Nieskomplikowana gra ekonomiczna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Nieskomplikowana gra ekonomiczna

Post autor: arracan »

U nas fajnie siadły swego czasu Wesołe Krówki.

Prowadzisz zasadniczo i w dużym uproszczeniu biznes - farmę, na której masz krowy. Musisz je kupować, karmić, rozmnażać i sprzedawać z zyskiem, więc podstawy ekonomii liźnie, zabawa raczej przyjemna. Podobało się mojemu bratu, wówczas właśnie 7 lat, rodzicom i z dziewczyną też pograliśmy. Wariant dwuosobowy jest ok, kolejni gracze nie wydłużają znacznie gry.
Polecam rzucić okiem :)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Akwamarynowy
Posty: 106
Rejestracja: 18 lut 2020, 17:32
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Nieskomplikowana gra ekonomiczna

Post autor: Akwamarynowy »

Klany Kaledonii?? Niebawem ma być ponoć dodruk więc cena powinna być nieco atrakcyjniejsza. Tekstu nie ma w ogóle a wszystko tam się obraca wokół pieniądza. Wszystko tam dość logiczne jest (krowa produkuje mleko, owca wełnę itp.) to i dla dziecka powinno być zrozumiałe. Smiga ładnie na 2 osoby choć na koniec zamieniasz wszystko na punkty.
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Nieskomplikowana gra ekonomiczna

Post autor: cezaras »

Glen More
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Nieskomplikowana gra ekonomiczna

Post autor: Grzdyll »

Akwamarynowy pisze: 03 mar 2021, 18:52 Klany Kaledonii?? Niebawem ma być ponoć dodruk więc cena powinna być nieco atrakcyjniejsza.
O, to bardzo ciekawa informacja, mógłbyś dodać parę szczegółów skąd to info i kiedy można się spodziewać tego dodruku bo tę grę mam od jakiegoś czasu na radarze?
Qwer27
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2020, 22:13
Has thanked: 18 times

Re: Nieskomplikowana gra ekonomiczna

Post autor: Qwer27 »

ODPOWIEDZ