Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: vinnichi »

Lodowka oznacza ze mozesz na koniec rundy miec maksymalnie 10 ale w ciagu rundy mozesz wyprodukowac wiecej surowców, tak zielony tor służy do zaznaczania ilu pracowników powinieneś opłacić w tej rundzie
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Ryu »

Wahałem się przed napisaniem tego posta po 1 grze z dodatkiem Ketchup ale skoro zagrałem już 3 razy to kilka słów przemysleń. A nuż komuś się przyda do zakupu bo dodatek jest REWELACYJNY :mrgreen:
Ja wiem że jako fan Splottera nie jestem obiektywny w tej kwestii ale olać to ;)

Co do podstawki FCM to zdarzały nam się partie które ciągnęły się niemiłosiernie. Obniżanie ceny do 2-3 były na porządku dziennym. Bank wtedy bardzo powoli topniał i gra się strasznie ciągnęła. Rozmawiałem z kolegą który grał w lidze FCM na http://play.boardgamecore.net/ i niestety potwierdzał że w wyniku walki o zbyt surowców tak to bardzo często wyglądało. Dla mnie był to ogromny minus. Jak lubię długie i ciężkie gry, tak tutaj coś mnie trafiało iż brało się pomocników za każdym razem i obniżało cenę do granic możliwości. Dlatego też mega chciałem zagrać w FCM z dodatkiem. Nie kupiłem od razu bo nie miałem zaufania że poprawili grę na tyle żeby zaspokoiła mój niedosyt (tu posypuję głowę popiołem - głupi ja ;P ). Powiem od razu... Dodatek wprowadza takie zmiany że partie trwają po 1,5h na 3 os. Nie ma takiego obniżania ceny bo nie ma takiej potrzeby, nie ma na to czasu ;) Chłopaki wprowadzają nowe milestony, nowych pracowniców, kafle z wieżowcami, drogi i w cholerę innych rezczy. Wyborów jest mnóstwo, gra jest ZDECYDOWANIE dynamiczniejsza. Po skończonej partii nie ma problemu z hasłem "gramy jeszcze raz?" bo przy takim czasie da się to ogarnąć bez problemu. Poza tym każda z naszych 3 partii wyglądala zupełnie inaczej. Raz rządziły makaroniki, drugim razem inne rzeczy. Wyborów mnóstwo. Minusów nie ma, no może cena bo cena podstawki i dodatku który, wg mnie jest świetny, jest już dość zauważalna. Tylko że to Splotter. Im można wybaczyć ;)

Ze swojej strony polecam. Jeśli nie kupić to na pewno zagrać :mrgreen:
Ja z niecierpliwością czekam na kolejne partie.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: konrad.rymczak »

Z jakimi dodatkami grałeś?
Myślisz, że można grać z nowymi z dodatkiem, czy zacząć od podstawki?
Sam jeszcze nie ruszyłem dodatku.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Ryu »

Ze wszystkimi. Tak mi się zdaje :)

A wprowadzanie nowych wg mnie z dodatkiem. Dzięki dodatkowi gra jest dynamiczna. Bez niego można się zrazic bo może trwać naprawdę dlugo. Po co ich narażać na traumę? ;)
Ja wiem że to znacznie wydłuży tłumaczenie ale można nie wprowadzać wszystkich dodatków. Wybrac kilka i grać z nimi. Podczas następnych partii wprowadzic kolejne i już.

Ja tylko czekam na wersje on-line FCM ale z keczupem :mrgreen:
pwoloszun
Posty: 453
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1738 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: pwoloszun »

Tez jestem zdania, ze ketchup pod kazdym wzgledem jest lepszy od podstawki.

Mimo to dodam, ze o ile gra faktycznie nie trafia regularnie na stol, to chyba jednak podarowalbym sobie kupno i po prostu wrzucil nowe milestony do podstawki. Natomiast jesli macie ekipe do grania, to ten dodatek to jest nie jak FCM 2 tylko bardziej jak FCM 2, 3, 4, 5. Regrywalnosc jest kosmiczna
Podcast dżentelmeni przy stole:
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Tolis »

Z Ryu graliśmy z wszystkimi dodatkami, ale nie wszystkie dodatki były wykorzystane w naszych 3 partiach, bo po prostu brakło czasu na to. Z chęcią bym kiedyś zagrał w składzie większym niż 3 osoby, na 3 osoby widzę jeden minus, strategia na szybką grę zawsze wygrywa - jeśli w grze 3 osobowej dasz na starcie kartę rezerwy z ceną bazową 20 to jest bardzo duża szansa że ta cena wejdzie, pozostali gracze muszą się wstrzelić i dać cenę bazową taką samą (10 i 5) aby była inna cena, więc raczej trzeba grać na krótką strategię. Na BGG zaczynają się pojawiać rozpiski strategi grania, jednak to co mnie uderzyło to dają tam karty strategii z podstawki (bank: 100, 200, 300) a nie z dodatku (bank zawsze 200, cena bazowa: 5, 10, 20). Wydaje mi się że lepiej grać z kartami rezerwy z dodatku.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Ryu »

No więc nachwalilem się ile wlezie to teraz kilka słów krytyki. Niestety...
Pisałem że gra dynamiczna, szybka no i tu jest problem. Grałem wczoraj z kolegą 2 partie i gra jest zdecydowanie za szybka. Nie ma tu czasu na nic. Guru? Zart? Nie ma czasu. Radio? Po co? Gra sie skończyła. I tak sytuacja wygląda z dalszymi pracownikami. Nie ma na nic czasu.

Dlatego też po 2 partiach 2-osobowych mamy własną propozycje wydłużenia partii rezygnując z części dodatków. Nasza propozycja: wywalić kimchi, wywalić nudlle, chyba wywalic wieżowce, chyba grać na stary bank, chyba wywalić opcje "-2distance" do pierwszego kamienia milowego.
A dlaczego tak? No wiec...
Biorąc najpierw marketera otrzymujemy 2 kamienie milowe. Dostajemy kasę za reklamowanie produktów. Jezeli mamy obok siebie wieżowiec to surowce ida tam x2. Kasa rośnie aż miło. Jak do tego dołożymy wiecej reklam, kimchi i nudlle no i bank gdzie 1 produkt sprzedajemy po 20 kasy... No jest grubo. Może to nie jest jakas strategia wygrywająca i daleko mi do takich przemyśleń ale mega przyspiesza to grę a to nie do końca nam się podoba. Szybciej niż stara wersja- zdecydowanie tak ale jednak granice rozsądku trzeba zachować ;)

Chętnie powymienialbym przemyślenia z kimś kto już grał więc do dzieła Panowie/Panie. Gra jest świetna :)
Koloomb71
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2020, 12:49
Has thanked: 1 time

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Koloomb71 »

Czy jest opcja, żeby kupić dodatek Ketchup do FCM w jakimś polskim sklepie? Ceny na eBayu i bezpośrednio od wydawcy kosmiczne. A może komuś już się znudził ten tytuł? :)
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 409 times
Been thanked: 205 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Arachion »

Koloomb71 pisze: 02 lut 2020, 23:48 Czy jest opcja, żeby kupić dodatek Ketchup do FCM w jakimś polskim sklepie? Ceny na eBayu i bezpośrednio od wydawcy kosmiczne. A może komuś już się znudził ten tytuł? :)
Ostatnio widziałem ostatnią sztukę na ale plsnszowki
Sucharzysta
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: vinnichi »

Koloomb71 pisze: 02 lut 2020, 23:48 Czy jest opcja, żeby kupić dodatek Ketchup do FCM w jakimś polskim sklepie? Ceny na eBayu i bezpośrednio od wydawcy kosmiczne. A może komuś już się znudził ten tytuł? :)
https://www.planszomania.pl/index.php?s ... ton=szukaj
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Vito
Posty: 110
Rejestracja: 11 sty 2012, 09:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Vito »

Koloomb71 pisze: 02 lut 2020, 23:48 Czy jest opcja, żeby kupić dodatek Ketchup do FCM w jakimś polskim sklepie? Ceny na eBayu i bezpośrednio od wydawcy kosmiczne. A może komuś już się znudził ten tytuł? :)
Oj nie znudzi się:) Ilość i jakość nowych modułów powala, w piątek zagraliśmy tylko z nowymi milestonami i kawą i gra była kompletnie
inna niż podstawka.
Ja swój egzemplarz (czyżby ostatni?) złapałem w Rebelu, po rabatach (4%) wszyło 307 pln i była to najniższa cena w sieci.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: vinnichi »

Spoiler:
My też gramy na 2 osoby, sprawdzamy po kolei każdy moduł. Narazie zaliczyliśmy kawę, lobbystów, kimchi. Wszędzie gramy na stare karty rezerwy raczej nie idziemy w marketera ale recruring girl i trenera. Jesli nikomu po drodze nie podwinie się noga to partia trwa około 1,5h - 2h. Przegenialny dodatek, nie ma aż takiej wojny cenowej, kamienie milowe pozwalają na mega ciekawe kombinowania. Wlasnie skonczylismy partię z różnicą 12$ dla zwycięzcy. To nie do pomyślenia w podstawce. Ja narazie nie czuję potrzeby nic zmieniać ale chcę poznać wszystkie moduly. Polecam Nowym graczom nawet nie zaczynać od podstawki.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
kisiel365
Posty: 777
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 281 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: kisiel365 »

Może się któreś z wydawnictw pokusi o FCM Deluxe (od razu z Ketchupem) w jednym pudełku? :D Byle O'Tool nie brał się za grafikę...
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
pwoloszun
Posty: 453
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1738 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: pwoloszun »

Ryu pisze: 25 sty 2020, 13:08 No więc nachwalilem się ile wlezie to teraz kilka słów krytyki. Niestety...
Pisałem że gra dynamiczna, szybka no i tu jest problem. Grałem wczoraj z kolegą 2 partie i gra jest zdecydowanie za szybka. Nie ma tu czasu na nic. Guru? Zart? Nie ma czasu. Radio? Po co? Gra sie skończyła. I tak sytuacja wygląda z dalszymi pracownikami. Nie ma na nic czasu.
Ponizsze przemyslenia dotycza tylko partii 2p.

Co do szybkosci gry, ciezko jednoznacznie powiedziec. Wiele zalezy od dodatkow, ktore wrzucicie. Na pewno Ketchup mocno oslabil wojny cenowe. Z reguly bardziej oplaca sie grac na wyzszy przychod i sprzedaz niz obnizac ceny.

Dwa: podstawka FCM tez normalnie trwa 7-11 rund, z ktorych pierwsze dwie to customowy setup czyli de facto 5-9 rund wlasciwej gry. Nie licze patogicznych parti z pricing war(mialem partie na 25 rund, wygralem, ale to byl dramat).

Trzeba pamietac ze FCM(a Ketchup prawdopodobnie nawet bardziej) to sa gry:
1) wyscigowe
2) krotkie(przecietnie 5-9 rund wlasciwej gry)
3) trwaja do momentu ukrecenia mega combosa w ktorym gracz(e) zahapia rownowartosc 0,5-4x calego banku

To NIE JEST gra o budowaniu firmy, czy zatrudnianiu fajnych ludkow, ktorzy mi postawia ogrodek, wybuduja drive thru czy zdobeda fajuśnego milestonea. WRONG!! To jest MORDERCZY wyscig, gdzie lokciami i depczac po plecach przeciwnikow, pedzisz na zlamanie karku zeby rozbic bank i miec $1 wiecej niz przeciwnik. NIC wiecej nie ma znaczenia.

Kazdy ruch jest na wage zlota. Kazde zatrudnienie. Kazdy slot, kazdy wyslany do roboty, albo przeszkolony pracownik. Ta gra to sa turbo szachy. Przed partia musisz ocenic plansze. Zaplanowac strategie na cala partie(najlepiej z planem B, C, D, .., Z).

Jesli inaczej podchodzisz do tej gry to jest bardzo duza szansa, ze gra BARDZO Ci sie nie spodoba. (Nie ma problemu jest 100 tys multiplayer pasjansow z salatka punktowa)

Ktos zapyta gdzie tu zabawa? Sa dwa miejsca:
1) probowanie/odkrywanie nowych strategii
2) interakcja: reagowanie na kije w szprychy, kopniaki i wrzucanie pod ciezarowke przez przeciwnika ;)

Pozdrawiam!
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: michalldz90 »

udało mi się dorwać ostatnią sztukę dodatku z planszomanii i juz w czwartek przetestujemy go na 4. Już zacieram rączki

Obrazek
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: vinnichi »

no to rozbiliśmy bank jeśli chodzi o polskie sklepy, kto nie wziął niech żałuje :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Ryu »

vinnichi pisze: 11 lut 2020, 22:59 My też gramy na 2 osoby, sprawdzamy po kolei każdy moduł. Narazie zaliczyliśmy kawę, lobbystów, kimchi. Wszędzie gramy na stare karty rezerwy raczej nie idziemy w marketera ale recruring girl i trenera. Jesli nikomu po drodze nie podwinie się noga to partia trwa około 1,5h - 2h. Przegenialny dodatek, nie ma aż takiej wojny cenowej, kamienie milowe pozwalają na mega ciekawe kombinowania. Wlasnie skonczylismy partię z różnicą 12$ dla zwycięzcy. To nie do pomyślenia w podstawce. Ja narazie nie czuję potrzeby nic zmieniać ale chcę poznać wszystkie moduly. Polecam Nowym graczom nawet nie zaczynać od podstawki.
Wszystko super. To ja poproszę o przemyślenia jak zagracie ze wszystkimi dodatkami (jak będziecie mieli ochotę) i tak mniej więcej jak o tym pisałem. Nasze partie trwały ok. 30min ze wszystkim a czasu nie było na nic. Ja chciałbym dłuższej walki a nie fillera ;) No może nie tak długich jak gry z podstawki :)
pwoloszun pisze: 12 lut 2020, 00:16...
Odniosę się ogólnie bo cytowanie fragmentów jest bez sensu.
Ogólnie rozumiem co piszesz i tak... Ja wiem że to szachy, tak samo jak Antiquity, tak samo jak GZ tak samo jak i inne gry. Ja wiem. Ja gram w gry Splottera naprawdę sporo. Mam z reguły po kilkadziesiąt partii w każdą i w moim poście nie o to mi chodziło. Mi chodziło o konkrety.
FCM było świetne ale bywało męcząco długie ze względu na walkę cenową. Niestety...
Dodatek sprawę naprawił ale obawiam się iż włączenie wszystkich dodatków z pudełka powoduje że gra jest ZA szybka. Ja nie chcę grać w Splottera (żadnego) który trwa 30min bo nie. Dla mnie Splotter to inny wyznacznik. Grając po 30min na partię praktycznie pozbywam się połowy "pomocników" bo nie ma na nich czasu (o czym pisałem).
Chciałbym poznać opinie innych graczy po włączeniu wszystkich dodatków. Ja niestety jeszcze nie miałem okazji zagrać z ich ograniczeniem (o czym pisałem) a uważam że na chwilę obecną bez sensu jest grać ze wszystkimi.
I już ;)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: vinnichi »

no to my jeszcze małe żuczki jesteśmy bo jedno kimchi nam pięknie wywraca grę a wrzucenie wszystkiego skończyłoby się niestrawnością. Czy ogrywaliście poszczególne moduły czy odrazu wrzuciliście wszystko? Bardzo podoba mi się poznawanie każdego z tych elementów z osobna. Jakie są słabe i mocne strony. Też nie chciałbym grać w Splottera 30 minut (nawet TGZ zajmuje nam dłużej), także też ciekaw jestem opinii osób które ograły już Ketchupa, my narazie powoloutu badamy.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Tolis »

@vinnichi, z Ryu graliśmy w zasadzie od razu z wszystkimi dodatkami. Pierwsza partia była bez bodajże: Mass Marketer i Krytyk kulinarny.
Mały spoiler na temat strategii:
Spoiler:
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 442
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 43 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: grabol »

FCM 300, Ketchup 300, koszulki, pudełka na talie, żetony pokerowe... Robi się 800 złotych bez mała, za dwuosobową trzydziestominutówkę...? :shock: Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Ryu »

:shock: :shock: :shock:
Nie chcesz nie kupuj... Proste. Prawda?
Koszulki nie są wymagane. Pudełka też nie. Żetony, tu zaskoczenie, też nie.
Co do 30min to przeczytaj raz jeszcze powyższe posty. Wylaczysz kilka rzeczy z Ketchupu i powinno być OK. Sam sobie regulujesz z czym chcesz grać. My zagralismy ze wszystkim i zajmowało nam to 30min. Jestem ciekawy jak idzie innym w tej konfiguracji. Niestety nie miałem okazji sprawdzić swoich "rad" żeby wydłużyć grę ale są do sprawdzenia i tyle. Wyczytales cos innego? :shock:
pwoloszun
Posty: 453
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1738 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: pwoloszun »

Tolis pisze: 13 lut 2020, 10:25 @vinnichi, z Ryu graliśmy w zasadzie od razu z wszystkimi dodatkami. Pierwsza partia była bez bodajże: Mass Marketer i Krytyk kulinarny.
Mały spoiler na temat strategii:
Spoiler:
Panowie, graliscie zle: noodle NIE DAJA milestoneow za konkretne zarcia/drinki. Jak jest milestone za sprzedaz burgera to musi byc burger.

Nie gralismy jeszcze z kluskami, ale pierwsze co przychodzi do glowy jako kontra to... spelnic demanda i wowczas hui z kluskami ;)

Oczywiscie wszystko zalezy od kontekstu, ale ja uwielbiam wlasnie w fcm wynajdywaanie strategi, kontr i kontr na te kontry ;)

Pozdrawiam!
Podcast dżentelmeni przy stole:
wajwa
Posty: 2229
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 257 times
Been thanked: 403 times
Kontakt:

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: wajwa »

grabol pisze: 13 lut 2020, 15:25 FCM 300, Ketchup 300, koszulki, pudełka na talie, żetony pokerowe... Robi się 800 złotych bez mała, za dwuosobową trzydziestominutówkę...? :shock: Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.
Łe tam , ciesz się , że mazaków nie trzeba kupować :lol:
Always look on the bright side of life
pwoloszun
Posty: 453
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1738 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: pwoloszun »

grabol pisze: 13 lut 2020, 15:25 FCM 300, Ketchup 300, koszulki, pudełka na talie, żetony pokerowe... Robi się 800 złotych bez mała, za dwuosobową trzydziestominutówkę...? :shock: Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.
Wystarczy 300 na podstawke i druknac pomoc z nowymi milestoneami kolegi Vinnichi. Spokojnie starczy na 100 ROZNYCH partii. Jak zagrasz ze 20-30 dopiero imho podejmoj decyzje o zakupie dodatku.

BTW tak, Splottery sa bardzo drogie. Z drugiej strony, niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nie ma w kolekcji gier za 300zl ;)

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 13 lut 2020, 18:20 przez pwoloszun, łącznie zmieniany 1 raz.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Ryu »

pwoloszun pisze: Panowie, graliscie zle: noodle NIE DAJA milestoneow za konkretne zarcia/drinki. Jak jest milestone za sprzedaz burgera to musi byc burger
Wiemy i graliśmy dobrze :)
Tolis wprowadził kilka skrótów myślowych bo by nie pisać co po kolei robiliśmy. Tylko zarysowal nasz pomysł na grę. Milestone'a za lemoniade czy inne napoje mamy za pomocą errand boya :)
ODPOWIEDZ