Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: esztfke »

Ewentualnym minusem może być dla kogoś tryb kampanii na którym głównie opiera się ta gra. Przynajmniej jeśli chodzi o podstawkę.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Michałku »

karawanken pisze:W związku z tym, że premiera wersji polskiej będzie na dniach, mam gorącą prośbę do osób grających w wersję angielską. Proszę powiedźcie, że gra jest tak beznadziejna, że nie ma sensu wydawać na nią ostatnich pieniędzy.
W grę nie grałem, ale chętnie pomogę. Gra jest beznadziejna, nie ma sensu wydawać na nią pieniędzy. Proszę.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 535
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: lukwych »

Powiem tak - jeżeli planujesz grać w to z dzieciakami lub nie graczami, to polecam (zarzut słabej regrywalności potwierdzam - aż prosi się o dodatki). Jeżeli chcesz grać i kombinować to raczej odsyłam do Władcy Pierścieni LCG lub Mistfall. Warhammer: Karcianka to dużo lżejsza pozycja z dużo większą losowością. Ma sporo klimatu. I z plusów - gra się szybko, a tryb kampanii daje syndrom kolejnej partii. Żeby nie było - ja kupię wersję PL dopiero jak FFG zapowie dodatki.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: karawanken »

Właśnie zastanawiałem się albo nad tym albo nad Mistfallem (Władcy w ogóle nie biorę pod uwagę). Mistfalla nie wsparłem bo wydawał mi się zbyt optymalizacyjny. Jeśli Warhammer jest lżejszy i klimatyczny to myślę, że zakupię. O dodatki się nie martwie to w końcu FFG.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: misioooo »

To są dwie różne gry...
To jakby np. Anioła Śmierci przyrownywac do Mistfalla...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Kosma »

Dodatków nie ma, szybko się znudzi Wam to co jest w podstawce. Szczerze, nie polecam.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: karawanken »

misioooo pisze:To są dwie różne gry...
To jakby np. Anioła Śmierci przyrownywac do Mistfalla...
Może są różne pod względem mechaniki, klimatu itd. Ale obie są karcianą grą kooperacyjną w świecie fantazy. Nie widzę powodu aby ich nie porównywać.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: karawanken »

Kosma pisze:Dodatków nie ma, szybko się znudzi Wam to co jest w podstawce. Szczerze, nie polecam.
Grałeś i wiesz to z doświadczenia?
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Kosma »

Tak. Mocno rozczarowany jestem. Niestety.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: karawanken »

Kosma pisze:Tak. Mocno rozczarowany jestem. Niestety.
Więc podstawka na ile tak mniej więcej starcza? Ile jest tych przygód? Czy głównym zarzutem wobec tej gry jest słaba regrywalność czy ma jeszcze jakieś inne wady?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: sirafin »

Jest kampania złożona z pięciu przygód. Dodatkowo jest jedna samodzielna przygoda (gdzie mamy kampanijny mechanizm rozwoju postaci w pigułce, trochę coś jak odpowiednik losowo generowanych map w komputerowych strategiach).
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: kamil018 »

Ja wraz z żona jestem bardzo zadowolony z zakupu, gra na 2 osoby przyprawia trochę trudności jednak nie jest nie do wygrania, pierwsze zwycięstwa się pojawiły po jakiś 13 rozgrywkach, jak się nauczyliśmy o co chodzi w konkretnych etapach kampanii i jak rozwijać postacie potem zostało sprawdzić w praktyce połączenia każdej klasy, zrobiliśmy to w połowie i do tej pory mamy już 27 "gier" w sensie 1 gra to 1 quest kampanii, jakby nie zakup w promocji Stawki większej niż życie to dalej byśmy się w to zagrywali, gra jest w miarę szybka do rozstawienia i daje dużo do myślenia bezpośrednio podczas samej rozgrywki, nie trzeba robić żadnego deckbuildingu, czego nie lubię z żoną, po prostu siadasz, przygotowujesz talie lokacji i wrogów i grasz po 1,5 godzinki możesz grać dalej lub sobie zapisać postępy i na następny dzień dokończyć lub nawet za tydzień czy miesiąc :)
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: esztfke »

Myślę, że najlepiej obejrzeć jakiegoś gameplaya, żeby wyrobić własną opinię. Jak dla mnie jest sporo grania w samą podstawkę, ale nie ukrywam, że czekam na dodatki (więcej itemów, przeciwników, jakiś nowy bohater).
Jest kilka fanowskich scenariuszy, ale na razie ich nie próbowałem (https://boardgamegeek.com/thread/155803 ... ts-summary).

Trudno porównywać do Mistfalla, ale na pewno jest tu mniej optymalizacji i zdecydowanie więcej klimatu.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: akahoshi »

Kosma pisze:Dodatków nie ma, szybko się znudzi Wam to co jest w podstawce. Szczerze, nie polecam.
Tak. Mocno rozczarowany jestem. Niestety.
Bardzo konstruktywna krytyka, nie ma co :roll: Może byś jakieś konkretne powody podał?
kamil018 pisze:Ja wraz z żona jestem bardzo zadowolony z zakupu, gra na 2 osoby przyprawia trochę trudności jednak nie jest nie do wygrania, pierwsze zwycięstwa się pojawiły po jakiś 13 rozgrywkach, jak się nauczyliśmy o co chodzi w konkretnych etapach kampanii i jak rozwijać postacie potem zostało sprawdzić w praktyce połączenia każdej klasy, zrobiliśmy to w połowie i do tej pory mamy już 27 "gier" w sensie 1 gra to 1 quest kampanii, jakby nie zakup w promocji Stawki większej niż życie to dalej byśmy się w to zagrywali, gra jest w miarę szybka do rozstawienia i daje dużo do myślenia bezpośrednio podczas samej rozgrywki, nie trzeba robić żadnego deckbuildingu, czego nie lubię z żoną, po prostu siadasz, przygotowujesz talie lokacji i wrogów i grasz po 1,5 godzinki możesz grać dalej lub sobie zapisać postępy i na następny dzień dokończyć lub nawet za tydzień czy miesiąc :)
O! I taką opinię to ja rozumiem :D
Jest 12 Bohaterów różniących się od siebie (czyli można kombinować z układem drużyny), do tego 6 przygód. Myślę, że wystarczy przynajmniej na kilkanaście godzin zabawy.
Może FFG jeszcze nie wydał dodatków, ale zapewne to tylko kwestia czasu.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: bulaxyz82 »

akahoshi pisze: Jest 12 Bohaterów różniących się od siebie
Błąd. Jest 4 bohaterów w 3 wersjach. Różnią się punktami życia, zależy iloma postaciami wyruszamy na przygodę.
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: kamil018 »

W jakich 3 wersjach? Po prostu jest 4 bohaterów i tyle każdym gra się inaczej i inaczej współpracuje z innym. Scenariusze fanowskie fajne są jeden szczególnie polecany w fazie uczenia się, po przejściu samouczka jest duży przeskok w trudności w kampanii a fan zrobił 2 scenariusze które są właśnie pomiędzy, o goblinach i pajakach.

Edit.
A tak są "wersje" ale to chodzi o to w ilu graczy się gra
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: bulaxyz82 »

kamil018 pisze: Edit.
A tak są "wersje" ale to chodzi o to w ilu graczy się gra
W punkt, właśnie o to mi chodziło. :wink:
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

Nie róbcie ludziom wody z mózgów. Jest 4 bohaterów i kropka.
Wasz wywód prowadzi np do tego, że w Imperium Atakuje jest 3 razy więcej bohaterów, zależnie od liczby graczy. Totalna bzdura...
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: akahoshi »

Mój błąd z tą ilością bohaterów.
Błędnie zinterpretowałem opis ze strony Galakty (12 kart bohaterów), a instrukcji jeszcze na stronie nie ma.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

W grze jest 4 bohaterów i do każdego z nich są 4 karty ulepszeń (rozwoju).
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: marcin8509 »

Ma ktoś konto na gamelordzie ? i jakieś zniżki ?

http://sklep.gamelord.pl/pl/p/Warhammer ... na-PL/3598
:), ach ta cenzura.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: pan_satyros »

marcin8509 pisze:Ma ktoś konto na gamelordzie ? i jakieś zniżki ?

http://sklep.gamelord.pl/pl/p/Warhammer ... na-PL/3598
To oni mają jeszcze program rabatowy? To i tak są "dumpingowe" ceny :)
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Wallenstein »

Jakiś czas już minął a FFG milczy na temat dodatków.
Co dziwi, biorąc pod uwagę jak ta gra zaprojektowana jest pod serię dodatków właśnie.
Czy to może być spowodowane zmianą uniwersum przez GW?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: RUNner »

Obserwuję tę grę i też jestem zaskoczony takim obrotem sprawy. Na razie nie wygląda to ciekawie i szczerze mówiąc mocno zastanawiam się nad zakupem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: misioooo »

RUNner pisze:Obserwuję tę grę i też jestem zaskoczony takim obrotem sprawy. Na razie nie wygląda to ciekawie i szczerze mówiąc mocno zastanawiam się nad zakupem.
Tak samo jak Anioł Śmierci - wg mnie to są mocno podobne gry, choć Warhammer ciut bardziej rozbudowany :) Jakoś Anioł się przyjął i wg mnie jest bardzo dobrą grą.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ