Age of Conan: The Strategy Board Game (Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Age of Conan

Post autor: Aba »

Tak tak wiem już. Pytanie było bardzo stare :).
Po dwóch rozgrywkach (raz 3 a raz 4 osobowej) mogę powiedzieć że ta gra ma jakiś magnez i mógłbym do niej wracać bardzo często :D.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Age of Conan

Post autor: Veridiana »

A ktoś może mnie oświecić jak mu się to wszystko zmieściło w pudełku bez mozolnego układania żetonów jeden na drugim?
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Age of Conan

Post autor: Ryslaw »

Na bloga wrzuciłem tłumaczenie wszystkich kart z gry (oprócz kart przygód, których tłumaczenie do samaje rozgrywki nie jest potrzebne). Może komuś się przyda.

http://transplanszowki.blogspot.com/200 ... -kart.html
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Age of Conan

Post autor: Matio.K »

Ryslaw pisze:Na bloga wrzuciłem tłumaczenie wszystkich kart z gry (oprócz kart przygód, których tłumaczenie do samaje rozgrywki nie jest potrzebne). Może komuś się przyda.

http://transplanszowki.blogspot.com/200 ... -kart.html
Not Found
Error 404
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 206
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 8 times
Been thanked: 114 times

Re: Age of Conan

Post autor: Padre »

Veridiana pisze:A ktoś może mnie oświecić jak mu się to wszystko zmieściło w pudełku bez mozolnego układania żetonów jeden na drugim?
Na BGG jest prosty tutorial pakowania gry. W skrócie wygląda to tak: w narożnych przegródkach układamy luzem forty, obok fortów talię danego królestwa (na boku) i żetony do głosowania, na fortach figurki/wieże zapakowane w woreczek. Reszta kart idzie na swoje miejsce. Dzięki przeniesieniu talii królestw do narożnych przegródek, w przegródkach z kartami mamy miejsce na żetony w woreczkach. Na koniec pakujemy kostki, upychamy gdzieś Conana i obelisk i już. Jak wrócę do Polski, mogę poratować kilkoma zdjęciami :)
- Ilu użytkowników forum potrzeba, aby wymienić żarówkę?
- Wiadomo coś o polskiej wersji?
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Age of Conan

Post autor: Veridiana »

Dzięki :)

Przeglądam właśnie polskie tłumaczenie instrukcji i rzuciła mi się w oczy niekonsekwencja w nazewnictwie, która może sporo namieszać.
W polskiej instrukcji, przy akcji "Wojna" jest mowa o przesuwaniu jednostek i atakowaniu jednostkami, gdy tymczasem w angielskiej instrukcji są w tym miejscu armie, co znacząco zmienia postać rzeczy. Na szczęście przykłady rozwiewają te wątpliwości. Niemniej, można się namęczyć zanim zrozumie się o co chodzi.

Kolejna rozbieżność:
- Wynik starcia w przypadku Oblężenia
Polska instrukcja: "Jeśli starcie wygrał atakujący, obrońca usuwa wszystkie swoje jednostki z zaatakowanej prowincji"
Angielska: "If the attacker wins the contest roll the defender must remove one of his army units from the contested province", co oznacza jedną jednostkę.
Dlatego walczą tak długo aż któremuś zabraknie jednostek lub sie wycofa.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2009, 12:59 przez Veridiana, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Age of Conan

Post autor: Ryslaw »

Matio.K pisze:
Ryslaw pisze:Na bloga wrzuciłem tłumaczenie wszystkich kart z gry (oprócz kart przygód, których tłumaczenie do samaje rozgrywki nie jest potrzebne). Może komuś się przyda.

http://transplanszowki.blogspot.com/200 ... -kart.html
Not Found
Error 404
Na pewno działa. Sprawdzałem przed chwilą.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2821
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Age of Conan

Post autor: Ink »

Ryslaw pisze:
Matio.K pisze:
Ryslaw pisze:Na bloga wrzuciłem tłumaczenie wszystkich kart z gry (oprócz kart przygód, których tłumaczenie do samaje rozgrywki nie jest potrzebne). Może komuś się przyda.

http://transplanszowki.blogspot.com/200 ... -kart.html
Not Found
Error 404
Na pewno działa. Sprawdzałem przed chwilą.
Jako żywo nie działa (nie link do bloga, tylko zawarty w blogu link do kart).
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Age of Conan

Post autor: Ryslaw »

Ink pisze:
Jako żywo nie działa (nie link do bloga, tylko zawarty w blogu link do kart).
Powinno być ok. Coś z linkiem zamieszałem. Zmniejszyłem też wagę pliku.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Age of Conan

Post autor: Dzej »

Zagrałem dzisiaj 3/4 partii i gra bardzo mi się spodobała. Grałem zielonymi ( czarusie z fajnym ułożeniem na mapie). Na początku trochei przytłoczyła nas ilość zasad ale po 2/3 turach już większość była wiadoma. Losowość jest ale wcale jej tak nie czuć.Zawsze można dopakować się kartami( w tej grze trzeba je umiejętnie kumulować na ręce).Dziwny dla mnie system punktowania zadań.Trzeba się dużo narobić a dostaje się za to tylko 1-2 PV.Nie zachęca to do ich wykonywania. A pakowanie gry to masakra.Mogli zrobić troszkę większe to pudło :? 280 zł bym za grę nie dał ale za 150 pokusiłbym się 8)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Age of Conan

Post autor: Lucf »

A mnie gra w ogóle nie przypadła do gustu : ) Miałem wrażenie że o wszystkim decyduje 20 kości i jeszcze więcej kart.
Klimatyczna o wszem jest, wizualnie wypasiona... ale cóż z tego...
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Age of Conan

Post autor: farmer »

Jak skaluje się ta gra?
Czy na 2uch graczy gra się tak fajnie jak na 4ech?
Czy w ogóle jest grywalna na 2 osoby?

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Age of Conan

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Dołączam się do pytania. Jak się gra na 2 osoby? Tylko taka rozgrywka mnie przy tej grze interesuje.

Jeśli ktoś testował to proszę o króciutką opinię.
Graff_T
Posty: 34
Rejestracja: 25 wrz 2005, 10:36
Been thanked: 1 time

Re: Age of Conan

Post autor: Graff_T »

Jestem po pierwszej rozgrywce w Conana na troje graczy. Gra się bardzo przyjemnie, czuć klimat epoki. Jest dużo możliwości w zdobywaniu punktów zwycięstwa. Denerwuje tylko wejście maksymalnie dwoma jednostkami na wrogi obszar. Zbyt ryzykowne i zbyt abstrakcyjne.

Czy ktoś się orientuje, czy będzie dodatek z rozszerzeniem mapy na Wschód i dodatkowymi graczami?
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Age of Conan

Post autor: Dzej »

Graff_T pisze:\Denerwuje tylko wejście maksymalnie dwoma jednostkami na wrogi obszar.

Tzn twierdzisz ,że można atakować tylko dwoma jednostkami ? Dziwny home rule 8)

A o dodatku cisza :(
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Age of Conan

Post autor: Veridiana »

No właśnie, skąd pomysł, że tylko dwoma jednostkami? :shock:
Graff_T
Posty: 34
Rejestracja: 25 wrz 2005, 10:36
Been thanked: 1 time

Re: Age of Conan

Post autor: Graff_T »

Nie wiem, kolega mi tłumaczył zasady, których nie studiowałem, graliśmy pierwszy raz. Tak czy siak jest limit 5 jednostek w obszarze, tak?
A z tym wejściem chodziło mi o możliwość wykonania akcji poprzez symbol "wojna" na kości.
Nie wiem czy dobrze rozumuję.
Jeśli we wrogiej prowincji są 4 jednostka armii przeciwnej, a my mamy tam jednostkę (emisariusza), to możemy swobodnie ruszyć armię do 5 jednostek i dochodzi do starcia. Jeżeli jednak nie ma tam naszej jednostki można ruszyć tylko 2 do prowincji z wrogą armią (ponieważ od razu dochodzi do starcia)?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Age of Conan

Post autor: Jacek_PL »

Graff_T pisze:Nie wiem, kolega mi tłumaczył zasady, których nie studiowałem, graliśmy pierwszy raz.
To niestety jest duża wada Conana, trzeba mieć spory talent żeby zasady do tej gry dobrze wytłumaczyć, ja grałem chyba ze trzy razy i dopiero za trzecim razem graliśmy w miarę poprawnie, tzn. tak mi się wydaje :D
A co do dwóch wojowników to nie chodziło przypadkiem o uzupełnienia ?
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 206
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 8 times
Been thanked: 114 times

Re: Age of Conan

Post autor: Padre »

Stawiam, że zinterpretowaliście dwie armie jako dwóch wojowników. Za kostkę "militarną" można albo ruszyć dwie armie albo wykonać ruch i atak. Jeśli masz 5 jednostek w armii, możesz wszystkimi pięcioma jednostkami zaatakować wrogą/neutralną prowincję, bo one tworzą jedną armię.
- Ilu użytkowników forum potrzeba, aby wymienić żarówkę?
- Wiadomo coś o polskiej wersji?
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Age of Conan

Post autor: Veridiana »

w polskiej wersji instrukcji określenia "armia" i "jednostka armii" są traktowane dosyć swobodnie i niestety wymiennie
Graff_T
Posty: 34
Rejestracja: 25 wrz 2005, 10:36
Been thanked: 1 time

Re: Age of Conan

Post autor: Graff_T »

Teraz już rozumiem.
A jeśli gramy Conanem to on zawsze wykonuje dodatkowy ruch oprócz innych z kostek, zy tylko jeśli na kostce wypadnie miecz z koroną?
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 206
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 8 times
Been thanked: 114 times

Re: Age of Conan

Post autor: Padre »

Graff_T pisze:Teraz już rozumiem.
A jeśli gramy Conanem to on zawsze wykonuje dodatkowy ruch oprócz innych z kostek, zy tylko jeśli na kostce wypadnie miecz z koroną?
Yup, gracz kontrolujący Conana może wykonać nim ruch zanim wybierze kostkę. Dodatkowo, jeśli wybierze kostkę Court/Conan, może ruszyć chłopem jeszcze raz (ale tym razem nie bierze żetonu).
- Ilu użytkowników forum potrzeba, aby wymienić żarówkę?
- Wiadomo coś o polskiej wersji?
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 206
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 8 times
Been thanked: 114 times

Re: Age of Conan

Post autor: Padre »

Dla zainteresowanych - tworzony jest dodatek do AoC. Ma m.in. rozwijać mechanikę przygód Conana:
You know, me, Roberto and Marco like to tinker too... :D That's why we're developing an expansion to the game. We're adding a lot of detail on the Conan adventure side of things, and more.

Francesco
- Ilu użytkowników forum potrzeba, aby wymienić żarówkę?
- Wiadomo coś o polskiej wersji?
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Age of Conan

Post autor: skoti »

farmer pisze:Jak skaluje się ta gra?
Czy na 2uch graczy gra się tak fajnie jak na 4ech?
Czy w ogóle jest grywalna na 2 osoby?
Nikt nie jest wstanie odpowiedzieć na te pytania?
Nikt jeszcze nie grał na 2 osoby?
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
Graff_T
Posty: 34
Rejestracja: 25 wrz 2005, 10:36
Been thanked: 1 time

Re: Age of Conan

Post autor: Graff_T »

Gra się tak sobie, bo odpadają terytoria pozostałych 2 nacji. Zatem odpada element zaskoczenia, interakcji, zdrad sojuszy. Nie polecałbym. Na trzech też się gra przeciętnie. Jak się dwóch uprze, to trzeci szans nie ma, a ciągle Conana przejmować się nie da.
ODPOWIEDZ