Urban Sprawl

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Urban Sprawl

Post autor: jax »

adikom5777 pisze:A jaki wybraliscie rodzaj wysylki?
najtańszy nie-lotniczy :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Urban Sprawl

Post autor: adikom5777 »

To taki jak ja- 16$. to mam nadzieje, ze do mnie tez dotrze na dniach :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3422
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Urban Sprawl

Post autor: piton »

jax pisze:
adikom5777 pisze:A jaki wybraliscie rodzaj wysylki?
najtańszy nie-lotniczy :)
W mordę! to ja dopłaciłem drugie tyle za lotniczą, a gra jeszcze nie przybyła...gdyby nie zniżka 50% to bym się na GMT zdenerwował :wink: W sumie mam nadzieję, że dotrze (bez VAT-u) lada dzień.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Urban Sprawl

Post autor: berni »

Do mnie P500 zostało wysłane 28.10. Jeszcze nie przyszło, ale nie oznacza to, że nie ma go w Polsce. Wszystko zależy od urzędu celnego ;-)
Natomiast druga paczka z -50% chyba jeszcze nie została wysłana.
Królik
Posty: 376
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:16
Lokalizacja: Bemowo
Been thanked: 1 time

Re: Urban Sprawl

Post autor: Królik »

piton pisze: W mordę! to ja dopłaciłem drugie tyle za lotniczą, a gra jeszcze nie przybyła...gdyby nie zniżka 50% to bym się na GMT zdenerwował :wink: W sumie mam nadzieję, że dotrze (bez VAT-u) lada dzień.
Ale chłopaki zamawiali w P500 a nie na promocji 50% więc nie dziwne że gra doszła do nich wcześniej...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3422
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Urban Sprawl

Post autor: piton »

Królik pisze:
piton pisze: W mordę! to ja dopłaciłem drugie tyle za lotniczą, a gra jeszcze nie przybyła...gdyby nie zniżka 50% to bym się na GMT zdenerwował :wink: W sumie mam nadzieję, że dotrze (bez VAT-u) lada dzień.
Ale chłopaki zamawiali w P500 a nie na promocji 50% więc nie dziwne że gra doszła do nich wcześniej...
Może źle się wyraziłem - ja też zamawiałem z P500 i nadal czekam...a te 50% (które wykorzystam również) dodane teraz jako promocja dla ludzi zamawiających wcześniej z P500, traktuję jako rekompensatę za niedostarczenie przesyłki ;)
violetta pisze:Do mnie P500 zostało wysłane 28.10. Jeszcze nie przyszło, ale nie oznacza to, że nie ma go w Polsce. Wszystko zależy od urzędu celnego ;-)
Jakoś mam podobne przemyślenia, przyleciało do Wa-wy, potem Zabrze ;) i pewnie teraz w ramach kontroli celnej w urzędzie w Bytomiu chłopaki pogrywają w mój egzemplarz :lol:
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: Urban Sprawl

Post autor: vder »

Ktoś może jeszcze czeka na swój egzemplarz w ramach p500? bo ja liczyłem na to, że w tym tygodniu już będzie, a tu cisza :(.
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Urban Sprawl

Post autor: berni »

vder pisze:Ktoś może jeszcze czeka na swój egzemplarz w ramach p500? bo ja liczyłem na to, że w tym tygodniu już będzie, a tu cisza :(.
Tak, ja jeszcze czekam. Mam wrażenie, że paczka zamówiona w ramach -50% dotrze szybciej, choć wysłana 10 dni później ;-)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Urban Sprawl

Post autor: adikom5777 »

Ja dostałem swój egzemplarz z P500 we wtorek. Dziś pierwsza partia, opiszę jutro wrażenia
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Urban Sprawl

Post autor: berni »

adikom5777 pisze:Ja dostałem swój egzemplarz z P500 we wtorek. Dziś pierwsza partia, opiszę jutro wrażenia
W paczce tylko Urban czy coś jeszcze? Dostałeś niespodziankę w postaci cła/vatu?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Urban Sprawl

Post autor: adikom5777 »

w paczce był tylko (niestety) Urban Sprawl. Bez cła/vatu, tylko tyle ile zeszło z karty.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3422
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Urban Sprawl

Post autor: piton »

berni pisze:
adikom5777 pisze:Ja dostałem swój egzemplarz z P500 we wtorek. Dziś pierwsza partia, opiszę jutro wrażenia
W paczce tylko Urban czy coś jeszcze? Dostałeś niespodziankę w postaci cła/vatu?
Ja natomiast się pochwalę, że razem z paczką otrzymałem VAT... trzymali paczkę na cle 10 dni, pograli chłopaki i jeszcze każą sobie płacić ;) zawsze biorę wszystko z USA statkiem, teraz mnie podkusiło na air-mail...
oby gra była warta tej forsy ;) a teraz do instrukcji...
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: Urban Sprawl

Post autor: killy9999 »

piton pisze:razem z paczką otrzymałem VAT
Jak wysoki?
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Urban Sprawl

Post autor: berni »

killy9999 pisze:
piton pisze:razem z paczką otrzymałem VAT
Jak wysoki?
Pewnie standard 23%, pytanie, czy brali pod uwagę samą wartość gry czy grę + wysyłkę.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: Urban Sprawl

Post autor: Wilk »

W myśl cokolwiek złodziejskich uregulowań bierze się pod uwagę przedmiot + wysyłkę.
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Urban Sprawl

Post autor: berni »

piton pisze: Ja natomiast się pochwalę, że razem z paczką otrzymałem VAT... trzymali paczkę na cle 10 dni, pograli chłopaki i jeszcze każą sobie płacić ;)
Czyli gra musiała się nie spodobać. Nic tylko sprzedać od razu jak przyjdzie :P
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3422
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Urban Sprawl

Post autor: piton »

berni pisze:
killy9999 pisze:
piton pisze:razem z paczką otrzymałem VAT
Jak wysoki?
Pewnie standard 23%, pytanie, czy brali pod uwagę samą wartość gry czy grę + wysyłkę.
Jak zwykle tak było... wszystkie opłaty wyniosły nieco ponad 70 złociszy - VAT, opłaty pocztowe, opłata za otwarcie paczki, zamknięcie paczki :D
Podsumowując gra kosztowała mnie dodatkowe 23 D'oh-lary. Teraz nie tylko do żony będę mówił najdroższa :mrgreen:
Wilk pisze:W myśl cokolwiek złodziejskich uregulowań bierze się pod uwagę przedmiot + wysyłkę.
szczególnie że często cena przesyłki jest większa niż sama zawartość paczki, a w dobie kryzysu państwo musi zarabiać (chociaż było tak i wiele lat temu ;) ). A swoją droga zapłaciłem $24 za shipping, a GMT zapłacilo za wysyłkę 45$. W sumie gdyby w szacunkowych kosztach podali taką wysoką kwotę to bym w życiu nie wziął lotniczej, tylko standard i oszczędził na cle.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Urban Sprawl

Post autor: berni »

piton pisze: szczególnie że często cena przesyłki jest większa niż sama zawartość paczki, a w dobie kryzysu państwo musi zarabiać (chociaż było tak i wiele lat temu ;) ). A swoją droga zapłaciłem $24 za shipping, a GMT zapłacilo za wysyłkę 45$. W sumie gdyby w szacunkowych kosztach podali taką wysoką kwotę to bym w życiu nie wziął lotniczej, tylko standard i oszczędził na cle.
Ja ostatnio zapłaciłem za grę z GMT $25, za przesyłkę $12, z konta wzięli $37, a na paczce była naklejka z amerykańskiej poczty $30 (za wysyłkę). A tu jeszcze fragment mojej korespondencji z GMT:

"[...] The price that we charge for shipping does not come close to the
actual charge that we pay the post office to ship the games."
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2274
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1054 times
Kontakt:

Re: Urban Sprawl

Post autor: Leviathan »

berni pisze:
Ja ostatnio zapłaciłem za grę z GMT $25, za przesyłkę $12, z konta wzięli $37, a na paczce była naklejka z amerykańskiej poczty $30 (za wysyłkę). A tu jeszcze fragment mojej korespondencji z GMT:

"[...] The price that we charge for shipping does not come close to the
actual charge that we pay the post office to ship the games."
Zgadza się. GMT nie od dzisiaj ma taką politykę - dopłacają do kosztów wysyłki za granicę. To jeden z powodów, dla których tak wiele osób spoza Stanów nadal zamawia gry w ramach P500.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: Urban Sprawl

Post autor: Wilk »

Otóż to, dlatego ja zawsze powtarzam, że z naszej perspektywy płacenie za jakąkolwiek wysyłkę droższą niż nielotnicza (Non-Asia coś tam) mija się z celem, bo i tak zawsze lotniczą przychodzi. Nie wiem jak to robią, ale chyba im się opłaca. ;)
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Urban Sprawl

Post autor: yanoo »

adikom5777 pisze:Ja dostałem swój egzemplarz z P500 we wtorek. Dziś pierwsza partia, opiszę jutro wrażenia
I co z tymi wrażeniami? :)
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Urban Sprawl

Post autor: berni »

yanoo pisze:
adikom5777 pisze:Ja dostałem swój egzemplarz z P500 we wtorek. Dziś pierwsza partia, opiszę jutro wrażenia
I co z tymi wrażeniami? :)
No i właśnie o to samo chciałem zapytać. Bo chodzą ploty, że losowo, że chaos i w ogóle, że monopolowato. Nim doczekam się własnego egzemplarza chcę wcześniej wiedzieć jak u innych. Jestem bardzo podatny na opinie, więc to będzie w dużym stopniu decydowało o tym, czy w ogóle rozfoliuję :D
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: Urban Sprawl

Post autor: killy9999 »

I jak wrażenia z rozgrywki? Przymierzam się jednak do zakupu i chciałbym wiedzieć w co się pakuję ;) Jak wygląda losowość w grze?
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Re: Urban Sprawl

Post autor: MataDor »

odebrałem Urban Sprawla z.... urzedu celnego.... i zgodnie z rabunkową polityka zapłaciłem 23% VATu wliczajac w to koszty transportu....
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Urban Sprawl

Post autor: tajemniczy_padalec »

Losowość jest - i czasami potrafi nieźle namieszać.

Po pierwsze: karty budynków oraz pozwoleń na budowę pojawiają się w grze losowo. Oczywiście, zawsze mamy do wyboru 5 kart pozwoleń i 5-7 kart budynków. Czasem, na bardzo potrzebny budynek trzeba się naczekać - czasem również może okazać się, że nigdy nie pojawi się on w grze.

Po drugie: karty wydarzeń. No i tutaj bywa naprawdę ekstremalnie - przynajmniej w pierwszej partii. Wraz ze wzrostem znajomości kart (i ich rozkładu w poszczególnych taliach), rosną nasze możliwości przygotowania się na to, co może nas spotkać. Warto przy tym zauważyć, że im większe miasto, tym więcej można zyskać lub (częściej) stracić na jednym wydarzeniu. Ogólnie natomiast są sposoby na unikanie różnych niekorzystnych efektów - najłatwiej po prostu być w środku stawki (nie być najbogatszym, nie mieć najdroższego ani najtańszego budynku na planszy itd.) chociaż i to niczego nie gwarantuje.

Powiem tak: jeśli lubisz w swoich grach mieć wszystko "pod linijkę", idealnie zaplanowane, tworzące wzorzec czystego pojedynku umysłów, odpuść sobie Urban Sprawl. Jeśli natomiast lubisz gry, które mają w sobie nieprzewidywalny element (po pytaniu wnoszę, że nie) i czasem jesteś gotowy na odrobinę hazardu, to Urban Sprawl ma szanse Ci się spodobać. Ja osobiście należę do tej drugiej grupy i dlatego cieszy mnie ta odrobina chaosu, szczególnie, że wydaje mi się udatnie budować klimat zarządzania wielkim miastem.
ODPOWIEDZ