Tytani / Titans (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: polwac »

Hardkor pisze: 05 lut 2021, 11:15 Z ciekawości kiedy ma być rozsyłana gra do wspierajacych oraz wiadomo czy wtedy też staruję retail, chwilę po czy nie wiadomo?
G2A nawiązało współpracę. Tutaj masz przedsprzedaż
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4539
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

XDDDDDDDDDDDDDDD

Pff, to ja myslalem, ze jak tak juz sie mowi o grze, watek na forum sie obudzil to lada dzien ludzie beda dostawac swoje kopie, maksymalnie w ciagu tygodni, a tu statek nawet nie wyplynal z chin xDDDDD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 994
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

Pff, to ja myslalem, ze jak tak juz sie mowi o grze, watek na forum sie obudzil to lada dzien ludzie beda dostawac swoje kopie, maksymalnie w ciagu tygodni, a tu statek nawet nie wyplynal z chin xDDDDD
Ja zauważyłem tendencję, że rozmów o grach jest więcej w czasie, kiedy wszyscy jeszcze czekają na sowie egzemplarze. Potem nagle cisza :)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 994
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

Jeżeli ktoś chce się poczuć jakby Tytanów już miał, albo chce poznać szczegółowe zasady gry, to YT podpowiedział mi filmik:
https://youtu.be/pfKxOU7r67I
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1170
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 509 times
Been thanked: 349 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Propi »

Jest i pierwsza recenzja. Spoiler alert: letnia.

https://angryboardgamer.pl/tytani/
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Casiliasplp »

Pierwsza recenzja średnia.
Ale to tylko jedna recenzja.
I tak uważam że dużo ludzi będzie się dobrze przy tym bawiło :)
Gra chyba nie jest taka średnia.
Wygląda na ciekawą.
Poczekam to sam się przekonam :)
nigdy nie ufam recenzją ani gier ani filmów :D muszę sam się przejechać.
Chyba że to Gambit to ufam w 95% :D
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4539
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

Tyle tylko, że od ocen Tytanów będzie należeć nastawienie do Wiedźmina. Łukasz pokazał przy Valhalli, że umie zrobić grę lekką, Tytani mieli być ciężsi, Wiedźmin podobnie, więc jak Tytani wypadną słabo to jednak będzie powód, by obawiać się też o wiedźmina. Samemu cieszę się, że nie wsparłem, bo w miedzyczasie dwa are control do mnie zawitały, a więc wystarczy.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 994
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

Łukasz pokazał przy Valhalli, że umie zrobić grę lekką, Tytani mieli być ciężsi, Wiedźmin podobnie, więc jak Tytani wypadną słabo to jednak będzie powód, by obawiać się też o wiedźmina
Trzeba oddzielić to, co zapowiada i pokazuje autor od wyobrażeń graczy. Wg. mnie Tytani to od początku miała być gra "Family friendly content".
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: polwac »

Moonday pisze: 15 kwie 2021, 17:04
Łukasz pokazał przy Valhalli, że umie zrobić grę lekką, Tytani mieli być ciężsi, Wiedźmin podobnie, więc jak Tytani wypadną słabo to jednak będzie powód, by obawiać się też o wiedźmina
Trzeba oddzielić to, co zapowiada i pokazuje autor od wyobrażeń graczy. Wg. mnie Tytani to od początku miała być gra "Family friendly content".
Równocześnie nie ma co Wiedźmina do Tytanów porównywać.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: pcyzm »

Propi pisze: 14 kwie 2021, 23:17 Jest i pierwsza recenzja. Spoiler alert: letnia.

https://angryboardgamer.pl/tytani/
Jak na standardy polskiej sceny recenzenckiej ta ocena jest wręcz szokująco odważna ;)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 654
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 373 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Nilis »

pcyzm pisze: 15 kwie 2021, 18:11
Propi pisze: 14 kwie 2021, 23:17 Jest i pierwsza recenzja. Spoiler alert: letnia.

https://angryboardgamer.pl/tytani/
Jak na standardy polskiej sceny recenzenckiej ta ocena jest wręcz szokująco odważna ;)
To prawda, poza Gambitem nikt takich recenzji nie robi bo chyba nie wypada. Ja po zobaczeniu Tytanów i cenie utwierdziłem się w przekonaniu że Blood Rage odbije kolejne średnie area-kontrolki
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4539
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

Nilis pisze: 15 kwie 2021, 18:50
pcyzm pisze: 15 kwie 2021, 18:11
Propi pisze: 14 kwie 2021, 23:17 Jest i pierwsza recenzja. Spoiler alert: letnia.

https://angryboardgamer.pl/tytani/
Jak na standardy polskiej sceny recenzenckiej ta ocena jest wręcz szokująco odważna ;)
To prawda, poza Gambitem nikt takich recenzji nie robi bo chyba nie wypada. Ja po zobaczeniu Tytanów i cenie utwierdziłem się w przekonaniu że Blood Rage odbije kolejne średnie area-kontrolki
Akurat Blood Rage nie miałem jak była kampania, ale podobne miałem założenie "no mam fajne AC, po co mi więcej" w ciągu roku wpadł jeszcze BR i teraz to już prawie całkiem zamykam się na ten gatunek. No chyba, że naprawdę jakaś perełka powstanie.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Casiliasplp »

Nowy clash of culturs? :D
Hala Madrid
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Paskuder »

Ja wiem czy średnia ta recenzja? Wydaje się ok i dokładnie mi wyjaśniła czym gra jest i dla kogo przeznaczona. Autor wcale gry nie zjechał imho. Jeżeli ktoś po opisie na wspieraczce spodziewał się nie wiadomo jakiej strategii i głębi to najwyższy czas udać się do specjalisty od głowy. Od dawna było wiadomo że to tytuł co najwyżej wagi lekkośredniej. Co do samej recenzji natomiast to nie jestem w stanie wyobrazić sobie co autor myślał pisząc że ikony na kartach trzeba:
Spoiler:
Rozumiem cytat, ale jednak przynajmniej chowajmy takie rzeczy w spoiler - Odi
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 994
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

Wydaje się ok i dokładnie mi wyjaśniła czym gra jest i dla kogo przeznaczona
Też mam takie wrażenie. A co do cytatu, to trochę się zgadzam. W Valhalii ikonki to małe potworki, które trudno zapamiętać, bo są do siebie podobne i jakieś takie niewyraźne. Nie wiem jak to będzie w Tytanach, ale ten aspekt powinni w Go on Board dopracować. Dodam, że mam masę gier, w których ikony zapamiętuję w lot i nawet wolę je od tekstu pisanego. W przypadku niedzielnych graczy, którym mam zamiar proponować rozgrywkę w Tytanów, ikonki tym bardziej mogą być kłopotliwe, bo wymagają ciągłego zaglądania do instrukcji. Sama instrukcja też się przez to niszczy. Przydałaby się jakaś ściąga na osobnym kawałku kartonu ze spisem wszystkich ikon.
autopaga
Posty: 1438
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: autopaga »

Ikony są ok, znacznie lepsze niż w valhalli.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: MiXB »

Tytani to zawsze dla mnie byli grą pomiędzy Memoir/Wikingowie, a Inis/Kemet jeśli chodzi o skomplikowanie więc mnie tam osobiście nie dziwi stopień trudności. Ot taki krok na przód względem tych pierwszych gier w stronę tych drugich. Tam nie ma nic trudnego poza ikonografią (po "przeczytaniu instrukcji" przynajmniej).

Pytanie: czy to źle? U mnie kampania nie siadła z innych przyczyn niż rozgrywka, ale mam wrażenie, że miałem lepsze zrozumienie co to za gra niż osoby, który to zamówiły :shock:
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: pcyzm »

MiXB pisze: 16 kwie 2021, 15:45 ale mam wrażenie, że miałem lepsze zrozumienie co to za gra niż osoby, który to zamówiły :shock:
Ja z kolei mam wrażenie, że te gry w kampaniach Wookiego są właśnie takie bardziej 'napuszone' niż to co jest rzeczywiście w środku. W PogramyTV któryś z prowadzących rzucił nawet taką 'radę' (przy okazji ogłoszenia newsa o Wiedźminie to było) by autor jasno komunikował jakiego 'kalibru' jest do gra żeby potem nie było właśnie takich wrażeń jak w przytoczonej recenzji.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: MiXB »

pcyzm pisze: 16 kwie 2021, 16:09
MiXB pisze: 16 kwie 2021, 15:45 ale mam wrażenie, że miałem lepsze zrozumienie co to za gra niż osoby, który to zamówiły :shock:
Ja z kolei mam wrażenie, że te gry w kampaniach Wookiego są właśnie takie bardziej 'napuszone' niż to co jest rzeczywiście w środku. W PogramyTV któryś z prowadzących rzucił nawet taką 'radę' (przy okazji ogłoszenia newsa o Wiedźminie to było) by autor jasno komunikował jakiego 'kalibru' jest do gra żeby potem nie było właśnie takich wrażeń jak w przytoczonej recenzji.
To się zgadza. Wookie niczym Prezes Ignacy mówi dużo i obiecuje wszystko. Ale również łatwo samemu określić jak to wszystko wygląda jak się ogląda przykładowe rozgrywki, czyta instrukcje (jeśli jest) itd. Nie wiem tylko jak dużo ludzi to robi i potem w pełni świadomie kupuje, a ile ogląda te 5-10 minutowe filmiki, gdzie Wookie zachwala swoje gry i mówi czego tam w niej nie ma...

Też mi się to nie podoba, ale taki jest "nowoczesny marketing" - niby pokazujesz wszystko, ale w taki sposób, by kluczowe informacje były trudniejsze do znalezienia niż te, na których tobie, sprzedającemu, zależy - ogólnikami, które można różnie zinterpretować. Jakbym miał wyłożyć parę stów to właśnie dlatego szukałbym wszystkiego na temat tego produktu, a nie tylko czytał stronę promocyjną kampanii i oglądał trailer.
autopaga
Posty: 1438
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: autopaga »

Trochę się zachowujecie jak dzieci które się reklam przed dobranocką naoglądały, od "obiektywnego" materiału masz recenzje a nie filmiki wydawcy. Dorosły człowiek potrafi oddzielić ziarno od plew. Kompletnie nie wiem o co wam chodzi, wsparłem na grubo, na essen zagrałem pełną partię i było to dokładnie to co widziałem w kampanii. Podobała mi się gra bez żadnych dodatków, zdecydowanie ciekawsza niż kemet, w którym walka była nudna, a co najgorsze to te teleporty, które na papierze fajnie działają, ale jak dla mnie immersja spada do 0. Dla mnie solidny tytuł, ma przyszykowane miejsce na regale razem z bloodragem i battle for rokugan.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: MiXB »

autopaga pisze: 16 kwie 2021, 19:24 Trochę się zachowujecie jak dzieci które się reklam przed dobranocką naoglądały, od "obiektywnego" materiału masz recenzje a nie filmiki wydawcy. Dorosły człowiek potrafi oddzielić ziarno od plew. Kompletnie nie wiem o co wam chodzi, wsparłem na grubo, na essen zagrałem pełną partię i było to dokładnie to co widziałem w kampanii. Podobała mi się gra bez żadnych dodatków, zdecydowanie ciekawsza niż kemet, w którym walka była nudna, a co najgorsze to te teleporty, które na papierze fajnie działają, ale jak dla mnie immersja spada do 0. Dla mnie solidny tytuł, ma przyszykowane miejsce na regale razem z bloodragem i battle for rokugan.
No i o to nam chodzi. Jak się tak czyta czasem tych komentarzy z kampanii wspieraczek, jak np. Tytani, gdzie część wspierających jest zaskoczona, że gra "nie jest tak złożona jak myśleli" czy "ta mechanika działa trochę inaczej niż przewidywali" to się trochę dziwnie to czyta. Nikt tutaj Tytanów nie krytykuje tylko ciekawie się to z boku ogląda jak część wspierających doznaje "olśnienia" :D

I by uniknąć niejasności - do nikogo w tym wątku "nie piję". Po prostu widziałem te same komentarze ze strony wspierającego jak te co pojawiły się po opublikowaniu recenzji - gra jednak nie jest tak złożona itd. Ja rozumiem osoby, które nie wsparły i teraz sprawdzają czy warto, ale osoba, która już kupiła teraz sprawdza szczegóły? :O
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 994
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

Wookie niczym Prezes Ignacy mówi dużo i obiecuje wszystko
Sporo w tym nadużycia. Poza tym Łukasz rzetelnie podchodzi do każdej kampanii podając całą masę informacji w formie filmików. W przypadku Tytanów było kilka gamplayów z różnymi recenzentami, gra była prezentowana na różnych etapach rozwoju i nawet zdecydowali się pokazać figurki do gry wydrukowane na nowych wzorach i to jeszcze w czasie kampanii. Był też prezentowany tryb solo. Wiem, bo śledziłem kampanię. Niech mi ktoś pokaże kampanię z taką ilością informacji o grze.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: dwaduzepe »

Moonday pisze: 16 kwie 2021, 20:16
Wookie niczym Prezes Ignacy mówi dużo i obiecuje wszystko
Sporo w tym nadużycia. Poza tym Łukasz rzetelnie podchodzi do każdej kampanii podając całą masę informacji w formie filmików. W przypadku Tytanów było kilka gamplayów z różnymi recenzentami, gra była prezentowana na różnych etapach rozwoju i nawet zdecydowali się pokazać figurki do gry wydrukowane na nowych wzorach i to jeszcze w czasie kampanii. Był też prezentowany tryb solo. Wiem, bo śledziłem kampanię. Niech mi ktoś pokaże kampanię z taką ilością informacji o grze.
To chyba nie sledzisz innych - 90 % kampanii ma taka ilosc informacji.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: polwac »

dwaduzepe pisze: 16 kwie 2021, 20:28
Moonday pisze: 16 kwie 2021, 20:16
Wookie niczym Prezes Ignacy mówi dużo i obiecuje wszystko
Sporo w tym nadużycia. Poza tym Łukasz rzetelnie podchodzi do każdej kampanii podając całą masę informacji w formie filmików. W przypadku Tytanów było kilka gamplayów z różnymi recenzentami, gra była prezentowana na różnych etapach rozwoju i nawet zdecydowali się pokazać figurki do gry wydrukowane na nowych wzorach i to jeszcze w czasie kampanii. Był też prezentowany tryb solo. Wiem, bo śledziłem kampanię. Niech mi ktoś pokaże kampanię z taką ilością informacji o grze.
To chyba nie sledzisz innych - 90 % kampanii ma taka ilosc informacji.
Pokaż mi 90% innych wydawców, którzy w trakcie kampanii pokazują pełen gameplay.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 994
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

To chyba nie sledzisz innych - 90 % kampanii ma taka ilosc informacji
Polecam samemu sprawdzić, wystarczy wpisać w YT "Tytani gra" a potem tytuły innych gier z różnych kampanii i można samem sprawdzić ilość materiału. Nie trzeba niczego brać na słowo.
ODPOWIEDZ