[Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: ja_n »

Rewelacja, zagrałem 78 razy (to efekt przedszkola i wstrzemięźliwości siatkarskiej), byłem na imprezie jakiej nie widziałem od czasów liceum, 7 razy zagrałem w At the Gates of Loyang, dwa razy wyłożyłem Tichu z sekwensu od jedynki do asa (za każdym razem bez feniksa). Było bosko, tego się nie zapomni, chociaż za sekundę utoniemy w dyskusjach o zmianie ośrodka.

EDIT: A ta impreza to nie była czasem w czwartek?
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: Browarion »

Byłem, wróciłem... i już kombinuje jak tu maszynę czasu sklecić.
Było mega wspaniale, mimo totalnego niedospania, kontuzji i kluczo-stresiku na koniec.

Dzięki wszystkim za super atmosferę i cud zabawę - psychicznie wypocząłem tak, że psychoanalitycy bedą się teraz do nas zwracali o porady...
Słynna impreza o ile się nie mylę (stoły i te de) to była we wtorek lub srodę, ale kolejne z pewnością jej dorównywały :D :twisted:.
Była to impreza dziesięciolecia dla mnie i w ogóle czad.

Ech, jak szkoda że wróciliście z Debrzyna - gdybyście tak bezczelnie nie zaczęli powrotów do rzeczywistości to z pewnością zostałbym tam dłużej :twisted:

Do zobaczenia za rok, niezależnie od miejsca.
Nataniel - dzięki za organizację... i mam nadzieję, że znalazłeś tego mic'a


Pozdro
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: Nataniel »

Browarion pisze:i mam nadzieję, że znalazłeś tego mic'a
Znalazłem, spox. Musiałem upomnieć się u obsługi, ale się udało.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: yosz »

Browarion pisze:Słynna impreza o ile się nie mylę (stoły i te de) to była we wtorek lub srodę, ale kolejne z pewnością jej dorównywały :D :twisted:.
Była we wtorek... wiem bo ją przespałem :( no prawie przespałem - przełaziłem z Klarą na rękach bo darła się w niebogłosy bo jakiś trzonowiec jej wychodził... a może to było w poniedziałek. Nie pamiętam - wszystko zlewa mi się w jedno ;)

Fajnie było tylko jakoś tak mało tych planszówek :P
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: ja_n »

yosz pisze:Była we wtorek...
O, dokładnie. We wtorek była ta słynna, a w czwartek była ta z grillem. W każdym razie w środę mam za dużo gier zanotowanych żeby mogła być jeszcze impreza :D
Awatar użytkownika
rojo
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2010, 11:57
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: rojo »

impra była w wtorek na pewno (tzn we wtorek się zaczęła a de facto jej kluczowa część odbyła się w środę w nocy)
rzeczywiście była gruba biba :D

chciałem także przypomnieć, że równolegle z imprezą odbyła się chyba najdłuższa bezprzerwowa planszówka tego wyjazdu...
(zaczęła się o 19, mniej wiecej od 23 słyszałem co chwila, że to już ostatnia kolejka, a od 2, że to już naprawdę sam finał, a skończyła się jakoś tuż przed 4...)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

fotki wrzucę jak sie ogarnę z robotą...
Awatar użytkownika
zorka
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2006, 09:30
Lokalizacja: vis a vis okna

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: zorka »

Fakt, była we wtorek, bo przecież we wtorek dowiedziałam się, że zostałam przyjęta na psychologię! :) Skądinąd impreza trwała przez kilka godzin i w środę.

W każdym razie czad!!!
Rokterowa
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: jax »

wspomnienia, part 1

na początek uwaga natury ogólnej: rok temu gdy byłem pierwszy raz było MAGICZNIE a teraz choć fantastycznie, wspaniale itd., to jednak nie to co 'za pierwszym razem'. Chyba ze wszystkim tak jest - 'pierwszy raz' darzy się największym sentymentem.

na plus:
- gry - dużo zagrałem, duzo poznałem, a w większości poznałem i zagrałem to co planowałem
- siatkówka - grałem dużo

O znakomitym towarzystwie nawet nie wspominam, bo to oczywiste. Fajnie że udało się zacieśnić więzi z pewnymi osobami :)

na minus:
- tenis stołowy - ZA MAŁO (tak naprawdę sporo grałem tylko przez pierwsze trzy dni wyjazdu z 14)
- tenis ziemny - ZERO (brak czasu)
- koszykówka - ZA MAŁO (2 razy?) (brak czasu i siły, poza tym regenerowanie mikrokontuzji)
- badminton - ZERO (brak czasu a poza tym jakoś bazik ani filippos nie przejawiali chęci do gry)

ultrastar spoko :) - czasem udało się pośpiewać a czasem popatrzeć na popisy wokalne innych :)

Ogólnie - czasu jeszcze mniej niz rok temu, gdy byłem 2 x krócej i to z rodziną. :roll: :roll: :roll:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: bazik »

jax pisze: - badminton - ZERO (brak czasu a poza tym jakoś bazik ani filippos nie przejawiali chęci do gry)
raz rozstawilismy gralismy, ale raz ze siatka ktora mam jest dosc kiepska, a dwa ze granie na powietrzu to jednak bardziej zabawa w przebijanie niz 'the real thing'
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: skanna »

Krótko było, za krótko, za mało czasu i w ogóle.

Podziękowania dla wszystkich współgraczy, a zwłaszcza dla:

- oopsiaka i Karola za codzienne granie (tu muszę sprostować - oopsiak szkaluje tę swoją "niezsocjalizowaną ofiarę" - ani on ofiara ani niezsocjalizowany)

- kompanów od RftG - Joli, Sasanki, wc, Rysława, costiego, Janusza, Mariusza ( hmmm, to nie wszyscy, ale tych partii było tyle, że moja pamięć już szwankuje, na pewno jeszcze z kimś graliśmy po ciemku, przy lampce od Zara2stry za którą też dziękuję) - z Januszem więcej nie gram ;-), bo on jakieś dziwne rzeczy z kartami robi i wygrywa nawet jak nie powinien :P, za to ideałem była partia z Sasanką, Jolą i wc - tak sprawnych i zorganizowanych współgraczy to ze świecą szukać.

- Oli, Ewy, Agnieszki, Merry, Sylwii, Joli za długie pogaduchy na plaży i nie tylko,

- Merry dodatkowo za wsparcie rodzicielskie i udowodnienie mojemu starszemu dziecku, że po świecie chodzi więcej niż jeden egzemplarz wiedźmowatej matki :twisted: Ewie od Rysława też za to dziękuję

- Agnieszki dodatkowo jeszcze za wspólne ogrywanie Radka :lol:

- Ewy - arabel i Cieślików za to, że są tacy fajni :)

- Marty i Jędrka za deklarację uwolnienia mnie od nadmiaru kubeczków - trzymam Was za słowo

- partnerek z ultrastarowej drużyny XX - Mongi, Zorki, Zo i Acika, zwłaszcza dla Zorki, podpowiadającej mi linię melodyczną wszystkich nieznanych mi piosenek, dzięki czemu nie kompromitowałam się za bardzo, a tylko trochę :)

- Nataniela za zorganizowanie Kaszubkonu

i na koniec wielkie podziękowania dla Janusza i Sylwii za odkrycie pizzerii Corleone w Dziemianach i podzielenie się tym odkryciem, dzięki czemu na długo zapamiętamy nasz ostatni, już właściwie pokaszubkonowy obiad. Czy ktoś ma sposób, żeby knajpę w całości przeteleportować z Kaszub na Dolny Śląsk?

Obawiam się, że oczywiście skleroza mnie dopadła i zapomniałam różnym osobom za różne rzeczy podziękować. Mam nadzieję, że za rok znów będę mieć okazję to uczynić.


P.S. Czy dyskusję o potencjalnej zmianie ośrodka zaczynamy już, czy poczekamy trochę? :twisted: I czy tutaj czy lepiej w osobnym wątku?
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: rokter »

To ja też krótko i węzłowato podziękuję wszystkim za wszystko. I pozwolę sobie zauważyć, że "Stan 51-szy" wymiata ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: Nataniel »

Lepiej w osobnym i lepiej poczekac pare dni :) Nacieszmy sie pozytywnymi emocjami.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: skanna »

Tak tylko spytałam, zanim się rozpętało :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: melee »

rojo pisze:chciałem także przypomnieć, że równolegle z imprezą odbyła się chyba najdłuższa bezprzerwowa planszówka tego wyjazdu...
(zaczęła się o 19, mniej wiecej od 23 słyszałem co chwila, że to już ostatnia kolejka, a od 2, że to już naprawdę sam finał, a skończyła się jakoś tuż przed 4...)
czyli tylko mniej więcej zrównała się długością z rozgrywką w 1844 ;)
Tele
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2006, 09:39

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: Tele »

Nie wiem jak 1844 ale rozgrywka w Twilight Imperium była niesamowita ze względu na kontrast z tym co działo sie równolegle na imprezie. Krążąc między lokalizacjami zastanawialiśmy się kto się lepiej bawi :D

Poza tym podziękowania dla wszystkich za udany wyjazd, zagrałem prawie we wszystko w co chciałem a nawet więcej :), atmosfera była świetna.

Specjalne podziękowania dla Rysława za rozgrywki w Innovation i nie tylko.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: Merry »

Skanna, zawsze do uslug;-)

Wspominalam na Kaszubkonie,ze mamy fajny osrodek w Rowach, nad morzem, kawalek od Ustki. Niesety, wszystkie domki maja juz zajete na przyszly rok.
Szok.
Pomimo to wrzucam link

http://www.sloneczko.tp1.pl/
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: Merry »

aaaa, od imprezy nie moge sie pozbyc z glowy mojej piosenki ze juz mi niosa suknie z welonem, juz cyganie, i ja ta winda cholera!!!!
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: skanna »

Merry pisze:aaaa, od imprezy nie moge sie pozbyc z glowy mojej piosenki ze juz mi niosa suknie z welonem, juz cyganie, i ja ta winda cholera!!!!
Ja też, ja też, wczoraj śpiewałam całą drogę, dziś też co chwilę, nawet sobie na jutubie wyszukałam. Czy to o czymś świadczy, zważywszy na tekst? :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: ja_n »

Ja mam to samo. Tylko że u mnie to jest "Bania u Cygana". Wykonanie Valmonta i Nataniela bije na głowę oryginał.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: Browarion »

ja_n pisze:Ja mam to samo. Tylko że u mnie to jest "Bania u Cygana". Wykonanie Valmonta i Nataniela bije na głowę oryginał.
Zgadzam się w 100%
!!
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: yosz »

U mnie to i I'm gonna f*** you gently Tenacious D w wykonaniu Valmonta, Browariona i jeszcze kogoś - nie pamiętam ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: ja_n »

Są i nasze zdjęcia. Kto chce brać, niech ściąga, są w pełnej rozdzielczości. Jak zbraknie mi miejsca na koncie (pewnie nieprędko), to usunę ten album.
http://picasaweb.google.pl/jaacek.noowa ... K2AoceyuAE#

Trochę innych fotek jest też w galerii Klary, ale te to już typowo rodzinne, inne osoby występują na nich sporadycznie. No i nie są w pełnej rozdzielczości:
http://picasaweb.google.com/klarcia.now ... anszowkowy#
Awatar użytkownika
rojo
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2010, 11:57
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: rojo »

to jeszcze kilka w temacie imprezy, czwartkowa co prawda, a nie wtorkowa ale zawsze. Z czwartkowej mogę mieć nawet filmik z nagranymi wokalami :D:D:D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: Merry »

No w zasadzie Skanna to ja nie wiem, moze?;-)

Czy za rok probujemy karaoke? ;-D
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: ragozd »

Dzieki wszystkim razem i kazdemu z osobna, a szczegolnie Jaxowi za podwozki w obie strony, Browarionowi za jego przepastny bagaznik, i calej zalodze domku nr 8 za cierpliwosc :) Mimo pewnego balaganu Debrzyno potwierdzilo zalety tej lokalizacji, moze za rok bedzie nowy i tym razem lepszy kierownik? ;) choc chyba czas na nowa lokalizacje.

Planszowkowo 48 pozycji, TtA kroluje niezmiennie x5, odkryciem zostalo St. Petersburg x5, nasycilem sie Egizia x4 :) Poznalem At the Gates of Loyang i szkoda ze tylko jedna rozgrywka, bo gra rewelacyjna :) Endeavor, Magnum Sal i Na grunwald rowniez na liste gier do nasycenia, Dungeon Lords wykorzystal 2 szanse i pokazal ze mozna sie dobrze bawic :)
A gra z Jan_sem, Longinusem i Bardem w TtA pozostanie na dlugo w mojej pamieci, 3 cywilizacje o sile 54,53,52 na poczatku 3 ery czesto sie nie widuje ;) tak jak 2 defensow III poziomu w pierwszym dobraniu :) Mimo losowosci ta gra ma cos co mi wali w leb i nie zwracam na to uwagi :)

Sportowo - siatkowka szla falami - do 4 drozyn do 4 zawodnikow ;) ale generalnie bylo swietnie, szkoda tylko ze w kosza 2x zagralem, z drugiej strony moze dziei temu w jedym kawalku wrocilem ;) Duzo plywania i udalo sie utrzymac wage sprzed wyjazdu :)

PS
BGG nie zidentyfikowal 2 gier - Unonimo i Jumbo lub cos w tym stylu - ktos pomoze do czego mnie namowiono?
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
ODPOWIEDZ