Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Hehehe dzwoniłem do GALAKTY w sprawie FANATKA , udało mi się złapać pana z działu reklamacji.
Powiedział że mogę pisać reklamacje ( dzięki mojej lepszej połówce, będzie czekał na mnie w domu dziś), jeszcze nie wie jaki będzie wynik, ale można pisać.
Sama temat, jeszcze nie zdecydowali co robić, rozumieją że błąd jest poważny (bo jednak pudełko kolekcjonerskie) , będą radzić....
Proponował bym wszystkim o napisanie maila do GALAKTY na dział reklamacji, niech wiedzą....a nóż coś ugramy?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Sami przedwieczni nie wierza ze Galakta cos z tym zrobi :-p Skoro bledy ba kartach to max FaQ i wersja do druku to literowke na pudle oleja.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Trolliszcze pisze: 29 cze 2018, 10:34
kozz84 pisze: 29 cze 2018, 10:23Co ich powstrzyma w wydaniu trzeciej lub czwartej wersji Hot Streak? Mogą tak ciągnąć w nieskończoność. Tanim kosztem zapychają pudełka.
Zaczęliśmy właśnie trzeci cykl tej gry, trochę dodatków już się do niej pojawiło: to ile dokładnie potrafisz podać przykładów kart, które mają więcej niż jedną ulepszoną wersję? Bo mnie przychodzą do głowy dwie: Shrivelling i Emergency Cache. W tym dodatku dają wyłącznie ulepszone wersje kart, które dotąd żadnych ulepszeń nie miały. Co więc każe Ci sądzić, że miałyby się ukazać trzecia i czwarta wersja Hot Streak...? Jeśli już, w Powrocie do Dziedzictwa Dunwich (o ile coś takiego wyjdzie) dadzą ulepszone wersje kart z Dunwich, które nie doczekały się ulepszeń, i tak dalej... Tak więc uspokajam: Twoje obawy nie mają IMO żadnego uzasadnienia.

PS. Każdy wie za co płaci, a ja wcale nie uważam, żeby takie EH miało mniej zawartości niż Agricola. Różnica polega raczej na tym, że w Agricoli mieli się w jednej rozgrywce 14 kart na gracza, a w EH dużo więcej, więc naturalną koleją rzeczy szybciej się opatrzą. I tyle.
Ward of Protection, Strange Solution, Archaic Glyphs... Ale nie chcę rozgrzebywać starej dyskusji, już było, że mogli chociaż kolor flaszki zmienić.

PS Szybko się ogrywają, ponieważ opierają się na scenariuszach. 14 kart z 120 daje więcej kombinacji, niż w przypadku EH 4x 3 z 4.
Sarseth pisze: 29 cze 2018, 10:44Nie wiem czy to jest legalne w sumie, a na pewno nie jest fair. Jak uważasz że każą płacić sobie za dużo to się olewa takie gry, a nie okrada twórcę.
Powiedz to wszystkim co proxują pojedyńcze karty albo pożyczają je na turniejach.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2018, 11:20 przez kozz84, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Nie. Bo pudło w tym wypadku jest ważnym elementem produktu. Pudełko kolekcjonerskie z taki babolem uważam za produkt uszkodzony. Poczekam co Galakta mi odpowie....pomimo że zrobiłem sobie skrzynkę na karty to w tym pudełku planowałem trzymać scenariusze, ale....nie z takim babolem
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

kozz84 pisze: 29 cze 2018, 11:11Ward of Protection, Strange Solution, Archaic Glyphs... Ale nie chcę rozgrzebywać starej dyskusji, już było, że mogli chociaż kolor flaszki zmienić.
Wydawało mi się, że gadaliśmy o czymś innym, bo wspominałeś o tych samych kartach ze zmienionymi wartościami. A tymczasem każdy Strange Solution robi co innego, podobnie jak Archaic Glyphs i tak dalej, więc to są różne karty (owszem, z tymi samymi grafikami). Taki trochę ni przypiął, ni przyłatał ten argument tutaj, bo taka jest idea tych kart Seekerów, że mają różne wersje o zmienionym działaniu. Jak by miało z tego wynikać, że stworzą trzeci i czwarty Hot Streak? Nijak to dla mnie nie wynika....
EDIT: (I z tym EH to też tak nie naciągaj; owszem tajemnice są 3 z 4, ale do tego dochodzą karty Mitów, miast, badania itd. itp., a to już daje "ciut" więcej kombinacji.)
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Tematy powiązane, ponieważ i tu i tu powielają grafikę. Do Hot Streak 2 XP i 4 XP nie przyczepiałbym się tak, gdyby zmienili grafikę. W Netrunnerze też było sporo podobnych kart (Hedge Fund, Restructure), ale na każdej była inna grafika, nazwa i flavour text. Tutaj IMO idą na łatwiznę. A w kwestii dlaczego uważam, że mogą wydać kolejne wersje kart? F-F-G

EDIT Jest sporo talii, ale zawsze te najcieńsze ograniczają regrywalność.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

kozz84 pisze: 29 cze 2018, 11:32A w kwestii dlaczego uważam, że mogą wydać kolejne wersje kart? F-F-G
Ale wiesz, tak to można każdą bzdurę zapodać... Może następny cykl to będzie powtórka z Dunwich, tylko że teraz grana od tyłu? "Bo FFG."
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Nigdzie nie przyczepiłem się do scenariuszy. Krytykuję tylko powielanie tych samych kart, bez żadnej zmiany poza tekstem.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Ale zaraz....skoro karta robi co innego : tzn daje jakiś dodatkowy efekt , to przecież już jest NOWA KARTA inaczej działająca w decku....
Aha czyli karty w fanatku to karty z nowym poziomem? A to gites w takim razie :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

@kozz84 Nie twierdzę, że je krytykujesz. Twierdzę, że te argumenty są tak samo od czapy. Nic nie wskazuje na to, żeby miały się pojawić Hot Streak w trzeciej i czwartej wersji.
@Goldberg: kozzowi chodzi wyłącznie o to, że nie ma kart z nowymi grafikami. Słowa, że w tym dodatku "nie ma nowych kart graczy", to tylko jego oryginalny (i wprowadzający zamieszanie) sposób na wyrażenie swojego niezadowolenia ;) Jest dokładnie 20 sztuk nowych kart graczy (10x po 2), będących ulepszeniami kart z podstawki.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

No właśnie do mnie dotarło.
Nie no to uważam to za zupełnie nowe karty w takim razie.
Tylko ten babol z fanatkiem....aż wstyd na półce stawiać :(
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Tylko nie zapomnij okularów, żeby dopatrzeć się tej nowości :) A tak poważnie to "nowych kart" jest max 4. Hot Streak i te dopalacze dla każdej klasy to kpina. Ale wiem, "zupełnie nowe karty", bo tańsze o 2.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Ale zaraz, obejrzałem sobie karty na DB....
Przecież to są zupełnie nowe karty.
Taki dynamit lvl 2 przy użyciu nie daje okazji do ataku przeciwnikowi. Imho miodzio (choć i tak drogi)
Hard Knock za 0.....z automatu zmieniam w moim decku na tą wersję, to samo z arcane....moja Jenny będzie szczęśliwa!
Nie no sorry stary ale to są nowe karty....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

Więcej ikon na kartach dopalaczy to też naprawdę fajny bonus, szczególnie że masz dwa razy po dwie różne ikony. Będą fantastycznie działać np. z Yaotlem, jeśli bierzesz do talii 2 sztuki. A Jenny rzeczywiście mocno skorzysta na tych kartach - podwójnie, jeśli masz jej wersję z książki, bo wtedy jest naprawdę sporo dodatkowego doświadczenia na ulepszenie standardowych kart.
Mnie się jednak najbardziej podoba nowa Barykada, daje mnóstwo genialnych możliwości. Np. solo Seekerem w ostatnim scenariuszu kampanii podstawki:
Spoiler:
Z karty średnio użytecznej zrobiła się naprawdę dobra.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Troll....odnośnie tego sposobu że spojlera....jesteś strrrrasznie złym człowiekiem ;))) GENIALNE!
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

Tylko pamiętaj, że niestety nie zadziała na Masked Huntera, bo on jest elitarny - trzeba go jakoś ubić w drugim scenariuszu.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Dynamitem xD i nie sprzeda ci płaska bo nie może hyhyhyhyhy
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

kozz84 pisze: 29 cze 2018, 10:23 Absolutnie nie mam nic przeciwko remiksowi kampanii i oczywiście kupie nowe pudło (i po miesiącu sprzedam, ale to już moja fanaberia). Kupuje to tylko dla zmienionych scenariuszy. Karty gracza mogę sobie ulepszyć karteczkami włożonymi do koszulek.

Problem widzę w powielaniu tych samych kart. Od dawna o tym pisałem i nic się nie zmieniło. Co ich powstrzyma w wydaniu trzeciej lub czwartej wersji Hot Streak? Mogą tak ciągnąć w nieskończoność. Tanim kosztem zapychają pudełka.
Ehym a gdyby były karty o nowych nazwach, to ich byś nie mógł sproksować? Skoro można włożyć kartkę ulepszającą dynami, to co za problem wydrukować i włożyć jako nową kartę?
Generalnie tak, mogą robić kolejne poziomy nowych kart.
Przecież to żadna różnica proksować nowe karty, a ulepszenia.

Ale to są jednak nowe karty. Niektórzy badacze mają dostęp do kart z levelu 0, niektórzy do kart z levelu 0-2. Więc każda karta ulepszona daje Ci nie tylko nowe opcje, ale również wpływa na to, który bohater ją będzie mógł użyć i odrobinę wpłynie na potencjał postaci.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

To jeszcze tylko czekam az padnie:
Shrivelling 0 i 5 to ta sama karta (jakies tam cyferki pozmieniali tylko).
Albo Aquinnach 1 i 3 to tez ta sama karta - "jakies tam slowo zmienili"

W nettku masz 2 rozne karty o podobnym działaniu a HwA tez takie sa (i to z inna grafika !) np
Cryptic Reaearch
No stone unturned
Preposterous sketches
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: rattkin »

Zapewne chodziło o to, że ktoś jest rozżalony, że nie ma kart z nowym tytułem/nowym artworkiem. Kupowanie tylko "podbitych" wersji kart, które się już posiada, jest po prostu mniej atrakcyjne. To naprawdę nie jest tak trudno zrozumieć, że ktoś może być tym zawiedziony.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Nie no , ok. Ale tez nie mozna mowic ze nie ma nowych kart. Bo czesto to podbicie lvl karty albo zmiana jej kosztu powoduje nafke ze karta staje sie grywalna. Tak jest w kazdej karciance i zawsze wtedy mowimy o nowych kartach
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sarseth »

rattkin pisze: 29 cze 2018, 13:57 Zapewne chodziło o to, że ktoś jest rozżalony, że nie ma kart z nowym tytułem/nowym artworkiem. Kupowanie tylko "podbitych" wersji kart, które się już posiada, jest po prostu mniej atrakcyjne. To naprawdę nie jest tak trudno zrozumieć, że ktoś może być tym zawiedziony.
Tylko że połowa kart taka jest. Może nie dosłownie, ale co mythos plus minus połowa to upgrady. Ostatnie mythos packi z cyklów posiadają tylko karty podbite. Chyba tylko duże boxy mają więcej podstawowych kart? W każdym packu jest szansa, że dostaniemy karty ze zmienionymi statystykami, bo FFG zrobiło sobie na to furtkę wymyślając 'upgradowanie' kart. Tego trzeba się spodziewać wchodząc w tę grę, więc można odejsć od niej albo udawać zaskoczonego i pisać że to nie fajne co taki pack. W LotRze każda karta była inna, bo nie ma takiego mechanizmu. No ale mamy dużo więcej kart tam rodzaju Partying Gifts czy Second Breakfast, co pewno łącznie przewyższy liczbę kart słabych z AH jak Springfield.
Według mnie trzeba się tego spodziewać, FFG też mówiło jasno w artykułach że upgradują karty z podstawki.. więc nie wiem też czemu zawód miałby być.. dopiero teraz.
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... he-zealot/ "This expansion features several new player cards—upgraded versions of cards that you originally found in the Core Set. "
Ja jestem zawiedziony tylko tym w tej grze, że jak będzie 20 cykl, ja nadal będę musiał miętolić karty spotkań z CSa.. a na wycieczki brać dwa pudła od cyklu który chcę zagrać, pudła "Fanantka" (chociaż na angielskiej kopii błędu chyba nie będe miał ;P) i skrzyni z kartami. A w lotrze mam całe jedno pudełko spotkań z CSa mam mniej do brania :)
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

Okej, ale też nie każda karta za doświadczenie jest upgrade'em innej karty - całe mnóstwo tych kart to karty unikalne, jak przeróżne Shotguny, Lightning Guny i inne. Więc ta "połowa" to gruba przesada. Nie będę tego liczył, bo nie o to tu chodzi, ale na pewno sporo mniej niż połowa.

Co do takiego a nie innego zestawu kart gracza w Powrocie... - jak już pisałem, IMO jest to celowy zabieg. Sądzę, że chodziło o to, by nie tworzyć wrażenia, że te karty są nieodzowne - a co za tym idzie, że nieodzowny jest zakup dodatku. W Nightmare Deckach LotRa nie dodają żadnych kart gracza, więc jest to już totalnie kolekcjonerska sprawa. Za łatwo Ci się gra, to proszę, masz tu trudniejszą wersję. Warto też pamiętać, że Noc Fanatyka to niepełnowymiarowa kampania; kto wie, może dodali te karty gracza tylko po to, żeby trochę dopełnić pudełko, jako swoistą zapchajdziurę - może w kolejnych "powrotach" już ich nie uświadczmy, bo tam podrasowania wymagać będzie osiem scenariuszy, a nie trzy (i ja szczerze mówiąc wolę więcej nowych kart scenariuszy, niż parę upgrade'ów). Jak zwykle polecam trochę dystansu i cierpliwości, bo to już ostatnio kolejny raz, kiedy ktoś wieszczy koniec świata, nie posiadając pełnych informacji. Jak by tak to złożyć do kupy, to się nam kiepski obraz przyszłości gry maluje: kampanie będą coraz bardziej losowe, zamiast nowych kart dostaniemy trzeci i czwarty Hot Streak itd. itp. Nie wiem, jak Wy znosicie to ciśnienie, serio.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sarseth »

Trolliszcze pisze: 29 cze 2018, 14:31 Okej, ale też nie każda karta za doświadczenie jest upgrade'em innej karty - całe mnóstwo tych kart to karty unikalne, jak przeróżne Shotguny, Lightning Guny i inne. Więc ta "połowa" to gruba przesada. Nie będę tego liczył, bo nie o to tu chodzi, ale na pewno sporo mniej niż połowa.
Może zbyt ogólnie się wyraziłem. I pewno na ten moment nie fair uogólniając, ale nie szukałem niczego złego na tę karciankę. Masz rację że jest pełno kart z XP > 0 a bez odpowiednika zerowego i odwrotnie. Ale tutaj też FFG ma pole na zrobienie Lighgning Guna za 0XP, czy zrobi? Wątpię, bo nie brzmi ta broń jak coś zwyczajnego, czy Red Gloved Man za 0XP ale nadal czysto teoretycznie, mogłoby być. 'Pesymistycznie' może być każdego rodzaju karty aż 6 sztuk, w tym Seekerzy mają jeszcze odmiany kart za ten sam XP, też nie wykluczone by się stało tak z innymi kartami.
I mi to nie przeszkadza, bo się na to godzę kupując tą grę i bedąc świadomy jej mechanik i w jakiś sposób lubię, chociaż zawsze będę głosował za tym, by chociaż zmieniali detale na rysunkach [co już się nigdy nie stanie zapewne] :) Np Strange Solution z różnymi kolorami tych eliksirów - najłatwiejszy przykład do wymyślenia :) Ale mają miejsce na dawanie kart z customowymi artami na to znowu i wtedy można dołaczyć z innym rysunkiem.
Rebel 6% (trójmiasto)
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Ravn »

Wow widze ze juz sobie calkiem FFG folguje, dojonko prezentowali od zawsze, ale to co teraz odwalaja to juz calkowite olewactwo po linii najmniejszego oporu. Te same karty co dawniej, ta sama nazwa i rysunek, tylko cyferki na nich inne, no i informacja ze jakas postac moze teraz jej uzyc, a dawniej nie mogla. Litosci.
Ale ze chca zarobic, a sie nie narobic- to jeszcze rozumiem. Nie rozumiem tylko tych co to kupuja i jeszcze bronia takich bezczelnych praktyk. Najbardziej rozwalila mnie wypowiedz, ze wsadzenie z karteczka z 4 zamiast 2 do koszulki z karta jest okradaniem wydawcy i nie fair. Boki zrywac, to co robi FFG jest niby fair? Gdzie tu jest jakiekolwiek etyczne zachowanie z ich strony? Ten fanatyk z tytulu idealnie tu pasuje do co poniektorych.
ODPOWIEDZ