Machina Arcana (Juraj Bilić)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: MarekPlus »

jediwolf pisze: 19 kwie 2021, 11:42 KS prawdopodobnie po obsuwie pojawi się u wspierających koło września.
Jakieś źródło czy wróżenie z fusów?

Bo ostatnia oficjalna informacja brzmi: "Still, regretfully, I need to push the estimated distribution to July."

Potem jest tylko informacja: "Our publishing partners need more time to deliver their files. Their estimates vary from this week to 3 weeks." - info z 8 marca.
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: jediwolf »

MarekPlus pisze: 19 kwie 2021, 13:42
jediwolf pisze: 19 kwie 2021, 11:42 KS prawdopodobnie po obsuwie pojawi się u wspierających koło września.
Jakieś źródło czy wróżenie z fusów?

Bo ostatnia oficjalna informacja brzmi: "Still, regretfully, I need to push the estimated distribution to July."

Potem jest tylko informacja: "Our publishing partners need more time to deliver their files. Their estimates vary from this week to 3 weeks." - info z 8 marca.
Pytałem Juraja. Dalej chcą utrzymać lipcowy termin, ale nie jest w stanie dać 100% potwierdzenia, że się uda. Wszystko zależy od fabryk w Chinach. Dodatkowo chcą w tym samym czasie rozpocząć produkcję wszystkich wersji językowych. Jak wiadomo jedno tłumaczenie ma obsuwę.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11065
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3275 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: japanczyk »

jediwolf pisze: 19 kwie 2021, 13:49 Jak wiadomo jedno tłumaczenie ma obsuwę.
Nasze? ;D
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: jediwolf »

japanczyk pisze: 19 kwie 2021, 14:07
jediwolf pisze: 19 kwie 2021, 13:49 Jak wiadomo jedno tłumaczenie ma obsuwę.
Nasze? ;D
Krążą ploty, że hiszpańskie, ale nie wiem xD
Xisertus
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2020, 13:07
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Xisertus »

Zaciekawiliście mnie tą grą. Lubię Dungeon Crawlery i jeśli będzie po polsku to się skuszę, choć wcześniej jest w planach Tainted Grail.
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Soul_oka »

Spokojnie możesz wziąć obie, bo to jednak zupełnie inne gry.
Peter1975
Posty: 53
Rejestracja: 20 kwie 2020, 20:19
Has thanked: 39 times
Been thanked: 6 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Peter1975 »

Machina Arcana u mnie również na liście, martwi jedynie czas rozgrywki 3h na BGG, mam kłopot aby znaleźć 2h na Mage Knight solo a tu jeszcze dłużej. Ale nic to, trzeba będzie robić save i tyle.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 289
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 41 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Azel »

Czy tylko 3trolle miały w ofercie Machina Arcana KS PL? Bo pledge manager już chyba zamknięty, więc do zbiorowego zamówienie pewnie też już nie da się przyłączyć.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Soul_oka »

Niestety też się spóźniłem, all in trochę już za grubo. Chyba zostaje czekać na sprzedaż z drugiej ręki.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4523
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Hardkor »

Azel pisze: 23 kwie 2021, 13:33 Czy tylko 3trolle miały w ofercie Machina Arcana KS PL? Bo pledge manager już chyba zamknięty, więc do zbiorowego zamówienie pewnie też już nie da się przyłączyć.
Tak, nawet dalej mają w ofercie, ale już niedostępny. Został im chyba tylko all-in z kampanii.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Dhel
Posty: 706
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 475 times
Been thanked: 395 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Dhel »

Możecie jeszcze kupić drugą edycję premium box z gamelorda, 5 scenariuszy w sumie, sporo do ogrania.
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: QuBek »

Wraz z wyjściem 3ed na rynku wtórnym pojawiły się egzemplarze z 2ed w bardzo dobrych cenach - oczywiście EN
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: sin »

Gra będzie dostępna normalnie w retailu, a wydaję mi się, że nie było żadnych KSE.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: jediwolf »

sin pisze: 25 kwie 2021, 23:56 Gra będzie dostępna normalnie w retailu, a wydaję mi się, że nie było żadnych KSE.
Nie, nie było. W retailu pojawi się wszystko co było na KS.
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 4 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Lion86 »

Premiera 3 edycji miała być w maju. Wiadomo już jak duże są obsuwy?:)
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: sitfun »

Lion86 pisze: 11 maja 2021, 11:11 Premiera 3 edycji miała być w maju. Wiadomo już jak duże są obsuwy?:)
Obecnie to lipiec (info z marca).
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: jediwolf »

Lion86 pisze: 11 maja 2021, 11:11 Premiera 3 edycji miała być w maju. Wiadomo już jak duże są obsuwy?:)
Pisałem parę postów wyżej o tym. Chcą utrzymać termin lipcowy, ale to zależy jak się będą wyrabiać fabryki w Chinach. Obstawiałbym raczej sierpień/wrzesień.
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Soul_oka »

Na razie czekają na Galakte i hiszpańskiego wydawcę, jak potwierdza próbki.
Peter1975
Posty: 53
Rejestracja: 20 kwie 2020, 20:19
Has thanked: 39 times
Been thanked: 6 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Peter1975 »

Galakta podała info na swoim FB odnośnie daty premiery: Machina Arcana (wrzesień/październik). Bardzo mi pasuje na jesienne wieczory.

https://www.facebook.com/wydawnictwogal ... 5653558048
keldorn
Posty: 577
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: keldorn »

Moze było, jak tak to sorki, ale czy ktos wie jak mozna tekturke zamienić w figurki? Jest cos na rynku co choć troche podobne jest do postaci w grze? Nie ukrywam ze za bardzo przyzwyczaiłem sie do figurek bohaterów i nie wyobrażam sobie grać bez nich.

Moze jakiś artysta twórca wraz z drukarka moze zrobic jakąś produkcje?
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 339
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 102 times
Been thanked: 39 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: choczkins »

keldorn pisze: 13 cze 2021, 07:13 Moze było, jak tak to sorki, ale czy ktos wie jak mozna tekturke zamienić w figurki? Jest cos na rynku co choć troche podobne jest do postaci w grze? Nie ukrywam ze za bardzo przyzwyczaiłem sie do figurek bohaterów i nie wyobrażam sobie grać bez nich.

Moze jakiś artysta twórca wraz z drukarka moze zrobic jakąś produkcje?
Przeszukaj wątek gdzieś ktoś podawał linka do figurek w konwencji z innej gry pasujące do Machiny, co prawda nie były jakieś super ale chyba na tą chwilę jedyna opcja figurkowa.

Zdaję się że to było to:
https://www.dementedgames.com/
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 544
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 257 times
Been thanked: 113 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: hamish »

keldorn pisze: 13 cze 2021, 07:13 Moze było, jak tak to sorki, ale czy ktos wie jak mozna tekturke zamienić w figurki? Jest cos na rynku co choć troche podobne jest do postaci w grze? Nie ukrywam ze za bardzo przyzwyczaiłem sie do figurek bohaterów i nie wyobrażam sobie grać bez nich.

Moze jakiś artysta twórca wraz z drukarka moze zrobic jakąś produkcje?
Tak jeszcze na marginesie... Autor gry wspominał w trakcie dyskusji na grupie FB, że za jakiś czas może pojawić się coś nowego na KS i że byłby to nowy tytuł z figurkami, które można będzie wykorzystać w Machina Arcana. Nie wiem, na ile traktować to w formie spekulacji, ale ja wciąż liczę na to, że prędzej, czy później te figurki się pojawią :wink:
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Niven
Posty: 87
Rejestracja: 25 lis 2018, 11:33
Has thanked: 29 times
Been thanked: 30 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Niven »

choczkins pisze: 13 cze 2021, 10:28
keldorn pisze: 13 cze 2021, 07:13 Moze było, jak tak to sorki, ale czy ktos wie jak mozna tekturke zamienić w figurki? Jest cos na rynku co choć troche podobne jest do postaci w grze? Nie ukrywam ze za bardzo przyzwyczaiłem sie do figurek bohaterów i nie wyobrażam sobie grać bez nich.

Moze jakiś artysta twórca wraz z drukarka moze zrobic jakąś produkcje?
Przeszukaj wątek gdzieś ktoś podawał linka do figurek w konwencji z innej gry pasujące do Machiny, co prawda nie były jakieś super ale chyba na tą chwilę jedyna opcja figurkowa.

Zdaję się że to było to:
https://www.dementedgames.com/
Do MA bardziej pasują modele z gier: The Other Side i seria Malifaux. A Twisted fajna jakość ale inny klimat.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 875
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: KOSHI »

Ktoś coś wie co z terminem wydania? Lipiec zaraz się skończy, a tu cisza w eterze...
khuba
Posty: 995
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 309 times
Been thanked: 277 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: khuba »

Dość niestandardowo updaty ze statusem są mniej więcej raz na tydzień w komentarzach na kickstarterze, ostatni update sprzed 8 dni:
== Comment project update 2021-07-17 ==

Only good news this time dear people!

WinGo fixed their problem with the machine, they sent us the EN MPC (still waiting to be delivered), and most importantly notified us that the estimate for the end of production around the end of July!

I will post an official project update once I receive the production boxes.

Treetato (China) has finished with the production of game mats.

Standart Impressa (Lithuania) is still producing our books (Codex Arcanum, Codex Aeternum). I expect their production pictures in a couple of days (to be included in the project update), and think that they will complete around the same time as WinGo.

Also, I have asked for WinGo to sent to each language publisher their own MPC (production) boxes so that they can check the final stuff on their end (DE, FR, CN, PL, ES).
Więc produkcja jeszcze nie skończona, do tego dochodzi jeszcze transport i składanie (nie wszystko jest produkowane w chinach) - raczej kwestia miesięcy
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
ODPOWIEDZ