Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3378
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 2056 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Ardel12 »

Reku_ pisze: 14 sty 2021, 21:04
Fyei pisze: 14 sty 2021, 15:57 Już wiadomo :D.
Będzie po polsku od Rebela.
Ta, właśnie dziś zobaczyłem... W grudniu kupiłem wersję angielską...
Nie jesteś jedyny :D Ja w listopadzie bodaj, sama gra jest niezależna, więc w sumie tylko instrukcja do tłumaczenia. Wydany ostatnio dodatek to nic ciekawego, więc w sumie jak cena nie będzie wielce niższa niż kupiłem, to luz. Więcej graczy sprawdzi, a gra jest świetna.
rogal
Posty: 249
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: rogal »

scd 299 u rebala wersja PL
Dziami
Posty: 289
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 201 times
Been thanked: 75 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Dziami »

rogal pisze: 14 sty 2021, 23:13 scd 299 u rebala wersja PL
Sporo, chociaż pewnie da się dostać za jakieś 220 w ulubionych sklepach. Ja bym się już dawno skusił, ale mam pierwszą wersję. W dodatku prezent, więc ciężko mi się jej pozbyć. Najwyżej będą dwie... Mobilna i stacjonarna 😁
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 342
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 44 times
Been thanked: 85 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Reku_ »

rogal pisze: 14 sty 2021, 23:13 scd 299 u rebala wersja PL
E to spoko. Czyli w sklepach będzie chodzić po 220, a ja kupiłem za 239 dzięki uprzejmości i zniżce jednego z forumowiczów.

A instrukcja polska z bgg jest wystarczająca.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Kin@a »

Cena jak cena - do zaakceptowania, a czy są jakieś różnice między wersją angielską a polską?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 885 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: XLR8 »

Czy ktoś kto grał w I i II może je porównać? Za I daliśmy 50zł i gra była naprawdę fajnym kafelkowcem na 45min. Jednak strategie nie były zbyt ciekawe i było czuć, że ta gra ma już swoje lata przez dość prostackie mechanizmy punktowania.
Dziami
Posty: 289
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 201 times
Been thanked: 75 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Dziami »

XLR8 pisze: 16 sty 2021, 12:15 Czy ktoś kto grał w I i II może je porównać? Za I daliśmy 50zł i gra była naprawdę fajnym kafelkowcem na 45min. Jednak strategie nie były zbyt ciekawe i było czuć, że ta gra ma już swoje lata przez dość prostackie mechanizmy punktowania.
Ja nie porównam, ale prostackiego w tej grze nic nie zauważyłem. Najwyżej ogólne reguły były dosyć PROSTE, ale dawały dużo możliwości kombinowania i gwarantowały zmienność rozgrywki...
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Uncle_Grga »

Rzeczywiście cena polskiej edycji jest przykra. Praktycznie równa cenie wersji anglojęzycznej..

https://dragoneye.pl/glen-more-ii-kroni ... -2755.html

240 zeta.. za kaflówkę.

Grę mam na liście już dłuższy czas, ale powiem: no nie wiem..
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 277 times
Been thanked: 437 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: tomp »

Uncle_Grga pisze: 08 lut 2021, 19:22 Rzeczywiście cena polskiej edycji jest przykra. Praktycznie równa cenie wersji anglojęzycznej..

https://dragoneye.pl/glen-more-ii-kroni ... -2755.html

240 zeta.. za kaflówkę.

Grę mam na liście już dłuższy czas, ale powiem: no nie wiem..
Miałem nadzieje, że kronika IX będzie jako promka w przedsprzedaży.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 657
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 380 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Nilis »

Uncle_Grga pisze: 08 lut 2021, 19:22 Rzeczywiście cena polskiej edycji jest przykra. Praktycznie równa cenie wersji anglojęzycznej..
A powinna być mniejsza? Dlaczego?
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Uncle_Grga »

Nie wiem czy to dobrze zadane pytanie.. bo co znaczy czy powinna? Wiem, że siła nabywcza przecietnego gracza w UK lub we Francji może być lekko różna niż analogiczne w Polsce czy Czechach..

Wiem, że ta cena bywała nizsza i polskie edycje anglojęzycznych gier wczesniej obecnych na krajowym rynku w oryginale były zwykle tańsze od tych ostatnich.

Różnice tkwiły zapewne w koszcie produkcji, a przy drukach międzynarodowych może w niższej marży, albo tańszych licencjach? I choc szczegolow nie znam, to w każdym razie gdzies ta różnica powstawała. I bywała znaczna.. od 10 do 30%..

A teraz cena kształtuje się praktycznie 1 do 1. Może dlatego, że to Rebel i decyzje zapadają w Asmodie? I może Francuz w centrali ma wywalone na profil ekonomiczny gracza w Europie wschodniej, któremu produkt ma dostarczyć np Rebel..?

Choć to wcale nie musi być przyczyną. Taki Abyss z Rebela był w angielskiej wersji dostępny za około 160-170 zeta, podczas gdy polski dodruk kupiłem za 115? 120? Zatem mozna ..

Tak więc odpowiadając na pytanie: nie wiem czy powinien być tańszy, ale chciałbym żeby tak było..
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3378
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 2056 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Ardel12 »

Każdy na to liczył, ale obecnie na cenę mają też wpływ koszta transportu, które przez pandemię skaczą w górę. Portal u siebie wspominał, że wiele cen nie może podać przez zmiany kursu walut oraz właśnie transportu. Może w dobie pandemii niestety o te parę dyszek finalny produkt podrożał i dzięki temu mamy cenę na równi z angielską.

Z drugiej strony za te 240zł dostajemy wysokiej klasy komponenty. Duże porządne pudło z wypraską i toną dodatków. Sama podstawka w sumie już prezentuje się okazale. Porównując do choćby Carcassonne, które chodzi po 85zł to tutaj dostajemy znacznie więcej, a do tego dochodzą Kroniki. Z kolei cena takiego Carcassonne BB to już 220zł. Cena GM wydaje mi się przez to adekwatna.

Pomijam, że kupiłem w zeszłym roku ang wydanie i byłoby mi po prostu smutno jakby grę można było zakupić w niższej cenie :twisted:
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Uncle_Grga »

No i właśnie się zastanawiam czy nie wziąć tego anglika od ręki.. :twisted:
autopaga
Posty: 1438
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: autopaga »

Glen more ma jakość gier od Lacerdy praktycznie. Drewna są olbrzymie, kafle grubaśne. Cena jest adekwatna do jakości. Natomiast mnie same moduły kronik zaczynają irytować, zagram ostatnie 3 których nie próbowałem i wybieram jakiś stały zestaw. Balans poszczególnych elementów się zmienia i nie podoba mi się takie testowanie co z czym połączyć. Must have do każdej partii to cele, wyścig łodziami.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Kin@a »

autopaga pisze: 08 lut 2021, 21:13 Glen more ma jakość gier od Lacerdy praktycznie. Drewna są olbrzymie, kafle grubaśne.
Aż tak to bym nie powiedziała :wink: Ale liczę, że polskie wydanie będzie identyczne jak wydanie angielskie. Wtedy cena będzie adekwatna.
Uncle_Grga pisze: 08 lut 2021, 20:26 Wiem, że ta cena bywała nizsza i polskie edycje anglojęzycznych gier wczesniej obecnych na krajowym rynku w oryginale były zwykle tańsze od tych ostatnich.
Różnice tkwiły zapewne w koszcie produkcji
Często różnica w cenie brała się z różnicy w jakości, na korzyść angielskich wydań :wink:
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: dwaduzepe »

Kin@a pisze: 09 lut 2021, 16:08
autopaga pisze: 08 lut 2021, 21:13 Glen more ma jakość gier od Lacerdy praktycznie. Drewna są olbrzymie, kafle grubaśne.
Aż tak to bym nie powiedziała :wink: Ale liczę, że polskie wydanie będzie identyczne jak wydanie angielskie. Wtedy cena będzie adekwatna.
Uncle_Grga pisze: 08 lut 2021, 20:26 Wiem, że ta cena bywała nizsza i polskie edycje anglojęzycznych gier wczesniej obecnych na krajowym rynku w oryginale były zwykle tańsze od tych ostatnich.
Różnice tkwiły zapewne w koszcie produkcji
Często różnica w cenie brała się z różnicy w jakości, na korzyść angielskich wydań :wink:
jakies przyklady gier, ktore mialy gorsza jakosc niz zagraniczne?
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: mikeyoski »

Nie warto wdawać się w tę dyskusję. Poda jedną grę. Grę, która celowo była wydana inaczej niż oryginał. Przy okazji znacznie taniej, bo przy oryginalnej cenie, popyt byłby znacznie niższy.
Awatar użytkownika
predki
Posty: 428
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 57 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: predki »

dwaduzepe pisze: 09 lut 2021, 18:40 jakies przyklady gier, ktore mialy gorsza jakosc niz zagraniczne?
Generalnie, jeżeli licencjodawca zgadza się na druk na własną rękę polskiego wydawcy to zaczyna być różnie.
Przykłady:
  • Londyn druga Edycja,
  • Star Realms,
  • Na Chwałę Rzymu (ładniejsze grafiki ale sama jakość wydania jest bardzo kiepska),
  • Kartografowie (niby jakość kart OK, ale brakuje wypraski i mają problemy z utrzymaniem spójności kolorystyki między drukami).
Pewnie kilka tytułów jeszcze by się znalazło. Jak widać, wydawca potrafią np. zrezygnować z wypraski, żeby ściąć koszty.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Kin@a »

mikeyoski pisze: 09 lut 2021, 21:55 Grę, która celowo była wydana inaczej niż oryginał. Przy okazji znacznie taniej, bo przy oryginalnej cenie, popyt byłby znacznie niższy.
Bez przesady z tą ceną.
Wcale nie "znacznie taniej" bo ceny sprzedaży różnią się nie więcej niż o kilkadziesiąt złotych a są takie miejsca w których w cenie w jakiej można było nabyć angielską wersję (ok 130zł) nabywa się polską.
To zbyt mała różnica jak na znaczny skok jakościowy (w angielskiej są o wiele grubsze lakierowane żetony i płótnowane karty, które lepiej odwzorowują kolory grafik).
predki pisze: 09 lut 2021, 22:05 Pewnie kilka tytułów jeszcze by się znalazło. Jak widać, wydawca potrafią np. zrezygnować z wypraski, żeby ściąć koszty.
Wypraska to najmniejszy problem (zazwyczaj wyrzucam, więc tu akurat można "oszczędzić"), poza tym brak wypraski jest łatwy do zauważenia. Gorzej jeśli "tnie się" koszty na jakości papieru kart, co jest najczęściej możliwe do odkrycia dopiero wtedy, kiedy się weźmie grę anglojęzyczną oraz polskojęzyczną do ręki i porówna "na żywo". Czasem jeśli sklep na możliwość odbioru bezpośredniego i w ofercie są obie wersje gry to można obie zamówić i porównać (nie zdejmując folii) pudełka i ich wagę by moc podjąć świadomą decyzję.
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: pcyzm »

Czy dobrze rozumiem, że wydanie Rebela nie będzie zawierać wszystkich kronik?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11134
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: japanczyk »

Skad taki pomysł?
Nie będzie miało tylko kroniki promo
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: pcyzm »

japanczyk pisze: 13 lut 2021, 23:33 Skad taki pomysł?
Nie będzie miało tylko kroniki promo
No właśnie i nią mi chodzi (z tego co pamiętam z recki Gambita to była całkiem niezła). Pytanie czy będzie ją można kiedyś dokupić.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Mam zapytanie o te znaczniki klanów, jest ich po 10 dla każdego gracza.
Jaka jest ich średnica?
Można by je przecież zastąpić drewnianymi dyskami co nie :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11134
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: japanczyk »

Dr. Nikczemniuk pisze: 23 mar 2021, 11:33 Mam zapytanie o te znaczniki klanów, jest ich po 10 dla każdego gracza.
Jaka jest ich średnica?
Można by je przecież zastąpić drewnianymi dyskami co nie :wink:
są malutkie, pewnie ze 2 mm
niby mozna, ale po co - ta gruba tektura tutaj robi robote
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

japanczyk pisze: 23 mar 2021, 11:52
Dr. Nikczemniuk pisze: 23 mar 2021, 11:33 Mam zapytanie o te znaczniki klanów, jest ich po 10 dla każdego gracza.
Jaka jest ich średnica?
Można by je przecież zastąpić drewnianymi dyskami co nie :wink:
są malutkie, pewnie ze 2 mm
niby mozna, ale po co - ta gruba tektura tutaj robi robote
Eeeeee 2mm?
Jak by ktoś tak był miły i zmierzył :D
A to czasem nie o nich Gambit w recenzji mówił że są zrobione z odpadów :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ