Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: rattkin »

kwiatosz pisze: 05 paź 2020, 11:42 Oczy zalotne jak najbardziej. Z krótkiego opisu natomiast gra jest o wysyłaniu kwiatów kochankom, więc mnie ta zalotnosc pasuje.
Ale bez udziału osoby dostawcy w tej relacji :)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: elayeth »

Już wiem jak się nabija ilość postów na tym forum... trzeba brać udział w tego rodzaju (jałowych) dyskusjach... ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: detrytusek »

elayeth pisze: 05 paź 2020, 12:01 Już wiem jak się nabija ilość postów na tym forum... trzeba brać udział w tego rodzaju (jałowych) dyskusjach... ;)
Spoiler:
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 430 times
Been thanked: 126 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: Coen »

Okładka ma przyciągnąć do gry, mając do wyboru takie okładki skłaniam się jednak do esów floresów ;)
Spoiler:
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1100
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: Harun »

Nabiję sobie licznik postów i napiszę, że chyba niektórzy dyskutanci się trochę zagalopowali w psychoanalizie Leguna. Legun spojrzał na okładkę, uznał, że w jego ocenie zbyt trąci erotyką, co dodatkowo zestawia z odmiennością polskiej okładki od innych. Jeśli ktoś nie podziela takiej oceny okładki, nie czyni to jeszcze Leguna jakimś zbereźnikiem. Tym bardziej, że Legun nie apeluje o "wincej, wincej" takich okładek.

Spojrzałem z ciekawości na okładkę i jeśli mogę podzielić się moim wrażeniem, to z duszą na ramieniu i w obawie o to, czego mogę dowiedzieć się o sobie :D napiszę, że w moim mniemaniu okładka nie jest przepełniona erotyką, ale po prostu brzydka. A tam na dole to co to w ogóle jest, jakiś pies, same usta, czy co?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: detrytusek »

Harun pisze: 05 paź 2020, 12:20 A tam na dole to co to w ogóle jest, jakiś pies, same usta, czy co?
O w końcu ktoś zauważył psa-kryminalistę !
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: Trolliszcze »

Z tymi oczami to idę o zakład, że się Legunowi przytrafiła wyjątkowo niefortunna hiperbola, no ale nasze forum uwielbia burze w szklance wody - a ich najbardziej doniosłym skutkiem jest w istocie nabijanie postcountera, jak słusznie zauważył elayeth (do czego się niniejszym przyczyniam; w końcu mam ich tyle, ile mam, nie bez kozery).
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3414
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: Lothrain »

Taki psiak-Jurand trochę im wyszedł.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 345 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: tomb »

Coen pisze: 05 paź 2020, 12:19 Okładka ma przyciągnąć do gry, mając do wyboru takie okładki skłaniam się jednak do esów floresów ;)
Spoiler:
Ja przeciwnie. Wyspa Przygód realizuje ciekawy pomysł na zaproszenie gracza do zabawy, a kobieta z EsówFloresów zachęca nas tandetnym, nibyfiglarnym spojrzeniem rodem z instagramowych selfie, które chyba ma też coś obiecywać, ale żal domyślać się co.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 1000
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1006 times
Been thanked: 451 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: KurikDeVolay »

Okładka jest świetna, dziewczyna ma zalotne spojrzenie, całkiem w porządku. A cała dyskusja to tylko dowalanie się żeby się dowalić. Przypomina mi to tych gości w "żonobijkach" z Harnasiem w łapie oceniających kandydatki na miss. Zawsze nie taka, a to zęby krzywe, a to coś z włosami...
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2026
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1507 times
Been thanked: 1154 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: Bruno »

KurikDeVolay pisze: 05 paź 2020, 12:52 gości w "żonobijkach"
Dotknęło mnie chyba wykluczenie seniorów, bo musiałem guglać...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: woytas »

I ja też :lol:
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: donmakaron »

Zaczynamy od dopatrzenia się prostytutki w kobiecie na okładce i posądzeniu z tego powodu o krzywe myśli, a doszliśmy do myśli tak czystych, że nawet nie wiedzą co to żonobijka. Piękna konstrukcja wątku - winszuję!
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 631 times
Been thanked: 543 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: Irr3versible »

Przeczytałem wszystkie posty, dziwię się że nikt nie skomentował olbrzymiego ucha...
Jeden widzi flirt, inny seks a ja... małżowinę; tyle przegrać :/
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: rattkin »

tomb pisze: 05 paź 2020, 12:49 Wyspa Przygód realizuje ciekawy pomysł na zaproszenie gracza do zabawy
... w Dr Frankensteina chyba, przy tak okrutnie zaburzonych proporcjach ciała :)
Irr3versible pisze: 05 paź 2020, 14:33 dziwię się że nikt nie skomentował olbrzymiego ucha...
Ok, teraz już nie mogę tego odzobaczyć. Dzięki...


(posty + 1)
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: Skid_theDrifter »

Legun pisze: 05 paź 2020, 10:25 A ile się można dowiedzieć o sobie - o fochach, "swojakach" i kto jest "stoned" a kto nie - jakież to urocze, że psychoanaliza tak się upowszechniła.
When in doubt, double down. Ile to ja razy widziałem kogoś kto zarył jak dzik w sosnę i się wybraniał, że innym brakuje poczucia humoru. A chodziło zwyczajnie o odrobinę ogłady, bo tak jak BartP napisał, nawet jak ci się coś takiego "widzi", to raczej się tego nie uzewnętrznia, bo ani to błyskotliwe, ani dowcipne, ani przydatne, ani zdrowe społecznie.
Trolliszcze pisze: 05 paź 2020, 12:36 Z tymi oczami to idę o zakład, że się Legunowi przytrafiła wyjątkowo niefortunna hiperbola
Z drugiej strony, miał niejedną okazję do odratowania sytuacji, tylko świadomie z niej nie skorzystał, idąc w zaparte. Dlatego domniemanie przypadku nie przysługuje.
KurikDeVolay pisze: 05 paź 2020, 12:52 Przypomina mi to tych gości w "żonobijkach" z Harnasiem w łapie oceniających kandydatki na miss. Zawsze nie taka, a to zęby krzywe, a to coś z włosami...
... a tamta ma oczy jak reprezentantka najstarszego zawodu świata...? Nie? Dobrze na pewno ustaliłeś, kto tu jest tym dowalającym się gościem z żonobijek? Przyznać muszę, że nie brak mi zapalczywości w zwalczaniu pewnych zachowań, ale niczym się to nie różni od typowego wychowywania jednostek. Szczególnie, że tak jak wielu powtarza, forum ma być miejscem przyjaznym, w którym panuje jakiś poziom kultury osobistej.

Tak na zamknięcie tematu, anglojęzyczny blast from the (relatively long gone) past.

Zabawne jest strasznie to, że gdy tak kumulatywnie wszyscy się wpatrują w okładkę Esów-Floresów, wynajdują kolejne dziwne rzeczy. Aczkolwiek nie wiem, czy to nie jest przypadkiem jakiś efekt pokrewny względem satiacji semantycznej. Te usta na dole i ucho są nie do odwidzenia. Chociaż ucho tylko jak przekrzywiam obraz o 45 stopni, we właściwej orientacji nie zwraca uwagi.
elayeth pisze: 05 paź 2020, 12:01 Już wiem jak się nabija ilość postów na tym forum...
Jest pięć głównych dróg nabijania postów:
1) Relacjonuj kickstartera, a w szczególności czy wysłali, czy był kurier, czy zmienił się status. Nie zapomnij agitować stretch goali!
2) Pytaj o rzeczy, o które pytano już wielokrotnie - czasem po kilka razy. Najlepiej działa w wątkach powyżej 100 stron, wtedy masz podkładkę: "nie będę czytał całego wątku..."
3) Wyzłośliwiaj się na tych, którym się nie podoba coś, za co już zapłaciłeś (dzięki czemu Tobie, oczywiście, podoba się bardzo).
4) Uczestnicz w wątkach światopoglądowych wywiedzionych od gier (Jesteś tutaj!). Dobre miejsce do zobaczenia układu sił na forum, miejsce na poczucie humoru, nauczenie się czegoś, higienę społeczną.
5) Opisuj swoje wrażenia z rozgrywek, porównuj tytuły, dostrzegaj nawiązania. Tego to już prawie nikt nie robi, bo za dużo roboty, a poza tym wtedy cię sfarmią ci z punktu trzeciego. Taaak, ci z punktu trzeciego to wyjątkowa zaraza...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: rattkin »

Swoją drogą, komentarz "o, to tak się nabija posty" gdzieś tam chyba wyraża skryty żal, że "ojej, a ja to tyle nie mam, a chciałbym". Bo inaczej, to po co w ogóle powstał? Jakby to miało jakieś wymierne przełożenie na jakość produkowanych treści...

To, że taki licznik jest na tym forum i to wyciągnięty tak bardzo na wierzch, to jedynie wypadkowa tego, że soft, na którym to forum "chodzi" chadzał z dinozaurami po gorącej jeszcze Ziemi u zarania dziejów. Część filozofii tamtego okresu już dawno z internetu zniknęła, ale tutaj znalazła spokojny matecznik :) - jak tam wasze konta ICQ z tymi obrzydliwymi kwiatuszkami?

Obrazek
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: suibeom »

Skid_theDrifter pisze: 05 paź 2020, 16:12 Jest pięć głównych dróg nabijania postów:
1) Relacjonuj kickstartera, a w szczególności czy wysłali, czy był kurier, czy zmienił się status. Nie zapomnij agitować stretch goali!
2) Pytaj o rzeczy, o które pytano już wielokrotnie - czasem po kilka razy. Najlepiej działa w wątkach powyżej 100 stron, wtedy masz podkładkę: "nie będę czytał całego wątku..."
3) Wyzłośliwiaj się na tych, którym się nie podoba coś, za co już zapłaciłeś (dzięki czemu Tobie, oczywiście, podoba się bardzo).
4) Uczestnicz w wątkach światopoglądowych wywiedzionych od gier (Jesteś tutaj!). Dobre miejsce do zobaczenia układu sił na forum, miejsce na poczucie humoru, nauczenie się czegoś, higienę społeczną.
5) Opisuj swoje wrażenia z rozgrywek, porównuj tytuły, dostrzegaj nawiązania. Tego to już prawie nikt nie robi, bo za dużo roboty, a poza tym wtedy cię sfarmią ci z punktu trzeciego. Taaak, ci z punktu trzeciego to wyjątkowa zaraza...
3 na 5, niezły wynik, pewnie gdybym dobrze poszperał to mógłbym podpiąć się i pod punkt 2, ale
nie będę czytał całego wątku...
:-)
Mam problem z punktem 3 i wyzłośliwianiem i zachwytem na przekór... ale co tam raz się żyje 4 na 5!!! :D

A co do punktu 5, jeśli koleżankom/kolegom przeszkadzają moje wpisy z wrażeń z gry (a trochę czeka na wrzucenie) dostosuję się i nie będę zaśmiecał forum
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: detrytusek »

Irr3versible pisze: 05 paź 2020, 14:33 Przeczytałem wszystkie posty, dziwię się że nikt nie skomentował olbrzymiego ucha...
Czyli ta pani nie dość, że ma zalotne spojrzenie to jeszcze wielkie uszy? To jest już rozerotyzowanie level master!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: kwiatosz »

Być może była sparaliżowana od pasa w dół, kiedy to, jak wiemy z tego francuskiego filmu o tym bogaczu na wózku i opiekuńczym gangsterze, rolę stref erogennych przejmuje ucho. Więc można powiedzieć że epatuje ta strefą erogenną, mimo że komórki macierzyste i lata rehabilitacji sprawiły że może pracować w zawodzie wymagającym dużej manualnej precyzji, czyli jest już pełnosprawna i jako taka powinna chować strefy erogenne.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2020, 18:49 przez kwiatosz, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: detrytusek »

rattkin pisze: 05 paź 2020, 17:04 Jakby to miało jakieś wymierne przełożenie na jakość produkowanych treści...
Dokładnie.
Spoiler:
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
mirukan
Posty: 1583
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 87 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: mirukan »

Drugi dzień czytam temat i cały czas "gnębi" mnie taki suchar :)
" By zdawać na "prawko" kandydat musiał przejść badania psychologiczne.
Po wejściu do gabinetu psychiatra poprosił go by usiadł i rozpoczął badanie.
Psychiatra narysował kwadrat i pyta: "z czym Panu to się kojarzy?" Odpowiedź badanego : "z seksem !"
Psychiatra narysował kwadrat i pyta: "z czym Panu to się kojarzy?" Odpowiedź badanego : "z seksem!"
Psychiatra narysował trójkąt i pyta: " z czym Panu to się kojarzy?" Odpowiedź badanego : "z seksem!"
Lekarz podniesionym głosem "Panie Panu wszystko kojarzy się z seksem! Pan jest erotomanem!"
Badany jeszcze głośniej do lekarza " Mnie? Mnie się kojarzy wszystko z seksem!! A kto mi te świństwa rysował??!!"
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: rattkin »

W "oryginale" (bo to były dowcipy "Masztalskiego" z lat 70tych), odpowiedzią kolejno na trójkąt, trapez i koło była "goła kobieta".
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: Skid_theDrifter »

suibeom pisze: 05 paź 2020, 18:02 A co do punktu 5, jeśli koleżankom/kolegom przeszkadzają moje wpisy z wrażeń z gry (a trochę czeka na wrzucenie) dostosuję się i nie będę zaśmiecał forum
Jesteś już duży moebius, dasz radę sformułować własne wnioski chyba?
detrytusek pisze: 05 paź 2020, 18:10 Czyli ta pani nie dość, że ma zalotne spojrzenie to jeszcze wielkie uszy? To jest już rozerotyzowanie level master!
Mam dla Ciebie jedno słowo: Dumbo.


W międzyczasie widzę, że wątek zmienił jednak tytuł na "ilustracje w grach, a tania erotomania". Wydaje mi się, że jest to dobry tytuł: jak powszechnie wiadomo, najtaniej jest sobie wyobrazić. Dlatego ta tania erotomania pasuje tu jak ulał.

Tak sobie tylko myślę, że gdzieś tam po drugiej stronie zimnego Internetu siedzi jakiś niewinny człowiek odpowiedzialny za promocję w LDG. Biedak nie takie miał pewnie wyobrażenie o kierunku, w jakim ich produkt popchnie społeczność... Chyba że to wszystko była... PROWOKACJA! *TAM TA DA DAM!* Te oczy i małżowiny to ruch marketingowy z IQ 300...

Ale z drugiej strony... Urbanista. No nie wiem. No nie wiem.

W każdym razie po początkowej niechęci względem polskiej wersji Tussie Mussie zaczynam poważnie rozważać jej zakup ze względu na to, że od teraz już zawsze będzie mi się kojarzyć z tym tu wątkiem. I będę mógł zadawać moim gościom niewygodne pytania ściągając pudełko z półki.
Spoiler:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Ilustracje w grach, a tania erotomania (wydzielony)

Post autor: rattkin »

Skid_theDrifter pisze: 05 paź 2020, 21:39 Tak sobie tylko myślę, że gdzieś tam po drugiej stronie zimnego Internetu siedzi jakiś niewinny człowiek odpowiedzialny za promocję w LDG. Biedak nie takie miał pewnie wyobrażenie o kierunku, w jakim ich produkt popchnie społeczność...
A wystarczyło przecież bezpiecznie - nagłośnić, że autorką gry jest ta babka od Wingspan, prawdopodobnie najgorszej gry na świecie. I już jest przyjemny szumik!

Come! Come one, come all! Chodźcie i zobaczcie jakie kasztany robi Elka w przerwach w pracy nad grą bez duszy o odkurzaczach! Znaczy, chciałem oczywiście powiedzieć, o krasnalach ogrodowych! O ptakach! O ptakach, przepraszam, zawsze mi się myli, te słowa leżą blisko siebie na klawiaturze.
ODPOWIEDZ