Company of Heroes (N.N.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Siersciu »

Auć... wygląda na to, że tanio nie będzie. Mają być jeszcze dodatkowe elementy terenu, nowa frakcja, nowe pojazdy. Jeszcze raz AUĆ!!!
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Siersciu pisze: 10 cze 2022, 14:50 Auć... wygląda na to, że tanio nie będzie. Mają być jeszcze dodatkowe elementy terenu, nowa frakcja, nowe pojazdy. Jeszcze raz AUĆ!!!
Nowej frakcji nie będzie.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Siersciu »

Probe9 pisze: 10 cze 2022, 14:58
Siersciu pisze: 10 cze 2022, 14:50 Auć... wygląda na to, że tanio nie będzie. Mają być jeszcze dodatkowe elementy terenu, nowa frakcja, nowe pojazdy. Jeszcze raz AUĆ!!!
Nowej frakcji nie będzie.
Nici z Włochów? Czy kwestia dogadania się z Relic'iem?
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Siersciu pisze: 10 cze 2022, 15:02
Nici z Włochów? Czy kwestia dogadania się z Relic'iem?
Nie dogadali się, podobno brakowało grafik z gry komputerowej.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1922
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: tomuch »

Mają być też SG z pierwszego KS. Auć auć auć. Liczyłem, że core będzie bliżej 150 dolków. Teraz muszę się mocno zastanowić.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

A jest już ustalona cena coreseta?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

RUNner pisze: 11 cze 2022, 11:30 A jest już ustalona cena coreseta?
Padła kwota 210$ w odniesieniu do "new backer 4 player bundle" ale to z kolei wydaje się chyba jednak nieco za dużo jak za sam core 4 osobowy ;p Spodziewałbym się bardziej czegoś w granicach 150$. Chociaż z drugiej strony cena 150$ sprawiłaby, że backerzy z 1 KS`a mogliby czuć się poszkodowani bo finalnie zapłacą tyle samo a nie będą mieli nowych map (z tego co zrozumiałem nie ma ich w uprgade kit - tam będą tylko nakładki z surowcami a nowe mapy bedą do kupienia oddzielnie).

Z innych ciekawostek, to solo nie będzie uwzględnione w uprgade kit. Podobno za dużo zmian tam miało miejsce (będzie zawierać m.in 250 tokenów). Więc wychodzi na to, że będzie trzeba kupić 2 raz ten sam produkt... Coraz słabiej to zaczyna wyglądać z punktu widzenia backera 1 edycji...
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Sorry za post pod postem, ale to chyba istotna informacja, więc ważne, żeby wybrzmiało ;)
2nd Edition 4 Player Set = $219
No to jednak cofam to o opłacalności dla powracających backerów. Muszę przyznać, że takiej wyceny to się nie spodziewałem...
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Ciekawe po ile będzie wersja painted?
Dobrze, że jednak kupiłem pierwszą edycję, bo w cenie 219 dolców bym miał problem z podjęciem decyzji :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

RUNner pisze: 11 cze 2022, 16:29 Ciekawe po ile będzie wersja painted?
Dobrze, że jednak kupiłem pierwszą edycję, bo w cenie 219 dolców bym miał problem z podjęciem decyzji :)
Niestety, tylko to podali. W przyszłym tygodniu ma pojawić się draft kampanii to może ujawnią coś więcej.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Zapytałem z ciekawości bo skoro zwykła edycja ma kosztować 219 dolarów, to pomalowana będzie za około 300. Grubo to wygląda, ale gry generalnie drożeją coraz szybciej. Czyli reasumując, jeśli posiadam pierwszą edycję, to wystarczy kupić upgrade i będzie git. W skład ulepszenia wchodzą karty dowódców i budynków plus jakieś nowe mapy. Jeszcze nie wiem czy chcę wydać ~250zł na taki zestaw. Karty można sobie wydrukować i tragedii nie będzie, więc muszę przemyśleć ten temat. Może tylko kupię same plansze. Ciekaw jestem jak długo będzie trzeba czekać na dostawę? W rok ogarną? Jak myślicie?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

RUNner pisze: 13 cze 2022, 10:12 Zapytałem z ciekawości bo skoro zwykła edycja ma kosztować 219 dolarów, to pomalowana będzie za około 300. Grubo to wygląda, ale gry generalnie drożeją coraz szybciej. Czyli reasumując, jeśli posiadam pierwszą edycję, to wystarczy kupić upgrade i będzie git. W skład ulepszenia wchodzą karty dowódców i budynków plus jakieś nowe mapy. Jeszcze nie wiem czy chcę wydać ~250zł na taki zestaw. Karty można sobie wydrukować i tragedii nie będzie, więc muszę przemyśleć ten temat. Może tylko kupię same plansze. Ciekaw jestem jak długo będzie trzeba czekać na dostawę? W rok ogarną? Jak myślicie?
Z tego co zrozumiałem to nowe mapy nie wchodzą w skład uprgade kit`a. Oddzielnie je trzeba będzie kupić. Ale w UK oprócz kart będą też chyba kostki i tacki. No i jak masz wersję ang. to jest to też "darmowy" sposób na ogarnięcie wersji polskiej bo będzie w tym języku dostępny.

Co do czasu dostarczenia to trudno zgadywać, generalnie development już zrobiony w większości, więc tylko produkcja została. Rok powinien im spokojnie starczyć, może nawet pół roku jak nic się nie pokomplikuje.

Jakby co to pewnie spróbuje zorganizować zamówienie grupowe jak przesyłka będzie droga, więc można będzie wypatrywać wątku :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Znowu post pod postem ale sporo nowych informacji się pojawiło. Swoją drogą może stworzyć nowy wątek w dziale finansowania społ. i przenieść ostatnią dyskusją ? Chociaż z drugiej strony chyba i tak mało osób ta gra interesuje ;p

No ale przechodząc do konkretów to pojawiła się taka grafika (na discordzie).

Spoiler:
Ceny mogą być ostateczne, ale z tego co czytałem to jeszcze myślą nad TP3 czy nie skoczy do 59$. Generalnie mocno skoczyły :) No i z perspektywy backera 1 edycji - żeby doprowadzić grę do wersji 2.0 potrzebuję:
- uprgade kit 49$
- nowy solo/coop 39$
- legacy map pack 34$

Czyli kupując przy 1 kampanii Core 4P+solo zapłaciłbym 130$ a teraz żeby wszystko zaktualizować w 100% trzeba by wydać kolejne 122$ (+ wysyłka, vat mam nadzieję, ze już uwzględnili - chociaż mowy o tym nigdzie nie ma). No tak sobie :) A jest jeszcze ten dodatek Lost Brigade (45$), który też jakoś odnosi się do 1 edycji.

Jest też info o liczbie dodatkowych kości w update kit:
White Dice 10
Red Dice 6
Blue Dice 6
Green Dice 8

Pip Dice red 16
Yellow 18
Purple 12
No i w poprzednim poście się walnąłem - w update kit będą 2 nowe plansze z mapami, tyle dobrego :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Manietu
Posty: 93
Rejestracja: 16 lip 2019, 01:47
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Manietu »

A czy upgrade packi będą miały swoje lokalizacje językowe? Pytam, gdyż nie korzystam z discorda
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Manietu pisze: 13 cze 2022, 17:32 A czy upgrade packi będą miały swoje lokalizacje językowe? Pytam, gdyż nie korzystam z discorda
Mają być dostępne we wszystkich językach "obsługiwanych" przy 1 kampanii. Czyli również w polskim.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Dzięki Probe9 za objaśnienie sytuacji, bo czuję się jak Maciuś z Klanu. ;)
Ciekaw jestem tego Terrain Pack 3. To będzie zupełnie coś nowego, czy jakaś kompilacja poprzednich?
W ogóle to ta nowa edycja jest bardzo kosztowna, bo sam core zawiera 2 frakcje zamiast 4 w cenie 99$.
I też mam nadzieję, że ceny są już z vatem, ale skoro jest on w każdym kraju inny, to chyba płonna ta nadzieja?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

RUNner pisze: 13 cze 2022, 18:25 Ciekaw jestem tego Terrain Pack 3. To będzie zupełnie coś nowego, czy jakaś kompilacja poprzednich?
TP3 zapowiada się bardzo ciekawie :) Ma zawierać zupełnie nowe tereny stanowiące żółte oraz czerwone osłony (drzewa, murki itp.) + pewnie jeszcze coś trzymają jako niespodziankę (za 55$ musi być coś więcej ;p).
RUNner pisze: 13 cze 2022, 18:25 I też mam nadzieję, że ceny są już z vatem, ale skoro jest on w każdym kraju inny, to chyba płonna ta nadzieja?
Często bywa wliczony w koszt każdego pledge`a w równej wysokości, a różnice w stawce vat dla poszczególnych krajów są wyrównywane na etapie wyliczania kosztów wysyłki (koszt dla PL z 23% vatem będzie zwiększony względem np. Francji gdzie vat to powiedzmy 20% ).
Przy takich cenach mam nadzieję, że te wartości już ten vat uwzględniają bo inaczej raczej nie będę brał wszystkiego jak dotąd planowałem :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Ja będę celował w UK oraz TP3 i rozważam tez Legacy Map Pack. Wyjdzie około 150$ nie licząc dostawy. Cały czas męczą mnie stanowiska Boforsa z TP2, ale reszta elementów jest mi zbędna.
Reasumując, jest to gruby wydatek i do końca się będę wahał, czy jednak z czegoś nie zrezygnować. Trzeba poczekać, może pokażą te poprawione mapy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1922
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: tomuch »

Czyli tak:
1) VAT raczej już jest, ale tak czy siak trzeba dużo kasy przygotować...
2) Żeby mieć 4 frakcje, trzeba wziąć podstawkę (Niemcy + USA?) i dwa dodatki frakcyjne (Sowieci, Brytyjczycy?) za 45-52$ - czyli łącznie 196$. Skąd więc 219$? Coś jeszcze wcześniej wchodziło w skład core?
3) Terrain Pack 1 to SG z 1. KS? TP2 też był podczas tamtego KS (tę katedrę kojarzę skądś)?
4) Co-op expansion zawiera też solo? Jeśli tak, to dlaczego jest w części dla weteranów? Wiem, że było dużo zmian, ale czy to znaczy, że solo jest też gdzie indziej?
5) Legacy Map Pack występuje w dwóch wersjach czy za grafice jest 2x to samo pudło?
6) Co jest wg Was niezbędne do kupienia? Da się ew. później gdzieś dokupić to, czego się nie kupi podczas kampanii?
7) Na teraz też są przewidziane jakieś SG?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

tomuch pisze: 13 cze 2022, 21:01 2) Żeby mieć 4 frakcje, trzeba wziąć podstawkę (Niemcy + USA?) i dwa dodatki frakcyjne (Sowieci, Brytyjczycy?) za 45-52$ - czyli łącznie 196$. Skąd więc 219$? Coś jeszcze wcześniej wchodziło w skład core?
Wydaje mi się, że źle w takim razie podali cenę za dodatki frakcyjne. Chyba, że te dodatki to będą same figurki a żeby móc grać na 4 graczy to trzeba kupić Core Box 4P z uwagi na ilości kostek/tacek jeszcze.
tomuch pisze: 13 cze 2022, 21:01 3) Terrain Pack 1 to SG z 1. KS? TP2 też był podczas tamtego KS (tę katedrę kojarzę skądś)?
Oba TP to były dodatkowo płatne dodatki. TP1 od razu w trakcie kampanii (możliwe, że coś tam doszło z SG) a TP2 już w trakcie PM doszedł.
tomuch pisze: 13 cze 2022, 21:01 4) Co-op expansion zawiera też solo? Jeśli tak, to dlaczego jest w części dla weteranów? Wiem, że było dużo zmian, ale czy to znaczy, że solo jest też gdzie indziej?
Zmiany były na tyle istotne, że zrobili z tego "nowy" dodatek. Niestety...
tomuch pisze: 13 cze 2022, 21:01 5) Legacy Map Pack występuje w dwóch wersjach czy za grafice jest 2x to samo pudło?
To jest ta sama rzecz, chyba niepotrzebnie umieścili to w sekcji dla nowych.
tomuch pisze: 13 cze 2022, 21:01 6) Co jest wg Was niezbędne do kupienia? Da się ew. później gdzieś dokupić to, czego się nie kupi podczas kampanii?
Wszystko da się pewnie dokupić z ich sklepu potem. Jeżeli nie masz nic to brałbym Core4P i TP1. TP3 też wygląda zachęcająco ale za mało jeszcze wiadomo, żebym mógł Ci polecić w ciemno. Jeżeli zamierzasz grać solo/coop no to wiadomo, że ten dodatek można brać :)
tomuch pisze: 13 cze 2022, 21:01 7) Na teraz też są przewidziane jakieś SG?
Wspominali, że coś będzie, ale póki co bez konkretów.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

Nie ma czegoś takiego jak core 4p w nowym KSie, ale rozumiem że chodzi ci o branie 2p+2 frakcje.

Co do rzeczy które warto to definitywnie terrain pack 1. Budynki są na tyle kluczowe że zmieniają mocno wygląd i odbiór samej gry. OKW też bym się skusił, bo to zawsze dodatkowa frakcja! Na ich stronie ciągle są do kupienia rzeczy jak terrain pack 1 właśnie.

SG będą na pewno. Chociaż nie liczyłbym na wielki szał. Obstawiam na dodatkową mapę (to by było najlepsze w sumie) oraz kilka pojazdów może. W zeszłej kampanii SG weszły w skład core. Wszystkie SG z zeszłej kampanii masz już wszyte w nową edycję.

Mnie jako weterana najbardziej cieszą dodatkowe mapy w upgrade pack oraz Lost Batalion, bo ma zmienić podejście do przyzywanych jednostek z kart dowódców. Poza tym uwielbiam grę tak bardzo, że w ciemno biorę wszystko jak leci. ;)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

RUNner pisze: 11 cze 2022, 16:29 Ciekawe po ile będzie wersja painted?
Dobrze, że jednak kupiłem pierwszą edycję, bo w cenie 219 dolców bym miał problem z podjęciem decyzji :)
Obstawiam że wersji metalowej oraz pomalowanej nie będzie. Za dużo nerwów i czasu (i kasy) kosztowały ich te opcję, wiec raczej nie będą się w to bawić. Plus sporo osób narzeka na malowanie fabryczne CoH...
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Posiadam wersję pomalowaną i też uważam, że jest niezbyt dobrze wykonana, ale maluję figurki więc może mam tutaj jakieś skrzywienie. Kupiłem używkę, więc akurat nie miałem większego wyboru :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Bardok pisze: 14 cze 2022, 04:23
Mnie jako weterana najbardziej cieszą dodatkowe mapy w upgrade pack oraz Lost Brigades, bo ma zmienić podejście do przyzywanych jednostek z kart dowódców. Poza tym uwielbiam grę tak bardzo, że w ciemno biorę wszystko jak leci. ;)
Mógłbyś napisać coś więcej o Lost Batalions ? Bo nie do końca kumam co ten dodatek ma zawierać, z tego co zrozumiałem to jakoś łączy się z tymi jednostkami call-in - ale w jaki konkretnie sposób ? :)

P.S Jeżeli z punktu widzenia veterana ten dodatek jest tak istotny, to koszt ulepszenia gry tak żeby grać w jej najnowszą wersję wynosi już 167$ :) Grę zrobili świetną, ale planowanie miazga. Tak samo mi się coś obiło o uszy, że ten dodatek World Builder w świetle odświeżonej zawartości nowej edycji też już raczej stracił sens istnienia (słowa twórcy). Więc wychodzi na to, że

- Core do poprawy i potrzebny Uprgade za 50$
- Jak ktoś chce stare mapy w nowej odsłonie to jeszcze kolejny dodatek za 34$
- stary coop/solo do śmietnika i najlepiej wziąć nowy za 39$
- sam twórca przyznał, że katedra z TP2 to nietrafiony pomysł, ale nie będą w tym grzebać bo za duży koszt.
- Lost Brigades z tego co zrozumiałem też jakoś naprawia nie do końca trafiony pomysł z 1 edycji - kolejne 45$
- World Builder stracił sens przy różnorodności w zakresie map, która daje 2.0

Trochę masakra :)

W sumie wczoraj ktoś z nich sam wspomniał, że jedynym elementem z 1 edycji, z którego są w pełni zadowoleni to jest TP1 :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

Ok mam potwierdzenie - metalowe i malowanie odpada i nie będzie kontynuowane.

Lost Battalion ma za zadanie po pierwsze wprowadzić nowe jednostki, ale generalnie tam będą karty pojazdów z call-ins. Na początku gry losujesz 3 z nich i wybierasz 1 którym będziesz grał. I ta karta zasłoni (chyba, nie jestem pewien czy nie będzie dodatkowym obok commandera) jedno pole twojego dowódcy i pozwoli ci przyzwać pojazdy które zwykle dostępne były jedynie z dowódców (King Tiger, Stuart, Callipie etc). Chodzi o małą customizację commandera i częstsze pojawianie się jednostek ciężkich. Nie jest to na 100% prawdziwe, a jedynie usnutę z tego co wyczytałem.

Stare mapy do poprawy - tutaj olewam. Chodzi generalnie o usunięcie oznaczeń surowców z mapy i małe graficzne zmiany jak poprawienie mostów w jednej mapie. Także to już dla purystów według mnie.

Coop/solo - tutaj prawda, jak ktoś chce pograć w coopie to musi brać nowe.

TP2 - ja katedrę uwielbiam i bunkry. Nie wiem dlaczego nie trafiony pomysł. Może finansowo dla nich? ;)

World Builder - też nie rozumiem dlaczego miałby stracić na znaczeniu. To dodatkowe mapy i nakładki które pozwalają zbudować swoją plansze. Myślę, że dalej będzie to fajne.

Ale tak, zgadzam się, że tanio nie będzie. Tylko, że inflacja, ceny shippingu, produkcji... sorry, ale to się dzieje wszędzie. Wolę, żeby dali drożej ale pewniej. Chłopaki na pierwszym KSie mocno popłynęli finansowo. Niech coś sobie odbiją. Żeby dalej im się chciało rozwijać grę. :)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
ODPOWIEDZ