Bonaparte (Marcin Tomczyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

W odpowiedzi na mojego meila z pytaniami (na pare nie dostałem odpowiedzi, ale mniejsza z tym), gdzie pytałem się jak należy przygotować rozgrywke by zagrać w 2-3 osoby, dostałem informacje, że zasady dla takiej ilości graczy, są dopiero tworzone. Niedługo potem dowiadujemy się, że szykowana jest już premiera. Świetnie, zwłaszcza, że do dzisiaj nie dostałem meila z zasadami dla 2 graczy. Zaraz będzie, że nie wysłałem bezpośrednio pytania o takie zasady, ale skoro pytam w poprzednim meilu o nie, to chyba mi na nich zależy. Zresztą, nawet jakbym miał możliwość przetestować na większą liczbe, to na mniejszą też wypada, chyba, że ma się wszystko głęboko w poszanowaniu. Więc, panowie z Imperium, nie wypisujcie bzdur, że całe nasze testy to pytania, jak nie mieliśmy jak testować z braku zasad. Jak tak ma wyglądać solidne przygotowanie do gry, to gratuluje. Polecam na pudełkach gier naklejać nalepke: omijać szerokim łukiem.

A co do modyfikacji zasad to już kpina. Jeśli na forum czytacie, że zasady są do niczego, to wypadało by coś samemu zrobić, a nie czekać, aż inni coś wniosą. "A, kupiliście naszą gre, to najważniejsze. A że wam zasady nie pasują to mamy to gdzieś, sami się męczcie." Takie właśnie można mieć odczucia, jak się na to wszystko patrzy. Brawo panowie, brawo.
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Post autor: Red Baron »

Wysłałem do wszystkich betatesterów zasady dla 2 i 3 graczy. Jeżeli ich nie dostaliście należało się upomnieć. Jakoś inni testerzy nie mieli problemów. Żałuje że podejmuję z Wami dyskusje gdyż dla Was żaden argument nie jest dobry poprostu macie swoje zdanie i nic nie jest w stanie wykazac Wam że może być inaczej.
Aby uprzedzić twoje kolejne złośliwe komentarze dodam iż nie będę już udzielał się w temacie Waszych betatestów... możesz mi "nawrzucać" ile chcesz... nadstawiam drugi policzek.
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 286
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 304 times
Been thanked: 74 times

Post autor: psborsuk »

No teraz to chyba się rozpłaczę i będę błagał o wybaczenie... :lol:

Człowieku, gdzie są Twoje argumenty???
Przedstawiłem Ci całą listę zarzutów, a Ty ustosunkowałeś się raptem do dwóch, i to jeszcze nie czytając dokładnie tego co napisałem! To jest wg Ciebie dyskusja?? Gdybyś podał mi rzeczowe argumenty, a kto wie, może byś mnie przekonał.

Jeśli tak ma wyglądać "dyskusja", to lepiej to zakończyć, bo staje się to żałosne. I bynajmniej nie z mojej strony...
Świt Rebelii... ]:->
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Nie mowie ze sie znam na rynku planszowek akurat, ale generalnie wydaje mi sie iz klienci lubia jak sie o nich dba. A jedna z takich form dbania jest to ze wydawca udostepnia na swojej stronie miejsce na alternatywne rzeczy stworzone przez fanow (w sensie zasady, tudziez misje nowe). Wtedy mozna pochwalic sie troska o klienta, etc etc. Przynajmniej ja osobiscie odebralbym to jak dbanie o mnie, a jak wiemy przewaznie lubimy tych ktorzy nas lubia :)


A swoja droga to wydaje mi sie ze dyskusje 2-3 osob na ich tematy typu prywatnego byly na privach toczone.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2006, 14:03 przez kwiatosz, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

Red Baron - kazdy kto mniej wiecej orientuje sie w srodowisku - gry Imperium dwa razy bedzie chcial dotknac zanim pomysli o kupnie.
A kazdy kto sparzy sie na Stalingradzie czy corce, pewnie juz nic nie kupi.
Gratuluje budowy rynku
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

A ja gratuluje Imperium "podziekowania" betatesterom. Robia cos za friko (tak sadze, bo wszelkie betatesty w jakich bralem udzial, byly oczywiscie za friko), po to zebyscie Wy mogli pozniej na tym zarobic.

Red Baron - pamietaj, ze klient ma prawo powiedziec Ci, ze Wasza gra to gniot. I ma prawo domagac sie jakiegos supportu, ze strony wydawcy. Ktos kupuje "Wroga" i co moze znalezc na Waszej stronie? Jeden, JEDEN scenariusz. O braku poprawek do zasad nie wspomne. Szacunku do klienta to Wy za grosz niestety nie macie :/
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Post autor: Red Baron »

Odpowiadam na Wasze zarzuty:
Dbamy o klienta (chociażby atrakcyjna ceną naszych gier), betatesterzy nie robia testów za free, będą tez alternatywne zasady do Wroga - testujemy je i jak okażą się ok zamieścimy.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Red Baron pisze:betatesterzy nie robia testów za free
To cofam moje twierdzenie odnosnie testow za free ;)

A niska cena to nie dbanie o klienta, to zachecenie go do kupna a pozniej pozostawienie z niedopracowanym produktem ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Proponuje troche wyluzowania, zaczynacie najezdzac na Red Barona jakby Wam co najmniej matki pozabijal. Spokojnie :/

1) Nie spotkalem sie jeszcze aby jakiekolwiek powazne wydawnictwo zamieszczalo na swojej stronie alternatywne zasady przeslane przez graczy (chyba, ze sa to np. zasady dla gry 2-osobowej w grzez 3+), dlatego nie rozumiem tutaj zarzutow. Wydawnictwo pisalo juz dawno, ze pracuje nad alternatywnymi zasadami do Wroga, ale trudno, zeby bylo to proste - w zasadzie wydaje mi sie niemozliwe, aby autor stworzyl alternatywne inne zasady do gry, ktora stworzyl i wydal (alternatywne, nie rozszerzajace). W koncu, skoro wydal, to znaczy, ze uwaza ze sa w porzadku. Jak najbardziej jest tu miejsce na dzialalnosc fanow i publikacje na forach i stronach fanowskich jak ta.

2) Betatesty to jest cholernie ciezka robota i wiem, ze wiele osob zglasza sie a potem nic nie robi - to na pewno wywoluje frustracje wsrod wydawcy. Jezeli macie jakies zarzuty dot tego jak betatesty byly prowadzone - proponuje nowy, konstruktywny watek na ten temat, a nie emocjonowanie sie tutaj.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

FFG zamieszcza, chociazby do TI3, materialy przynajmniej oparte na tym co fani nadeslali, czy NSHex ma taka podstrone. To ze na niej nic nie ma to dla dyskusji fakt nieistotny :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Post autor: Red Baron »

Jeżeli taka jest wola i chęć graczy to Imperium z chęcią będzie zamieszczać materiały dodatkowe o naszych grach. Stworzymy w dziale społeczność podstronę Dodatki fanów - i tam będa Wasze alternatywne zasady, scenariusze itp. Materiały do tegoz działu proszę słać na mtomczyk@wydawnictwoimperium.pl (najlepiej w formacie pdf.)
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Red Baron pisze:Wysłałem do wszystkich betatesterów zasady dla 2 i 3 graczy. Jeżeli ich nie dostaliście należało się upomnieć. Jakoś inni testerzy nie mieli problemów.
Hm, to chyba wydawnictwo powinno dbać o to, żeby wszystkie materiały były dostarczone, a nie testerzy "biegać" za wami.
Red Baron pisze:Żałuje że podejmuję z Wami dyskusje gdyż dla Was żaden argument nie jest dobry poprostu macie swoje zdanie i nic nie jest w stanie wykazac Wam że może być inaczej.
Coż, w drugą strone jest tak samo, więc nie pozostajemy dłużni.
Red Baron pisze:nadstawiam drugi policzek.
Nadstaw go nie nam, ale ludziom, którzy kupią Bonapartego i się solidnie wkurzą.
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Post autor: Red Baron »

Dani pisze: Nadstaw go nie nam, ale ludziom, którzy kupią Bonapartego i się solidnie wkurzą.
To jest własnie odpowiedź na całą dyskusje ty juz założyłeś że ta gra będzie do bani i nie warto jej kupić...
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

Bo tak wlasnie pokazuje doswiadczenie - dwie gry spieprzone, trzecia prowadzona tak samo - wiec jaki ma byc final?
Ja roniez zlaozylem, ze nie warto jej kupic, zanim nie zostanie porzadnie zrecenzowana i okaze sie co to za pozycja.
Wojpajek
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2004, 15:06

Post autor: Wojpajek »

Ja podobnie zakładam... :/ Kurcze taki fajny temat i zamiast gruntownie ją przetestować robi się ją na szybyko. Jeśli ta gra będzie nie wypałem i ludzie się zniechęcą do tej tematyki to już ktoś kto podejdzie poważniej do tematu nie będzie miał zbyt dużych szans by wyjść z gra w podobnej epoce i z podobną "epickością".... ale to jest tak jak mówił jeden z wydawców- dobre gry budują rynek, złe go psują....
Wojpajek
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2004, 15:06

Post autor: Wojpajek »

Teraz tak sobie popatrzyłem na mapę dokładniej i patrzę i nie ma tam Afryki...troche to dziwne.. Napoleon przecież walczył o Afrykę, Turcy mieli aspiracje co do Afryki, Hiszpanie. W EiA jeśli dobrze pamiętam Turcy i Hiszpanie mocno szli do Afryki kiedy większe mocarstwa nie miały ochoty wysyłać swoich ludzi na pustynie. Dlaczego? Turcja i Hiszpania były słabe i jako takie miały problemy ze zwycięskim marszem po Europie.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Wojpajek pisze:Teraz tak sobie popatrzyłem na mapę dokładniej i patrzę i nie ma tam Afryki...troche to dziwne... Napoleon przecież walczył o Afrykę, Turcy mieli aspiracje co do Afryki, Hiszpanie. W EiA jeśli dobrze pamiętam Turcy i Hiszpanie mocno szli do Afryki kiedy większe mocarstwa nie miały ochoty wysyłać swoich ludzi na pustynie. Dlaczego? Turcja i Hiszpania były słabe i jako takie miały problemy ze zwycięskim marszem po Europie.
W EiA to do Afryki pchaja sie przede wszystkim Brytyjczycy, ktorym wiecznie brakuje manpowera. Na szczescie sa specjalne zasady (Kampania 1796), ktore naprawiaja ten "bug" klasycznego EiA.
Jak Hiszpanie sie za mocno wpychaja do Afryki, to im Wielka Brytania pokazuje, gdzie jest ich miejsce (co tez wlasnie czynie w jednej grze EiH).

V.
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Red Baron pisze:W przyszłym tygodniu będzie dostępna juz instrukcja, więc przed zakupem gry będzie można ją poczytać i nie kupować "w ciemno"
Czy instrukcja jest już dostępna? Na stronie wydawnictwa nie widzę.
I jeszcze jedno pytanko, czy plansza będzie grubsza czy taka np. jak w Ścieżkach Chwały?
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Post autor: Red Baron »

Instrukcja bedzie dzisiaj na stronie!
Plansza będzie grubsza - gdyz jest kartonowa.
Morgon
Posty: 624
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 31 times
Been thanked: 56 times

Post autor: Morgon »

Instrukcja faktycznie juz jest, przeczytalem narazie poczatek, pozniej zaglebie sie w szczegoly. Sama instrukcja jest bardzo ladnie i przejrzyscie wydana, bez zbednych bajerow, bo po co zwiekszac koszta. Troche za duzo tych zasad dodatkowych, ale rozumiem ze chciano dac graczom szeroki wachlarz mozliwosci, w sensie ze sami moga sobie modyfikowac zarowno czas rozgrywki jak i jej zlozonosc. Calosc tj. wszystkie elementy tez wygladaja ladnie i przejrzyscie. To narazie tyle, jak napisalem - przeczytalem dopiero poczatek. Trzymam jednak kciuki i mam nadzieje ze jak skoncze czytac instrukcje to moje zdanie o niej bedzie nie mniej pozytywne.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Przeczytalem cala instrukcje i jak narazie jest dostatecznie.
W sumie to nie wiadomo, czy ta gra ma byc epicka, czy historyczna.
Z historia, to poza mapa gra zdaje sie miec niewiele wspolnego (ale nie widzialem jeszcze kart, ani wartosci na mapach, wiec stanowczy w tej kwestii nie bede).

Rozbawila mnie natomiast zasada o neutralnosci Szwajcarii. Gra zdaje sie jest o poczatku XIX a nie o XX wieku...


V.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Na marginesie - ja krytykuje konstruktywnie. Mam juz pomysly co i jak nalezaloby poprawic w grze (po przeczytaniu instrukcji). Wyglada na to, ze gra ma potencjal, ale bez House Rules sie (znowu) nie obejdzie...

V.
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Post autor: Red Baron »

Owszem Szwajcaria uzyskała neutralność dopiero w 1815 roku, natomiast praktycznie od 1803 nie brała już udziału w walkach i była neutralna.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Instrukcja jest imponujaca - widac ze w zasadach starano sie zawrzec wiele elementow a jednoczesnie samych zasad nie kompilkowac za bardzo.
Ale jak to przelozy sie na praktyke? Jaka bedzie grywalnosc? - to wielka zagadka. :!:

Na pewno nie jest to gra stricte historyczna. Bardziej ciazy ku militarnym eurogrom.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Red Baron pisze:Owszem Szwajcaria uzyskała neutralność dopiero w 1815 roku, natomiast praktycznie od 1803 nie brała już udziału w walkach i była neutralna.
Taka neutralna to ona nie byla, jako Konfederacja stowarzyszona z Francja.
A udzalu w walkach nie brala, bo po 1803 walki toczyly sie przewaznie nad Dunajem, Laba, Odra i Wisla, Niemnem itp. a nie nad Renem lub w Alpach ;)
ODPOWIEDZ