslki) i mające na celu ostateczną kontrolę tej części świata. Na szczęście de Gaulle pozwolił pod koniec gry przejąć i do końca utrzymać Francję czerwonym towarzyszom. Nie pomogło też lepsze przewidywanie przyszłości (znajomość kart) przez kapitalistów. No i początkowe rozprzestrzenianie komunizmu w Azji pozwoliło utrzymać tam do końca względną równowagę sił po silnym zapunktowaniu na początku. Z kolei Bliski Wschód, początkowo przyczółek kapitalizmu, w dalszej części historii został zdecydowanie zdominowany przez ZSRR. Natomiast w Afryce, Ameryce Pdł. i Środkowej działo się stosunkowo niewiele. Niemniej jednak ostatecznie przewaga w Afryce i Ameryce Środkowej była na korzyść ZSRR. Tak czy siak, na pewno przewaga wypracowana w wyścigu kosmicznym (USA pierwsze zagrywało większość kart wydarzeń dekady!) ostatecznie pozwoliła zatryumfować komunizmowi. Choć nie powiem, towarzysze, było bardzo gorąco i Europa bardzo łatwo mogła na zawsze mogła stać się ostoją wstrętnego kapitalizmu.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: bart8111 »

jules pisze:Ja w zasadzie jestem świeżakiem planszówkowym, chciałbym wpaść do Chwili po raz pierwszy, mogę przynieść Agricolę, Dominiona (podstawa+prosperity) lub dołączyć się do jakiejś grupki by w coś zagrać (poziom złożoności nie ma znacznie).

Mógłbym być na 18:30 najwcześniej dziś. Czy ktoś byłby chętny przygarnąć tudzież dołaczyć do świeżaka? :)
Z przygarnięciem nie powinno być problemu, czasem jedynie trzeba zaczekać chwilę bo wszyscy są w trakcie rozgrywek. Tak na przyszłość mówię oczywiście ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

trzeba będzie faqa przed drugą rozgrywka SoE poczytać

ktoś (i to chyba niejeden) dzisiaj powinien nałykać się unrestów ze stracone jednostki podczas nieudanych podróży :P
- tako rzecze Martin Wallace
[na marginesie - KAŻDA utrata jednostki to unrest - również te tracone jeśli nie możemy ich opłacić w fazie dochodów, taka jest wykładania naszego poczciwca o bardzo poukładanym umyśle - MW]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: berem »

Pozytywne zaskoczenie - byliśmy pierwszy raz i jest to bardzo kameralne i przyjazdne dla graczy miejsce.
Nie jest głośno, solidne stoliki z doświetleniem, wygodne kanapy, na miejscu barek, miłe dla oka dodatki w pomieszczeniach.
Czy Tytus dołącza czasem do rozgrywek i jak się zapatruje na planszówki? Może ma swe ulubione gatunki?
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sipio »

Dzięki wielkie za trzy fajne rozgrywki, choć ostatnia zdecydowanie poniżej moich oczekiwań.
A czy przypadkiem ktoś nie zabrał parasole, którego zapomniałem wziąć.
Dość duży z niebieską koncówką??
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

[Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

jax pisze:trzeba będzie faqa przed drugą rozgrywka SoE poczytać

ktoś (i to chyba niejeden) dzisiaj powinien nałykać się unrestów ze stracone jednostki podczas nieudanych podróży :P
- tako rzecze Martin Wallace
[na marginesie - KAŻDA utrata jednostki to unrest - również te tracone jeśli nie możemy ich opłacić w fazie dochodów, taka jest wykładania naszego poczciwca o bardzo poukładanym umyśle - MW]
W takim razie nawet jakby Staszkowi anulować wyrzuconą na wojnie siódemkę, to i tak by mu drugiego miejsca nie zapewniło. A my z Jaxem mielibyśmy po 4ry punkty więcej za najmiejszą liczbę unrestów. Jestem za szybkim (za 2 tygodnie) powtórzeniem partii :)

Wczorajsza rozgrywka w Struggle of Empires (moja pierwsza) w pełni spełniła moje oczekiwania. Spodziewałem się dobrej gry wojenno/strategicznej z kontrolą obszarów i to dostałem. Po niemrawym początku w połowie drugiej wojny gra nabrała tempa, które mi bardzo odpowiadało. Jeszcze raz dziękuję Bartowi, Jaxowi i Staszkowi (kolejność alfabetyczna) za miłą atmosferę przy stole i Staszek: nie przejmuj się swoimi rzutami. Następnym razem zainwestuj w Nawigację ;)
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jules »

bart8111 pisze:
jules pisze:Ja w zasadzie jestem świeżakiem planszówkowym, chciałbym wpaść do Chwili po raz pierwszy, mogę przynieść Agricolę, Dominiona (podstawa+prosperity) lub dołączyć się do jakiejś grupki by w coś zagrać (poziom złożoności nie ma znacznie).

Mógłbym być na 18:30 najwcześniej dziś. Czy ktoś byłby chętny przygarnąć tudzież dołaczyć do świeżaka? :)
Z przygarnięciem nie powinno być problemu, czasem jedynie trzeba zaczekać chwilę bo wszyscy są w trakcie rozgrywek. Tak na przyszłość mówię oczywiście ;)

Dobrze wiedzieć.

Wracałem wczoraj z roboty, zajrzałem na chwilę :) ale troche oniesmielony faktem, że wszyscy zajęci poszedłem biegać :) Jako, że mieszkam dwa rzuty beretem to pewnie wpadnę znowu z nieco większą inicjatywą hehe :)

Czy 11 czerwca też jest normalne granie, czy w związku z Euro, raczej najazd kibiców w Chwili?
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 156
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tytus »

berem pisze:Pozytywne zaskoczenie - byliśmy pierwszy raz i jest to bardzo kameralne i przyjazdne dla graczy miejsce.
Nie jest głośno, solidne stoliki z doświetleniem, wygodne kanapy, na miejscu barek, miłe dla oka dodatki w pomieszczeniach.
Czy Tytus dołącza czasem do rozgrywek i jak się zapatruje na planszówki? Może ma swe ulubione gatunki?
Strasznie miłe słowa, dziękuję! Kłaniam się w imieniu całej klubowej ekipy :)

Rzadko gram ostatnio, bo poniedziałki mam raczej pracujące... Gatunków ulubionych nie mam, ale jeśli chodzi o topowe pozycje to: Homesteaders, Nexus Ops, Ticket To Ride, Samuraj, Isla Dorada, Fresco, The Boss, Mondo i kilka innych. ;)
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

Geko pisze:Dzięki GrzeL za bardzo emocjonującą partię Zimnej Wojny. Krótko mówiąc, napięcia nie brakowało. W kluczowym momencie zgnili kapitaliści (GrzeL) próbowali przejąć władzę we wszystkich strategicznych państwach w Europie. Zresztą, były to działania pięknie wypracowane i przygotowane (jak choćby doktryna Trumana, która wypędziła czerwonych w NRD i ostateczne przejęcie Polski) i mające na celu ostateczną kontrolę tej części świata. Na szczęście de Gaulle pozwolił pod koniec gry przejąć i do końca utrzymać Francję czerwonym towarzyszom. Nie pomogło też lepsze przewidywanie przyszłości (znajomość kart) przez kapitalistów. No i początkowe rozprzestrzenianie komunizmu w Azji pozwoliło utrzymać tam do końca względną równowagę sił po silnym zapunktowaniu na początku. Z kolei Bliski Wschód, początkowo przyczółek kapitalizmu, w dalszej części historii został zdecydowanie zdominowany przez ZSRR. Natomiast w Afryce, Ameryce Płd. i Środkowej działo się stosunkowo niewiele. Niemniej jednak ostatecznie przewaga w Afryce i Ameryce Środkowej była na korzyść ZSRR. Tak czy siak, na pewno przewaga wypracowana w wyścigu kosmicznym (USA pierwsze zagrywało większość kart wydarzeń dekady!) ostatecznie pozwoliła zatryumfować komunizmowi. Choć nie powiem, towarzysze, było bardzo gorąco i Europa bardzo łatwo mogła na zawsze mogła stać się ostoją wstrętnego kapitalizmu.
Potwierdzam była to bardzo emocjonująca partia, a o zwycięstwie decydowało bardzo niewiele.
Geko trzeba będzie niedługo zagrać kolejny raz.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

GrzeL pisze:Geko trzeba będzie niedługo zagrać kolejny raz.
Będę o tym pamiętał :D
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sipio »

Tytus a przypadkiem nie znalazłeś mojego parasola? Granatowy, bez zawijanej rączki.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Ktoś coś jutro? Ja chętnie Dominant Species (ale w szybkim gronie), Władcy Podziemi lub 1989.
ODPOWIEDZ