Star Wars: Armada (James Kniffen, Christian T. Petersen)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 103 times
Been thanked: 24 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: ram »

SeeM pisze:Moim zdaniem Armada da radę, ale raczej nie będzie to popularność taką jaką uzyskał X-Wing, (...)
+1
Chociaż pewnie uda im się sprzedać kilka Gwiazd Śmierci ;)

Ja zostaję przy X-Wingu bez statków z EU.
47
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Karit »

X-wing mial ta zalete ze jego podstawka byla dosyc tania. Jesli ktos chcial zobaczyc czy mu gra podejdzie, wydal kolo 100 zl i mogl grac. Jesli Armada ma kosztowac 100$ to nie wielu polakow bedzie moglo/chcialo wydac ponad 300 zl na gre do sprawdzenia.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Desaix1800 »

Imperial Assault wygląda mi na Desenta ze zmienioną grafiką..obawiam się że to odcinanie kuponów :)
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Star Wars Armada

Post autor: TTR_1983 »

Desaix1800 pisze:Imperial Assault wygląda mi na Desenta ze zmienioną grafiką..obawiam się że to odcinanie kuponów :)
już dawno była mowa, że to nieco inny Descent.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Wosho »

Jak patrze na ten zalew star warsowy to każda gra to odcinanie kuponów..
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: rastula »

:D
Wosho pisze:Jak patrze na ten zalew star warsowy to każda gra to odcinanie kuponów..

Descent to solidny produkt. Lepsze to niz kolejne risk czy monopoly. Faktem jest ze moze dojsc do kanibalizacji tytulow. Ja np. Chcialem kupowac dodatki do descenta, teraz zatrzymam kase na iA. Na szczescie dla budzetu interesuje mnie wylacznie oryginalna trylogia
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars Armada

Post autor: pan_satyros »

rastula pisze::D
Wosho pisze:Jak patrze na ten zalew star warsowy to każda gra to odcinanie kuponów..

Descent to solidny produkt. Lepsze to niz kolejne risk czy monopoly. Faktem jest ze moze dojsc do kanibalizacji tytulow. Ja np. Chcialem kupowac dodatki do descenta, teraz zatrzymam kase na iA. Na szczescie dla budzetu interesuje mnie wylacznie oryginalna trylogia
Ja w podobnym celu Descenta się pozbyłem. Do tego liczę na jakieś drobne szlify w zasadach, które naprawią bolączki "edycji fantasy".
A i tryb bitewny wydaje się ciekawy, byle do publikacji zasad.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Hiu »

www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=5084

Czytamy: Command Your Fleet to Victory

Odrobine informacji o mechanicze i wyborze rozkazow - oraz grafika - ktora bardzo mi sie podoba - glownie dlatego, ze nie widzialem gwiezdnego niszczyciela strzelajacego rakietami :)

smacznego.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars Armada

Post autor: Wintermute »

To juz wiadomo troche wiecej.

Pierwsza fala:

Gladiator Class Star Destroyer ($29.95), the Assault Frigate Mark II($39.95), the Imperial Fighter Pack($19.95), and the Rebel Fighter Pack ($19.95)

Beda rowniez rozne szwadrony 'malych': Bombery i Interceptory dla Imperium i b-wingi, a-wingi, y-wingi dla Rebelii:

Obrazek

Obrazek
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Hiu »

Tak mi sie przypomnialo, ze w podstawce do X-winga, w instrukcji na ostatnich stronach bylo zdjecie, gdzie bylo widac rozne modele statkow do x-winga w roznej skali ;) jakos tak chyba podobne to co w armadzie sie pojawilo :)
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars Armada

Post autor: Wintermute »

Mnie zastanawia jeszcze jadna rzecz - gdzie w to grac. Plansza na standardowe 300 pkt to 6'x9'. Kolos.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Hiu »

Kolejna sprawa - duze statki sa ladne (ok, wiadomo, ze chodzi o niszczyciel) jednak te mysliwce to jakis zart :D
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: vojtas »

Hiu pisze:Kolejna sprawa - duze statki sa ladne (ok, wiadomo, ze chodzi o niszczyciel) jednak te mysliwce to jakis zart :D
W sensie za małe? No cóż, to zaleta gigantyzmu SW. Jeśli trzymać się ściśle skali, to myśliwce musiałyby być wielkości ziarenek piasku. :D
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: cohlerc1 »

vojtas pisze:
Hiu pisze:Kolejna sprawa - duze statki sa ladne (ok, wiadomo, ze chodzi o niszczyciel) jednak te mysliwce to jakis zart :D
W sensie za małe? No cóż, to zaleta gigantyzmu SW. Jeśli trzymać się ściśle skali, to myśliwce musiałyby być wielkości ziarenek piasku. :D
No właśnie te myśliwce na oko za duże mi się wydają ;)
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars Armada

Post autor: Wintermute »

Mysliwce nie sa wyskalowane. Jedna podstawka symbolizuje szwadron. A szwadron moze liczyc od 1 do 5 mysliwcow.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

Skala nieważna wielkości nieważne Wszystko nieważne Ja chce tą grę Jedyna gra która kupie niezależnie od tego czy będzie po polsku czy nie
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Hiu »

Wintermute pisze:Mysliwce nie sa wyskalowane. Jedna podstawka symbolizuje szwadron. A szwadron moze liczyc od 1 do 5 mysliwcow.
O to wlasnie chodzi. Mogloby to byc wieksze... w dupie ze skala - to tylko wskazanie, ze takie cos sie unosi w przestrzeni - ale ladniejsze - bo te trzy dziadostwa... no nie podoba mnie sie to...
Powiem szczerze - jezeli to sie da zasadzic na te patyki - to postawie tam modele od Xwinga...
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: vojtas »

cohlerc1 pisze:No właśnie te myśliwce na oko za duże mi się wydają ;)
To właśnie chciałem powiedzieć, pomyłka z mojej strony. ;)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: SeeM »

W niektórych grach (np. w Firestorm Armada) do myśliwców używa się żetonów. Sam doceniam figurki. Jeśli komuś przeszkadza brak skali może położyć tylko znacznik, ale lubię kiedy wydawca przykłada się na tyle, że coś tam w powietrzu wisi i to widać.

Marzy mi się imperialna kampania do oczyszczenia systemu z piratów, albo "mediacji" w wojnie domowej, jak to pięknie rozwiązali w komputerowym Tie Fighter. Standardowa naparzanka Rebelia vs Imperium robi się pomału nudna.

Polecam http://www.youtube.com/watch?v=bHJkxEVENPI dla nabrania ochoty. :)
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Na chwilę obecną Imperium mnie kupuje bardziej majestatycznym wyglądem okrętów, Rebelia jest bliższa mojemu sercu, ale ta MARK II Assault Frigate to jakaś pokraczna pomyłka ;/.

Swoją drogą jest jakaś szansa na więcej stron konfliktu (Federacja Handlowa, Przemytnicy itp.?)
SeeM pisze:W niektórych grach (np. w Firestorm Armada) do myśliwców używa się żetonów. Sam doceniam figurki.
w 1 edycji były dośc podobne do SW: Armada, są też do kupienia.
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: hrachubi »

Przy okazji dzisiejszej informacji na FB o tym że Galakta wyda po polsku SW: Imperial Assault, na pytanie użytkownika co z SW: Armada, Galakta odpowiedziała:
Nie mówimy nie :)
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Star Wars Armada

Post autor: TTR_1983 »

właśnie powiedzieli tak http://galakta.pl/flota-na-pozycji/ :mrgreen:
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: sirwei »

Wygląda ciekawiej niż x-wing, dużo możliwości i materiału do przemyśleń. Dobry artykuł :) +1
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Banan2 »

mulek18 pisze:właśnie powiedzieli tak http://galakta.pl/flota-na-pozycji/ :mrgreen:
:D Must have :)
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak !!! :) :) :)
ODPOWIEDZ