The Thing

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: The Thing

Post autor: DarkSide »

zara2stra, dzięki za pliki.

Przez przypadek natknąłem się na tę grę tu na forum i planuję ją sobie wydrukować. Mogę polecić jednego użytkownika (Maly.drukarz) zbierał zamówienia na druk kart korporacji fanowskich do Terraformacji Marsa oraz 2 dodatkowe scenariusze do Time Stories i jestem zachwycony. Jakość Kart korporacji jak w oryginale i idealnie pozaokrąglane rogi. Zapewne tam zlecę druk tej gry. W związku z tym mam kilka pytań:

- Czy jak ściągnąłem zipy: The Thing Gra Karciana PL, The Things addon PL, zetony i pudelko, to czy dodatkowo plik "coś atakuje" muszę również dokładać czy to już jest poprawiona wersja? Który plik sprawdzić po rozpakowaniu by się upewnić?

- Jakie są wymiary kart i żetonów czy strony są sformatowane do A4? A jaka byłaby optymalna grubość kart i żetonów? Czy karty zaokrąglaliście?

- czy te karty postaci się tasuje czy to karty na zasadzie, wybieram postać i karta leży przez całą grę przede mną żeby każdy wiedział kto kim gra? Pytam by ocenić jaka grubość będzie tu odpowiednia.

- W pliku "postacie" na końcu są żetony? Czyli że tniemy na małe czy to są jednak karty z pustym białym środkiem a narożniki są tak zadrukowane? Jeśli to są żetony to czy powtarzają się w pliku "żetony" a tu po prostu są omyłkowo?

- Jakie rewersy są dla postaci (czy są w ogóle?) Czy ten "potworek Coś" w tym pliku robi za rewers i czy jest to rewers dla wszystkich kart zawartych w tym pliku?

- Skąd ściągnąć instrukcję z zasadami gry? :oops: Czy jest wersja PL?

Z góry przepraszam za tyle pytań, ale to moje pierwsze PnP od początku do końca, a to nie to samo co zwykły druk polskiej instrukcji w punkcie ksero. :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: The Thing

Post autor: Lothrain »

DarkSide pisze: - Skąd ściągnąć instrukcję z zasadami gry? :oops: Czy jest wersja PL?
Moja wersja instrukcji oparta na wersji Marka Chaplina 1.01 jest na BGG. Zacząłem jakiś czas temu pracować na wersją 2.0 Aarona Bohma, która jest czytelniejsza i jaśniejsza w przekazie, ale roboty nie skończyłem, bo zapał minął :) Zobaczę na jakim etapie jestem i może dokończę w wolnej chwili.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: The Thing

Post autor: Paskuder »

Lothrain pisze:
DarkSide pisze: - Skąd ściągnąć instrukcję z zasadami gry? :oops: Czy jest wersja PL?
Moja wersja instrukcji oparta na wersji Marka Chaplina 1.01 jest na BGG. Zacząłem jakiś czas temu pracować na wersją 2.0 Aarona Bohma, która jest czytelniejsza i jaśniejsza w przekazie, ale roboty nie skończyłem, bo zapał minął :) Zobaczę na jakim etapie jestem i może dokończę w wolnej chwili.

Podesłać ci czteropak na zachętę? :wink:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: The Thing

Post autor: Lothrain »

Paskuder pisze:
Lothrain pisze:
DarkSide pisze: - Skąd ściągnąć instrukcję z zasadami gry? :oops: Czy jest wersja PL?
Moja wersja instrukcji oparta na wersji Marka Chaplina 1.01 jest na BGG. Zacząłem jakiś czas temu pracować na wersją 2.0 Aarona Bohma, która jest czytelniejsza i jaśniejsza w przekazie, ale roboty nie skończyłem, bo zapał minął :) Zobaczę na jakim etapie jestem i może dokończę w wolnej chwili.

Podesłać ci czteropak na zachętę? :wink:
Uważaj, bo mogę nie odmówić :)
ODPOWIEDZ