Czego Wam brakuje do grania?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: waffel »

mst pisze:
dewodaa pisze:Ultra super stołu do gier planszowych. Dostosowywałby on swoją wielkość do rodzaju gry i liczby graczy, miałby miejsca na napoje i przekąski-nie-brudzące a także od groma wgłębień na wszelakie elementy gier. Gratis byłby zestaw wygodnych krzesełek
coś podobnego do tego?
http://www.boardgamegeek.com/image/136690
To zwykły stolik pokerowy, jakieś 150-200 zł na Allegro jeśli mnie pamięć nie myli a sprawdzać mi się nie chce.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Klos »

Niestety nie 150-200 a 400-500... to ja wole dolozyc te 200 i kupic ten z Ikei - bedzie i uniwersalny i ladniejszy :-)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: waffel »

http://www.allegro.pl/item288656496_pok ... raczy.html

Chodziło mi o taki blat. Położyć go na zwykłym albo dosztukować nogi taniej niż te 200 zł różnicy :)
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Jarek B. »

Lim-Dul pisze:Jeżeli coś Wam zginie, to w większości przypadków wyślą Wam nowe elementy bez żadnego "ale"
W przypadku zagubienia/braku elementów do NIAGARY lub MANILI zapraszam na stronę http://www.KrainaPlanszowek.pl i wysłanie maila na adres podany w dziale SERWIS. Uzupełnimy braki.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Hudson »

Gabriel pisze: 2. Drewnianych klocuszkół do "Filarów Ziemi" :( Całego kompletu szarych. Szkoda, że nie można takich kupować tak samo jak te szklane znaczniki - w sumie klocuszki są bardzo przyjemne i sympatyczne.
Jakbyś napisał do wydawcy zamiast się smucić, to byś je miał;)
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Gabriel »

Przez sklep już się skontaktowałem i jestem w trakcie oczekiwania. Niestety, wyszło to w okresie urlopowo-świątecznym i pewnie stąd się przeciąga cała akcja... ale mam nadzieję, że już niedługo.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Sztefan »

waffel pisze:To na razie jest pomysł, patentu brak. Odstrasza mnie właśnie to, że postawienie dwulitrowej butelki w niefortunnym miejscu spowoduje widowiskową katastrofę :) patentem może być "kto wywalił, ten zbiera", ale na zbieranie całego Twilight Imperium i przywracanie go do status quo chyba i tak trochę szkoda czasu.
Lim-Dul położył płytę na dwóch kozłach. Nie wiem, czy to jakoś skręcał/przyklejał w każdym razie było bardzo stabilne. O szczegóły wypytaj L-D.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: jax »

Sztefan pisze:Lim-Dul położył płytę na dwóch kozłach. Nie wiem, czy to jakoś skręcał/przyklejał w każdym razie było bardzo stabilne.
Szczegolne okrucienstwo wobec zwierzat podpada pod paragraf.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
pinos
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2007, 12:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: pinos »

Ciekawe,czy ktoś z Was ma taki dodatek do Osadników:
Obrazek
Obrazek
Uroczyście oświadczam, że podczas rozgrywek w Osadników nie ucierpiał ani jeden kot...
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: mst »

Osadnicy z CATanu :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: mst »

jax pisze:
Sztefan pisze:Lim-Dul położył płytę na dwóch kozłach. Nie wiem, czy to jakoś skręcał/przyklejał w każdym razie było bardzo stabilne.
Szczegolne okrucienstwo wobec zwierzat podpada pod paragraf.
A jeśli użył zwierzaków z Antler Island to dodatkowo naraził się Towarzystwu Miłośników Planszówek :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Geko »

mst pisze:Osadnicy z CATanu :)
Albo CAT Osadnik :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: draco »

Hudson pisze:
Gabriel pisze: 2. Drewnianych klocuszkół do "Filarów Ziemi" :( Całego kompletu szarych. Szkoda, że nie można takich kupować tak samo jak te szklane znaczniki - w sumie klocuszki są bardzo przyjemne i sympatyczne.
Jakbyś napisał do wydawcy zamiast się smucić, to byś je miał;)
Niestety w wielu egzemplarzach Filarów brakuje elementów niebieskich i szarych.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2797
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 353 times
Been thanked: 637 times

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: bogas »

Ja z kolei czekam na jeden czarny walec do gry Ys z wydawnictwa Ystari, który w moim egzemplarzu jest mocno nierówny co od razu go demaskuje (w Ys część pionków kładziemy na planszy jako ukrytych). Napisałem do rebela, gdzie grę kupiłem z dokładnym opisem problemu i o sprawie zapomniałem. Jakież było moje zdziwienie, gdy jakieś 2 miesiące później otrzymałem przesyłkę z... czarnymi sześcianami (cały komplet), które reprezentują czarne klejnoty :D Nie wiem czy rebel kontaktował się z Ystari po francusku czy jak to zwykle bywa wśród Francuzów znają tylko jeden wg nich słuszny język czyli ich własny i po angielsku "ni panimaju", ale pomylić dwa tak różne elementy to jest jednak sztuka. Napisałem ponownie, ale już z jakieś 4 miesiące minęły i echo :(
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: mst »

Może czekają żebyś najpierw odesłał niesłusznie otrzymane sześcianiki :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: DDP »

Zakupilem niedawno Palazzo i pionka nie bylo. Troche smiesznie to wyglada ze w opakowaniu jest wyciecie na niego a mistrza budowy nie ma. Napisalem do serwisu rio grande games i czekam na odp ale watpie by to cos dalo. Zdziwie sie jak odpisza w ogole.

Poza tym to brakuje wspolgraczy ale ostatnio dzieki uprzejmosci mirasa23 mialem mozliwosc pogrania w powazniejsze gry i w liczbe graczy wiekszej od 2/3 :)
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Andy »

W moim pudełku Napoleon's Triumph brakowało dwóch metalowych oznaczników dowódców korpusów. Napisałem bezpośrednio do wydawcy (Simmons Games w USA), po trzech godzinach miałem odpowiedź samego autora, który przepraszał i zapewniał o natychmiastowym wysłaniu brakujących elementów. Po dziewięciu dniach paczuszkę z czterema(!) oznacznikami miałem w domu.

Co podaję do publicznej wiadomości jako wyraz uznania dla ich poziomu obsługi klienta. :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 122
Rejestracja: 03 lut 2005, 00:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Tomasz »

To i ja pochwalę pewne wydawnictwo (i objadę jeden z reliktów PRLu)

Kupiłem Space Dealera, brakowało 5 zielonych kostek. Napisałem do wydawnictwa pomimo tego, że na BGG kiepsko oceniane są kontakty, a właściwie ich brak, z klientami. Odpisali, odesłałem adres i dostałem od nich przesyłkę. Niestety, była w niej wycięta dziura, także woreczek wewnątrz koperty, w którym jak się domyślam były kostki, był rozcięty - ewidentnie zostałem na poczcie okradziony (strata niebagatelna - kilkanaście groszy - ciekawe co złodziej zrobił z kostkami?). Odpisałem im, że fajnie, ale że zostałem okradziony, że już dziękuję, że już nie muszą, itd. Było z półtorej miesiąca ciszy. Zdziwiony otrzymałem maila, że przesyłka (druga) do nich wróciła i żebym podał prawidłowy adres. To oni jednak się pomylili i podałem adres do rodziców w nadziei że poczta w małej wiosce będzie OK. I była. Trzecia (!) przesyłka uczyniła z mojej gry pełen komplet.
Gratuluję Eggertspiele podejścia do klienta!
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: westwood »

Skoro chwalimy, to ja też pochwalę. :) W moim Wysokim Napięciu brakowało znaczników uranu [żeby być dokładnym: nie było ani jednego]. Jednak brakujące elementy zostały mi szybko dosłane. Lacerta też dba o klienta 8)
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Grzech »

westwood pisze:Skoro chwalimy, to ja też pochwalę. :) W moim Wysokim Napięciu brakowało znaczników uranu [żeby być dokładnym: nie było ani jednego]. Jednak brakujące elementy zostały mi szybko dosłane. Lacerta też dba o klienta 8)
Przyłącze się do pochwał. Mi brakowało czerwonego znacznika do Książąt. W przeciągu tygodnia dostałem list z brakującym elementem :D
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Gabriel »

Ja tylko widzę, że braki w pudełkach są równie powszechne co "bugi" w grach komputerowych @_@.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: kruck »

Gabriel, dokładnie. Człowiek zaczyna już przeżywać stres nie na tle tego, jaka gra będzie, tylko czego będzie brakowało w pudełku. Figurki ze SC:BG liczyłem z duszą na ramieniu... na szczęście żadnej nie brakuje (dziwne, nie?).

I po dziś dzień nie wiem, czy posiadam kompletną i prawidłowo dobraną talię do kart SPADAMY! :o
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: Dzej »

W danej chwili brakuje mi najbardziej graczy :x
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: westwood »

kruck pisze:Gabriel, dokładnie. Człowiek zaczyna już przeżywać stres nie na tle tego, jaka gra będzie, tylko czego będzie brakowało w pudełku.
Z drugiej strony czasem dla odmiany w pudełku jest czegoś więcej. Z tego punktu widzenia nie użyłbym tutaj słowa "stres". To raczej dodatkowa porcja emocji związana z nową grą :wink:
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Czego Wam brakuje do grania?

Post autor: kruck »

Szkoda tylko, że w razie niepowodzenia nie można zagrać odpowiedniej karty. :wink:
ODPOWIEDZ