Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Scythe

Post autor: adalbert »

Scythe – gra oparta na świecie stworzonym przez Jakuba Różalskiego, z mechaniką opracowaną przez Jamiego Stagmaiera (Viticulture, Euphoria) to jeden z większych hitów na kickstarterze ostatnich miesięcy.
Jeden z większych? Poprawcie mnie, ale to jest chyba hit wszech czasów; żadna gra nie zabrała tyle kasy.
Nie wsparłem, ale wersję Phalanx biorę na bank, choćby dla samych grafik Różalskiego.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: palladinus »

adalbert pisze:
Scythe – gra oparta na świecie stworzonym przez Jakuba Różalskiego, z mechaniką opracowaną przez Jamiego Stagmaiera (Viticulture, Euphoria) to jeden z większych hitów na kickstarterze ostatnich miesięcy.
Jeden z większych? Poprawcie mnie, ale to jest chyba hit wszech czasów; żadna gra nie zabrała tyle kasy.
Nie wsparłem, ale wersję Phalanx biorę na bank, choćby dla samych grafik Różalskiego.
Jest w czołówce, ale do pierwszego miejsca daleko (zobacz choćby Zombicide). Poza tym zakładam, że w tym roku jeden czy dwa hity sprzedażowe na KS ujrzą światło dzienne.
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Scythe

Post autor: adalbert »

Rzeczywiście, nawet na pw ktoś mi podesłał te droższe :)
Czy jedyna możliwość dostania artbooka, to planszostrefa, czy będzie jakiś pakiet z wersją pl? Bo grafiki Różalskiego wymiatają.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: yosz »

Artbook, powiększona plansza i inne dodatki tylko bezpośrednio od producenta albo w sklepach. PHALANX nie będzie tego sprzedawać
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Scythe

Post autor: malekith_86 »

no ale skoro Jaimie zgodził się na wyprodukowanie pakietu polonizacyjnego to jak to z tym pakietem będzie ?
będą go dołączać do paczki z grą ?
czy ten pakiete dostanie phalanx razem z wyprodukowaną wersją polską i będą sami we własnym zakresie dystrybuować ten pakiet polonizacyjny ?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

malekith_86 pisze:czy ten pakiete dostanie phalanx razem z wyprodukowaną wersją polską i będą sami we własnym zakresie dystrybuować ten pakiet polonizacyjny ?
Nie dostanie, tylko kupi. ;)

Cała reszta się zgadza.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Scythe

Post autor: malekith_86 »

ozy pisze:
malekith_86 pisze:czy ten pakiete dostanie phalanx razem z wyprodukowaną wersją polską i będą sami we własnym zakresie dystrybuować ten pakiet polonizacyjny ?
Nie dostanie, tylko kupi. ;)

Cała reszta się zgadza.

no tak tak
chodziło mi, ze jak kupie ten pakiet polonizacyjny to od razu go dostane razem z grą ? czy dopiero jak dostaniecie polskie egzemplarze to będziecie dosyłać tym co kupili pakiety polonizacyjne ?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

Pakiet będzie później. Wersje anglojęzyczne gry już są. Polskie (razem z pakietem) będą dopiero drukowane. Wg wcześniejszych informacji powinny się pojawić gdzieś w okolicach października. I wtedy ten pakiecik będzie w sprzedaży.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

W okolicach połowy lipca powinna dostawa Kos przyjechać do Polski :) Zatem jeszcze przed sierpniem (i pewnie sporo przed Mare Nostrum) zagramy!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Scythe

Post autor: wrzesien »

Podobno wysyłka dopiero się zacznie w przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Scythe

Post autor: malekith_86 »

myślę, że nawet jak przyjdzie pod koniec lipca to i tak to będzie ewenement w skali KS jeśli chodzi o terminowość
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Scythe

Post autor: AkitaInu »

Byly juz projekty ktore byly przed czasem ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

W zasadzie Stonemaier Games zwykle mieści się w czasie ;) (jak Scythe, Viticulture, Euphoria...). Tylko, że podają termin realny, np "za rok", a nie jak 99% firm - 3-4 miesiące po zakończeniu kampanii...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

Zakładam, wg podanej przez Jamiego rozpiski, że wysyłka Scythe EN u nas powinna zacząć się w drugiej połowie lipca i zakończyć do końca miesiąca - bedziemy mieli okazję porównać sprawność sklepów ktore organizowaly zbiorowki. Część ludzi dostanie z indywidualnych wsparć - z FR gdzie ideaspatcher organizuje wysyłkę - pozyjemy zobaczymy. Zapowiada się dokładnie to czego oczekiwałem po tym tytule.
krystek
Posty: 104
Rejestracja: 15 kwie 2008, 19:22
Lokalizacja: bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Scythe

Post autor: krystek »

Ja też poproszę o dopisanie do listy chętnych na pakiet polonizacyjny.
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Scythe

Post autor: wrzesien »

Wygląda na to, iż wysyłka dopiero zacznie się pod koniec następnego tygodnia. Być może są jakieś opóźnienia po stronie dystrybutora - który zresztą miał już problemy z inną kampanią.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: yosz »

Mam dla Was zdjęcia i info o pakiecie polonizacyjnym. Sporo dobrych wiadomości :)

http://info.znadplanszy.pl/2016/07/04/s ... -medialny/
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Scythe

Post autor: playerator »

Świetna wiadomość :D
Czy - oprócz deklaracji w tym wątku - można/trzeba w jakiś inny sposób zarezerwować sobie taki pakiet polonizacyjny?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

playerator pisze:Świetna wiadomość :D
Czy - oprócz deklaracji w tym wątku - można/trzeba w jakiś inny sposób zarezerwować sobie taki pakiet polonizacyjny?
Nie. Jak podamy datę premiery, to podamy link do przedsprzedaży pakietu. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

Jest możliwość kupna tej gry, czy tylko wersja z KS jest/bedzie na rynku?
lerhit
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2014, 07:45
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: lerhit »

Phalanx wyda wersję pl
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

A jaka jest przewidziana cena ?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

wirusman pisze:A jaka jest przewidziana cena ?
SCD to 80$. Zobaczymy ile to będzie PLN gdy przyjdzie do płacenia. W tym momencie trudno powiedzieć.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Omnibus
Posty: 74
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:21

Re: Scythe

Post autor: Omnibus »

Może ktoś zwięźle i krótko powiedzieć co takiego wyróżniającego się ma ten tytuł, poza oprawą i realiami, które są ciekawe? Nie miałem jakoś czasu się zagłębić w temat, gra mi trochę przemkła koło nosa, a interesuję się wszystkimi dudes on board/areacontrolami. Z góry dziękuję.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

Omnibus pisze:Może ktoś zwięźle i krótko powiedzieć co takiego wyróżniającego się ma ten tytuł, poza oprawą i realiami, które są ciekawe? Nie miałem jakoś czasu się zagłębić w temat, gra mi trochę przemkła koło nosa, a interesuję się wszystkimi dudes on board/areacontrolami. Z góry dziękuję.
Scythe to nie jest dudes on board ani area control. To jest pięknie wydane euro optymalizacyjne z wg mnie bardzo fajną mechanika wyboru akcji.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ