(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Spinus pisze:Z mojej nowej, błyszczącej, tuningowej kosiarki został mi tylko jeden uchwyt, trzy koła i worek części :D Dzięki :)
Ale za to jaka satysfakcja Adama Słodowego ze składania wszystkiego z powrotem :) może wyjdzie Ci z tego Ford model T! :)

Ja grałem w piramidę (x2), powiedziałem co wiedziałem, pomazałem planszę gracza, ale ludzik moim zdaniem daje rade.
Poza tym poznałem grę o szkoleniu kierowników ds. zajmowania stołków — potwierdzającą polską praktykę prowadzenia biznesu (zath ma rację, zabrakło ZUSu i karty specjalnej "Przerejestrowujesz się do KRUSu, koszty obsługi ubezpieczenia spadają" ;) oraz to lubię, którego chyba nie za bardzo lubię.

Co prawda, dowiedziałem się kilka absurdalnych rzeczy o swoich współgraczach ;) ale zupełnie nie czuję, jak w tę grę grać. Ani nie premiuje tu wiedza, ani znajomość współgraczy, bo współgracze mogą celowo udzielać pokrętnych lub nieprawdziwych informacji, co zafałszowuje wynik, generalnie po całej partii czuję się tak, jakbym oszacował kilkadziesiąt rzutów kostką. Fun fun fun… :? nie, żebym się dobrze nie bawił, ale zupełnie nie rozumiem, czemu miałbym chcieć to kupić :) Jak się wyspałem i spojrzałem na spotkanie na trzeźwo — każde jest świetne, na każdym bawię się doskonale, ale ta gra była fajna z uwagi na jej uczestników, ale nie z uwagi na mechanikę.

I jeszcze jedno: gra składająca się z trzech żetonów na gracza, pisaczków i kilku tabliczek, która sama nie sugeruje jakiejś aktywności czy sfer życia, o których ma być prowadzona rozmowa dla wielu graczy (i dla mnie też) będzie grą o niczym. Nic nikogo nie interesuje. Gry moim zdaniem sprzedają jakąś sytuację, scenę, przeżycie, experience, ew. mechanikę, która zapewnia jakieś tam pobudzenie naszych neuronów. A to (nie) sprzedaje nic :)

Dziękuję wszystkim za udział w spotkaniu! Było jak zawsze świetnie! Dużo ludzi, trzy stoliki w akcji, działo się! :D
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Wczorajsze rozgrywki były szalone!
A stalker się dąsa bo w każdą przegrał :P
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Jan Madejski pisze:A stalker się dąsa bo w każdą przegrał :P
Nigdy się nie dąsam, gdy przegram w dobrą grę. W piramidę zagrałem dwa razy, choć nie wygrałem ni razu :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Spinus
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2012, 16:58
Lokalizacja: Sierpc

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Spinus »

stalker pisze:
Spinus pisze:Z mojej nowej, błyszczącej, tuningowej kosiarki został mi tylko jeden uchwyt, trzy koła i worek części :D Dzięki :)
Ale za to jaka satysfakcja Adama Słodowego ze składania wszystkiego z powrotem :) może wyjdzie Ci z tego Ford model T! :)
Dobra, dobra. Tylko, że Adam Słodowy nigdy niczego sam nie złożył. Zawsze miał wszystkie elementy coś tam zaczynał a potem "ciach" z szelmowskim uśmiechem z pod stołu gotowe wyciągał :) Cwaniak jeden :D
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Spinus pisze:
stalker pisze:
Spinus pisze:Z mojej nowej, błyszczącej, tuningowej kosiarki został mi tylko jeden uchwyt, trzy koła i worek części :D Dzięki :)
Ale za to jaka satysfakcja Adama Słodowego ze składania wszystkiego z powrotem :) może wyjdzie Ci z tego Ford model T! :)
Dobra, dobra. Tylko, że Adam Słodowy nigdy niczego sam nie złożył. Zawsze miał wszystkie elementy coś tam zaczynał a potem "ciach" z szelmowskim uśmiechem z pod stołu gotowe wyciągał :) Cwaniak jeden :D
W planszówkach też tak można (vide Reiner) tylko musisz najpierw mieć te "gotowe" (mechaniki) do wyciągania spod stołu :lol:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

Filippos pisze:Dziś testujemy na Solcu wersję zmienioną na rynek niemiecki - pracownicy zasuwają aż miło, a ty pijesz kawę i liczysz zyski :wink:
A pracowników kto pogania? :>

No dobra, zobaczę sama. Będę podobnie jak poprzednio, tj. koło 18:45.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

Tak jakby wszyscy nie wyciągali na potęgę gotowych mechanik z pudełek z grami, które stoją u nich na półkach. :twisted:
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Spinus
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2012, 16:58
Lokalizacja: Sierpc

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Spinus »

Filippos pisze:
Spinus pisze:
stalker pisze: Ale za to jaka satysfakcja Adama Słodowego ze składania wszystkiego z powrotem :) może wyjdzie Ci z tego Ford model T! :)
Dobra, dobra. Tylko, że Adam Słodowy nigdy niczego sam nie złożył. Zawsze miał wszystkie elementy coś tam zaczynał a potem "ciach" z szelmowskim uśmiechem z pod stołu gotowe wyciągał :) Cwaniak jeden :D
W planszówkach też tak można (vide Reiner) tylko musisz najpierw mieć te "gotowe" (mechaniki) do wyciągania spod stołu :lol:
Hmm... Widać w tym szaleństwie pewną metodę :D
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

konev pisze:Tak jakby wszyscy nie wyciągali na potęgę gotowych mechanik z pudełek z grami, które stoją u nich na półkach. :twisted:
Oj, dobry Doktorek ma rację, znajomość wielu gier rozleniwia naszą kreatywność i sprawia, że łatwiej podebrać z cudzego, niż samemu wymyślić. Ja — chociaż pewnie się ograniczam — wmawiam sobie, że muszę zawsze zaproponować choć jeden nowy trik.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

[Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

stalker pisze:
konev pisze:Tak jakby wszyscy nie wyciągali na potęgę gotowych mechanik z pudełek z grami, które stoją u nich na półkach. :twisted:
Oj, dobry Doktorek ma rację, znajomość wielu gier rozleniwia naszą kreatywność i sprawia, że łatwiej podebrać z cudzego, niż samemu wymyślić. Ja — chociaż pewnie się ograniczam — wmawiam sobie, że muszę zawsze zaproponować choć jeden nowy trik.
Ale ja właśnie z Doktorkiem się nie zgadzam :). Odkrywanie na nowo ameryki jest bez sensu. Trzeba się po prostu nauczyć być kreatywnym niezależnie od przeszkadzajek ;).

Doktorek jest jaki jest bo to jest jego styl. Mówił o tym w wywiadzie. Jedna z metod by się odróżniać od tysiąca tytułów wydawanych rocznie. I jest w tym dobry. Gre Knizi większość rozpozna w ciemno.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Dzisiaj 3 gry szlifowaliśmy. Podziwiam Filipa, że jego projekty odpalają najpóźniej przy trzecim teście :) Szkoda, że wszystkie wygrane zgarnęła Najata :P
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

Jan Madejski pisze:Dzisiaj 3 gry szlifowaliśmy. Podziwiam Filipa, że jego projekty odpalają najpóźniej przy trzecim teście :) Szkoda, że wszystkie wygrane zgarnęła Najata :P
No i właśnie za to go tak wszyscy nienawidzimy :-)
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

sipio pisze:
Jan Madejski pisze:Dzisiaj 3 gry szlifowaliśmy. Podziwiam Filipa, że jego projekty odpalają najpóźniej przy trzecim teście :) Szkoda, że wszystkie wygrane zgarnęła Najata :P
No i właśnie za to go tak wszyscy nienawidzimy :-)
Mów za siebie...

Niektórzy mogą Filipa nienawidzić za coś innego :twisted: ;)
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: yosz »

Jan Madejski pisze:Dzisiaj 3 gry szlifowaliśmy. Podziwiam Filipa, że jego projekty odpalają najpóźniej przy trzecim teście :) Szkoda, że wszystkie wygrane zgarnęła Najata :P
Oj nieprawda - miał taki okres że co przynosił to nie działało ;) Np. wiewiórki ;) A w co graliście? Jakieś większe przemyślenia? (no dobra - mnie interesuje Król Sauron)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Monsoon Group — klub zawistników. Pozazdrośćcie mu samozaparcia i pracy — każdy musi przejść przez etap wiewiórek i ciężarówek itp. żeby uruchamiać gry na 3. teście ;)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: yosz »

Chciałem tylko pokazać że każdy ma słabsze okresy i nie powinien się zniechęcać. Gdyby Filip się zniechęcił wtedy, nie powstałoby kilka fajnych gier ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Dziękuję, dziękuję - też Was kocham :D I yosz ma rację, ty się po prostu Janek jeszcze nie załapałeś na ten okres, kiedy co nie przyniosłem to do śmieci było. :)

Wczoraj graliśmy Piramidę, Hej to moja cyfra które zmienione w nowej wersji jest tak fajne, że normalnie jakby było wydane i nie byłbym autorem to bym sobie je kupił. :lol: Na koniec walczyliśmy z realiami polskiego biznesu, który wreszcie stał się opłacalny. Sauron sie niestety nie załapał, ma chłopak priorytet we wtorek. Właśnie - kto będzie we wtorek? :)

A Agata w szybkim rozmóżdżaniu nowych systemów mogłaby stanąć w szranki z Lotharem, w walce o tytuł Najlepszy Analityczny Umysł Monsoon Group! Tak nas wczoraj autorów rozjechała w obie gry że aż miło było patrzeć! Szapo ba :D
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

Gorzej jak wychodzą wciąż same wiewiórki i ciężarówki ;-).
No ale przynajmniej wtedy pozostaje ćwiczenie się w wytrwałości.
A co do wtorku to ja oczywiście z miłą chęcią.
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

We wtorek mogę być od około 18:00.
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

A widzieliście moje nowe śmieciowe podstawki?
Obrazek
Się łatwo podnosi i się nie rozwala po planszy.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Widziałem! Są super, już chwaliłem na testach! Znowu chętnie zagram — niby głupia losowa gra, ale przyciąga :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

No też w pierwszej chwili nie widziałem potencjału a wciąga jak chodzenie po bagnie.
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

Filippos pisze:A Agata w szybkim rozmóżdżaniu nowych systemów mogłaby stanąć w szranki z Lotharem, w walce o tytuł Najlepszy Analityczny Umysł Monsoon Group! Tak nas wczoraj autorów rozjechała w obie gry że aż miło było patrzeć!
E tam. W Piramidę był remis więc wygrałam dzięki jakiejś meta-zasadzie, o której nawet przez całą grę nie wiedziałam, a w "Życie Managera" wygrałam tylko dlatego, że karty były niezbilansowane :P
PR był lekko przegięty, nie miała prawie znaczenia kolejność w trakcie tury, bo znaczną część zysków i strat rozstrzygały eventy. Do tego stopnia znaczną, że będąc zawsze na szarym końcu w wykonywaniu akcji, na końcu okazałam się wygrać :P Mechanika działa, teraz tylko równoważenie rozkładu czynników na kartach i będzie śmigać :)

W Piramidzie jedyna wątpliwość, jaka się pojawiła, to propozycja przenumerowania placu budowy,rampy i piramidy z 1-6 na 0-5. Dla mnie i jedno, i drugie jest oczywiste, Filip coś tam kombinował za bardzo ;).

Na cyfry nie zdążyłam, więc nieprawdą jest, że "zgarnęłam wszystkie wygrane" :P

A, i jeszcze jedno: ja we wtorek ani we środę do końca semestru właściwie nie mogę. Ale takie czwartki co drugi tydzień są jak najbardziej ok.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Reasumujac dziś startujemy o 18 w składzie Sipio, Janek i Filip! Do zobaczenia
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Dziś było super! Pięć partii w pięć prototypów. Żaden nie zasłużył na pieczątkę! :D
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
ODPOWIEDZ