Charterstone - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Charterstone - pytania i wątpliwości

Post autor: donmakaron »

MadBlade pisze: 13 wrz 2021, 10:02
Spoiler:
Przeczytajcie sobie jeszcze raz kartę 27 z zasadą nr 24. Tam jest wszystko wyraźnie napisane przecież:
Spoiler:
lemon_curry
Posty: 294
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 59 times
Been thanked: 29 times

Re: Charterstone - pytania i wątpliwości

Post autor: lemon_curry »

czy tę grę można przejść tylko raz?
A dzięki dodatkowi drugi raz?
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 578
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 459 times
Been thanked: 310 times

Re: Charterstone - pytania i wątpliwości

Post autor: vikingowa »

Zabawa legacy to 12 scenariuszy, podczas których powoli tworzysz swoją własną, unikatową planszę. Po ukończeniu historii można sobie na tej właśnie planszy rozgrywać pojedyncze partyjki. Jak zostały jakieś karty z naklejkami budynków to można je normalnie użyć i wybudować podczas kolejnych rozgrywek.
Ja sobie trochę poczekam na rozpakowanie mojego recharge packa bo niestety jeszcze pamiętam całą historię więc może z wiekiem zapomnę😉
lemon_curry
Posty: 294
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 59 times
Been thanked: 29 times

Re: Charterstone - pytania i wątpliwości

Post autor: lemon_curry »

vikingowa pisze: 26 lis 2021, 19:05 Zabawa legacy to 12 scenariuszy, podczas których powoli tworzysz swoją własną, unikatową planszę. Po ukończeniu historii można sobie na tej właśnie planszy rozgrywać pojedyncze partyjki. Jak zostały jakieś karty z naklejkami budynków to można je normalnie użyć i wybudować podczas kolejnych rozgrywek.
Ja sobie trochę poczekam na rozpakowanie mojego recharge packa bo niestety jeszcze pamiętam całą historię więc może z wiekiem zapomnę😉
a te pojedyncze partyki są w miarę regrywalne?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Charterstone - pytania i wątpliwości

Post autor: donmakaron »

Tak regrywalne jak każdy inny średni plus worker placement. Może odrobinę mniej, jeśli doliczysz, że grając w pokampajninego charterstona, brakuje ci zabawy z legacy, ale za to gra budzi wspomnienia. My raczej do niego już nie wracamy, zwłaszcza po zakupie wersji elektronicznej, ale recharge pack czeka i na pewno kiedyś rozpykamy kampanę ponownie.

Moim zdaniem tak czy inaczej warto, jest to gra taka o, ale kampania legacy jest świetna. Gra naprawdę się rozwija, twoja plansza i talie będą wyglądały zupełnie inaczej niż moje i jeśli gra się podoba, to naprawdę można w nią sensownie zagrać po kampanii (co wiele gier legacy obiecuje i nie realizuje niestety), jeśli gra się naprawdę podobała.
ODPOWIEDZ