[Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

O, w Belku mieszka moja rodzina :D
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Użytkownik 21
Posty: 64
Rejestracja: 01 paź 2006, 15:58
Lokalizacja: tychy

Post autor: Użytkownik 21 »

No to trzeba by poszukać jeszcze paru rowerowcoplanszówkowców żeby to miało sens... (albo nawen nie {władca pierścieni, neuro na 2 osoby})
jakoś to trzeba szybko załatwić bo pogoda jest ważna
Awatar użytkownika
Altos
Posty: 41
Rejestracja: 03 paź 2006, 16:57

Post autor: Altos »

Co do liczenia prawdopodobieństwa... ekhm... trochę zboczony jestem na tym punkcie, to fakt. Lubię wiedzieć, na co mogę liczyć, a że najlepiej liczy mi się na głos - to nieco przypadkiem dowiadują się o tym inni ;).

Co do wyjazdu gdzieś - ja jestem za, jeśli Ci się uda dobrą pogodę z odpowiednim wyprzedzeniem załatwić :). A pogody nie przetasujesz, więc... Myślę, że mogą być pewne problemy z realizacją tego planu (ponoć w weekendy pada o 12,7 procent częściej niż w robocze dni - będę to kiedyś musiał sprawdzić i policzyć, nawiasem mówiąc), ale mimo wszystko, jakby wyszło - to się na to piszę.
"Wy macie rację, ale my mamy karabiny."
Mao Tse-tung
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Jesli chcecie sie przejechac na rowerze i w cos zagrac to zapraszam do mnie na dzialke :P (Laziska Gorne). Kawaleczek od Tychow, a pograc mozna chocby w czwartek :P
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Mała_Gosia
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:57
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Mała_Gosia »

hej, kwiecie młodzieży polskiej, jak ma zwyczaj mawiać pewna ninja, kto ma zamiar przywlec swój tyłek w ten piątek do avanti? i w co będziecie grać? mam do podjęcia życiową decyzję i nie wiem na co się zdecydować ;) buźka
Awatar użytkownika
Altos
Posty: 41
Rejestracja: 03 paź 2006, 16:57

Post autor: Altos »

Ja się pojawię. Zaś co do gier - ja tradycyjnie biorę Neuroshimę, w którą nikt ze mną i tak nie gra ;). O resztę się musisz pytać Garreta.
"Wy macie rację, ale my mamy karabiny."
Mao Tse-tung
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Jak zapowiadalem - mnie niestety nie bedzie, moze za tydzien.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

Ja przyjdę między 16, a 17. Napewno zabiorę Thurn und Taxis i Ticketa, jutro pomyślę co jeszcze. Spodziewam się też Puerto Rico, Gota, Mykerinosa, Osadników i Wings of War. Jak zwykle będę bardzo nalegał na partyjkę w TuT :) . Chciałem jeszcze przypomnieć, że Avanti otwarte jest do 22:00 a nie jak wcześniej myślałem do 21, więc spoko :) . I przy okazji, wszystkiego najlepszego Avantar :wink: .
"Over the hills and far away..."
Awatar użytkownika
Altos
Posty: 41
Rejestracja: 03 paź 2006, 16:57

Post autor: Altos »

Tak jest, wszystkiego najlepszego!

Ja zaś cofam poprzednie stwierdzenie - jednak się nie pojawię, będę musiał odwalić wystąpienie w Urzędzie Miejskim :(.
"Wy macie rację, ale my mamy karabiny."
Mao Tse-tung
mx1010
Posty: 27
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: mx1010 »

Piątek 13 to pechowy dzień! Na zebraniu planszówkowym nie będzie nikogo!!! hahahahaha! Dotknęła was klątwa rodu Labdakidów! Nikt nie przeżyje! hahahaha! uooooooooo...
mx1010
Posty: 27
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: mx1010 »

To pisała trzecia Ania, a ja nie zdążyłam skasować. Sorry, ale w tym tygodniu ja też nie mogę przyjść, również w sobotę, jak się wczoraj dowiedziałam. Moi rodzice wyjeżdżają na weekend i muszę się niestety zająć moją siostrzyczką :cry: :evil:
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Urodziny mam dopiero 17stego, takze to jeszcze kilka dni ;)

A dzisiaj bedzie szczesliwy piatek 13stego :D
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

mx1010 pisze:Piątek 13 to pechowy dzień! Na zebraniu planszówkowym nie będzie nikogo!!! hahahahaha! Dotknęła was klątwa rodu Labdakidów! Nikt nie przeżyje! hahahaha! uooooooooo...
mx1010 pisze:To pisała trzecia Ania, a ja nie zdążyłam skasować. Sorry, ale w tym tygodniu ja też nie mogę przyjść, również w sobotę, jak się wczoraj dowiedziałam. Moi rodzice wyjeżdżają na weekend i muszę się niestety zająć moją siostrzyczką
Mx1010, czyżbyś cierpiała na rozdwojenie jaźni :P ? Dziś jest piątek trzynastego i dlatego mam nadzieję że wkońcu zacznie się moja passa zwycięstw :) .
"Over the hills and far away..."
mx1010
Posty: 27
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: mx1010 »

Rozdwojenia jażni jeszcze nie mam, tylko Ania dobrała się do mojego komputera na informatyce. Co do twojej passy, to postaram się ją przerwać za tydzień :lol:
Awatar użytkownika
Altos
Posty: 41
Rejestracja: 03 paź 2006, 16:57

Post autor: Altos »

Po tej wstawce o rodzie Labdakidów to się można było domyślić :). Zaś potem napisz, jaka frekwencja, bo obawiam się że dziś jakaś taka niezaspecjalna była :P...

Edycja - a co do passy Garreta, towarzyszko Białoń, myślę że za tydzień naciągniemy go na Neuroshimę - będzie rzeźnia :P.
"Wy macie rację, ale my mamy karabiny."
Mao Tse-tung
Awatar użytkownika
Użytkownik 21
Posty: 64
Rejestracja: 01 paź 2006, 15:58
Lokalizacja: tychy

Post autor: Użytkownik 21 »

Passa jak passa komentować nie mogę religia zabrania.
(w lablakidów też wierze w każdy piątek 13-ego)
Frekfencja w postaci : 1/3 Ani, Pawła, Gośka,Smok,i inni
3 znajomków (większość czasu spędzili nad MANILĄ)
Tomka (buachachacach grałem w buuuuachachcha w MANILĘ)
Był Filip i Krzysiek



Makaron z sosem... niebo w... no a najważniejsze że fajnie było. poraz kolejny grało się w cytadelę (super gra) og. z wieczoru na wieczur jest coraz lepiej.



tym razem (ten kogo oblicza nie wolno opisywać
zbyt wieloma imionami[towarisz...] Atlos) by zniusł jajco w trakcie liczenia bo akcja w Manili była wyjątkowo śmieszna. Ale sos był...
(jak w każdy piątek 13-go)
[tylko nieliczni śmieją się przez ''ch"]
mx1010
Posty: 27
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: mx1010 »

KJSVŚKAKAMHCRPPE, ja nigdy nie grałam w Neuroshimę
Awatar użytkownika
Użytkownik 21
Posty: 64
Rejestracja: 01 paź 2006, 15:58
Lokalizacja: tychy

Post autor: Użytkownik 21 »

(0101xm tracisz umiajętność komunikowania się z otoczeniem czy naumiałaś się mówić po czesku?)

Wszystko jest nie fer (fair) z tego co pamiętam kilka person miało dziś wolne miejscówki a tylko 3 grających się zebrało.
(a jak ktoś ma czas to miajsca nie można znaleść. :x)

Czekam na skład do rowerogrania
Mr. [towarisz...] Atlos Neuro na rower ? Wzieło by sie Pat'a i gramy
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Jako, ze wczoraj od mojej ukochanej (i nie tylko od niej) dostalem nowiutkiego Funkenschlaga - w przyszlym tygodniu na pewno go przywioze (o ile bede:P). Nie wiem czy juz graliscie, ale mi gra juz dawno sie spodobala :D
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

No i już po kolejnym spotkaniu, wczoraj przez Avanti przewinęło się dwanaście osób - czyli trochę nas było :wink: . Na stołach pojawiły się: Ticket to Ride, Thurn und Taxis, Cytadela, Manila, Mozaika Numernabisa, Mystery of the Abbey, Adel Verpflichtet (Hoity Toity), Konfrontacja i Bohnanza.

Teraz trochę tytułów w które pierwszy raz grałem:
Mozaika Numernabisa jest typową grą logiczną. Gracze licytują między sobą elementy mozaiki, a następnie układają je tak, aby tworzyły określone wzory. Trochę się trzeba namyśleć jak licytować, żeby nie zgarnąć muchy, jakie kładki kłaść, aby utworzyć jak najlepsze kombinacje. Według mnie MN jest grą dobrą i na pewno jeszcze nie raz pojawi się na stołach Avanti.

Kolejną grą w jaką miałem okazję pierwszy raz grać była Adel Verpflichtet. Tematyką gry są antyki, tj. każdy z graczy jest kolekcjonerem antyków. Na początku gry każdy z grających dostaje kilka kart staroci które tworzą jego kolekcje. W każdej turze gracze mają dwie akcje do wyboru, albo będą licytować nowe antyki, albo udadzą się na wystawę gdzie wystawiają swoją kolekcję, gracz który ma najbogatsze zbiory przesuwa się o określoną ilość pól w tabeli punktacji. Ale najlepsze jest to że wszystkie decyzje gracze podejmują w tajemnicy za pomocą wykładania kart, tak więc dużą rolę w grze odgrywa blef :twisted: jeden z moich ulubionych elementów gier. To tak w wielkim skrócie bo gracze mogą jeszcze przeprowadzać kilka innych akcji np. wykraść komuś cenny antyk. Jedynym minusem jaki zauważyłem jest to że gdy jeden z graczy za bardzo wysunie się na prowadzenie to trudno jest potem nadrobić straty. Ogólnie gra bardzo fajna i ciekawa, warto się jej "przyjrzeć" :wink: , natomiast wydana jest super, plansza i wszystkie karty graficznie są zachowane w koncepcji „antyków”, po prostu grając w AV poczujesz się jak na babcinym strychu :) .

Tak więc wszystkich chętnych zapraszam do Avanti w przyszły piątek.
avantar pisze:Jako, ze wczoraj od mojej ukochanej (i nie tylko od niej) dostalem nowiutkiego Funkenschlaga - w przyszlym tygodniu na pewno go przywioze (o ile bede:P). Nie wiem czy juz graliscie, ale mi gra juz dawno sie spodobala
No ja bardzo chętnie w przyszły piątek wybuduję trochę elektrowni :lol: . Altos zastanawia się nad zkupem PG więc będzie miał okazję ją przetestować. A co do mojej passy, to trwała dość krótko :( ... zbyt krótko :evil:.

Acha, jeszcze coś, Uzytkowniku 21 i mx 1010 - wy wogóle czytacie to co piszecie :?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony 15 paź 2006, 20:19 przez Pat_Garret, łącznie zmieniany 1 raz.
"Over the hills and far away..."
Awatar użytkownika
Altos
Posty: 41
Rejestracja: 03 paź 2006, 16:57

Post autor: Altos »

Ooooo... PowerGrid! Za tydzień być muszę, nie ma misia! Koniecznie trzeba tę grę przetestować. Układanka też się ciekawie zapowiada, jak się uda, to się wkręcę na partyjkę :).

Zaś faktycznie, Użytkowniku i MX1010, zrozumieć jest Was odrobinkę trudno... Czyżby wolne miejscówki zaowocowały czymś, co utrudnia później zrozumienie wypowiadającej się osoby :P?
"Wy macie rację, ale my mamy karabiny."
Mao Tse-tung
mx1010
Posty: 27
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: mx1010 »

Zróbcie listę osób, które nie potrafią mnie zrozumieć :D . Że Pat to się nie dziwię, ale ty Altos?
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

mx1010 - z calym szacunkiem, ale zasmiecasz/cie ten temat ... Na 5 stron dyskusji, duza czesc to jakas prywatna rozmowa ó_O"
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

avantar pisze:mx1010 - z calym szacunkiem, ale zasmiecasz/cie ten temat ... Na 5 stron dyskusji, duza czesc to jakas prywatna rozmowa ó_O"
Całkowicie się z tym zgadzam, temat ten poświęcony jest spotkaniom w Avanti i proszę o wypowiadanie się w ich zakresie. Pogadać na inne tematy zawsze można przez GG lub chata.
"Over the hills and far away..."
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Ech, musze Was przeprosic - mimo zapowiedzi po raz kolejny nie moge przybyc na spotkanie :( Mama mojej dziewczyny ma urodziny i dzisiaj sie dowiedzialem, ze jestem zaproszony.

Ale co sie odwlecze, to nie uciecze!

Pzdr

Ps. Pat - mam nadzieje, ze nie potrzebujesz tego Carcassonne, glupio mi, ze to tak trzymam :/
Gór mi mało i trzeba mi więcej
ODPOWIEDZ