Mały Książę: Stwórz mi planetę (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2459
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 565 times
Been thanked: 275 times

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: Markus »

Niestety ale Jax ma rację. Mały Książe to strasznie słaba gra. Nie daje radości z gry. Kombinowania zero. Czysto losowy wynik końcowy. Wyciąganie kasy od graczy. Lepiej dołożyć pare pln i kupić Carcasone czy inna rodzinną grę.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: NTomasz »

w kategorii przyjemna prosta ale nie prostacka gra na 2 osoby - jedna z ulubionych ;)
CS to przy tym kupa do której trzeba dodac miliard kolejnych kup czyli dodatków
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: Perpetka »

Grałam dwa razy.
Na 2 dorosłych - przyjemny i ciekawy chwilerek, blef jest fajny.
Z dziećmi (3,5 i 6,5) - dziewczyny niezbyt sobie radziły z liczeniem punktów, sporo trzeba było podpowiadać i trudno mówić o jakimś sensownym graniu, ale były bardzo zadowolone, a następnego dnia starsza chciała zagrać znowu, mimo że przegrała z kretesem pierwszą partię. Problemem w graniu z dziećmi faktycznie mogą być te baobaby, myśmy tak kombinowali, żeby ich nie dostały, rozważam jakiegoś homerula, ale nie mam pomysłu.
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: zedd »

Perpetka pisze:Problemem w graniu z dziećmi faktycznie mogą być te baobaby, myśmy tak kombinowali, żeby ich nie dostały, rozważam jakiegoś homerula, ale nie mam pomysłu.
Homerule na potrzebę gry z dziećmi: każdy baobab daje -1 punkt. 3 sztuki nie obracają kafelków.
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: Perpetka »

Mamy innego homerula na baobaby z dziećmi: grając w 2-3 osoby wśród tych 8 płytek z każdego stosu, co nie grają, odkładamy wszystkie baobaby, a z postaci ogrodników, tego, co punktuje za obrócone płytki, Małych Księciów i biurokratę od brązowych owiec (bo one występują tylko z baobabami).
I teraz gramy codziennie...
wajwa
Posty: 2236
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 269 times
Been thanked: 418 times
Kontakt:

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: wajwa »

Łee ... nie ma większej radochy niż zgrzytnąć komuś trzeciego baobaba :evil:
Always look on the bright side of life
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: Perpetka »

wajwa pisze:Łee ... nie ma większej radochy niż zgrzytnąć komuś trzeciego baobaba :evil:
Nie jak potem ten ktoś pół godziny płacze i nie chce grać dalej :)

Zastanawiam się, jaki jest max możliwy wynik dla planety. Obstawiam, że trzeba by wziąć dwóch Latarników... Próbował ktoś?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: Nataniel »

Wg mnie nie warto się "podkładać" z nie dawaniem baobabów. Można zastosować prosty handicap -- dla dziecka każde 3 baobaby dają -3 punkty, ale nie obracają płytek. Dla dorosłego - nadal obracają.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: WRS »

Perpetka pisze:Zastanawiam się, jaki jest max możliwy wynik dla planety. Obstawiam, że trzeba by wziąć dwóch Latarników... Próbował ktoś?
Tak, pięć ekip jakiś czas temu na Pionku ;) w czasie finału konkursu wc
O ile pamiętam, żmije robią kapitalny wynik.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: Perpetka »

24 za żmije, 2x19 z latarników i 15 za beżowe owce, razem 77, ale na 8 wulkanach, więc efektywnie pewnie 69. Ciekawam wyników z tego konkursu...


Edit: wywaliłam owce, bo one jakieś wulkaniczne, dałam króla, efekt: 2x20 na latarniach, 14 król, 32 żmije i tylko 3 wulkany, więc razem 83.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: WRS »

Perpetka pisze:Ciekawam wyników z tego konkursu...
Nie pamiętam wyników (może wc ma gdzieś zapisane...)

Ale jakoś takoś to było, koło 90.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: vegathedog »

Genialna gra do grania z małymi dziećmi. Mój 5-cio letni syn ogarnia zasady bez żadnego problemu i choć oczywiście król i ogrodnik są to dla niego najtrudniejsze do ogarnięcia postacie pod względem punktowym, to nie ma problemu z tym,że baobaby punktują ujemnie a jak pojawią się 3 trzeba zakryć wszystkie 3. Wie,że trzeba kombinować jak tu nie wziąć baobaba, a jak komuś zostawi to z chytrym uśmieszkiem pod nosem. Zawsze jak jest ostatni z niecierpliwością wybiera oczywiście postacie.

Naprawdę polecam tą grę wszystkim, którzy mają dzieci. Gra jest urocza i chodzi równie dobrze w każdym wariancie osobowym.
Grane z babcią i dziadkiem również,którzy mieli niezły fun z budowania planety.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: Piehoo »

Mały Książę
Jeżeli kogoś nie drażni użycie słowa "kafel" miliard razy w ciągu 11 minut rozgrywki - zapraszam. :)
Przykładowa rozgrywka
Recenzja
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1801
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: Legun »

Roku temu kupiłem grę na prezent, zagrałem raz z obdarowanymi - ok, lecz jakoś bez rewelacji. Faktycznie w grze 3+ wskazywanie innych graczy wydało mi się (pomimo początkowego zachwytu ideą) bardzo obciążające dla osób nastawionych mniej konfrontacyjnie. Przy okazji świątecznego spotkania pożyczyłem darowaną wcześniej grę dla zabawy z prawie 5-letnią córką. Chwyciło od razu, choć graliśmy we dwójkę w uproszczoną wersję - wybieranie z 3 otwartych, Sonia zawsze pierwsza. Nie odpuszcza - musimy zagrać choć raz dziennie 8) . Gra wpadła też w oko 11-letniej Mai i tam wrócił problem szkodzenia, łagodzony tym, że co drugi raz staram się pomagać Soni. Wreszcie po dwudziestu kilku partiach :roll: spróbowaliśmy standardowego wariantu dwuosobowego i okazało się, że to naprawdę świetnie działa - emocje są urocze i wczoraj przegrałem bez specjalnych forów.
Piszę to po to, by spytać, czy ktoś nie próbował zastosować reguł podobnych do dwuosobowych w grze 3-osobowej. Jedna osoba zaczyna. Ogląda w tajemnicy 4 kafelki, jeden zakrywa i wskazuje pierwszego wybierającego. Ten wybiera jeden z kafelków, potem z pozostałych wybiera trzeci z graczy i na końcu z dwóch ten, który decydował o ukryciu jednego z kafelków. Następną rundę zaczyna ten, który wybierał pierwszy. Oczywiście przez analogię można grać w 4 osoby, być może ukrywając 2 kafelki. W 5 osób da się tylko bez nadmiarowego kafelka.
W każdym razie ja na pewno spróbuję a opinie na ten temat chętnie poczytam.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: WRS »

Ja tylko z satysfakcją potwierdzę, że wariant dwuosobowy również dla mnie jest niezwykle atrakcyjny. Tworzy zupełnie inną grę, chyba nawet dla mnie lepszą.
Miło, że masz podobne odczucia.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1801
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: Legun »

Legun pisze: Piszę to po to, by spytać, czy ktoś nie próbował zastosować reguł podobnych do dwuosobowych w grze 3-osobowej. Jedna osoba zaczyna. Ogląda w tajemnicy 4 kafelki, jeden zakrywa i wskazuje pierwszego wybierającego. Ten wybiera jeden z kafelków, potem z pozostałych wybiera trzeci z graczy i na końcu z dwóch ten, który decydował o ukryciu jednego z kafelków. Następną rundę zaczyna ten, który wybierał pierwszy.
Zagraliśmy właśnie w nowe zasady w trójkę. Od razu zrezygnowaliśmy ze wskazywania kolejnego, lecz wykładający zmieniał się w kółko a następna osoba była pierwszym wybierającym. Bardzo zgrabnie to wyszło. Decydowanie, którą kartę ukryć by na końcu mieć szansę na coś cennego jest bardzo ciekawym problemem. Decydowanie, czy ryzykować biorąc zakrytą kartę - też. Dla mnie bomba (choć zostałem ograny przez 4-latkę :roll: ).
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1801
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: Legun »

Po sporej liczbie partii mogę w pełni zarekomendować taki wariant - wrzuciłem go też do odpowiedniej sekcji:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 19&t=34534
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2271
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Mały Książę: Stwórz mi planetę (kwiecień 2013)

Post autor: Leviathan »

Reaktywuję wątek, gdyż na Wojennik TV wylądowała recenzja tego, już w tej chwili dosyć wiekowego tytułu.

ODPOWIEDZ