[Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: skanna »

ragozd pisze: BGG nie zidentyfikowal 2 gier - Unonimo i Jumbo lub cos w tym stylu - ktos pomoze do czego mnie namowiono?
Może do Unanimo i Jambo? :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
zorka
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2006, 09:30
Lokalizacja: vis a vis okna

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: zorka »

ja_n pisze:Ja mam to samo. Tylko że u mnie to jest "Bania u Cygana". Wykonanie Valmonta i Nataniela bije na głowę oryginał.

No i po mnie - od rana świdruje mi w głowie "Bania u cygana" na przemian z tym cholernym "juz mi niosą suknię z welonem".
Rokterowa
Awatar użytkownika
kubek
Posty: 243
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: kubek »

W Twilight Imperium graliśmy z pewnością z Wtorku na Środę (a osławiona impreza była w ten sam dzień/noc), bo w środę o 8:00 mieliśmy jechać nad morze (poślizg zaledwie 1,5h).

Dla mnie grami wyjazdu były dwie nowopoznane gry w które zagrałem po 4-5 razy: Egizia (nie wiem dlaczego jest tak nisko na BGG - dla mnie gra na 8+) i Dungeon Lords - wbrew powszechnym opiniom bardzo mi podeszła.

Dzięki wszystkim za wspólne granie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: yosz »

ragozd pisze:BGG nie zidentyfikowal 2 gier - Unonimo i Jumbo lub cos w tym stylu - ktos pomoze do czego mnie namowiono?
Literówki:

Unanimo: http://www.geekdo.com/boardgame/12157/unanimo
Jambo: http://www.geekdo.com/boardgame/12002/jambo

--- edit ---
skanna już odpowiedziała
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 266
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: Longinus997 »

Było fantastycznie, wszystkim dziękujemy za doskonałą zabawę i towarzystwo. Do następnego spotkania :)
Awatar użytkownika
zorka
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2006, 09:30
Lokalizacja: vis a vis okna

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: zorka »

Longinus997 pisze:Było fantastycznie, wszystkim dziękujemy za doskonałą zabawę i towarzystwo. Do następnego spotkania :)
Jakiś ty grzeczny po tym ślubie. :)
Rokterowa
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: monga »

No to i ja parę słów napiszę.

Było oczywiście fantastycznie, ale nie spodziewałam się, że mogłoby być inaczej. Jak zwykle brakło mi czasu na wszystko :) Wyjątkowo mało grałam na tym pobycie - no poza Tichu, którego partii nie potrafię się wszystkich doliczyć. Na pewno było ich kilkanaście. Brakło mi czasu na wycieczki (chciałam zaliczyć Wdzydze, Trójmiasto i parę innych miejsc), zdecydowanie za mało grałam w ping-ponga, no i zdecydowanie za mało w planszówki. Całe szczęście, że nie grywam w siatkę ;)

To chyba wina Ultrastara (dziękuję wszystkim, którzy jakoś przełknęli mój ogromny talent w tej dziedzinie ;) ) i tych imprez wszystkich, na których bawiłam się doskonale. Naprawdę kto nie był, niech żałuje i już planuje wyjazd w przyszłym roku.

Dziękuję wszystkim dzięki którym ten wyjazd był taki udany, wszystkim z którymi grałam, rozmawiałam, bawiłam się, śpiewałam, tańczyłam, piłam :wink: Nie będę dziękować imiennie, bo lista byłaby doprawdy długa, ale to właśnie dzięki Wam nie mogę się już doczekać następnych wakacji :)

No może specjalne podziękowania dla Nataniela, bez którego nie byłoby tego wyjazdu !
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: yosz »

Dosłownie kilka zdjęć z dwóch dni Kaszubkonowych:

http://picasaweb.google.pl/agnieszka.kr ... 8Kaszubkon#
http://picasaweb.google.pl/agnieszka.kr ... 9Kaszubkon#

Na zdjęciach dużo dzieci, trochę siatki, zero planszówek - to mniej więcej odzwierciedla nasz wyjazd :D
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: AcikCieslik »

Dziękuje wszystkim za super wyjazd. Za 2 tygodnie (jak się ogarnę w pracy) wyślę zapytanie ofertowe do hotelu Jabłoń pod Piszem. Mam jeszcze pytanie czy ktoś przypadkiem nie ma nadmiarowego, angielskiego Le Havre, bez dodatku? Zginęło mi na początku wyjazdu i ślad się urwał. Trzymajcie się wszyscy ciepło i do zobaczenia za rok (lub wcześniej).
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: gigi »

Rownież dziekuje wszystkim za wspaniała zabawe;)
Ponizej kilka moich fotek ;P
http://picasaweb.google.pl/krzysio02/Kaszubkon201002#
loso
Posty: 568
Rejestracja: 16 cze 2004, 19:06

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: loso »

no i wreszcie się na jakimś zdjęciu załapałem :))
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: oopsiak »

http://picasaweb.google.pl/agnieszka.kr ... 8721067394

wrzućcie to na bgg do Magnum Sal! :D
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: yosz »

Z podpisem desingerzy rozmawiają o grze: "Tu zarobi jeden grosz na akcji", "Marcin, Marcin - amatorze jak ty nic nie rozumiesz... muszą być 2 gr" :>

chociaż skoro trzymam laptopa pod pachą to pewnie gadamy coś o korekcie do korekty niemieckiego tłumaczenia :P Jak chcesz to wrzuć ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: oopsiak »

to nie moje, ale jak Twoja Żona wyrazi zgodę to chętnie wrzucę : )
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: stalker »

Taka dziwna sprawa. Czy ktoś z uczestników nie zabrał ze sobą do domu pudełka od dodatku z Carcassonne, w środku którego nie bylo żetonów do Carcassonne tylko zestaw kafelków do niepodpisanego prototypu?

Pudełko to zaginęło z pobliża Macieja Teległowa bodajże w środę. Wszystkich posiadaczy/miłośników Carcassonne uprasza się o sprawdzenie swoich pudełek :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: AcikCieslik »

Jeszce w sobotę widziałem to pudełko, było na głównej sali.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: costi »

Ja rowniez wszystkim dziekuje za wspolna zabawe. W szczegolnosci:
- Oli i Karolowi za wiele wspolnych partii (a Karolowi szczegolnie za Filary Ziemi ;) )
- macike i skannie za Race'a
- kubkowi Duchowi za ciekawa az do samego konca partie TtA
- Browarionowi, mondze i Szczepanowi za gadki do bialego rana
- rojo za Thunderstone
- czwartkowej ekipie imprezowej
- trzewikowi za prezentacje Neuroshima Tactics (przypominam sie o mailu ;) )
- wszystkim osobom, z ktorymi mialem okazje pograc :)

Bylo bardzo fajnie, takiego zastrzyku pozytywnej energii bardzo mi brakowalo. Tydzien to zdecydowanie za malo :)

Z gier: zachwycilem sie Egizia, z przyjemnosia poznalem Magnum Sal, Dungeon Lords, Endeavor i Innovation, nagralem sie w Thunderstone i pewnie o czyms jeszcze zapomnialem.

Fotki ode mnie beda na dniach.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: zara2stra »

Bardzo udany, intensywny wyjazd. Bardzo intensywny i pokopany tydzień zaraz po - gdzie wszystko, łącznie z serwerami dostawało spazmów i nie chciało zachowywać się tak jak należy. Właściwie dopiero dziś mam okazję siąść na spokojnie, pooglądać zdjęcia, powspominać i skrobnąć kilka słów od siebie;

Podziękowaniom nie ma końca - było super właśnie dzięki Wam. Cały czas coś się działo, cały czas można było zagadać, pograć czy w spokoju się poobijać. W szczególności dzięki dla Nataniela za organizację, oraz Kółku Samopomocy Rodzicielskiej, które co rusz wymyślało przeróżne zajęcia dla najmłodszych (choć najmłodsi też całkiem nieźle radzili sobie w wymyślaniu sobie samym zabaw). Dzięki dla wszystkich współgraczy - udało mi się rozegrać kilka pamiętnych partii, wprawdzie grałem głównie w rzeczy które sam przywiozłem ale właśnie po to wylądowały u mnie w bagażniku. A grałem w Twilight Struggle z Jaxem, Ryszarda III z Westwoodem, Luna Llena z Kasią/Hectorem, Mariuszem/Baśką i pechowym wilkołakiem Rysławem. Zagraliśmy w epicką (gramy do 10), pełną suspensu (to już prawie ostatnia kolejka), gwiezdnych bitew (eee, ale to na pewno ostatnia kolejka) Twilight "idziemy spać - już czwarta" Imperium. (O smutne to czasy kiedy byle łobuz może bezkarnie rzucać 10 i niszczyć gwiazdy śmierci biednemu przeciwnikowi. Przekleństwo wisi nad tym krajem. Nie ma żadnych świętości.) Grał Kubek, Rysław, Krzysiek i yours truly. Pograliśmy też trochę w piramidki (Koan posiada naturę Buddy jeśli nie jest układany przez Ja_na w późnych godzinach wieczornych). No i olbrzymie dzięki Beacie, Krzyśkowi, Anecie, Kubie, Ewie, Ryśkowi za wspólne spędzanie czasu i dziwne gry (tzn. takie zręcznościowo spostrzegawcze grane najlepiej wtedy, gdy padałem z nóg, vide Set).

Byłem pierwszy raz, więc mogę przymknąć oko na niedociągnięcia obsługi.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku również będę miał okazję się z Wami wszystkimi spotkać, niezależnie od tego czy będzie to w Debrzynie, czy w innej części świata.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: macike »

oopsiak pisze:zaiste : ) zagrałam w 21 nowych dla mnie tytułów. dzięki wszystkim za partie, te mniej i bardziej udane, za tłumaczenie (Thunderstone i 51.stan mnie przerosły, przepraszam xD) i w ogóle za całokształt : )
To Ty grałaś w coś innego niż Finca? :shock:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: macike »

skanna pisze:Krótko było, za krótko, za mało czasu i w ogóle.

Podziękowania dla wszystkich współgraczy, a zwłaszcza dla:
Chciałem coś dopisać, a tu wszystko już napisane... jednak nie można wracać do wątku dopiero tydzień po imprezie :twisted:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: skanna »

macike pisze:
oopsiak pisze:zaiste : ) zagrałam w 21 nowych dla mnie tytułów. dzięki wszystkim za partie, te mniej i bardziej udane, za tłumaczenie (Thunderstone i 51.stan mnie przerosły, przepraszam xD) i w ogóle za całokształt : )
To Ty grałaś w coś innego niż Finca? :shock:
Phi, widać, że z własną żoną nie miałeś czasu gadać, grając w tichu :) (grałeś w ogóle w coś innego? ;) )
Tylko ze mną zagrała jeszcze w St.Petersburg, Stone Age, Yspahan, Alea iacta est, Egizię, Fresco i Schweinebande, a z naszym dzieckiem w Labirynt. :P
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: macike »

skanna pisze:
macike pisze:
oopsiak pisze:zaiste : ) zagrałam w 21 nowych dla mnie tytułów. dzięki wszystkim za partie, te mniej i bardziej udane, za tłumaczenie (Thunderstone i 51.stan mnie przerosły, przepraszam xD) i w ogóle za całokształt : )
To Ty grałaś w coś innego niż Finca? :shock:
Phi, widać, że z własną żoną nie miałeś czasu gadać, grając w tichu :) (grałeś w ogóle w coś innego? ;) )
Tylko ze mną zagrała jeszcze w St.Petersburg, Stone Age, Yspahan, Alea iacta est, Egizię, Fresco i Schweinebande, a z naszym dzieckiem w Labirynt. :P
No właśnie jestem w szoku. To się nazywa znakomita organizacja czasu - tyle gier i jeszcze ciągle ta Finca. ;)

Nie to, co ja... tylko Tichu i Tichu. I to jeszcze niezapomniane baty od ja_na i Pauliny. Że też udało mi się z nimi zagrać dopiero wtedy, gdy Browarion przestał mieć szczęście w kartach. ;)
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: ja_n »

macike pisze:Nie to, co ja... tylko Tichu i Tichu. I to jeszcze niezapomniane baty od ja_na i Pauliny. Że też udało mi się z nimi zagrać dopiero wtedy, gdy Browarion przestał mieć szczęście w kartach. ;)
No nie, przecież graliśmy wcześniej też. Tylko wtedy to my byliśmy jednym teamem, a w drugim był właśnie Browarion. I wtedy to Ty byłeś po tej stronie, która dawała baty :D.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: macike »

ja_n pisze:
macike pisze:Nie to, co ja... tylko Tichu i Tichu. I to jeszcze niezapomniane baty od ja_na i Pauliny. Że też udało mi się z nimi zagrać dopiero wtedy, gdy Browarion przestał mieć szczęście w kartach. ;)
No nie, przecież graliśmy wcześniej też. Tylko wtedy to my byliśmy jednym teamem, a w drugim był właśnie Browarion. I wtedy to Ty byłeś po tej stronie, która dawała baty :D.
Chodziło mi o parę ja_n + Paulina. :)
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Debrzyno] Kaszubkon 2010 - 7-15 sierpnia

Post autor: Jans »

Jeszcze spóźnione dzięki dla wszystkich za świetną zabawę (na planszy, piasku etc.)
Mam nadzieję, że uda się spotkać (przynajmniej z częścią) jeszcze przed następnym Kaszubkonem...
Może w nowym miejscu, bo dzięki temu będę miał większą szansę przekonać Żonkę do zwiedzania nowej okolicy. Ośrodek Debrzyno zapamiętamy dobrze mimo, że zaraz po wyjeździe z Kaszub żołądek synka odmówił posłuszeństwa i męczył się jeszcze biedny przez tydzień (choć widziałem z wpisów, że nie był odosobniony)
ODPOWIEDZ