Gry których nikt nie chciał a teraz są warte "miliony"

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Gry których nikt nie chciał a teraz są warte "miliony"

Post autor: fitzroy »

Goldberg pisze: 04 lut 2021, 08:15 Warhammer Inwazja....ktos chce cos dodac? ;) Ludzie płaca po 400zł za duzy dodatek.... :P
To jest jeden z tych wyjątków. Bardzo żałuję, że ją sprzedałem. Miałem z 8-10 lat temu z wszystkimi cyklami i prawie wszystkimi dodatkami+ klasery na karty. Zestaw sklepowo był wart ok.1200zł, pogoniłem a 650 i to z łaską. Jedna z najlepszych gier w jakie grałem w życiu. Mimo to patrząc na dzisiejsze ceny nie kupię za tyle po ile to chodzi.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1170
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 511 times
Been thanked: 349 times

Re: Gry których nikt nie chciał a teraz są warte "miliony"

Post autor: Propi »

Tu niestety nie chodzi zawsze o mechanikę czy nazwisko autora. Czasem to jest po prostu temat, oprawa, jakiś element fabuły. Mnie np. na maksa swędzi Brugia autorstwa Felda, mimo że Felda znoszę ciężko - ale wydanie tej gry podoba mi się strasznie. Podobnie mam z Filarami Ziemi, Portobello Market i kilkoma innymi grami, które po prostu chciałbym mieć na półce - nawet, jeśli wyszła reedycja, retheme czy kontynuacja. I we wszystkich powyższych przypadkach wiem doskonale, że mechanicznie gry poszły już do przodu i na pewno przyjemniej byłoby pograć w coś innego. W domyśle: w coś nowszego. Czasem cenę winduje po prostu sentyment, a nie logika ;)
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1455 times

Re: Gry których nikt nie chciał a teraz są warte "miliony"

Post autor: Cyel »

Goldberg pisze: 04 lut 2021, 08:15 Warhammer Inwazja....ktos chce cos dodac? ;) Ludzie płaca po 400zł za duzy dodatek.... :P
Pfff, mój egzemplarz podstawki z Ulthuanem wisi na forum od paru tygodni i nic a daleko mu do tej ceny :]

Pytanie- czy kupujący faktycznie tyle płacą, czy sprzedający za tyle wystawiają?
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 885 times

Re: Gry których nikt nie chciał a teraz są warte "miliony"

Post autor: XLR8 »

Źona nigdy nie chciała Kanbana, ale kupiłem, zagrała i nadal jej nie chce, a gra jest warta miliony :(
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gry których nikt nie chciał a teraz są warte "miliony"

Post autor: Pan_K »

XLR8 pisze: 28 cze 2021, 15:35 Źona nigdy nie chciała Kanbana, ale kupiłem, zagrała i nadal jej nie chce, a gra jest warta miliony :(
Aleś się zafiksował. To już niemal nerwica natręctw.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
ODPOWIEDZ