Carrcasone, czy warto?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Carrcasone, czy warto?

Post autor: WRS »

garg pisze:[...] A moim zdaniem najlepsza jest właśnie dla dwóch osób :lol: .
[...] wersja podstawowa wymaga ustrukturyzowanego planowania naprzód, co potrafią dopiero siedmiolatkowie.
+4 :D
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Carrcasone, czy warto?

Post autor: Andy »

+12 :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
gemboj
Posty: 34
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:30

Re: Carrcasone, czy warto?

Post autor: gemboj »

gregvip pisze:Jeśli gracie w Agri i Puerto to nie widze wiekszego sensu kupowania Carcassonne i to nie dla tego, ze uwazam, ze jest to slaba gra. Sam na poczatku zaczynalem od Carcassonne (i Caylusa ;) ) i wiem, ze gra jest swietna szczegolnie jeśli chcielibyscie wciagnac nowych graczy ale z casem i w miare poznawania nowych gier praktycznie po Carcassonne zaczyna siegac się coraz zadziej a potem się przestaje w nie grac.
Mieliśmy dokładnie tak samo. Po zakupie Basilici i Zamków Burgundii (na 2 osoby) nie zagraliśmy już w podstawową Carrcasonne. I to wcale nie dlatego że to zła gra jest. Może kiedyś ją odświeżymy z jakimś dodatkiem ale najpierw w planach jest Caylus.
Wolę grać niż zastanawiać się kilka godzin co autor instrukcji miał na myśli.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Carrcasone, czy warto?

Post autor: WRS »

Bo to zależy od tego czego od gier się oczekuje i z kim w te gry się gra.

Wprowadzając dość często nowe osoby w świat planszówek potrzebuję takich gier jak Carcassonne. Lekkich i sympatycznych. Grając z moimi dziećmi (ale też i gośćmi) także gry jak Carcassonne są niezastąpione. Chcąc się zrelaksować przy niedzielnej partyjce - Carcassonne pasuje jak ulał. Do tego dochodzi jeszcze moje zauroczenie mrowiem dodatków do tej gry, co dodatkowo zachęca do partyjki (chociaż megaCarcassonne to raczej 3h grania :)).

Zresztą można zajrzeć np. na blog "300 w rok", by poczytać jak można się świetnie bawić przy grach najróżniejszych. Jeśli taki sposób spędzania czasu nam odpowiada.

Stąd mój brak akceptacji dla arbitralnych opinii o dobrej skąd inąd grze, że jest słaba. Ale mi łatwiej, bo ja już poznałem parę gier i potrafię dostrzec ich różnorodność, pod każdym względem.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Carrcasone, czy warto?

Post autor: rastula »

krótko

brać big boxa (2012 kupiłem na prezent za 116 w 3trolle), nie dyskutować
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4086
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 293 times
Been thanked: 173 times

Re: Carrcasone, czy warto?

Post autor: lacki2000 »

rastula pisze:krótko

brać big boxa (2012 kupiłem na prezent za 116 w 3trolle), nie dyskutować
w ogóle zamknąć to całe gadatliwe i bezużyteczne forum i kupować gry jak leci :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Carrcasone, czy warto?

Post autor: Karit »

lacki2000 pisze:
rastula pisze:krótko

brać big boxa (2012 kupiłem na prezent za 116 w 3trolle), nie dyskutować
w ogóle zamknąć to całe gadatliwe i bezużyteczne forum i kupować gry jak leci :)
Kupuj wiec Podstawke i wszystkie 17 (chyba) dodatków ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Carrcasone, czy warto?

Post autor: mig »

No bo nie ma gry, która by się podobała wszystkim. Ani takiej która by się nie podobała nikomu.
Trzeba znaleźć sobie na forum parę osób z podobnym gustem i sugerować się ich wyborami albo po prostu testować przed zakupem (albo po zakupie i w razie wpadki bez sentymentu sprzedawać:)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Malinowy_sok
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2012, 10:45
Lokalizacja: Łuków

Re: Carrcasone, czy warto?

Post autor: Malinowy_sok »

Mam carrcasone podstawowe i lubię od czasu do czasu taka lekka partyjne sobie zafundować. Fajna i na 2 osoby i na 4. Lekka i przyjemna, choć osławione "wojny chłopskie" psują niektórym graczom krew. Mocno. Jednak gdybym kupowała teraz to zdecydowalabym sie na bigboxa. Cenowo korzystnie, a można urozmaicac grę i wprowadzać nowości co jakiś czas.

A swoją droga agricola to ciężki arsenał. Dobry, ale tylko dla koneserów gatunku imho.
ODPOWIEDZ