Osadnicy: Narodziny Imperium (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: KubaP »

Bardzo fajna okładka, bardzo w klimacie Days of Wonder, a pewnie o to chodzi. A Szymonowi i tak nikt nie dogodzi :D
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: pingus »

Okładka bomba, mam nadzieje na grafiki w podobnym klimacie w samej grze!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1540
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: Furan »

KubaP pisze:Bardzo fajna okładka, bardzo w klimacie Days of Wonder, a pewnie o to chodzi. A Szymonowi i tak nikt nie dogodzi :D
Styl napisów, kolorystyka itd. przywodzi na myśl raczej okładki Iello.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 465
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 142 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: noowy »

KubaP pisze:Bardzo fajna okładka, bardzo w klimacie Days of Wonder, a pewnie o to chodzi. A Szymonowi i tak nikt nie dogodzi :D
Moje pierwsze skojarzenie to też Days of Wonder. Jedną z inspiracji gry są komputerowi settlersi i okładka fajnie do tego nawiązuje i pasuje.
pingus pisze:Okładka bomba, mam nadzieje na grafiki w podobnym klimacie w samej grze!
Prezentacja z portalkonu i zdjęcia prototypu jakie czasem wrzuca trzewik przedstawiają "poważniejsze" grafiki na kartach. Nie wiem czy są finalne.

Jak myślicie jaki będzie polski tytuł?
Od czasu informacji o 4 osobnych taliach dla każdej z nacji strasznie się nagrzałem na settlersów...
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: vojtas »

Okładka bardzo mi się podoba. Jakoś skojarzyło mi się z Bawarią. :D Niemcy powinni być zachwyceni. Spiel des Jahres w zasięgu.

A tytuł...

W imieniu Kaisera
Cesarscy we wsi
Dziel i zasiedlaj
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2331
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 921 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: Galatolol »

Okładka w swojej kategorii bardzo dobra i na pewno zrobi, to co ma zrobić (zachęci mnóstwo osób, także każuali). Szkoda tylko, że Portal stracił już ten pazur i nastawia się na nijaką klimatycznie masówkę, ale obiektywnie patrząc to nic dziwnego.

A co do gry, to na pewno kupię, bo jestem fanem Nowej Ery. Pudełko zapowiada się jako kontener na powietrze.
Przydałyby się jakieś dzienniki projektanta (dawno nie było, chyba od Dziedzictwa).
TTR_1983
Posty: 3939
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Imperial Settlers

Post autor: TTR_1983 »

Galatolol pisze:Okładka w swojej kategorii bardzo dobra i na pewno zrobi, to co ma zrobić (zachęci mnóstwo osób, także każuali). Szkoda tylko, że Portal stracił już ten pazur i nastawia się na nijaką klimatycznie masówkę, ale obiektywnie patrząc to nic dziwnego.
Absolutnie się nie zgodzę. Jako gracz, który lubi pograć w różne rodzaje gier bardzo cieszę się, że Portal nie ogranicza się tylko do gier Science Fiction gdzie ktoś się z kimś nawala stosując różne rodzaje broni.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4075
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 283 times
Been thanked: 170 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: lacki2000 »

A propos okładki to zauważył ktoś ten nadchodzący kataklizm za około 1 sekundę? Sądząc po cieniach to w to pole po lewej stronie za momencik pierdyknie świetlisty meteor...
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: Imperial Settlers

Post autor: Adamso97 »

A tytuł może... Imperium Osadników. Krótki i łatwy do zapamiętania :)
EDIT: Albo "Osadnicy: Narodziny/Rozkwit Imperium"
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: vojtas »

Adamso97 pisze:A tytuł może... Imperium Osadników
Aż chce się dodać "z Catanu". ;)

Ja również się cieszę, że Portal eksploruje różne obszary rynku. Nie do każdego przemawia Posterunek, Moloch czy Borgo (i nie mówię tu tylko o graczach okazjonalnych). O atak gier takich jak Duuuszki raczej bym się nie martwił. ;)

Niemniej w przyszłości Portal mógłby stworzyć coś swojego na podstawie Lovecrafta, którego cała twórczość od 2008 roku należy do domeny publicznej. :)
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: Ryu »

Z forum się dowiaduję jak będzie wyglądała okładka... Swit się kończy ;)
Mi się podoba. Wg mnie fajowo pasuje do kart :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: Bea »

Mnie też się okładka podoba, choć obawiam się, że taki styl może odstraszyć wielu graczy nastawionych na "poważną" rozgrywkę. Okładka ta trochę przypomina okładki gier dla dzieci.
Tak czy owak ja już się nie mogę doczekać swojego egzemplarza.
Kiedy dokładnie gra będzie dostępna?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Imperial Settlers

Post autor: Don Simon »

Wlasnie o to mi chodzi. Tlo bardzo dobry i przypominajacy Settlersow.

Natomiast ta kulka przywodzi na mysl glupawe niby-smiesnze gierki z karykaturalnymi rysunkami. W sumie nie wiem jaki jest planowany ciezar gry, ale patrzac po pudelku spodziewalbym sie czegos rodzinnego i leciutkiego - zdecydowanie NIE tytulu dla milosnikow cywilizacyjnych zmagan w typie Nations, TtA, Civilization itp.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: Bea »

Don Simon pisze:Wlasnie o to mi chodzi. Tlo bardzo dobry i przypominajacy Settlersow.

Natomiast ta kulka przywodzi na mysl glupawe niby-smiesnze gierki z karykaturalnymi rysunkami. W sumie nie wiem jaki jest planowany ciezar gry, ale patrzac po pudelku spodziewalbym sie czegos rodzinnego i leciutkiego - zdecydowanie NIE tytulu dla milosnikow cywilizacyjnych zmagan w typie Nations, TtA, Civilization itp.
Być może to właśnie będzie rodzinna gra. Podany na BGG czas gry to 45 min - nie zapowiada się na ciężki i epicki mózgożer. Ale gra dla dzieci to też pewno nie jest.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: Vester »

Co do tytułu, Polakom bliższe jest słowo 'królewski' niż 'imperialny' czy 'cesarski'. Imperial settlers na rynek niemiecki to strzał w dychę, a u nas dałbym 'Królewskich osadników'. :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: KubaP »

Vester pisze:Co do tytułu, Polakom bliższe jest słowo 'królewski' niż 'imperialny' czy 'cesarski'. Imperial settlers na rynek niemiecki to strzał w dychę, a u nas dałbym 'Królewskich osadników'. :)
Muszę niestety zgodzić się z naszym marudą Vesterem, tym razem ma zdecydowanie rację :)
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: Ryu »

Bea pisze:Podany na BGG czas gry to 45 min - nie zapowiada się na ciężki i epicki mózgożer. Ale gra dla dzieci to też pewno nie jest.
Korekta Trzewika na BGG:

"It's 25 minutes per player. I just posted correction to BGG."

I nie będzie to ciężar TtA to mogę zapewnić. Nie przy takim czasie na gracza :wink:
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: vojtas »

Bea pisze:Mnie też się okładka podoba, choć obawiam się, że taki styl może odstraszyć wielu graczy nastawionych na "poważną" rozgrywkę.
Graczy przyciągnie nazwisko Trzewika i wzmianka o cywilizacjach, każuali zaś - wesoły ludek. Dla każdego coś miłego. :D
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: tomb »

Tak się zastanawiam, choć okładka mi się podoba, jak ona ma się do treści gry, w której kierujemy poczynaniami jednej z czterech frakcji parahistorycznych (Rzymianie, Barbarzyńcy, Egipcjanie, Japończycy), które zasiedlają i rozwijają nowo odkryte tereny? Jegomość z okładki byłby zatem potomkiem dzielnych hord barbarzyńskich, tak?

Jeśli powyższe frakcje będą w grze utrzymane to "Królewscy osadnicy" raczej odpadają.
Ja bym szukał tytułu korespondującego z dowcipnym charakterem okładki. Może "Niezrównani zdobywcy", "Na podbój świata", coś w ten deseń.
Albo "Osadnicy i zdobywcy", jeśli w grze ma być konflikt.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: Vester »

Nie czytałem instrukcji, więc jeśli mamy tam Japońców czy innych Rzymian, to faktycznie zonk.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1540
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: Furan »

Z BGG: Romans, Barbarians, Egyptians and Japanese all at once move there to expand the boundaries of their empires.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: vojtas »

TomB pisze:Tak się zastanawiam, choć okładka mi się podoba, jak ona ma się do treści gry, w której kierujemy poczynaniami jednej z czterech frakcji parahistorycznych (Rzymianie, Barbarzyńcy, Egipcjanie, Japończycy), które zasiedlają i rozwijają nowo odkryte tereny? Jegomość z okładki byłby zatem potomkiem dzielnych hord barbarzyńskich, tak?
Zgadza się. Powszechnie wiadomo, że Niemcy to barbarzyńcy. Nikt chyba nie wątpi, że ów jegomość jest Niemcem. ;)

Wracając na chwilę do komputerowych Settlersów:

Obrazek

Zgadnijcie która okładka ukazała się w Europie, a która w USA. ;)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 379 times
Been thanked: 94 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: farmer »

To jest jedna i ta sama gra? :P

Niezłe jaja 8)
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4075
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 283 times
Been thanked: 170 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: lacki2000 »

no ale serio, cienie są skopane (źródło światła kilkadziesiąt metrów nad ziemią)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Imperial Settlers

Post autor: tomb »

lacki2000 pisze:no ale serio, cienie są skopane (źródło światła kilkadziesiąt metrów nad ziemią)
A mimo to Pan Wąsatakulka dziarsko maszeruje podbijać szpadlem świat. Charakterny widać z niego człek.
ODPOWIEDZ