Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re:

Post autor: Klos »

ARKHAM12 pisze:Ogladalem na bgg Prophecy - zapowiada sie Genialnie ! Chyba sobie dam spokoj z tym plastelinowym runeboundem i na to poczekam.
No to zes sie doczekal:
http://www.rebel.pl/product.php/1,371/1 ... phecy.html
:-)
Ktos juz moze ma i / lub gral?

Tomek
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: Vilk »

Nareszcie, myślałem, że się nie doczekam :)
Może to będzie przygodówka fantasy, przy której zatrzymam się na dłużej.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: Klos »

No to dawaj i wyprobujemy wspolnie w Wawie ;-)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: Nataniel »

Pisalem o tej grze w relacji z pierwszego dnia w Essen:
http://www.gry-planszowe.pl/article.php ... ien-1.html
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: Gabriel »

Mojemu koledze w sklepie powiedzieli, że do Krainy Wiecznych Łowów udało się wydawnictwo odpowiedzialne za polską wersję WoW, w związku z czym można zapomnieć o dodatkach po polsku. Czy ktoś może tutaj jest jakoś poinformowany co w trawie piszczy? Mam nadzieję, że ktoś to przejmie albo cuś...
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: Hudson »

Gabriel pisze:Mojemu koledze w sklepie powiedzieli, że do Krainy Wiecznych Łowów udało się wydawnictwo odpowiedzialne za polską wersję WoW, w związku z czym można zapomnieć o dodatkach po polsku.
Twojemu koledze dobrze powiedzieli. Niestety nie wydaje mi się, żeby była szansa na dodatki po polsku - chyba, że inna firma kupi licencje na WoWa i wyda go raz jeszcze. Zdaje się, że lepiej byłoby, gdyby Gozoku nie wydało WoWa wogóle.
Tymczasem pewien sklep internetowy wykonuje jakieś podejrzane ruchy i podnosi cenę na WoWa do 319zł tylko po to, żeby zrobić promocję na 260 :wink:
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: waffel »

Hudson pisze: Tymczasem pewien sklep internetowy wykonuje jakieś podejrzane ruchy i podnosi cenę na WoWa do 319zł tylko po to, żeby zrobić promocję na 260 :wink:
Przepraszam, że wtrącam się w temat, który mnie mało dotyczy, ale takie na takie teksty krew mnie zalewa. Dlaczego "pewien sklep"? Tak mnie to wściekło, że aż poszukałem i sprawdziłem, że to znany i lubiany (także przeze mnie) rebel.pl. Dlaczego nie ma zwyczaju pisania po imieniu tylko takie kalambury w stylu "sklep na R"? Ja chcę wiedzieć, kto robi chachmęt a kto dobrą promocję. Jakby co, to cena WoW w Rebelu mi wisi (i nie uważam jej za chachmęt), ale chodzi o zasadę. Nikt mnie nie przekona, że czarne jest czarne, że szambo jest perfumerią itd :)

Hudson, to nic osobistego do Ciebie, Twoja sprawa jak piszesz i to Twoje święte prawo ale zamierzam się temu zjawisku głośno sprzeciwiać.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: Lim-Dul »

Święta racja - dać mu wódki. :-D

Może ludzie boją się Nataniela albo bycia oskarżonymi o robienie krypto-reklamy bądź krypto-antyreklamy. Może niektórzy w ogóle boją się otwartej krytyki, bo nie są asertywni, albo obawiają się wywołania kłótni lub tego, że ktoś się obrazi. =)

Osobiście jestem przekonany, że bezpośrednia, acz konstruktywna krytyka jest OK, a problemem są raczej osoby, które nie umieją jej przyjąć i się obrażają. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: Hudson »

Nie napisałem wprost, bo to był żart. Nie przeprowadziłem otwartej krytyki, bo nie widzę powodu do krytykowania. Waffel, przepraszam, że się musiałeś wściec :wink:
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: Gabriel »

Gozoku to było mniejsze wydawnictwo prawda? Tak mnie trochę zdziwił stan ich strony internetowej - nawet zakładając, że firma ogłosiła upadłość i zaprzestała działalności. (chociaż nie wiem kiedy to się stało). Prędziej podejżewałbym jakieś dużę wydawnictwo o podjęcie się wyzwania tak wielkiej produkcji.

Zastanawiam się czy WoW odniósł komercyjny sukces w Polsce - w tym wypadku bardziej prawdopodobne, że ktoś "przejmie pałeczkę". Mam taką nadzieję, bo gra fajna a anglojęzyczne produkty droższe są niestety.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: Lim-Dul »

Nie napisałem wprost, bo to był żart. Nie przeprowadziłem otwartej krytyki, bo nie widzę powodu do krytykowania. Waffel, przepraszam, że się musiałeś wściec
Myślę, że nikt się się tutaj nie wściekł. Jak to zwykle bywa w życiu zabawne teksty mogą najzwyczajniej doprowadzić do głębszych, poważnych przemyśleń. ^^
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: waffel »

Tak mi się napisało. "Zirytowało" byłoby słowem lepszym, ale o ileż mniej dosadnym :) a bardziej niż na oddaniu mojego stanu emocjonalnego zależało mi na przekazaniu komunikatu.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: Nataniel »

Gabriel pisze:Zastanawiam się czy WoW odniósł komercyjny sukces w Polsce - w tym wypadku bardziej prawdopodobne, że ktoś "przejmie pałeczkę". Mam taką nadzieję, bo gra fajna a anglojęzyczne produkty droższe są niestety.
Nie wiem na ile odniosl sukces, ale w REBELu sprzedaje sie jak swieze buleczki. Gozoku to nieduze wydawnictwo, ale jest dla mnie niesamowite jak mozna taki sukces (gra swietnie sie sprzedaje, jest dosyc droga, wiec i zarobek na niej niezly) przekuc w porazke.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: Geko »

Nataniel pisze: Gozoku to nieduze wydawnictwo, ale jest dla mnie niesamowite jak mozna taki sukces (gra swietnie sie sprzedaje, jest dosyc droga, wiec i zarobek na niej niezly) przekuc w porazke.
Polak potrafi :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: BloodyBaron »

Geko pisze:
Nataniel pisze: Gozoku to nieduze wydawnictwo, ale jest dla mnie niesamowite jak mozna taki sukces (gra swietnie sie sprzedaje, jest dosyc droga, wiec i zarobek na niej niezly) przekuc w porazke.
Polak potrafi :mrgreen:
to żadna filozofia ;) wystarczy nie dopilnować płynności finansowej i leżysz ;) kasa jest, ale utopiona w towarze, w promocji, w kredycie kupieckim i opóźnionych płatnościach od detalistów albo też marża nie pokrywa kosztów kapitału poniesionych na zakup licencji. A bieżące koszty opłacać też trzeba: biuro, ludzie, telefony, transport, magazyn... długa lista...

Ot, zła kalkulacja i całe przedsiębiorstwo idzie z torbami. klasyk. jedno z dwojga przyczynia się do upadku 80% dobrze zapowiadających się biznesów.

Jest taki genialny przykład firmy, która zbankrutowała, bo miała za dobry produkt i za dobrą promocję, sprzedaż przekroczyła plan kilkunastokrotnie, a firemka udusiła się własnym sukcesem - zabiły ją daty: terminy płatności były krótsze niż terminy ściągania należności...
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: Gabriel »

To ciekawe, że licencję sprzedano wogóle takiemu mniejszemu wydawnictwu, podczas gdy jest kilka większych, mających już doświadczenie we "wdrażaniu" większych zagranicznych produkcji. Z tego co się zdążyłem zorientować, WoW to chyba jedyna taka wielka produkcja przetłumaczona na nasz język, w końcu ToI, Descent, Doom, AH i inne "wielkopudłowce" leżą.

Mam nadzieję tylko, że czas nie działa na naszą niekorzyść, wydawcy nie dojdą do wniosku, że skoro jest tak długo obecna wersja angielska, to polskiej już nikt nie kupi... w Końcu GoT będzie po polsku. A na descenta i Dooma to mi ślina leci po prostu nie wiem od kiedy ~_~. Grało się pół dizeciństwa w Mima i RPGi w końcu :p
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9475
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: MichalStajszczak »

Gabriel napisał:
To ciekawe, że licencję sprzedano wogóle takiemu mniejszemu wydawnictwu, podczas gdy jest kilka większych, mających już doświadczenie we "wdrażaniu" większych zagranicznych produkcji.
Co w tym ciekawego? Są trzy możliwe wyjaśnienia tego, że WoW wydało właśnie wydawnictwo Gozioku:
1. Zgłosiło się pierwsze
2. Zaproponowało najlepsze warunki albo jako jedyne zgodziło się na warunki FFG
3. Jako jedyne było zainteresowane tematem
Według mnie, najbardziej prawdopodobny jest wariant 3
Przypuszczam, że inicjatywa wydania polskiej wersji wyszła od strony Gozoku. Nie sądzę, by FFG samo szukało polskiego wydawcy.
Zresztą równie dobrze można by pytać, dlaczego Lacerta wydała Wysokie Napięcie, Albi Carcassonne czy Galakta Osadników.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: Gabriel »

A czy nie są to przypadkiem trzy mocne firmy? Tutaj akurat nie widzę niczego nadzwyczajnego - trzy silne wydawnictwa, trzy silne tytuły - konkurencja po prostu, jeden dostaje to, drugi tamto. Dlaczego sądzisz, że nikt inny poza Gozoku nie był zainteresowany wydaniem tytułu, który ponoć idzie jak te bułeczki (pewnie ze względu na grę komputerową, mój ex-uzależniony kumpel już zamówił dodatek). Rację zapewne masz co do jednego - inicjatywa wyszła od Gozoku. Jeżeli tak, to szkoda, że tylko od nich. Ale jeżeli ktoś tam bada ten rynek i sprzedaż, to mam nadzieję, że polska premiera WoW coś tam da.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: Sztefan »

Gabriel pisze:A czy nie są to przypadkiem trzy mocne firmy? Tutaj akurat nie widzę niczego nadzwyczajnego - trzy silne wydawnictwa, trzy silne tytuły - konkurencja po prostu, jeden dostaje to, drugi tamto.
W przypadku Lacerty trudno mówić o silnym wydawnictwie. Po pierwsze był to ich debiutancji tytuł. Po drugie skoro kasa na wydawnictwo znal;azła się głównie przez zastawienie swoich domów, to jest to raczej wydawnictwo fanowskie. Zresztą Lacerta głosi, że na ten rok ma jak na razie kase na 1,5 gry. Jak na "duże" wydawnictwo to trochę mało.

Albi tez debiutowało na polskim rynku Carcassonne, dla Galakty Osadnicy to był jeden z pierwszych tytułów. Także mnie porównanie Michała nie dziwi.
Tele
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2006, 09:39

Re: Gry Przygodowe - nowosci, informacje

Post autor: Tele »

Prophecy alias Proroctvo :)
bo mamy do czynienia z tytułem Vlaady Chvatila, ostatnio budzącego szerokie zainteresowanie na BGG designera z Czech. Jego Through the Ages szaleje na BGG.
Wracając, Prophecy polecam gorąco. Gra ma klimat i jednocześnie nie jest li tylko chińczykiem na sterydach (jak Talisman). Dzięki temu że widać na planszy (co najmniej 50%) w co się pakujemy to można dokonywać świadomych wyborów. Ruch jest też nielosowy a czas w grze jest istotnym zasobem. Generalnie Prophecy to bardzo fajna gra efektywnościową. Trzeba jak najlepiej (najefektywniej) gospodarować zasobami (w tym wypadku: czas, cechy, złoto i doświadczenie) i kalkulować okazje i ryzyko v. koszt widoczne na planszy. Przez pierwszy okres gry bohatejrosi przemierzają planszę w celu podbudowania się trochę, potem któryś zaczyna etap drugi, zdobywanie artefaktów poprzez walkę z ich strażnikami (kto zdobędzie 4 z 5 artefaktów wygrywa) i wreszcie gdy wszystkie artefakty zostały przez graczy zdobyte, bohatejrosi spotykają się na polu chwały i walczą o miano tego, o którym przepowiednia mówi że zostanie królem krainy (po uprzednim wyeliminowaniu zła i zebraniu artefaktów) przy czym artefakty stają się punktami życia - jeden taki oddaje przegrany w pojedynku gracz. Postacie bez artefaktów wypadają z walki i wygrywa w końcu ten co zgromadzi 4.
W sumie wszystko to ocieka klimatem jednocześnie kryjąc bardzo dobrą, wyrafinowaną mechanikę, która kusi graczy do pójścia w los ale wynagradza tych raczej myślących.
Graficznie też super.
ODPOWIEDZ