Wikingowie Wojownicy Północy

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Piotr Komorowski
Posty: 79
Rejestracja: 17 lut 2013, 10:02
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 3 times

Re: Wikingowie Wojownicy Północy

Post autor: Piotr Komorowski »

"4. nierówna jakość grafik - niektóre karty są naprawdę ładne, niektóre (zwłaszcza córki thanów) pozostawiają wiele do życzenia; przy okazji córki można było zróżnicować, gdyż teraz każdy than ma czworaczki :)"

W tym miejscu moim zdaniem karty mają dobre grafiki i tak bym zostawił, już nie wymagam aby każda córka była inna (chociaż faktycznie byłby to miły akcent)

"6. wielkość opakowania w stosunku do jego zawartości - jest za duże, chyba że od razu planowane są rozszerzenia"

W tym miejscu, no cóż, gra kosztująca około 100pln, posiadająca średniej wielkości planszę może mieć takie pudełko a nie inne. poza tym rozumiem marketingowców, klient np w Empiku l(w zasadzie każdym sklepie) powinien doświadczyć efektu "ŁAŁ", pudło, grafika na nim musi przyciągnąć, zaciekawić. Czy będą dodatki, nie wiemy tego, ale już wolę większe pudełko które na tą ewentualność jest przygotowane.


"- możliwość napadu na wioski thanów i wybijanie / przejmowanie córek"

W tym miejscu moim zdaniem rozwiązanie z bezpieczeństwem córek w siedzibie Jarla jest ok.


A co do zasad domowych, masz rację, praktycznie każda gra może być w ten sposób rozwijana. Oczywiście wszyscy oczekujemy gry już gotowej, takiej która zapewni nam poziom zabawy po otwarciu pudełka i zastosowania się do instrukcji. I tak powinno być. Ale skoro ktoś zagrał, zagra (ja jeszcze nie miałem okazji) kilka razy w wersję producenta, i rozgrywka go nie zadowoli, no cóż, pewne rzeczy można we własnym zakresie poprawić (no ataki Bestii).
Piotr Komorowski
Posty: 79
Rejestracja: 17 lut 2013, 10:02
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 3 times

Re: Wikingowie Wojownicy Północy

Post autor: Piotr Komorowski »

Pierwsza video recenzja BoardTimesTV - czyli instrukcja dla leniwych :P https://www.youtube.com/watch?v=etvcwENaTtg
Tele
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2006, 09:39

Re: Wikingowie Wojownicy Północy

Post autor: Tele »

Pierwsza rozgrywka jest dłuższa bo trzeba poznać karty.
Wbrew pozorom w zależności od graczy potrafi to zabrać sporo czasu.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Wikingowie Wojownicy Północy

Post autor: Wincenty Jan »

NAJGRSZA GRA W JAKĄ GRAŁEM powinni wprowadzić na BGG ujemne oceny bo nie mam pojęcia jak ocenić tę grę.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4481
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1439 times
Been thanked: 1102 times

Re: Wikingowie Wojownicy Północy

Post autor: garg »

Wincenty Jan pisze:NAJGRSZA GRA W JAKĄ GRAŁEM powinni wprowadzić na BGG ujemne oceny bo nie mam pojęcia jak ocenić tę grę.
Z przyjemnością zapoznam się z Twoją opinią, jeśli będzie cokolwiek bardziej pogłębiona... :|
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Wikingowie Wojownicy Północy

Post autor: Wincenty Jan »

garg pisze:
Wincenty Jan pisze:NAJGRSZA GRA W JAKĄ GRAŁEM powinni wprowadzić na BGG ujemne oceny bo nie mam pojęcia jak ocenić tę grę.
Z przyjemnością zapoznam się z Twoją opinią, jeśli będzie cokolwiek bardziej pogłębiona... :|
Szczerze, choćbym chciał, ciężko mi coś więcej napisać. Gra jest skrajnie nudna , nieciekawa, bez polotu i pierwszy raz grając w "nowoczesną grę planszową" miałem wrażenie, że gram w jakiś wyrób planszówkowopodobny z marketu. Pierwszy raz tak ciężko dostrzec mi jakikolwiek plusy w grze, a nawet jeśli to musiałbym szukać ich na siłę. Pewnie są osoby, którym taka forma rozrywki pasuje i odnajdą w niej emocje , a zarazem przyjemność z rozgrywki. Ja do nich nie należę.

P.S stwierdziłem , że napiszę na koniec jakikolwiek plus ale cholercia nie widzę ich.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Wikingowie Wojownicy Północy

Post autor: EsperanzaDMV »

Gra jest do dostania na stronie rebela w anglojęzycznej wersji za 20zł... Już chciałem kupić za taką cenę, już miałem w koszyku, po czym odpaliłem recenzje, poczytałem i... mam wątpliwości, czy warto wydać nawet takie pieniądze za tę grę. Mógłby ktoś się jeszcze wypowiedzieć, czy warto? :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Wikingowie Wojownicy Północy

Post autor: Trolliszcze »

To nie jest kwestia pieniędzy, tylko czasu. Naprawdę masz czas grać w coś kiepskiego, podczas gdy mógłbyś grać w coś dobrego?
ODPOWIEDZ