Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pavel »

Ardel12 pisze: 14 lis 2021, 11:05
Shodan pisze: 14 lis 2021, 09:55 Gambit ma tę zaletę, że nie trzeba go oglądać. W pracy robię swoje, a Gambita zarzucam na słuchawkach.
Połowicznie się zgodzę. Przy tłumaczeniu zasad lepiej się zrozumie jednak oglądając też, niż tylko słuchając. Podsumowania jak masz pracę, która pozwala się skupić na słuchanym materiale. U mnie różnie z tym bywa i raczej jak praca to wyłącznie coś do brzdąkania w tle i to nawet czasem nie(sporo spotkań).

W sumie jakby Gambit poszedł w podcasty to by odpadł problem ze słabą jakością obrazu i "żulerskim" wyglądem(mi tam nie przeszkadza, no ale pojawiały się głosy tu i tam, choć jak nagrywa w chorobie to jak zombie) :twisted:
Ty tak serio? Wygląd? Mam wrażenie, że dyskusja skłania się tylko ku dwóm osobom, Asia i Gambit. Asia za autentyczność, Tomek za jakość filmów i teraz wygląd, o zgrozo.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 502
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 350 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: itsthisguyagain »

Mnie ciekawi, że w ogóle cała krytyka sprowadza się do kwestii gustu: bo wygląda źle, bo wrażenie złe robi, bo nie zachwyca luzem.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3374
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 2049 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

pavel pisze: 14 lis 2021, 20:13 Ty tak serio? Wygląd? Mam wrażenie, że dyskusja skłania się tylko ku dwóm osobom, Asia i Gambit. Asia za autentyczność, Tomek za jakość filmów i teraz wygląd, o zgrozo.
Ironia mówi Ci to coś pavel?
itsthisguyagain pisze: 14 lis 2021, 21:40 Mnie ciekawi, że w ogóle cała krytyka sprowadza się do kwestii gustu: bo wygląda źle, bo wrażenie złe robi, bo nie zachwyca luzem.
A o czym mają pisać? Oglądasz dany kanał bo odpowiada Twojemu gustowi. Czy to za jakoś materiału, recenzowane gry, klimacik, luz i tak można długo wymieniać. Ja oglądałem wiele polskich kanałów i skończyłem z Gambitem i Asią finalnie. Świetnie się uzupełniają i od każdego biorę co mnie interesuje. Próbowałem również podcastów, ale bez warstwy wizualnej nie potrafię się skupić.

Z ang m.in oglądam SUSD i rozbawiło mnie dziś, że ich filmik o Detective: City of Angels wygenerowało taki ruch, że gra skończyła w topce gorących tytułów na BGG. Nawet pojawił się wątek na BGG z pytaniem dlaczego :D BTW, grę bardzo polecam, ale wyłącznie dla grup z minimum dobrym angielskim.
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 107
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 248 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Domeru »

Ardel12 pisze: 14 lis 2021, 22:15 Próbowałem również podcastów, ale bez warstwy wizualnej nie potrafię się skupić.
Mam to samo, dlatego z podcastów zostaje mi tylko PoGraMy.
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5304
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1714 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Podsumowując, życzę wszystkim osobom z tego wątku, takiego gniazdka, udanej soboty i niedzieli, ja uciekam do swojego ZESPÓŁU i STUDIA nagraniowego aby nagrać sztucznie prognozę pogody :D Pamiętajcie zawsze macie rację. Pozdrawiam Asia CYBORG
Hmmm... nie tak dawno tu na forum sam stałem się chłopcem do bicia gdzie wylała się na mnie fala krytyki na 6 stronic i nie było to nic miłego bo nie znalazł się żaden obrońca, ale wiedziałem jak jest i generalnie miałem to gdzieś. Chociaż bolało nie powiem tym bardziej że usłyszałem przykre słowa od osób mi bliskich.

Nie mniej jednak po całym tym przydługawym wpisie Asi oraz jej kajaniu się w ostatnim odcinku na YT widać że nie radzi sobie zbyt dobrze z krytyką. Nie mylcie hejtu który jest okropny od krytyki. Asia nie umie przyjmować uwag i się strasznie napusza. Kilka razy pokazała to kiedy usłyszała niesłuszne uwagi że jej kanał to "rynsztok". Dla mnie Asia robi kawał dobrej roboty i jak wspomniałem tutaj to właśnie dzięki Asi jestem w tym hobby. Co nie zmienia faktu że jak sama siebie określiła brzmi jak cyborg a jej prezentacje są niczym pogoda w TV. Czy to źle? Robi to zawodowo i brakuje tego flow z odbierającym treści po 2giej stronie ekranu ale nie każdy ma taką expresję jak OP. Szustak którego można słuchać godzinami. Dla mnie Asia jest profesjonalną "prezenterką" od której chciałbym się dowiedzieć czegoś ze świata planszówek. Owszem fajnie byłoby się w jakiś sposób zintegrować ale jak wspomniałem nie każdy ma ten dar.

Dla mnie jednak trochę niepotrzebny jest ten cały cyrk i kajanie się....pokazywanie że się mylimy itd. Przecież jeżeli wiesz że masz rację to po co się komuś tłumaczyć?
Robisz swoje, zgarniasz z patronajta 6 000pln dodatkowo za reklamy i umowy z wydawcami/sklepami i jest cacy. Po co jeszcze bić pianę tutaj na forum? Śmieszne jest też podejście niektórych którzy do wpisu Asi jechali po niej jak z burą......a po wpisie przepraszają bo nagle im się oczy otworzyły. Żenada.....

Albo jesteś zimny albo ciepły....letni wiecie kto jest? Dla mnie Asia na + jako kanał sam w sobie ale musi popracować nad uwagami i krytyką która jest kierowana w jej stronę. Mnie na przykład denerwuje to że co chwile ma jakieś nowe pomysły nowych prezenterów i co chwilę się albo to zmienia albo nie jest to rozwijane. Ileż to już się tam prezenterów przewinęło....
A ci co narzekają to niech wezmą komórkę/kamerę nagrają coś , wrzucą na YT i czekają na pozytywny feedback ze strony oglądających :mrgreen:
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1602
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

BOLLO pisze: 15 lis 2021, 13:06 Hmmm... nie tak dawno tu na forum sam stałem się chłopcem do bicia (...)
Podlinkujesz o co chodziło?
BOLLO pisze: 15 lis 2021, 13:06 Nie mniej jednak po całym tym przydługawym wpisie Asi oraz jej kajaniu się w ostatnim odcinku na YT widać że nie radzi sobie zbyt dobrze z krytyką.
Jej wpis tutaj u mnie wywołał bardzo mieszane uczucia. Wydawało mi się, że nasze forum służy do dyskusji i wymiany poglądów, a ten wpis superował że robimy coś złego. Asia podsumowała wszystkie osoby, które ją krytykowały jakby każdy robił to specjalnie po to by ją urazić, umniejszyć jej wartość, w sposób niemerytoryczny i tylko po to by obsmarować itp.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3585
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 453 times
Been thanked: 1061 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

A ci co narzekają to niech wezmą komórkę/kamerę nagrają coś , wrzucą na YT i czekają na pozytywny feedback ze strony oglądających :mrgreen:
A ci recenzenci co narzekają na gry to niech wezmą nożyczki, papier, excela i stworzą coś dobrego :mrgreen:
Generalnie najlepiej żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie...

Żartowałem, bo przecież nie mogę istnieć bez narzekania! :wink:
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3374
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 2049 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

eveni pisze: 15 lis 2021, 14:24 BOLLO pisze: ↑pn lis 15, 2021 1:06 pm
Hmmm... nie tak dawno tu na forum sam stałem się chłopcem do bicia (...)
Podlinkujesz o co chodziło?
I mi i mi :D może dobre to chwile były jak tak wszystkich zjednoczyłeś. Co na tym forum jest rzadkie :D
eveni pisze: 15 lis 2021, 14:24 Jej wpis tutaj u mnie wywołał bardzo mieszane uczucia. Wydawało mi się, że nasze forum służy do dyskusji i wymiany poglądów, a ten wpis superował że robimy coś złego. Asia podsumowała wszystkie osoby, które ją krytykowały jakby każdy robił to specjalnie po to by ją urazić, umniejszyć jej wartość, w sposób niemerytoryczny i tylko po to by obsmarować itp.
Część merytoryczna nie była. Dla mnie Asia odpowiedziała na zarzuty i ok, żyjemy dalej.

Może wrócimy do tematu łączenia recenzji i propagacji swoich poglądów? Co oglądam ostatnio rahdo to zawsze koszuleczka z wielgachnym napisem BLM...Nie widziałem innych koszulek u niego z innymi ruchami, nie widziałem też u innych recenzentów takich ruchów. Wie ktoś czy Rahdo ma jakiś związek z tym ruchem lub powód dlaczego tak go propaguje?
tomg
Posty: 408
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 163 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomg »

Ardel12 pisze: 15 lis 2021, 16:41
Może wrócimy do tematu łączenia recenzji i propagacji swoich poglądów? Co oglądam ostatnio rahdo to zawsze koszuleczka z wielgachnym napisem BLM...Nie widziałem innych koszulek u niego z innymi ruchami, nie widziałem też u innych recenzentów takich ruchów. Wie ktoś czy Rahdo ma jakiś związek z tym ruchem lub powód dlaczego tak go propaguje?
https://boardgamegeek.com/thread/2464405/blm
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3585
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 453 times
Been thanked: 1061 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Ardel12 pisze: 15 lis 2021, 16:41 Może wrócimy do tematu łączenia recenzji i propagacji swoich poglądów? Co oglądam ostatnio rahdo to zawsze koszuleczka z wielgachnym napisem BLM...Nie widziałem innych koszulek u niego z innymi ruchami, nie widziałem też u innych recenzentów takich ruchów. Wie ktoś czy Rahdo ma jakiś związek z tym ruchem lub powód dlaczego tak go propaguje?
Ad Rahdo
Takich koszulek on ma wiele z roznym przeslaniem. Dodatkowo odpalane sa rozne "fundraiser'y" okolotematyczne.
Widzialem raz jak zbieral na fundacje pt "za malo kobiet pracuje jako programisci".
Ten temat (koszulek i akcji spolecznych) jest przez niego czesto omawiany i komentowany (lub kiedys tak bylo).

Ad youtube
zaorane by psia.kostka

Np seria filmow o Wojnie o Pierscien zrobiona przez Ricky Royal
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... Scx39KNeXI
Facet kilka godzin gra w WotR, czasem w dziurawym swetrze ;), a jest to ciekawe i nawet nie wiem jak on wyglada i nie musze wiedziec.

Ad naturalnosc
zaorane by psia.kostka

Ad Gambit
Macie moze jakis pomysl jak pomoc Gambitowi w powrocie do korzeni, zeby mial frajde z nagrania filmu o grze "od czapy"? Oczywiscie po nagraniu kilkunastu planowych filmow o grach z mainstreamu moze juz zwyczajnie nie miec czasu i ochoty na wyglupy przed kamera, ale troche przykro mi sie zrobilo, ze Gambitowi jest przykro :? Moze jakis zbiorczy film o "dziwadlach rynku" raz w miesiacu? Mysle, ze paru klikaczy by sie znalazlo na takie smaczki. Czy sie myle?
Ostatnio zmieniony 16 lis 2021, 15:18 przez psia.kostka, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

psia.kostka pisze: 15 lis 2021, 17:44 Ad Gambit
Macie moze jakis pomysl jak pomoc Gambitowi w powrocie do korzeni, zeby mial frajde z nagrania filmu o grze "od czapy"? Oczywiscie po nagraniu kilkunastu planowych filmow o grach z mainstreamu moze juz zwyczajnie nie miec czasu i ochoty na wyglupy przed kamera, ale troche przykro mi sie zrobilo, ze Gambitowi jest przykro :? Moze jakis zbiorczy film o "dziwadlach rynku" raz w miesiacu? Mysle, ze paru klikaczy by sie znalazlo na takie smaczki. Czy sie myle?
Nie powinno Ci być przykro, że Gambitowi jest przykro. O ile znam gościa, to ma problemy psychiczne i co jakiś czas włącza mu się tryb "attention whore". Najlepiej go olać i nie karmić miłymi słówkami. W końcu sobie pójdzie do nory :D
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BartP »

Rahdo nosi koszulkę BLM albo "stop gun violence" czy inne takie, bo popiera te ruchy. Czyli uważa, że życie czarnoskórych jest tak samo ważne jak innych i nie zgadza się na brutalność policji. Albo nie pochwala wszechobecnej broni i przemocy z niej wynikającej. Nie ma tu jakiegoś spisku, tajnego finansowania lub innych szatanów. Części osób może się to nie podobać, że z filmiku wyzierają prywatne poglądy recenzenta. Myślę, że Rahdo tego typu niepodobania ma w nosie, bo uważa, że słuszność - w jego ocenie - sprawy jest ponad to.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Shodan »

Niech Gambit zrobi topkę takich dziwnych gier albo planszówek indyków. :-)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3585
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 453 times
Been thanked: 1061 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Gambit pisze: 15 lis 2021, 17:51
psia.kostka pisze: 15 lis 2021, 17:44 Ad Gambit
Macie moze jakis pomysl jak pomoc Gambitowi w powrocie do korzeni, zeby mial frajde z nagrania filmu o grze "od czapy"? Oczywiscie po nagraniu kilkunastu planowych filmow o grach z mainstreamu moze juz zwyczajnie nie miec czasu i ochoty na wyglupy przed kamera, ale troche przykro mi sie zrobilo, ze Gambitowi jest przykro :? Moze jakis zbiorczy film o "dziwadlach rynku" raz w miesiacu? Mysle, ze paru klikaczy by sie znalazlo na takie smaczki. Czy sie myle?
Nie powinno Ci być przykro, że Gambitowi jest przykro. O ile znam gościa, to ma problemy psychiczne i co jakiś czas włącza mu się tryb "attention whore". Najlepiej go olać i nie karmić miłymi słówkami. W końcu sobie pójdzie do nory :D
Aaa, takie buty :) No to sio do nory! Wypij piwko, odpocznij sobie.
BTW czy nie nagrales kiedys filmu o Unicornus Knights? Szukalem go jako przykladu "gry od czapy" ale nie znalazlem. Czyzbym cos sobie ubzdural?
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
azazelmo
Posty: 917
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 152 times
Been thanked: 295 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: azazelmo »

psia.kostka pisze: 15 lis 2021, 17:44
Np seria filmow o Wojnie o Pierscien zrobiona przez Ricky Royal
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... Scx39KNeXI
Facet kilka godzin gra w WotR, czasem w dziurawym swetrze ;), a jest to ciekawe i nawet nie wiem jak on wyglada i nie musze wiedziec.
Ja ogólnie się trochę nie zgadzam - w internecie powinno być miejsce na wszystko i zasadniczo fajnie, jak każdy może znaleść to, co lubi. W tym właśnie siła Sieci. Mnie eksponowanie urody nie przeszkadza u prowadzących, vide Cardboard Rhino, ale dobrze, jak jest coś ponadto w prezentowanym materiale.

Ale seria z dziurawym swetrem wydaje się fajna - dzięki za cynk! Właściwie, to tylko po to ten post.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1114 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

BartP pisze: 15 lis 2021, 17:53 Rahdo nosi koszulkę BLM albo "stop gun violence" czy inne takie, bo popiera te ruchy. Czyli uważa, że życie czarnoskórych jest tak samo ważne jak innych i nie zgadza się na brutalność policji. Albo nie pochwala wszechobecnej broni i przemocy z niej wynikającej. Nie ma tu jakiegoś spisku, tajnego finansowania lub innych szatanów. Części osób może się to nie podobać, że z filmiku wyzierają prywatne poglądy recenzenta. Myślę, że Rahdo tego typu niepodobania ma w nosie, bo uważa, że słuszność - w jego ocenie - sprawy jest ponad to.
Z tego co kojarzę to na bgg jest jego wątek, w którym pisze, że odkąd to robi to stracił kliki ale są rzeczy ważniejsze.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11105
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3386 times
Been thanked: 3286 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

BartP pisze: 13 lis 2021, 18:04 A co jest niepoprawne w wymowie nazwy gry? Że bardziej "blo" niż "bla"? Pytam, bo pewien nie jestem. Jeśli tak, to znowuż akcenty z różnych stron świata czasami bardziej kładą nacisk na "o" niż "a". Ja to ledwo słyszę i wg mnie wymaga złej woli. Pośród ludzi anglojęzycznych, kiedy wiedzą, że angielski nie jest twoim pierwszym językiem, to nikt się twojej wymowy nie czepia, chyba że absolutnie nie da się zrozumieć, o co chodzi.
Tak jak swego czasu moje "albeit" czytane jako "albajt" i słuchacze mnie nie kumali.
Polecam: https://youtu.be/TsbK0QZ7Szg?t=332
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Shodan pisze: 15 lis 2021, 17:54 Niech Gambit zrobi topkę takich dziwnych gier albo planszówek indyków. :-)
Gry "z czapy" to nie dziwne gry, albo indyki. To takie rzeczy jak Dinogenics, Automobiles, Valley of the Kings, Millennium Blades, Merchant's Cove, VIAE: Roads of Rome i inne tego typu.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Shodan »

Gambit pisze: 15 lis 2021, 18:29
Gry "z czapy" to nie dziwne gry, albo indyki. To takie rzeczy jak Dinogenics, Automobiles, Valley of the Kings, Millennium Blades, Merchant's Cove, VIAE: Roads of Rome i inne tego typu.
Spoko taka topka też może być :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1114 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

psia.kostka pisze: 15 lis 2021, 17:44
Ad youtube
Generalnie w dobie "patronajtow" jest mi trudniej uwierzyc w pasje i hobbystyczne powody tych wszystkich produkcji. Poruszanie jakichs agend dla podkrecenia klikow. A to BLM, a to ekologia. Co obecnie na topie to podczepmy sie, beda suby! Malo jest tez filmow gdzie ktos zza kadru komentuje gre. Najczesciej osoba prowadzacego jest wazniejsza niz gra, czy temat wystapienia. Facebook niezle wytresowal spoleczenstwo do boostowania ego :roll: Wystarczy przyjrzec sie co jest na miniaturkach. Wiadomo co sie najlepiej sprzedaje...
Spoiler:
Litosciwie nie wklejam polskich reprezentacji 8)
A przeciez da sie ciekawie i bez super efektow i super fryzury lub pulpitu odslaniajacego nogi i sukienke.
A czemu miałbym kogokolwiek deprecjonować na podstawie jego wyglądu?? Czemu to musi być ktoś zza kadru i w spodniach? Pewnie, że ktoś może woleć Pana w chipsem w brodzie i obcierającego rękawem nos co 3 zdanie i świetnie! Ale czemu to ma być warunek rzetelności? Oceniajmy po zawartości. Akurat Becca Scott nakręca fajne, zabawne filmiki i uważam, że zdecydowanie daje radę. Dodatkowo na miniaturce, którą wkleiłeś nie pokazuje nawet kostek, więc co tu takiego się wydarzyło? Bo leży na stole? Spokojnie.
Drugiej Pani nie znam ale jeśli zawartość (filmu nie Pani;)) jest wartościowa to niech nawet robi szpagat w trakcie jeśli lubi.
A nawet jeśli w środku będzie nieświeży bigos z czerstwą bułą ale za to z cycem na wierzchu to niech każdy wybierze co woli.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1602
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

A może Top 5 nielubianych gier uległo zmianie lub rozszerzyło się do Top 10? Albo wspólna taka topka Gambit & Kaczmar?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3374
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 2049 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

psia.kostka pisze: 15 lis 2021, 17:44 Takich koszulek on ma wiele z roznym przeslaniem. Dodatkowo odpalane sa rozne "fundraiser'y" okolotematyczne.
Widzialem raz jak zbieral na fundacje pt "za malo kobiet pracuje jako programisci".
Ten temat (koszulek i akcji spolecznych) jest przez niego czesto omawiany i komentowany (lub kiedys tak bylo).
Idąc podesłanym linkiem przez tomg to szkoda mu było życia na kolejne bezcelowe dysputy, więc zebrał myśli w jeden post i go wszystkim rozsyła w razie potrzeby.
Gardzę takimi akcjami, że jest za mało (tutaj wpisz wybraną grupę, ale nie białych hetero mężczyzn) w danej pracy/pozycji. Kończyłem kierunki techniczne z elektroniki oraz informatyki. Na 200-250 osób kobiet było mniej niż 10%. U mnie w pracy może dojdzie do 20% wliczając HR i pozycje miękkie. Nikt nikomu nie broni startować na dane kierunki/pozycje, więc mamy zaciągać osoby, którym to nie pasuje do danej roboty, by było równo? Ugh... Podobną akcję robił ostatnio CD Project, oferował staże dla kobiet i dlaczego? Co firmie zawinili faceci? Tak samo jak mamy w kinach wtorki dla kobiet, a gdzie dla mężczyzn? Można wymieniać w nieskończoność, ach ta frustracja :D

Rahdo niech robi ile może w akcje, które wierzy, ale dla mnie mieszanie niepowiązanych tematów i wciskanie swoich przekonań jest po prostu słabe.
BartP pisze: 15 lis 2021, 17:53 Nie ma tu jakiegoś spisku, tajnego finansowania lub innych szatanów. Części osób może się to nie podobać, że z filmiku wyzierają prywatne poglądy recenzenta. Myślę, że Rahdo tego typu niepodobania ma w nosie, bo uważa, że słuszność - w jego ocenie - sprawy jest ponad to.
Nie wspominałem, że ma związek z Iluminati itp. :) Pokazuje co wspiera, rozumiem to, ale jak napisałem wyżej, mi się to nie podoba(i nie chodzi o BLM, tylko o dowolny temat, by mi ktoś zaraz z rasistą nie wyjechał).
psia.kostka pisze: 15 lis 2021, 17:44 A przeciez da sie ciekawie i bez super efektow i super fryzury lub pulpitu odslaniajacego nogi i sukienke.
Ciekawe, że akurat to wytykasz i u Asi pod najnowszym materiałem są właśnie następujące posty:
"Ładna fryzurka 😎"
"Czy jest ktoś poza mną, kto ogląda to nie tylko dla planszówek, ale głównie dla tej uroczej Pani prowadzącej?"
i odp do tego: "Ja nie widzę prowadzącej wcale a wcale 🥰"

Dla mnie bez przesady, Asia ubiera się schludnie i nie epatuje seksem, wygląda profesjonalnie i jak ktoś doszukuje się podtekstów to zawsze je znajdzie. Kobiety to chyba burki by musiały nosić by nie otrzymywać takich komentarzy, a i to pewnie by nie wystarczyło.
Gambit pisze: 15 lis 2021, 17:51 Nie powinno Ci być przykro, że Gambitowi jest przykro. O ile znam gościa, to ma problemy psychiczne i co jakiś czas włącza mu się tryb "attention whore". Najlepiej go olać i nie karmić miłymi słówkami. W końcu sobie pójdzie do nory
No to :) wróc po zimowaniu :D
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pavel »

Np seria filmow o Wojnie o Pierscien zrobiona przez Ricky Royal
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... Scx39KNeXI
Facet kilka godzin gra w WotR, czasem w dziurawym swetrze ;), a jest to ciekawe i nawet nie wiem jak on wyglada i nie musze wiedziec.
:) To Richard Wilkins, bardzo sympatyczny człowiek, gorzej jak przegrywa. Twórca gier, pasjonat rozgrywki pasjansowej, widzi w grach coś więcej niż rozrywkę. Nauczył "wszystkich" na świecie grać w Mage Knighta :) Dla mnie człowiek legenda.
Ad naturalnosc
A wracajac do naturalnosci. Czesc z tych mocno promowanych vlogerow to aktorki/aktorzy. Sa otrzaskani z kamera, maja napisany scenariusz, robia show i jest to produkcja policzona na zysk, a nie wspominane tu czesto budowanie/promowanie hobby. Nie mowie, ze to cos niegodziwego, ale wg mnie to troche inna kategoria i podszywanie sie pod cool blogera hobbyste jest nie fair. Doceniajmy te male oddolne inicjatywy, a nie tylko wpatrzeni w biznesowe produkcje - ale to ladne, ale to amerykanskie.
Im więcej rodzimych twórców, tym trudniej się z tłumu wyróżnić. AsiaOnTable jak wspomniano wcześniej jest mało autentyczna, ale jednak inne rzeczy sprawiły, że dotarła do odbiorców. Tak będzie coraz częściej. Więcej braku autentycznośći i jej nadmiar, aż dojdziemy do poziomu No Pun included i będziemy kąpać i palić gry przy prezentacji :)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bruno »

pavel pisze: 15 lis 2021, 20:31 :) To Richard Wilkins, bardzo sympatyczny człowiek, gorzej jak przegrywa. Twórca gier, pasjonat rozgrywki pasjansowej, widzi w grach coś więcej niż rozrywkę. Nauczył "wszystkich" na świecie grać w Mage Knighta :) Dla mnie człowiek legenda.
Czy mógłbyś rozwinąć wytłuszczone wątki? Najlepiej za pomocą linku? :wink:
Mnie co prawda grać w MK nie uczył, ale oglądałem kilka jego filmów dla samego słuchania JAK mówi :D
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
dannte
Posty: 738
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 105 times
Been thanked: 433 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: dannte »

tomg pisze: 15 lis 2021, 17:42
Ardel12 pisze: 15 lis 2021, 16:41 Może wrócimy do tematu łączenia recenzji i propagacji swoich poglądów? Co oglądam ostatnio rahdo to zawsze koszuleczka z wielgachnym napisem BLM...Nie widziałem innych koszulek u niego z innymi ruchami, nie widziałem też u innych recenzentów takich ruchów. Wie ktoś czy Rahdo ma jakiś związek z tym ruchem lub powód dlaczego tak go propaguje?
https://boardgamegeek.com/thread/2464405/blm
Tak, to był moment gdzie zacząłem trochę mniej poważnie traktować rahdo. Nie za to co wyznaje, tylko w jaki nachalny sposób to robi. Nadal co do niektórych gier ma super wnioski, ale zbyt często ocenia gry pod kątem poprawności politycznej. Pewnie ma w tym też swoje racje, ale ciężej się go słucha.

A propos tej grafiki, którą wrzucił, żeby wyjaśnić ten tzw. "sea-lioning" - mimo tego, że ją znam, to po raz kolejny dałem się nabrać i miałem wrażenie, że ona wyjaśnia coś zupełnie odwrotnego niż rahdo chciał pokazać, a parafrazując: problem "sea lion lives matter" - czyli na pierwszy rzut oka ta grafika raczej pokazywała deprecjonowanie znaczenia uchatek w życiu ogółu populacji, a nie ich uciążliwość (jako uciążliwość osób dociekających dlaczego rahdo popiera BLM). Czy tylko ja tak miałem? :)
ODPOWIEDZ