Icehouse - piramidki od Looney Labs

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
majster
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2008, 14:26

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: majster »

ciekawa sprawa, fajna rzecz na prezent, ale już za późno na kupno niestety Obrazek
Awatar użytkownika
Alex
Posty: 85
Rejestracja: 09 lip 2008, 16:51

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: Alex »

Z okazji świąt, naszło mnie natchnienie na przelanie mojego beztalencia na papier, a następnie obróbkę elektroniczną. I nie wiem jak to się stało, ale powstała ilustrowana wersja słownika. I mimo że całość odbiega od światowych standardów, to uznałem że komuś może pomóc łatwiej wszystko załapać, więc wrzucam:

Obrazek

Przy okazji chciałbym przypomnieć o moim poście na końcu poprzedniej strony, w którym pytam o rady na temat zakupu. Nie chciałbym żeby zaginął niezauważony. ;]

EDIT:

Szare Piramidki już są w ofercie - alarm odwołany :)
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: Cin »

Drone to również:
- coś w rodzaju robota - inteligentna maszyna albo bezzałogowy pojazd (stąd też slangowe i raczej juz przestarzałe określenie na wielki samochód o dużej mocy silnika - Springsteen śpiewał "drones scream down the boulevard")
- prosty robotnik, służący (jesli dobrze kojarzę to Drones są jedna z jednostek Zergów ze Starcrafta)

i po tym przydługim offtopowym wstępie proponuję pozostać przy uznanej terminologii szachowej:
Królowa/Goniec/Pion
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: MsbS »

Alex pisze:[...]
A jeśli chodzi o sam zakup. Na razie mam w planie coś takiego:
5x Rainbow Treehouse, 2x Pink Treehouse, 1x Xeno Treehouse, 1x Martian Coasters, 1x 5th Martian Coaster, 1x Playing With Pyramids, 1x 3HOUSE.
No i ewentualnie szare piramidki których nie ma.
[...]
Ja na Twoim miejscu bym się zastanowił jeśli chodzi o piramidki różowe. Jeśli kupujesz ze względów charytatywnych - to pewnie. Ale jeśli do gry - to powinien wystarczyć Ci maksymalnie jeden zestaw (to taki "niestandardowy" kolor, którego w niektórych grach nie będzie jak wykorzystać). Rozumiem, że ten 1 Xeno Treehouse też bardziej przez ciekawość albo "do kolekcji"? Kolorki Xeno są świetne - to fakt. Ale duża część gier (gdzie ważne są kolory) była projektowana dla kolorków klasycznych (czyli Rainbow).

Na pewno warto kupić obie książeczki (3House i Playing with Pyramids). Kiedyś mieli taką promocję - można było kupić 5xRainbow + "Playing with Pyramids" za cenę samych piramidek. Niestety. nie widzę już takiej opcji na ich stronach...

Jeśli chcesz spróbować piramidkowej wersji Ryzyka, to możesz dokupić jeszcze jeden drobiazg - planszę do World War 5 (6 USD).
Awatar użytkownika
Alex
Posty: 85
Rejestracja: 09 lip 2008, 16:51

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: Alex »

Cin pisze:i po tym przydługim offtopowym wstępie proponuję pozostać przy uznanej terminologii szachowej:
Królowa/Goniec/Pion
Co myślą o tym inni? MsbS - może ankietę? ;>

A odnośnie zakupów, to 2 opakowanie różowych mam zamiar kupić ze z względów charytatywnych, na wypadek gdyby któryś z elementów się zgubił/uszkodził... i ew. żeby zachować - jeśli to limitowany kolor to nigdy nie wiadomo czy zostanie na dłużej czy nie. W razie czego nie zaszkodzi mieć. 1 Xeno zdecydowanie przez ciekawość, i przez to że podobają mi się bardziej - w razie czego, taka zachęta na zakup drugiej partii piramidek.

Oprócz tego dodałem 1x szare piramidki, i darmowe Ice 7. A planszę do ryzyka - może innym razem.

Fundusze już w znacznym procencie uzbierane, więc na początku przyszłego roku pewnie zmówię. Ach, i jeszcze jedna sprawa mnie niepokoi - czy Looney Labs przyjmuje inne formy płatności poza PayPal? Bo jak nie, to czuję że będę miał z tym sporo problemów...
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: MsbS »

Alex pisze:[...] czy Looney Labs przyjmuje inne formy płatności poza PayPal? Bo jak nie, to czuję że będę miał z tym sporo problemów...
Z tego co pamiętam, to ja płaciłem u nich zawsze kartą kredytową. Akceptowali bodajże także eKartę mBanku.
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: MsbS »

Właśnie wrzuciłem na http://gamesfanatic.net/ kolejny felieton o piramidkach. Dziś Sylwestrowo - na warsztacie wybuchowa gra Blam!. Miłej lektury!
Awatar użytkownika
Alex
Posty: 85
Rejestracja: 09 lip 2008, 16:51

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: Alex »

Blam! ? Toś mnie zaskoczył :P Spodziewałem się Volcano ;)

btw. Wracając do tego nazewnictwa, bo sprawa się trochę rozwinęła - za czym optujesz?

(a co do zamówienia, to problemów nie będzie. Rodzicielka zgodziła się na użycie jej karty kredytowej. Jeden problem z głowy mniej ^^)
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: MsbS »

Heh, no trudne pytania zadajesz :-)

Z jednej strony owadzia tematyka pasuje i do królowej i do drone'a. Piramidki mają rodowód kosmiczny (z tego co pamiętam Andy w swoim pierwszym opowiadaniu opisał je jako grę z Marsa), więc po dodaniu owadzich nazw naturalnie skojarzyło mi się to z jakimiś mrówkopodobnymi obcymi. Coś jak Znonowie z "W imieniu ziemi" albo zmutowane kosmiczne owady z setek filmów Science Fiction.

Z drugiej jednak strony - czy to nie przesadne udziwnienie? Czy nie będzie się mylił truteń z robotnicą? Czy gracze będą pamiętać, co jest co? Z tego - czysto praktycznego - powodu chyba skłaniałbym się jednak do opcji szachowej: Królowa-Goniec-Pion, albo Królowa-Wieża-Pion. Bo generalnie każdy wie, że Pion jest najsłabszy, a Królowa najsilniejsza. Już i tak terminologii nowej jest trochę: Gniazdo, Drzewo, Kolor, Zestaw. Ja na razie z premedytacją unikałem nazywania piramidek - i pisałem po prostu "mała", "średnia", "duża" :-P
Awatar użytkownika
Alex
Posty: 85
Rejestracja: 09 lip 2008, 16:51

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: Alex »

Myślę że to tylko taki "ozdobny" smaczek - w większości materiałów i tak nie używany. Więc nie widzę problemu w stosowaniu. "mała" "średnia" i "duża" są po prostu prostsze - tak w polskim, jak i w angielskim. Uważam więc, że ukazanie zamysłu autora było by korzystniejsze "fabularnie".

Zwłaszcza że w terminologii szachowej pojawi się dylemat, która z figur zasługuje na środkowe miejsce ;)

Ale to oczywiście tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać. Jako jedyny argument mogę podać to że nawet icehousegames.org linkuje "small piece" a nie "pawn" etc.

EDIT:

Jutro składam zamówienie, więc za niedługo będę mógł się wypowiedzieć szerzej w temacie, i podzielić się własnymi wrażeniami z gier :]

btw. MsbS - ile średnio dochodzi paczka z Stanów? Bo właściwie to mój pierwszy zakup za granicą i nie wiem jak długiego okresu oczekiwania mogę się spodziewać :)
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: MsbS »

Do mnie ostatnio szło parę tygodni (około miesiąca). Ale obawiam się, że większość tego czasu paczka przeleżała w jakiejś polskiej sortowni albo na cle. Krótko mówiąc - nie da się chyba przewidzieć...
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: Blue »

Do mnie dochodziły w 2 tygodnie.
Awatar użytkownika
Alex
Posty: 85
Rejestracja: 09 lip 2008, 16:51

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: Alex »

Dzięki za informacje :D

Przy okazji, przypomniała mi się jedna (dosyć ważna) sprawa - plansza. Konkretnie, mam na myśli szachownicę. Jaki bok i wysokość mają największe piramidki, i ewentualnie - gdzie można tanio kupić wymiarową planszę?
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: MsbS »

Alex pisze:Przy okazji, przypomniała mi się jedna (dosyć ważna) sprawa - plansza. Konkretnie, mam na myśli szachownicę. Jaki bok i wysokość mają największe piramidki, i ewentualnie - gdzie można tanio kupić wymiarową planszę?
Podstawa największej to kwadrat cal na cal (2,54 cm na 2,54 cm). Natomiast wysokość ściany bocznej (gdybyś chciał położyć piramidkę na boku) to minimalnie ponad 4,5 cm (o jakieś pół milimetra więcej). Sprawdzałem wczoraj empirycznie (na papierze w kratkę) - na polu 4,5x4,5 cm piramidka mieści się praktyczniew każdą stronę.

Co do szachownicy - ja zrobiłem recycling i wykorzystuję planszę do Taifho, ale jest troszkę za mała. Zastanawiałem się, czy nie kupić na Allegro winylowej (zwijanej) szachownicy. Pole ma 5,7x5,7 cm, a całość 50x50. Można nabyć takie cuś za 15-20 PLNów.
Awatar użytkownika
Alex
Posty: 85
Rejestracja: 09 lip 2008, 16:51

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: Alex »

Dzięki za poradę. Właśnie się zdecydowałem na taką, tylko nie zwijaną a składaną (z obawy że zwijana mogła by być po dłuższym czasie trudna do rozwinięcia, i ze względów estetycznych - brązowa kolorystyka zwijanej wersji mnie nie przekonała)

A co do piramidek, to są w drodze. Chyba. Mam trochę obaw czy aby wszystko na 100% jest ok - nigdy nie kupowałem za pomocą karty kredytowej. Ale mam nadzieję że nic nie pomieszałem i wszystko pójdzie dobrze :]


A z innych kwestii - kiedy następny artykuł? Bo nie ma co czytać :P
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: monga »

I jakie Ci wyszły koszty przesyłki ?
Awatar użytkownika
knidyjczyk
Posty: 148
Rejestracja: 06 paź 2006, 12:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: knidyjczyk »

Pierwsza dostawa pojedynczych produktów Icehouse idzie już do Rebela, będzie po weekendzie.
Z czasem mamy nadzieję wprowadzić możliwie dużo produktów LL. Aktualnie są trudnodostępne w Europie, także nie mogę zagwarantować, że będą szybko i pełnym wyborze, ale będziemy sprowadzać, co się da.

(Na początek będą chyba tylko różowe piramidki i plansza World War 5 - potem kolejne produkty)
pracuję w rebel.pl - gg: 697779
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: zara2stra »

Super :) Choć i tak pewnie poczekam, aż będzie można kupić przynajmniej 3 (a najlepiej 5) Treehouse'ów Xeno lub Rainbow. No i ciekaw jestem ceny ;)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: REBEL.pl »

To piszę ja, Rafał Szczepkowski, czyli Cnidius/knidyjczyk. Założyłem nowe konto - oficjalne rebelowe - tamto zostawię do prywatnych celów.

Zestaw Rainbow jest następny w kolejce (nie podam jeszcze daty). Cena - cóż, dość mocno zależy od kursu złotówki. Proszę o cierpliwość do poniedziałku, będzie już wszystko wiadomo.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Alex
Posty: 85
Rejestracja: 09 lip 2008, 16:51

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: Alex »

monga pisze:I jakie Ci wyszły koszty przesyłki ?
$21.25 za zamówienie na kwotę $121.00. A patrząc na ilość objętościowo kwota jest chyba całkiem rozsądna (przypomniał mi się Ojciec zamawiający parę lat temu z USA jakieś modele czołgów. Przy 1-2 sztukach przesyłka była o wiele wyższa niż przy moim zamówieniu)
knidyjczyk pisze:Pierwsza dostawa pojedynczych produktów Icehouse idzie już do Rebela, będzie po weekendzie. ... (Na początek będą chyba tylko różowe piramidki i plansza World War 5 - potem kolejne produkty)
Widać się odrobinę pośpieszyłem. Ale nie ma tego złego... Planszy do WW5 nie mam. Czyli jak się zdecyduję to dostanę prędzej niż ze Stanów. A i na resztę rzeczy musiałbym trochę poczekać - po tym wszystkim co wyczytałem, nie sądzę że 1 zestaw by mnie na długo zaspokoił.
zara2stra pisze:Super :) Choć i tak pewnie poczekam, aż będzie można kupić przynajmniej 3 (a najlepiej 5) Treehouse'ów Xeno lub Rainbow.
Ja czekam zdecydowanie na Xeno, Rainbow właśnie do mnie dociera... No chyba że kupię jeszcze jedną sztukę, do uzupełnienia części w razie zgubienia lub uszkodzenia :]
REBELpl pisze:Proszę o cierpliwość do poniedziałku, będzie już wszystko wiadomo.
Czekamy, czekamy. I mamy nadzieję że to wszystko będzie dobre nie tylko dla nas, ale i dla sklepu :]
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: monga »

O, co za miła niespodzianka z tymi piramidkami w Rebelu :) Czekam tez w takim razie z niecierpliwością kiedy będą, oczywiście w szerszym zakresie niż tylko różowe i plansza WW5.
Awatar użytkownika
Alex
Posty: 85
Rejestracja: 09 lip 2008, 16:51

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: Alex »

Może to spowoduje szersze zainteresowanie się tematem piramidek.
Miejmy nadzieję :)

EDIT: a co do szerszego zakresu, to zdecydowanie jest potrzebny. Sprzedaż samych różowych to karkołomny pomysł. Jedynym kolorem w mało co idzie zagrać, nawet do WW5 potrzebny jest zestaw rainbow.

EDIT 2:
REBELpl pisze:Proszę o cierpliwość do poniedziałku, będzie już wszystko wiadomo.
Cierpliwy jestem nadal, ale jako że poniedziałek powoli mija, pozwolę się spytać "Co wiadomo?", z czystej ciekawości.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: yosz »

ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Alex
Posty: 85
Rejestracja: 09 lip 2008, 16:51

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: Alex »

A jak tam recenzje na Games Fanatic?
Bo już dawno nic nie było :P
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Icehouse - piramidki od Looney Labs

Post autor: MsbS »

Wiem i biję się w piersi :-) Z początkiem roku trafiło się trochę zapieprzu - na czytanie blogów i forów jakoś czasu starcza, ale na pisanie już nie bardzo :-/

Mam rozgrzebany jeden felietonik, postaram się w weekend sfinalizować.
ODPOWIEDZ