Zarabianie na grach zakupionych na forum

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Zarabianie na grach zakupionych na forum

Post autor: mnw »

To ja odgrzebię wątek, żeby podzielić się niesmakiem. 2 tygodnie temu wysłałem megapakę z kilkunastoma grami (czyściłem swoją kolekcję), a dzisiaj przypadkiem (szukałem czegoś innego i się zdziwiłem) widzę taki oto wątek viewtopic.php?f=65&t=65956

Podziwiam, że ktoś ma czas i przestrzeń do magazynowania, żeby bawić się w takie polowanie, ale to nie o to chodzi, bo zwisa mi co się robi z tymi grami, i za ile są odsprzedawane. Dla mnie ważne, że zyskałem przestrzeń, której potrzebowałem.

Ale okłamywać potencjalnych nabywców, że to niby gry, w które od dawna nie gra lub że pochodzą z domu wolnego od papierosów (skąd miałby to wiedzieć jak nie pytał)? Nie można było po prostu sobie darować tej narracji i nic nie pisać?
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Zarabianie na grach zakupionych na forum

Post autor: Halloween »

mnw pisze: 04 maja 2020, 17:13 To ja odgrzebię wątek, żeby podzielić się niesmakiem. 2 tygodnie temu wysłałem megapakę z kilkunastoma grami (czyściłem swoją kolekcję), a dzisiaj przypadkiem (szukałem czegoś innego i się zdziwiłem) widzę taki oto wątek viewtopic.php?f=65&t=65956

Podziwiam, że ktoś ma czas i przestrzeń do magazynowania, żeby bawić się w takie polowanie, ale to nie o to chodzi, bo zwisa mi co się robi z tymi grami, i za ile są odsprzedawane. Dla mnie ważne, że zyskałem przestrzeń, której potrzebowałem.

Ale okłamywać potencjalnych nabywców, że to niby gry, w które od dawna nie gra lub że pochodzą z domu wolnego od papierosów (skąd miałby to wiedzieć jak nie pytał)? Nie można było po prostu sobie darować tej narracji i nic nie pisać?
Drogo ma przyjemnosc to wystawiac. A wiekszosc to starocie.

Napisz pod tym postem jakie tytuly ma od Ciebie z informacja, ze karty lubia dym i paliliscie przy stole. No i czy trzymacie psy/koty.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 963
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 336 times
Been thanked: 363 times

Re: Zarabianie na grach zakupionych na forum

Post autor: yrq »

Halloween pisze: 04 maja 2020, 20:44
Spoiler:
Drogo ma przyjemnosc to wystawiac. A wiekszosc to starocie.

Napisz pod tym postem jakie tytuly ma od Ciebie z informacja, ze karty lubia dym i paliliscie przy stole. No i czy trzymacie psy/koty.
Słaba rada, chociażby dlatego, że nie można pisać postów w wątkach sprzedażowych.
Treść posta mnw powinna trafić do skarg w dziale handlowym, żeby zainteresowani mogli znaleźć opis sytuacji.
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Zarabianie na grach zakupionych na forum

Post autor: paracelsus444 »

Ja bym w życiu nie sprzedał gry drożej niż kupiłem po "koleżeńsku" na tym forum mimo że jestem tutaj nowy. Właśnie forumowicz mnw (pozdrawiam :D ) był tym od którego jako pierwszego kupiłem grę na forum i zostałem potraktowany specjalnie bo dostałem bardzo atrakcyjne ceny na gry jako że mega mi zależało na tych konkretnych tytułach a wiadomo jaka jest teraz sytuacja. Jak ktoś oszukuje i sprzedaje drożej no to jest żałosne, szkoda że nawet tutaj się znajdują jacyś kombinatorzy. Jak ktoś kupuje bez bajerowania no to wiadomo, ale handlować sie, liczyć na łaske kolegi/koleżanki, kłamać żeby potem sprzedawać i zarabiać... ehh
Ostatnio zmieniony 11 lut 2021, 19:48 przez paracelsus444, łącznie zmieniany 2 razy.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Zarabianie na grach zakupionych na forum

Post autor: Halloween »

paracelsus444 pisze: 04 maja 2020, 21:44 Ja bym w życiu nie sprzedał gry drożej niż kupiłem po "koleżeńsku" na tym forum mimo że jestem tutaj nowy. Właśnie forumowicz mnw (pozdrawiam :D ) był tym od którego jako pierwszego kupiłem grę na forum i zostałem potraktowany specjalnie bo dostałem bardzo atrakcyjne ceny na gry jako że mega mi zależało na tych konkretnych tytułach a wiadomo jaka jest teraz sytuacja. Jak ktoś oszukuje i sprzedaje drożej no to jest żałosne, szkoda że nawet tutaj się znajdują jacyś kombinatorzy. Jak ktoś kupuje bez bajerowania no to wiadomo, ale handlować sie, liczyć na łaske kolegi/koleżanki, kłamać żeby potem sprzedawać i zarabiać... ehh
To przyszlo z Magic the Gathering. Tam gra kreci sie wokol pieniedzy i karty sa przedstawiane jako cenne w pieniadzu(zarowno przez spekulantow jak i posrednio wydawce), czesto jako lokata kapitalu czy nawet inwestycja.

Tu widze dokladnie to samo. Pisanie, ze jakis wcale nie bardzo slynny staroc to unikat albo wystawianie drozej tylko dlatego, ze jakiejs zwyczajnej gry juz nie ma w sklepach.

Jak dopiero zaczynasz i widzisz, ze ktos pisze UNIKAT albo naklad wyczerpany w watku sprzedazowym to moja rada zastanow sie czy warto pisac do tej osoby, ktora tak ceni karton i troszke plastiku. Bedzie Ci chcial sprzedac stara gre drozej jak sa nowosci w sklepach.
ODPOWIEDZ