Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: eveni »

Bart Henry pisze: 07 kwie 2021, 00:50 Z ciekawości sprawdziłem, że Portal daje max 15% zniżki. Tyle nie daje żaden sklep, maksymalny stały procent o jakim wiem to 11%. W przypadku Smartphone Inc. daje to 169 zł z darmowym kurierem (~15 zł w innych sklepach)...
A darmowa wysyłka nie jest od 199 zł?
Awatar użytkownika
Vito
Posty: 110
Rejestracja: 11 sty 2012, 09:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Vito »

Dr. Nikczemniuk pisze: 07 kwie 2021, 11:19
a22a pisze: 07 kwie 2021, 10:35 Jeśli dobrze rozumiem, to Portal daje 6 dodatkowych kafli do zestawu, który zawiera 27 + 5 takich kafli, czyli zwiększa regrywalność o prawie 1/5(?), podnosząc jednocześnie cenę o prawie 1/5. Miałem napisać, że to się nie opłaca (bo 30 zł za 6 kafli), ale tak postawione wygląda na uczciwe podejście, jeśli ograniczymy się do regrywalności.

Chyba że same kafle ulepszeń nie są głównym motorem regrywalności. Może ktoś, kto grał mógłby mi to przybliżyć?
Ale jaka regrywalność? O czym ta polemika?
A ile razy zagrasz w tę grę? Max ze 20 razy i to przy dobrych wiatrach? A potem pójdzie na półkę albo ją sprzedasz i następna do ogrania co nie?
Drogi Doktorze, nie wypada...
Wszyscy wiemy jak jest, po co o tym głośno mówić?
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Bart Henry »

eveni pisze: 07 kwie 2021, 11:45
Bart Henry pisze: 07 kwie 2021, 00:50 Z ciekawości sprawdziłem, że Portal daje max 15% zniżki. Tyle nie daje żaden sklep, maksymalny stały procent o jakim wiem to 11%. W przypadku Smartphone Inc. daje to 169 zł z darmowym kurierem (~15 zł w innych sklepach)...
A darmowa wysyłka nie jest od 199 zł?
Zgadza się, ale proszę czytać posty do końca. ;)
Atk
Posty: 1401
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Atk »

Dr. Nikczemniuk pisze: 07 kwie 2021, 11:19
a22a pisze: 07 kwie 2021, 10:35 Jeśli dobrze rozumiem, to Portal daje 6 dodatkowych kafli do zestawu, który zawiera 27 + 5 takich kafli, czyli zwiększa regrywalność o prawie 1/5(?), podnosząc jednocześnie cenę o prawie 1/5. Miałem napisać, że to się nie opłaca (bo 30 zł za 6 kafli), ale tak postawione wygląda na uczciwe podejście, jeśli ograniczymy się do regrywalności.

Chyba że same kafle ulepszeń nie są głównym motorem regrywalności. Może ktoś, kto grał mógłby mi to przybliżyć?
Ale jaka regrywalność? O czym ta polemika?
A ile razy zagrasz w tę grę? Max ze 20 razy i to przy dobrych wiatrach? A potem pójdzie na półkę albo ją sprzedasz i następna do ogrania co nie?
A tu cię zdziwię, bo jak gra jest dobra to potrafię miesiącami się zagrywać. Taki Barrage (50+ już pewnie pyklo) jak siadł w ekipie, to od premiery na stole leżał do chyba styczeń/luty i tylko dlatego, że weszło dużo nowych tytułów, to póki co nie może trafić na stół. Ale każde spotkanie bez tej gry kończy się
"Może Barrage następnym razem?". Za ta gra aż się tęskni. Wierzę, że smartphone dostarczy mi równie tyle radości.

Chociaż z drugiej strony masz rację, większość nawet zacnych tytułów przy tej ilości nowości, długi czas nie może ponownie trafić na stół.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: polwac »

pcyzm pisze: 28 lis 2020, 21:10
swiroff pisze: 13 lis 2020, 20:27 A jak wygląda sensowność tej gry w 2 osoby (oczywiście przy uwzględnieniu dodatku)? Warto czy lepiej odpuścić?
Nie miałem jeszcze okazji zagrać, na pewno będę kupował również w kontekście gry na 2 osoby. Mnie przekonuje ten gameplay:
https://youtu.be/unGcFTCt3Gg
W ogóle nie miałem tej gry na radarze, ale po obejrzeniu tej rozgrywki i recenzji Gambita, od razu wskoczyła na wishlistę :)
Proste, ale nie prostackie zasady. Szybka i płynna rozgrywka. Czytelna plansza. Niska cena.
Czego chcieć więcej? :D
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 20:55 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Manietu
Posty: 93
Rejestracja: 16 lip 2019, 01:47
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Manietu »

Mam pytanie, niestety nie udało mi się tego ustalić - jakie są rozmiary pudełka wersji polskiej?
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 576
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 457 times
Been thanked: 307 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: vikingowa »

PanFantomas pisze: 15 kwie 2021, 08:48 Zapraszam na film o polskiej edycji "Smartphone Inc." :)
https://youtu.be/3bUcWekZxOU
Fajny unboxing, lubię takie ciężkie kobyły z pierdyliardem wszystkiego :D Daj znać jak to to chodzi solo bo ja nadal nie jestem przekonana do zakupu, nawet bo obejrzeniu całego YT o grze.
pcyzm
Posty: 696
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 209 times
Been thanked: 214 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: pcyzm »

Wczoraj zdążyłem jeno odebrać i sprawdzić czy wszystko ok w środku. Czekam na piątek i pierwszą partię, ale muszę powiedzieć, że samo wydanie robi ogromne wrażenie, to w zasadzie mogłoby się nazywać Big box ;) Na pewno od razu nie będę korzystał ze wszystkich dodatków od razu bo trzeba się wgryźć w podstawkę, ale czuć już, że to gra na wiele partyjek zanim się znudzi. Szacun dla Portalu, że coś takiego wydał i polskie wydanie pod kątem cena - zawartość to mistrzostwo.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: lotheg »

vikingowa pisze: 15 kwie 2021, 13:52
PanFantomas pisze: 15 kwie 2021, 08:48 Zapraszam na film o polskiej edycji "Smartphone Inc." :)
https://youtu.be/3bUcWekZxOU
Fajny unboxing, lubię takie ciężkie kobyły z pierdyliardem wszystkiego :D Daj znać jak to to chodzi solo bo ja nadal nie jestem przekonana do zakupu, nawet bo obejrzeniu całego YT o grze.
Próbowałem wczoraj solo. Niestety kiepsko to wygląda. Steve czyli automa ma wszystkie akcje widoczne, więc możesz z łatwością się dostosować. Mam pomysł na lekkie utrudnienie i dzięki temu zwiększenie atrakcyjności tego trybu, ale obawiam się, że to nie zmieni gry na tyle, żeby była w tym trybie super atrakcyjna. Bardziej automa może zastępować 4 czy 5 gracza w momencie, gdy masz niepełny skład.

Za to partie 4 osobowe bardzo przyjemne :) Nawet bez Steve'a ;)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 20:54 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Wojtek.k
Posty: 275
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Wojtek.k »

Manietu pisze: 15 kwie 2021, 11:50 Mam pytanie, niestety nie udało mi się tego ustalić - jakie są rozmiary pudełka wersji polskiej?
29,5 x 29,5 x 10 cm
pcyzm
Posty: 696
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 209 times
Been thanked: 214 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: pcyzm »

Co za czasy, gra ma premierę 22 kwietnia, dzisiaj jest 16.04 i w sklepie Portalu już nie ma.
gregoff
Posty: 800
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 543 times
Been thanked: 164 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: gregoff »

Ale przedsprzedaż trwała już od kilku dobrych miesięcy a hype troszkę był nakręcany na tą grę (dobre opinie dice tower teraz recenzja Gambita a wcześniej dobre komentarze Board Game Pandy) plus atrakcyjna cena.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 409 times
Been thanked: 205 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Arachion »

I mnie reklama zainteresowała... Chociaż bardziej jakość komponentów ale nie o tym -

Dla tylko dwóch pasjonatów exelowych planszakow - warto?
Słabe są opinie dla dwóch graczy ale coś czytałem, że jakieś nowe tryby, plansza pod dwóch graczy.
Sucharzysta
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: tsodo »

Arachion pisze: 17 kwie 2021, 08:19 I mnie reklama zainteresowała... Chociaż bardziej jakość komponentów ale nie o tym -

Dla tylko dwóch pasjonatów exelowych planszakow - warto?
Słabe są opinie dla dwóch graczy ale coś czytałem, że jakieś nowe tryby, plansza pod dwóch graczy.
Portal do podstawki dodał od razu dodatek zawierający plansze na mniejszą ilość graczy 1-3, więc jeżeli sam temat i mechanika Wam odpowiada to idealne rozwiązanie.
a22a
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2019, 08:40
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: a22a »

tsodo pisze: 17 kwie 2021, 11:19 Portal do podstawki dodał od razu dodatek zawierający plansze na mniejszą ilość graczy 1-3, więc jeżeli sam temat i mechanika Wam odpowiada to idealne rozwiązanie.
Z tym, że tam może być, podobno (w ocenie Gambita), kłopot z wygrywającą stragią najniższej ceny. Może dałoby się to naprostować na własną rękę, jeśli faktycznie będzie to poważna sprawa.
pcyzm
Posty: 696
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 209 times
Been thanked: 214 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: pcyzm »

a22a pisze: 17 kwie 2021, 11:36 Z tym, że tam może być, podobno (w ocenie Gambita), kłopot z wygrywającą stragią najniższej ceny. Może dałoby się to naprostować na własną rękę, jeśli faktycznie będzie to poważna sprawa.
Trzeba wziąć poprawkę (co zresztą Gambit sam zrobił w swoim materiale), że to było raczej WRAŻENIE, a nie uznanie jako wada małej planszy.
a22a
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2019, 08:40
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: a22a »

pcyzm pisze: 17 kwie 2021, 12:02 Trzeba wziąć poprawkę (co zresztą Gambit sam zrobił w swoim materiale), że to było raczej WRAŻENIE, a nie uznanie jako wada małej planszy.
Oczywiście.
Inna sprawa, że podobno na FB jest poruszana kwestia nieidealnej planszy, czy coś Wam na ten temat wiadomo?
Atk
Posty: 1401
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: Atk »

Nie wiem czy o tym samym mówimy, ale Gratulka? czy jak się nazywał ten kanał na YT, ostatnio wspominał w recenzji o słabej dużej planszy. Tyle, że ona miała angielską wersję. Nie wiem czy portalowa ma ten sam problem, bo mój karton dostanę w weekend na urodziny.
a22a
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2019, 08:40
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: a22a »

^^ Tak, a w komentarzu wspomniała o dywagacjach na FB.
pcyzm
Posty: 696
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 209 times
Been thanked: 214 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: pcyzm »

a22a pisze: 19 kwie 2021, 08:26 ^^ Tak, a w komentarzu wspomniała o dywagacjach na FB.
Nie widziałem za bardzo tych dywagacji, był jeden wpis, ale on dotyczył małej mapy. W moim egzemplarzu (od Portalu) nie znalazłem jakiegoś problemu.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2021, 09:56 przez pcyzm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: mat_eyo »

Po rozpakowaniu gry byłem pod sporym wrażeniem. Wielkie pudło, dwie grube plansze, sporo grubej tektury, plastikowe "organizery" dla graczy, wszystko na pierwszy rzut oka wygląda wspaniale. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że grę można kupić za mniej niż 160 zł! Ja co prawda, skuszony dodatkowymi kafelkami, zamówiłem u Portalu za dwie stówy, ale to nadal bardzo dobra cena. Niestety przy bliższym poznaniu jest gorzej i widać, skąd tak niska cena. Kafelki mają przebarwienia, wygląda to na niedoschnięty tusz? Plansza jest dwuwarstwowa, a dolna warstwa ma lekkie przesunięcie. Sama plansza, mimo że gruba, to w kilku miejscach podrapana i również przebarwiona. Pojemniczki na elementy graczy wyglądają ok, ale też mają kilka minusów. Po pierwsze w wyżłobionym wieczku z trudem mieszczą się oba arkusze. Po drugie, nie mam pojęcia czemu służy ta "tarka" z prawej strony? Nie mieści się tam startowe usprawnienie, więc trzeba je trzymać gdzieś indziej. Po trzecie i zdecydowanie najgorsze, sześć pudełek mieści się w pudle absolutnie na styk. Wyciąganie ich grozi przerwaniem łączności plastiku pojemniczka, kartonu pudła albo skóry dłoni ;) Pro tip - warto podłożyć pod jeden z pojemniczków wstążkę. Rozkładając grę wyjmujemy ten pierwszy pojemniczek ciągnąć oba końce wstążki do góry, a pozostałe wyjdą już łatwiej, bo w pudełko zrobi się luz.
Podsumowując, na pierwszy rzut oka całość wygląda solidnie i imponująco, ale na drugi już niechlujnie.

Udało mi się od razu zagrać, partia dwuosobowa na małej planszy, bez pozostałych elementów z dodatku. Wrażenia mam... ok. Gra jest bardzo szybka, jest mało czasu na rozwój. Motyw ustalania cen i związanego z nią pierwszeństwa bardzo sprytny. Cała reszta raczej bez szału. Wybór akcji jest przyjemny, ale też dosyć prosty - staramy się wyciągnąć potrzebną liczbę kółek i ciężarówek, ustawić cenę i przy okazji wyprodukować jak najwięcej. Później oczywiście akcenty się zmieniają, czyli chcemy mniej rozwoju i logistyki, a więcej np. podwyższenia ceny i produkcji, ale nadal jest to dosyć proste. Produkujemy zawsze ile wlezie, bo nadprodukcja nie jest w żaden sposób karana. Dlatego często produkowałem "na czuja", nie licząc dokładnie, ile dokładnie towarów będzie mi potrzebne. Arkusze z akcjami składamy jednocześnie, więc nawet przy dwóch graczach absolutnie nie jestem w stanie przewidzieć ruchów przeciwnika. Jaką będzie miał cenę, które technologie opracuje i gdzie postawi placówki, a wszystko to dzieje się przed sprzedażą. To pewnie też kwestia małej planszy i klientów o łączonych wymaganiach, co mocno ułatwiało sprzedaż.

Bawiłem się ok, ale miałem wrażenie pewnego braku kontroli. Na pewno dam jeszcze grze szansę, ale w tej chwili nie widzę dla niej miejsca w kolekcji na dłużej. Następnym razem na pewno będę grał z Dyrektywami z dodatku, bo stanowią dodatkowe, widoczne od początku źródełko punktów, pod które można zagrać. Zastanawiam się też nad grą trzyosobową, może ktoś już grał i poradzi. Lepiej zagrać na planszy z dodatku bez sprzedawców czy planszy z podstawki ze sprzedawcami?
pcyzm
Posty: 696
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 209 times
Been thanked: 214 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: pcyzm »

mat_eyo pisze: 19 kwie 2021, 09:44 Podsumowując, na pierwszy rzut oka całość wygląda solidnie i imponująco, ale na drugi już niechlujnie.
Czyli jest stabilnie bo może poza tym tuszem to wymieniłeś dokładnie te same niedociągnięcia co Gambit miał do wersji angielskiej ;)
khuba
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 309 times
Been thanked: 277 times

Re: Smartphone Inc. (Ivan Lashin)

Post autor: khuba »

Plansza na pewno nie jest idealna, widać że klejenie polegało na posmarowaniu całej dolnej warstwy a potem recznym doklejeniu górnej warstwy, przez co:
- nie jest idealnie spasowane (ale bez tragedii)
- jest trochę brudu/kleju (+miałem jakiś odcisk palca w warswie kleju na zagłebieniu), na szczescie delikatnie zwilzonym recznikiem bylem w stanie to wyczyścic.
Ciasno upchane pojemniczki na dole też trochę wkurzają (w tarce można umieszczać żetony towarów). Możliwe że wydrukuje sobie alternatywne pojemniki z thingverse.

Sama rozgrywka nam podeszła - grałem w 5-osobowym składzie i na spokojnie w 1,5h sie zamknelismy (co przy takich grach się nie zdarza). Dyrektyw/ alternatywnych technologii na razie nie ruszone.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
ODPOWIEDZ