Star Wars: Armada (James Kniffen, Christian T. Petersen)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

Gra ma zdecydowany potencjał. A FFG ma jeszcze duże pole do popisu odnośnie dodatkowych statków. Teraz zbieram kase na Home one i ISD :D wtedy dopiero będzie epicko :D
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Star Wars Armada

Post autor: Michałku »

karawanken pisze:Gra ma zdecydowany potencjał. A FFG ma jeszcze duże pole do popisu odnośnie dodatkowych statków. Teraz zbieram kase na Home one i ISD :D wtedy dopiero będzie epicko :D
Widzę, ze jesteś z Poznania. Ostatnio nawet zagraliśmy "turniej" - były tylko 4 osoby, ale było przyjemnie. Jest szansa, że w marcu będzie Store Championship.
Gra jest naprawdę fajna, przede wszystkim można polatać Star Destroyerem a nie jakimś pierdzidełkiem ;) tylko fakt, ze polityka FFG z kartami jest delikatnie mówiąc denerwująca. Mam naście różnych rozpisek, z których złożyć mogę ledwie kilka, bo nie mam zamiaru kupować statków rebelii tylko żeby dostać jedna potrzebną mi kartę :/
Niestety na jej małą póki co popularność wpływ ma gigantyczny hypa na X-winga. Ludzie, który już grają w X'a niekoniecznie chcą wchodzić w teoretycznie podobny system (teoretycznie, bo obie gry mocno się różnią).
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: aryss »

Niestety na jej małą póki co popularność wpływ ma gigantyczny hypa na X-winga. Ludzie, który już grają w X'a niekoniecznie chcą wchodzić w teoretycznie podobny system (teoretycznie, bo obie gry mocno się różnią).
No dokładnie, i dodatkowo osoby z boku szukające systemu bitewnego w uniwersum SW patrząc na te 2 gry (IA pomine bo to nie ta skala)wybierają popularniejszą, prostszą i tańszą ( przynajmniej w teorii ) :P

Na szczęście w Stanach Arma jest bardzo popularna wiec przyszłość zapowiada się dobrze ( szczególnie że filmy co rok będą wychodzić )
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

Jeśli będą w Poznaniu "mistrzostwa sklepowe" to może się nawet wybiorę :D wczoraj parzyłem na stronie Galakty i byłem zawiedziony, że w Poznaniu nie ma żadnego turnieju Armady
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Star Wars Armada

Post autor: Michałku »

Forum Galakty nie jest chyba najlepszym miejscem do śledzenia grania. Są grupy SW na facebooku (podobno, bo sam nie korzystam z FB, tylko kolega mi przekazuje :D) i tam najczęściej jest info. Na pewno coś będziemy jeszcze w Poznaniu robić - oczywiście turniej i Store Championship tylko dumnie brzmi, bo sam turniej jest po prostu okazją do spotkania się, żeby pograć w innym gronie niż na co dzień (to tak naprawdę granie na luzie) i SC, bo akurat jeden z kolegów miał okazje załatwić to dość tanio, to czemu nie wziąć ;)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

aryss pisze:Niestety na jej małą póki co popularność wpływ ma gigantyczny hypa na X-winga. Ludzie, który już grają w X'a niekoniecznie chcą wchodzić w teoretycznie podobny system (teoretycznie, bo obie gry mocno się różnią).
No dokładnie, i dodatkowo osoby z boku szukające systemu bitewnego w uniwersum SW patrząc na te 2 gry (IA pomine bo to nie ta skala)wybierają popularniejszą, prostszą i tańszą ( przynajmniej w teorii )
Nie tylko w teorii w praktyce tez

Armada jest uznawana za droższa od x winga. W x wingu za około 250zł ma się grywalna, pomalowana eskadre na pełne punkty czyli 100pkt. Za tyle to żadne infinity, warzone nawet malifaux nie rusza a gdzie koszty malowania jeszcze.

X wing jest obecnie bitewniakiem nr 2, wyprzedził warmachinyhordes. Do ultimate nr 1 popularności czyli wh40k pewnie brakuje x Wingowi bardzo dużo. Nie zmienia to jednak jego absolutnej dominacji w kategorii skirmish.
w kwestii zaś polityki zwiazanej ze sposobem sprzedazy kart to albo FFG to zmieni, albo w końcu

black_sys


model biznesowy FFG, bardzo zbliżony do komputerowej tendencji do cięcia gotowej gry i sprzedawania DLC, nie powinien przetrwać długo, bo w końcu ludzie dojrzą, że są inne gry, których producenci zarabiają na produkcie, a nie na sztuczkach marketingowych.
aryss pisze:chociaż nie ukrywam ostatnio ten problem u mnie się zmniejszył bo dokupiłem większość statków w 2 egzemplarzu kosztem częsci kolekcji X i innych gier to dowolność składania nieziemska.
tylko, ze takie podejscie jest nieoplacalne, bo punktowo tych wszystkich okretow nie zmiescisz w limicie floty z ulepszeniami i kartami oraz mysliwcami.

Jak tak dalej pojdzie system bedzie gra w ktorej ten kto wiecej zaplaci bedzie mial lepsze okrety i ulepszenia.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2016, 13:55 przez Rocy7, łącznie zmieniany 6 razy.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: aryss »

@Michałku odkupiliście od Szczecina czy Wwa ?
W każdym razie dobierając termin wrzućcie taki by się z Warszawą nie dublował ( tam Store na 20.03 wrzucili napewno + 2 sklepy mają niby) bo zawsze możę się okazać że ktoś dodatkowy odwiedzi :P
A co do grup to polecam mimo wszystko wbijać, nawet z fejkowych kont itd. Szczególnie że Poznań chyba ma swoja lokalną jeśli pamięc mnei nie myli :P


@Rocy7
W praktyce wydałem na X-winga więcej niż na Armade (wliczając wyjazdy na turnieje to pewnie będzie jeszcze więskza różnica) i nie mam już możliwości składania dowolnych(ani nawet zbliżonych do dowolności) rozpisek turniejowych, co nowa fala wychodzą karty porozrzucane po dodatkach że trzeba tak naprawde kupowac po 3-4 sztuki każdego by móc niektóre z nowych rozpisek składać ( w Armadzie na ten moment te dodatki są lepie rozłożone + system w tym momencie wydaje się mniej uzależniony od rozpiski niżli X (w sensie grając stockowym ISD/Gladiatorem itd na kartach z tego dodatku nie jest to aż tak odczuwalne jak np Tie-Interceptor z Xwinga )) .
To co w X widac to ze stare statki ( zbieram pare lat już ) wyrażnie odstają od nowych ( jest powercreeping), niby wychodzą wszelkiej maści fixy ale do każdego z nich trzeba dokupić kolejne statki z kolejnymi pilotami. Min dlatego ostatnia fala była pierwszą która olałem i wziełem coś wiecej sobie do Army a X bede sie pozyzac jesli juz na jakiś turniej bede potrzebowac stuffu z tego. :mrgreen:
MOże wdepne w to samo z Arm ale na ten moment nie jest źle :mrgreen:


I jeszcze co do opłacalności, dla mnie aspekt jest dodatkowy czyli rozwoju lokalnej sceny i wkrecaniu nowych graczy, mając troche wiekszy wybor moge skłądać większą ilość rozpisek i np rozgrywać mirrory z ludzmi którzy zastanawiają się nad wejściem w system. A kiedyś jak coś zawsze moge sprzedać to co mi będzie zawadzać
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

Michałku pisze:Forum Galakty nie jest chyba najlepszym miejscem do śledzenia grania. Są grupy SW na facebooku (podobno, bo sam nie korzystam z FB, tylko kolega mi przekazuje :D) i tam najczęściej jest info. Na pewno coś będziemy jeszcze w Poznaniu robić - oczywiście turniej i Store Championship tylko dumnie brzmi, bo sam turniej jest po prostu okazją do spotkania się, żeby pograć w innym gronie niż na co dzień (to tak naprawdę granie na luzie) i SC, bo akurat jeden z kolegów miał okazje załatwić to dość tanio, to czemu nie wziąć ;)
Też nie korzystam z FB więc moje jedyne informacje o turniejach to forum Galakty. Ale chetnie na turniej bym się wybrał
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Star Wars Armada

Post autor: Michałku »

aryss pisze:@Michałku odkupiliście od Szczecina czy Wwa ?
W każdym razie dobierając termin wrzućcie taki by się z Warszawą nie dublował ( tam Store na 20.03 wrzucili napewno + 2 sklepy mają niby) bo zawsze możę się okazać że ktoś dodatkowy odwiedzi :P
Skąd kupowany to nie wiem, bo nie ja się tym zajmowałem. Ale termin jak będziemy ustalać to na pewno postaramy się, żeby nie pokrywał się z Wawą, tym bardziej, że rozważamy podróż ;)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

aryss pisze:W praktyce wydałem na X-winga więcej niż na Armade
ludzie jednak kalkuluja ile kasy trzeba wydac na wejscie w system i rozpiski turniejowe i tutaj X-Wing wychodzi taniej.

Wielokrotnie spotkalem sie z opinia, ze "Armada moze i fajna, ale juz tyle kasy wlozylem w X-Wing to zostane przy nim."

Nie rozumniem tez dlaczego tyle osób ma objekcje przeciwko proxowaniu modeli i uzywaniu opisow kart z fleet buildera w graniu domowym. O ile na turniejach sponsorowanych przez FFG moge to jakos zrozumiec o tyle przy graniu amatorskim w celu wyprobowania danego modelu przed kupnem nie rozumniem. Biorac pod uwage, ze skany karty okretu sa na wiki, co szkodzi raz zagrac z Assault Mark Frigate II proxujacym Home One? Wyglad modelu nie ma znaczenia dla zasad, a wielkosci podstawek sa takie same. Proxowanie w wielu systemach jest dopuszczone nawet na turniejach, a raczej problemem raczej nie jest klimat czy wiernosc realiom, bo i tak nie ma za wiele go w grze.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: aryss »

Rocy7 pisze:
aryss pisze:W praktyce wydałem na X-winga więcej niż na Armade
ludzie jednak kalkuluja ile kasy trzeba wydac na wejscie w system i rozpiski turniejowe i tutaj X-Wing wychodzi taniej.
Tak, do wejscia w coreset, dowolna rozpiske by isc na turniej czy tez topowa 1 rozpiske X jest tanszy , chcac miec jednak jakas zmiennosc i dostosowywanie sie do mety tu juz niestety ni jest tak rozowo. Sytuacje ratuje pozyczanie sie modeli/kart od innych graczy ale to samo mozna robic i w Armadzie
Rocy7 pisze:
aryss pisze:Wielokrotnie spotkalem sie z opinia, ze "Armada moze i fajna, ale juz tyle kasy wlozylem w X-Wing to zostane przy nim."
No tak tu jest faktycznie czesty tekst, glownie wina to ffg ze robi tak fajne modele ze na polce mozna postawic ( bo SW). Sam znam grono osob co w X nie gra od roku czy nawet wiecej a i tak modele trzyma na polkach :D



Rocy7 pisze:Nie rozumniem tez dlaczego tyle osób ma objekcje przeciwko proxowaniu modeli i uzywaniu opisow kart z fleet buildera w graniu domowym. O ile na turniejach sponsorowanych przez FFG moge to jakos zrozumiec o tyle przy graniu amatorskim w celu wyprobowania danego modelu przed kupnem nie rozumniem. Biorac pod uwage, ze skany karty okretu sa na wiki, co szkodzi raz zagrac z Assault Mark Frigate II proxujacym Home One? Wyglad modelu nie ma znaczenia dla zasad, a wielkosci podstawek sa takie same. Proxowanie w wielu systemach jest dopuszczone nawet na turniejach, a raczej problemem raczej nie jest klimat czy wiernosc realiom, bo i tak nie ma za wiele go w grze.
NIe spotkalem sie by ktos mial obiekcie co do proxowania tego typu w graniach domowych ( sam w pt gralem na proxowanej po czesci rozpie przeciwnika + na moim jednym statku pozyczonym ). Moze po prostu kwestia pogadania z tymi osobami ?
A co do home one i mark 2 to sa rozne podstawki ( oprocz linii pól widzenia ( co duzo zmienia w niektorych przypadkach) to jest inna przeciez wielkosc podstawek. Home one jest na duzej a Mark II na sredniej :P
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Co wziasc do rozpiski przeciwko mysliwcom dla Rebelii? Sokoła i Cluster Bombs? Nie lubię sie "rozdrabniac", ale jakas tania oslona przeciw skrzydlom by sie przydala.
aryss pisze: No tak tu jest faktycznie czesty tekst, glownie wina to ffg ze robi tak fajne modele ze na polce mozna postawic ( bo SW). Sam znam grono osob co w X nie gra od roku czy nawet wiecej a i tak modele trzyma na polkach :D
FFG nie robi wcale takich swietnych modeli, kluczowa tutaj jest licencja i kultowe, znane uniwersum. Każdy chce mieć ISD i Sokoła na półce;)

Modele od Hawka (Dropfleet)
Obrazek
czy Spartan Games (Halo, Firestorm Task Force) sa duzo bardziej szczegółowe.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 sty 2016, 16:13 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: aryss »

Dlatego napisałem fajne :p Niedoskałości jest wiele, ale jak porównuje się z innymi "oficalnymi" modelami gwiezdnowojennymi to modele od FFG sa fajne i tanie :)

A co do AA w Repsach to pytanie jaka tak naprawde masz flote admirała i wizje gry,bo jesli np Ackarem grasz to można zawsze wrzucic np Nebule Eskortowe z 2 niebieskimi i np tytulem Yavaris . A z eskadr to moim zdaniem Jan, Dash, Wedge ( teoretycznie kombo z Dutchem) powinny sie sprawdzac. Aczkolwiek i tak Dengar bedzie bolesny.
Teoretycznie aktywujac z Yavaris Dutcha i Wedga mozesz ładnie posiekac ( i dorzucic Adara jako załoganta i bijąc ponownie z Wedge raczej niewiele bedzie co zbierac z Tie przeciwnika). Podstawa to utrzymanie Nebulona przy zyciu bo moze byc dosc szybko wziety na cel.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars Armada

Post autor: Maxxx76 »

Pewnie już tutaj było to napisane, ale jam ślepy (starość - nie radość), więc zapytuję:
cóż najlepiej w pierwszej kolejności kupić do podstawki? Dwa, trzy modele
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

Gladiator + Fregata Szturmowa + myśliwce dla obu stron. Takie moje skromne zdanie.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars Armada

Post autor: Maxxx76 »

Gladiatora i fregatę obstawiałem właśnie, a myśliwce z jakiego powodu?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

aryss pisze:No ja też bardzo lubie mc30, szczególnie z rapid reload i home one z ackbarem w sąsiedztwie.
akurat z Acbarem i Home One to w grze istnieje kombo, które prawdopodobnie jest trochę za silne, dające 9 kości na burty, pewnie w następnej fali Imperium dostanie coś co wyrówna szanse ;)
Choć 11 HP na ISD powinno pomoc.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

Maxxx76 pisze:Gladiatora i fregatę obstawiałem właśnie, a myśliwce z jakiego powodu?


Myśliwce są niezbędne dają więcej opcji zarówno jeśli chodzi o same typy myśliwców jaki i pod względem unikatowych pilotów. Wydaję mi się, że zestaw dla imperium jest ważniejszy. Podstawowe TIE są bardzo słabe, Interceptory oraz Advance są zdecydowanie lepsze jako osłona myśliwska. Bombowce też mogą się przydać (w mojej ostatniej grze uratowały mojego Victory ściągając na siebie ogień Fregaty Szturmowej). Dla rebeli nie są chyba aż tak konieczne bo x-wingi to dobre zarówno myśliwce jak i bombowce, ale fajnie polatać Wedgem i Tycho :D
Ostatnio zmieniony 24 sty 2016, 00:29 przez karawanken, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars Armada

Post autor: Maxxx76 »

Dzięki :-)
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars Armada

Post autor: Toomek »

Maxxx76 pisze:Pewnie już tutaj było to napisane, ale jam ślepy (starość - nie radość), więc zapytuję:
cóż najlepiej w pierwszej kolejności kupić do podstawki? Dwa, trzy modele
A jednak się zdecydowałeś na Armada? :D Piszę się na jakąś wspólną rozgrywkę :D
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars Armada

Post autor: Maxxx76 »

Ano :-) Nie ma problemu, z wielką chęcią zagram :-)
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Star Wars Armada

Post autor: Michałku »

Rocy7 pisze:grze istnieje kombo, które prawdopodobnie jest trochę za silne, dające 9 kości na burty, pewnie w następnej fali Imperium dostanie coś co wyrówna szanse ;).
A ile kości ten sam Home One ma na froncie?
I od razu pytanie pomocnicze, w jaki sposób ucieknie przed ISD jeśli te zaparkuje dokładnie przed nim? :)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Michałku pisze: I od razu pytanie pomocnicze, w jaki sposób ucieknie przed ISD jeśli te zaparkuje dokładnie przed nim? :)
w Twojej wypowiedzi kluczowe jest "jeśli"[emoji14]

Poza tym dzięki Electronic Coutermeasures oraz Advanced Projectors powinnien dać radę nawet bez ucieczki.

Albo 2 razy Redundant Shields tez powinno byc ciekawe (choc musze sprawdzić czy 2 identyczne ulepszenia na tym samym okrecie nie sa zakazane).
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Star Wars Armada

Post autor: Michałku »

Nie może wziąć 2 x Redundant Shield, ponieważ są modyfikacją (tylko 1 modyfikacja na statek)
I oczywiście nie zawsze wbicie się w przód MC-80 jest łatwe, ale jak się uda, to przegrywa z ISD. Do tego ISD ma na froncie 8 kostek z bazy, może strzelić dwa razy z frontu (do różnych celów), także 9 kostek z boku Home One nie jest naprawdę jakimś przegięciem. Imperium już ma na to odpowiedzi. :)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Michałku pisze:Do tego ISD ma na froncie 8 kostek z bazy, może strzelić dwa razy z frontu (do różnych celów), także 9 kostek z boku Home One nie jest naprawdę jakimś przegięciem. Imperium już ma na to odpowiedzi. :)
tylko, ze te 9 kości z ulepszeniami to Home One ma na dalekim zasięgu a ISD musi wejsc na średni. Na średnim Home One będzie miało troche wiecej ataku;) Dodatkowo ISD ma gorsze tarcze.
ODPOWIEDZ