A Study in Emerald (Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6484
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 609 times
Been thanked: 961 times

Re: A Study in Emerald

Post autor: Odi »

To jest kastracja doskonałej gry.

ASIE w 30-40 min????? :/
Panie Wallace, traci Pan moje bezgraniczne zaufanie :?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: A Study in Emerald

Post autor: Gambit »

Pewnie z ciekawości sprawdzę, jak wyjdzie. Ale wyrokując na szybko, coś mi tu pachnie zarzynaniem klimatu.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3419
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1166 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: A Study in Emerald

Post autor: piton »

Odi pisze:To jest kastracja doskonałej gry.

ASIE w 30-40 min????? :/
Panie Wallace, traci Pan moje bezgraniczne zaufanie :?
Graliśmy na tych zasadach. W I edycję nie grałem, ale już doczytałem instrukcję ;) Różnice naprawdę znaczne.
v2.0 była lekka, bardziej chodziło o przepychankę na planszy, knucie, podpuszczanie. Zbieranie kart było kluczowe. "Jakieśtam" decyzje się podejmowało, ale gra mózgu nie podpala. Dla mnie gra po jednej testowej partii z kategorii lżejszych.
W praktyce było naprawdę fajnie i zabawnie - pod koniec napięcie było spore. Mi się to skojarzyło z czymś a'la BSG/Resistance :) W zasadzie takie gry traktuję jako imprezowe. Mi się podobało chętnie pogram jeszcze.

Tak jak pisze Palmer, nie będzie to produkt skierowany do geeków. Grało się dobrze i myślę, ze większości ludzi by się spodobało. Niski próg wejścia, ciekawa i szybka rozgrywka. Wbrew pozorom może być hit ;)
(inne opinie macie w naszym opolskim wątku)

edit: a co do klimatu - to gra może mieć cokolwiek doklejone, byle byłby klimat walki dwóch frakcji. Nie wiem czy dalej zostanie w klimacie pierwowzoru czy nazwą inaczej i zmienią temat. (mi tam klimat zawsze wisi koło nosa, więc tym się może nie sugerujcie)
My graliśmy w prototyp na prototypowych komponentach, na których cokolwiek by się nie znalazło ja bym się bawił naprawdę dobrze.
nie jestem fanem tego gatunku, fanem pierwowzoru i nie odbieram zmian jako profanacji - jak Wy ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: A Study in Emerald

Post autor: ozy »

Na Pionka weźmiemy prototyp. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: A Study in Emerald

Post autor: Valarus »

Ja też im więcej czytam o zmianach, tym bardziej zszokowany jestem. Jak dla mnie ASIE było zdecydowanie najlepszą grą zeszłego roku, a tutaj postanowili wywalić z niej większość ciekawych elementów. Czy to dalej w ogóle jest sandbox? Pierwsza wersja oferowała od groma możliwości i strategii i nie mam pojęcia, jak to można oddać w tak okrojonym wariancie.

Czyli zgadzam się z Odim, brzmi jak kastracja fantastycznego tytułu. Słabo, bo jednak liczyłem na dodruk normalnej wersji.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: A Study in Emerald

Post autor: Gambit »

Valarus pisze:Ja też im więcej czytam o zmianach, tym bardziej zszokowany jestem. Jak dla mnie ASIE było zdecydowanie najlepszą grą zeszłego roku, a tutaj postanowili wywalić z niej większość ciekawych elementów. Czy to dalej w ogóle jest sandbox? Pierwsza wersja oferowała od groma możliwości i strategii i nie mam pojęcia, jak to można oddać w tak okrojonym wariancie.

Czyli zgadzam się z Odim, brzmi jak kastracja fantastycznego tytułu. Słabo, bo jednak liczyłem na dodruk normalnej wersji.
Na szczęście sami przyznają, że nowa wersja nie ma zastąpić "oryginału" a jedynie być alternatywą dla osób, które odbiją się od wersji pierwszej. Bo nie oszukujmy się, jak nie jesteś otrzaskany w planszówkach, to jest spora szansa, że po lekturze instrukcji, bądź wysłuchaniu tłumaczenia będziesz devoured.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: A Study in Emerald

Post autor: Valarus »

Gambit pisze: Na szczęście sami przyznają, że nowa wersja nie ma zastąpić "oryginału" a jedynie być alternatywą dla osób, które odbiją się od wersji pierwszej. Bo nie oszukujmy się, jak nie jesteś otrzaskany w planszówkach, to jest spora szansa, że po lekturze instrukcji, bądź wysłuchaniu tłumaczenia będziesz devoured.
Zgadza się to, że ma być alternatywą. Co w rzeczywistości oznacza, że prawdopodobnie nigdy nie doczekamy się dodruku oryginału, co jest tutaj największym problemem. Bo tym sposobem oryginał umrze śmiercią naturalną, najzwyczajniej nie będzie go na rynku. Moim zdaniem całość nie jest aż tak trudna, kojarzę dwie osoby które zagrały przypadkiem (bo były na miejscu), planszówkami się w ogóle nie interesują, a jadnak się podobało. Żadna to grupa reprezentatywna, no ale...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: A Study in Emerald

Post autor: Gambit »

Postanowiłem zrecenzować A Study In Emerald...
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: A Study in Emerald

Post autor: Neoberger »

Nie miałem szansy zakupić oryginału i jak widać nie będę miał. :-(
Zamiast zrobić dodruk to się tworzy giereczkę, która dołączy do stada gier dla początkująco-średnich, których jest wydawanych ze 100 w roku.
:-(
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: A Study in Emerald

Post autor: Gambit »

Neoberger pisze:Nie miałem szansy zakupić oryginału i jak widać nie będę miał. :-(
Zamiast zrobić dodruk to się tworzy giereczkę, która dołączy do stada gier dla początkująco-średnich, których jest wydawanych ze 100 w roku.
:-(
Nie mów hop. Jak powiedziałem w materiale, ja kupiłem swój egzemplarz z drugiej ręki. Może się zdarzyć, że ktoś gdzieś będzie chciał sprzedać. Cuda się zdarzają :)
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: A Study in Emerald

Post autor: okon »

fuck czemu nie ma takich gier po polsku ......
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: A Study in Emerald

Post autor: Dwntn »

okon pisze:fuck czemu nie ma takich gier po polsku ......
Mógłbym przygotować tłumaczenie instrukcji i tekstu z kart na Polski. Potrzebowałbym tylko pomocy z nałożeniem tekstu na oryginalną instrukcje, gdyby ktoś był zainteresowany.


Pozdrawiam,


- K.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: A Study in Emerald

Post autor: Rune »

Dwntn pisze:
okon pisze:fuck czemu nie ma takich gier po polsku ......
Mógłbym przygotować tłumaczenie instrukcji i tekstu z kart na Polski. Potrzebowałbym tylko pomocy z nałożeniem tekstu na oryginalną instrukcje, gdyby ktoś był zainteresowany.


Pozdrawiam,


- K.
Przejrzałem instrukcję. Praktycznie to sam tekst bez opisów na obrazkach. Jeśli znajdziesz czas na tłumaczenie, to ja spróbuję podłożyć tekst w instrukcji. Musielibyśmy, to podzielić na jakieś etapy. Jedyne problemy, to jeśli tekst w naszym języku będzie momentami znacznie dłuższy niż w oryginale, bo jest zwarty, a na każdej stronie jest go sporo.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: A Study in Emerald

Post autor: Gambit »

Rune pisze:Przejrzałem instrukcję. Praktycznie to sam tekst bez opisów na obrazkach. Jeśli znajdziesz czas na tłumaczenie, to ja spróbuję podłożyć tekst w instrukcji. Musielibyśmy, to podzielić na jakieś etapy. Jedyne problemy, to jeśli tekst w naszym języku będzie momentami znacznie dłuższy niż w oryginale, bo jest zwarty, a na każdej stronie jest go sporo.
Na kilku kartach też jest tekst. Ale to tak zwana śladowa ilość :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: A Study in Emerald

Post autor: Rune »

Z kart, które są pokazane w instrukcji wygląda na to, że moglibyśmy zrobić tłumaczenie w formie małej ramki, którą się wydrukuje i wsunie do koszulki z kartą ale poleci klimat :P . Chyba że ktoś ma pliki z grafikami wszystkich kart :)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: A Study in Emerald

Post autor: Blacksad »

Z ciekawości zajrzałem na BGG zobaczyć jak cenowo to wygląda i powiem szczerze, że nie tego się spodziewałem :shock:
Ale skoro mała podaż to i cena adekwatna.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: A Study in Emerald

Post autor: schizofretka »

O kur... Idę wpakować swoją w koszulki! Na pocieszenie powiem, że zawarte tranzakcje są na prawie o połowę niższe kwoty...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: A Study in Emerald

Post autor: ozy »

W Opolu intensywnie testujemy wersję v2 gry i rzecz na razie prezentuje się niezwykle miodnie. :) Na Pionka wezmę prototyp.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: A Study in Emerald

Post autor: Rune »

ozy pisze:W Opolu intensywnie testujemy wersję v2 gry i rzecz na razie prezentuje się niezwykle miodnie. :) Na Pionka wezmę prototyp.

Zmiany w mechanice były opisane wcześniej, a jak to wygląda w przypadku zawartości pudła i oprawie graficznej. Również coś ulega zmianie?
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Study in Emerald

Post autor: Lord Voldemort »

Z tego co widziałem w Essen tak, ale na lepsze.
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: A Study in Emerald

Post autor: Blacksad »

Lord Voldemort pisze:Z tego co widziałem w Essen tak, ale na lepsze.
Jeszcze lepsze? Przecież ASiE już wygląda "muy fantastico" - ciekaw jestem co się zmieni...
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: A Study in Emerald

Post autor: Rune »

To zawsze kwestia gustu. Jednym będzie się podobało, a inni mogą wołać, że zmiana jest beee i jak tak można było ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 237
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 35 times
Been thanked: 92 times

Re: A Study in Emerald

Post autor: Ezekiel »

ozy pisze:W Opolu intensywnie testujemy wersję v2 gry i rzecz na razie prezentuje się niezwykle miodnie. :) Na Pionka wezmę prototyp.
A czy w związku z powyższym jest jakaś minimalna szansa, że rozważacie wydanie tego polskiej wersji? :wink:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: A Study in Emerald

Post autor: Gambit »

ozy pisze:W Opolu intensywnie testujemy wersję v2 gry i rzecz na razie prezentuje się niezwykle miodnie. :) Na Pionka wezmę prototyp.
Czyżby pierwsza gra, którą będę miał na półce w dwóch wersjach?
koper1410
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2014, 12:34

Re: A Study in Emerald

Post autor: koper1410 »

Bardzo jestem nakrecony na ta gre :) jesli ktos chcialby odsprzedac w niedalekiej przyszlosci to niech da znac :)
ODPOWIEDZ