Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Arcziwald »

ariange pisze: 04 maja 2021, 20:21 Co do samej gry, to brakuje mi możliwości ruchu, w którym można zdobyć więcej niż jedną kartę, zwłaszcza, że jest możliwość zagrania 2 kart i płacenia kartami za brakujące symbole. Nie wiem, może to przypadłość wyłącznie gry w 2 osoby (a może tylko nasza), ale w ostatniej rundzie często nie mamy już ani jednej karty na ręce i trzeba liczyć, że z tych dostępnych jakaś podejdzie, bo przy 2 osobach przemiał jest raczej niewielki.
Mam podobne odczucia, dodał bym do tego brak ruchu na planszy w momencie gdy żadnemu z dwóch graczy nie pasują wyłożone karty. Może ostatni rząd powinien wypadać a nowe karty wchodzić co rundę?

Mimo wszystko gra się całkiem fajnie. Należy pamiętać, że to gra rodzinna nastawiona na relaks a nie masterowanie wyniku i w swojej roli sprawdzą się bardzo dobrze.
ariange
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2016, 17:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: ariange »

Arcziwald pisze: 04 maja 2021, 21:40Mam podobne odczucia, dodał bym do tego brak ruchu na planszy w momencie gdy żadnemu z dwóch graczy nie pasują wyłożone karty. Może ostatni rząd powinien wypadać a nowe karty wchodzić co rundę?

Mimo wszystko gra się całkiem fajnie. Należy pamiętać, że to gra rodzinna nastawiona na relaks a nie masterowanie wyniku i w swojej roli sprawdzą się bardzo dobrze.
Zgadzam się w 100%, gra się bardzo przyjemnie, a grafiki niejednokrotnie decydowały o wyborze karty, niezależnie od widniejącej na niej liczbie punktów. Moja uwaga to raczej takie ogólne przemyślenia, nie sądzie, że będzie to miało wpływ na ilość partii czy chęć zagrania. Faktycznie przy dwóch osobach przydałby się jakiś dodatkowy mechanizm pozwalający na wymianę np. rzędu kart, może jako ruch? Przyznam, że zdarzyło mi się czekać z niecierpliwością na wymianę kart w połowie gry, kiedy np. oboje korzystaliśmy z wzięcia 1 z 3 z talii i przez 2 tury nic się na planszy nie zmieniało.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: adam_k27 »

Kupiłem grę niedawno wraz z dodatkiem tym w którym są koszulki, żeby mieć komplet. Jeszcze nie odpakowana miała być na prezent na dzień dziecka. Kupiona przez internet czyli mam jeszcze czas na zwrot. Teraz się zastanawiam czy nie odstąpić od umowy i kupić tam gdzie dają pakiet P? Albo jak nie dają już nigdzie to kupić kiedyś gdy już będzie dostępny. Albo po prostu odstąpić od umowy i zapomnieć że jest taka gra, bo jestem tą sytuacją zniesmaczony :?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: dwaduzepe »

adam_k27 pisze: 04 maja 2021, 22:35 Kupiłem grę niedawno wraz z dodatkiem tym w którym są koszulki, żeby mieć komplet. Jeszcze nie odpakowana miała być na prezent na dzień dziecka. Kupiona przez internet czyli mam jeszcze czas na zwrot. Teraz się zastanawiam czy nie odstąpić od umowy i kupić tam gdzie dają pakiet P? Albo jak nie dają już nigdzie to kupić kiedyś gdy już będzie dostępny. Albo po prostu odstąpić od umowy i zapomnieć że jest taka gra, bo jestem tą sytuacją zniesmaczony :?
litosci, to jest tylko kilka kart do gry, ktora jest pasjansem. Nic te karty ci nie zmienia w rozgrywce. Pasjans pozostanie pasjansem. Jakas paranoja sie tu robi.
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Majkel89 »

Czytam i czytam i nie wiem co napisać. Na prawdę te osoby które piszą ze Rebel ich oszukał tak myślą? Tutaj z powodu kilku kart robi się burdel.

Chciałem poczytać o wrażeniach z gry, jednak przez 2 strony czytam tylko o tym jak rzekomo zostaliście oszukani że brakuje kart w sprzedaży, no nieźle się uśmiałem
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: tomekmani3k »

Ja tam spokojnie dam radę bez tych gier tylko wiele osób nie może zrozumieć czemu robiony był szum o 99% elementów z gry a ten 1 procent został przemilczany. Wiele osób lubi mieć kompletne gry a teraz mają wątpliwości co robić z zakupami jak nawet biorąc prosto od wydawcy są w gorszej sytuacji niż jakby poszli do małego hobbystycznego sklepu. Swoja droga ciekawe jakie sa wymagania by być takim sklepem?
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: adam_k27 »

Może i dodatek niewiele wnosi, bo to tylko kilka kart i gra bez niego jest świetna. No ale proszę się postawić w sytuacji kupującego.

Właśnie kupiłem grę, od razu wraz z oficjalnym dodatkiem, a ty się okazuję że jeszcze był jeden ekskluzywny, limitowany dodatek, który w pewnych, nie wiadomo jakich, sklepach był dodawany gratis. O tym dodatku nikt nie wiedział. Nic nie było w oficjalnych informacjach. No i jak ktoś miał szczęście i tam akurat kupił gdzie dodawali dodatek - to bomba, a jak kupił gdzie indziej to trąba. Bo dodatek nie będzie już sprzedawany, bo tak. Gdybym miał wybór to kupiłbym z dodatkiem, nawet gdybym miał za niego trochę dopłacić. Więc się zastanawiam co mam zrobić z właśnie zakupioną grą? Oddawać póki mam jeszcze możliwość odstąpienia od umowy (14 dni) i możliwość darmowego zwrotu przez allegro smart? A potem szukać sklepu który akurat dodaje ten dodatek gratis? Nie wiadomo czy znajdę, bo może już nigdzie nie ma? Ale jak teraz nie kupię gry w wersji z dodatkiem to już go nie będę miał, no chyba że kupię na jakiejś aukcji za absurdalnie wysoką cenę, ale nie zamierzam. No więc wkurza mnie taka sytuacja i tyle :evil:
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: krisow »

Zostawcie już kopertę P. Rebel potwierdził kilka postów wyżej, że w IV kwartale będzie można kupić ten dodatek. Kilka miesięcy wytrzymamy :) Co do samej gry jest bardzo dobra. Do tego idealnie się wstrzeliła w szkołę mojej córki. Akurat teraz na przyrodzie omawiają życie na łące, więc gramy codziennie czytając po rozgrywce opisy kart.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: adam_k27 »

Za pół roku będziemy mogli zakupić dodatek który mogło się mieć teraz za darmo, ale dobre i to. No gry już nie zwrócę bo sprawdziłem i wczoraj miałem ostatni dzień na zwrot.
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

krisow pisze: 05 maja 2021, 07:02 Zostawcie już kopertę P. Rebel potwierdził kilka postów wyżej, że w IV kwartale będzie można kupić ten dodatek. Kilka miesięcy wytrzymamy :)
No właśnie NIE POTWIERDZIŁ. Informacja jest taka na chwilę obecną: "aktualnie nie planujemy wprowadzić go do oferty". To co jest zapowiedziane na IV kwartał to mini dodatek R a nie P, dla tych ci nie wzięli zestawu koszulek. Także jeżeli to się nie zmieni to tylko garstka graczy będzie się mogła cieszyć z kompletu kart.

Dla tych co nie rozumieją problemu, weźcie jakąś swoją ulubioną grę, zastanówcie co by było jakby po skorzystaniu z oficjalnej przedsprzedaży okazało się, że 'po cichu' były dodawane jeszcze jakieś rozszerzenia nie wiadomo według jakich zasad. Tak, da się grać mechanicznie, ale nie o to tutaj chyba chodzi w całej tej sprawie.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: kurdzio »

pcyzm pisze: 05 maja 2021, 08:02
krisow pisze: 05 maja 2021, 07:02 Zostawcie już kopertę P. Rebel potwierdził kilka postów wyżej, że w IV kwartale będzie można kupić ten dodatek. Kilka miesięcy wytrzymamy :)
No właśnie NIE POTWIERDZIŁ. Informacja jest taka na chwilę obecną: "aktualnie nie planujemy wprowadzić go do oferty". To co jest zapowiedziane na IV kwartał to mini dodatek R a nie P, dla tych ci nie wzięli zestawu koszulek. Także jeżeli to się nie zmieni to tylko garstka graczy będzie się mogła cieszyć z kompletu kart.

Dla tych co nie rozumieją problemu, weźcie jakąś swoją ulubioną grę, zastanówcie co by było jakby po skorzystaniu z oficjalnej przedsprzedaży okazało się, że 'po cichu' były dodawane jeszcze jakieś rozszerzenia nie wiadomo według jakich zasad. Tak, da się grać mechanicznie, ale nie o to tutaj chyba chodzi w całej tej sprawie.
Poniższa wypowiedź mówi jednak że chodzi o kopertę P. Chyba że masz jeszcze jakieś dodatkowe info.
REBEL.pl pisze: 04 maja 2021, 15:34
tomekmani3k pisze: 04 maja 2021, 14:27
Archaniol101 pisze: 04 maja 2021, 14:25 Odpowiedź z wydawnictwa:

"Dodatek "P" do gry Łąka jest dostępny tylko w sklepach hobbystycznych z grami planszowymi - aktualnie nie planujemy wprowadzić go do oferty."
Kurde ale pojechali. Wydawało mi się że w takim kupowałem ale widocznie to jest jakis hipermarket
Ekhm, sprostowanie: dodatek w IV kwartale 2021 r. będzie dostępny do sprzedaży, do tego czasu sklepy hobbystyczne mają na niego wyłączność w dystrybucji.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

kurdzio pisze: 05 maja 2021, 08:34 Poniższa wypowiedź mówi jednak że chodzi o kopertę P. Chyba że masz jeszcze jakieś dodatkowe info.
Cofnąłem się i masz rację. W przypadku oficjalnie komunikowanego dodatku R też pojawiały się pytania czy będzie on później dostępny i tam padł ten IV kwartał, a tutaj pierwsza odpowiedź brzmiała, że nie.
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: mementomoris »

pcyzm pisze: 05 maja 2021, 08:02
krisow pisze: 05 maja 2021, 07:02 Zostawcie już kopertę P. Rebel potwierdził kilka postów wyżej, że w IV kwartale będzie można kupić ten dodatek. Kilka miesięcy wytrzymamy :)
No właśnie NIE POTWIERDZIŁ. Informacja jest taka na chwilę obecną: "aktualnie nie planujemy wprowadzić go do oferty". To co jest zapowiedziane na IV kwartał to mini dodatek R a nie P, dla tych ci nie wzięli zestawu koszulek. Także jeżeli to się nie zmieni to tylko garstka graczy będzie się mogła cieszyć z kompletu kart.

Dla tych co nie rozumieją problemu, weźcie jakąś swoją ulubioną grę, zastanówcie co by było jakby po skorzystaniu z oficjalnej przedsprzedaży okazało się, że 'po cichu' były dodawane jeszcze jakieś rozszerzenia nie wiadomo według jakich zasad. Tak, da się grać mechanicznie, ale nie o to tutaj chyba chodzi w całej tej sprawie.
Kupiłem tę grę, bardzo ją lubię i nie czuję się oszukany. Przypomina mi się pewna przypowieść o właścicielu winnicy i najemnikach - morał jest taki: umawialiśmy się z Rebelem na konkretną grę z konkretną zawartością i nie powinniśmy mieć pretensji, że nie dostaliśmy więcej za tę cenę. A jeżeli ktoś dostał jakąś promkę - to jego sprawa.
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

mementomoris pisze: 05 maja 2021, 09:11 morał jest taki: umawialiśmy się z Rebelem na konkretną grę z konkretną zawartością i nie powinniśmy mieć pretensji, że nie dostaliśmy więcej za tę cenę. A jeżeli ktoś dostał jakąś promkę - to jego sprawa.
I tego się nie czepiam, nie żądam niczego za darmo, po prostu uważam, że ten brak jakiejkolwiek informacji jest nie fair w stosunku do graczy, którzy najbardziej zaufali Rebelowi (ergo kupili w przedsprzedaży cały oficjalnie dostępny zestaw).

Jeżeli tak jak pisze Rebel, promocja była po stronie sklepów, które solidarnie tego nie zrobiły, to dlaczego ja jako gracz mam się finalnie czuć z tym źle (tym bardziej, że sklepy odbijają piłeczkę i odsyłają do wydawcy) ?
Erhord
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2021, 12:20

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Erhord »

Co do mechaniki po wielu partiach mam podobne odczucia jak pisaliście wyżej. Gramy głównie we dwie osoby. Losowość zaczyna doskwierać. Złości blokada kart czy tak naprawdę mała ilość akcji. Zastępowanie symbolu słabo działa - może gdyby dociąg kart był większy/mniej kosztowny można by efektywniej z tego korzystać. Trudno coś planować ale może o to w tym wszytkim chodzi. Można podejść jak do spaceru po okolicy i cieszyć się tym co dostrzeżesz, a można próbować śrubować wynik. Osobiście próbuję czegoś pośredniego by dopełnić klimatu i "fabuły" i zakładam sobie, że podczas rozgrywki idę do lasu albo na wieś, a potem dobieram karty tematycznie. Nieco pomagają w tym żetony przy ognisku. No ale trudno z takim podejściem mieć wysokie wyniki. :D

Mimo wszystko gra mnie kupiła przede wszystkim tematyką, oprawą graficzną i tworzonym przez jedno i drugie klimatem. Co do wad to może za dużo wymagam od tytułu familijnego... Liczę, że doczeka się dodatków większych niż te kilka kart w podstawce. I może nieco rozszerzonych zasad?

Sytuacja z "tajemniczym" dodatkiem P może być nieco niesmaczna. Chyba rzeczywiście zawiodła komunikacja na linii Rebel-sklepy stacjonarne, a dodatek w zamyśle nie powinien (?) być w ogóle rozprowadzany w sieci. Inna sprawa, że z punktu widzenia klienta detalicznego faworyzowanie sklepów stacjonarnych przez wydawcę jest ograniczeniem dostępu do produktu dla tych odbiorców, którzy z różnych powodów nie mogą skorzystać z takiego sklepu. Mieszkam tuż obok stolicy województwa, w którym aktualnie nie ma żadnego sklepu stricte planszówkowego. Dobrze, że jest deklaracja o wydaniu późniejszym tego dodatku, bo jednak w takiej grze śliczne karty i dodatki robią robotę.
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Erhord pisze: 05 maja 2021, 12:47 Inna sprawa, że z punktu widzenia klienta detalicznego faworyzowanie sklepów stacjonarnych przez wydawcę jest ograniczeniem dostępu do produktu dla tych odbiorców, którzy z różnych powodów nie mogą skorzystać z takiego sklepu. Mieszkam tuż obok stolicy województwa, w którym aktualnie nie ma żadnego sklepu stricte planszówkowego. Dobrze, że jest deklaracja o wydaniu późniejszym tego dodatku, bo jednak w takiej grze śliczne karty i dodatki robią robotę.
No właśnie ta gra wyróżnia się kartami... Jeżeli chodziło o wsparcie sklepów stacjonarnych to tym bardziej wystarczyło dać wcześniej informację żeby mieć szansę chociaż upolować dodatek i zostawić pieniądze u nich. Natomiast w praktyce wyszło zupełnie odwrotnie.
pantera
Posty: 61
Rejestracja: 30 gru 2013, 21:31
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pantera »

Gdyby chodziło o faktyczne faworyzowanie sklepów stacjonarnych to wystarczyłoby to jedno zdanie powiedziane głośno; "Słuchajcie w sklepach stacjonarnych znajdziecie coś ekstra".
I wtedy ruszyłabym się, pojechała na drugi koniec miasta i grę kupiła w sklepie. A tak to z czystej wygody zamówiłam na allegro, bo szybciej i wygodniej.
Fajnie mieć wybór, wtedy można świadomie zrezygnować z polowania na taki dodatek, albo się sprężyć i ruszyć tyłek. Ja bym się sprężyła, a tak to kicha ...
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: REBEL.pl »

pcyzm pisze: 05 maja 2021, 12:59(...) Jeżeli chodziło o wsparcie sklepów stacjonarnych (...)
Przygotowujemy mapę lokacji, w których będzie można zdobyć ten dodatek "Koperta P" i niebawem (najpewniej jutro) ją opublikujemy.
Ten dodatek to plan wspierania sklepów hobbystycznych, którym przez ostatni rok łatwo nie było. Do końca tego tygodnia powinna trafić do nich druga partia kopert, większa i na podstawie opublikowanej mapy punktów partnerskich będzie można im wysyłać zapytania o ten produkt.
Jeszcze 2 tygodnie temu ta akcja nie miała takiej mocy jak może mieć dzisiaj, gdy sklepy faktycznie się otwierają. Ten dodatek to kolejny mini powód, aby je odwiedzić :)

Tym, którzy nie mają łatwego dostępu do sklepu stacjonarnego, pozostaje oczekiwanie na IV kwartał gdy dodatek będzie możliwy do kupienia w szerokiej dystrybucji.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

REBEL.pl pisze: 05 maja 2021, 16:07 Przygotowujemy mapę lokacji, w których będzie można zdobyć ten dodatek "Koperta P" i niebawem (najpewniej jutro) ją opublikujemy.
I to jest jakieś rozwiązanie, pytanie czy w tych sklepach będzie można kupić sam dodatek P?
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 58 times
Been thanked: 24 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Luk83bb »

ze sklepu powyżej doszła mi gra, faktycznie z kopertą P (nie otwierałem kopert jeszcze, ale mogę wrzucić zdjęcia jakby ktoś chciał kart z P). Jestem po pierwszej rozgrywce i dla mnie gra jest przyjemniejsza i płynniejsza od często porównywalnej Na skrzydłach.
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 120
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Archaniol101 »

Wrzuć koniecznie :)
kuki25
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 23:39
Has thanked: 18 times
Been thanked: 27 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: kuki25 »

Ludzie nie sprawdza co kupują i się rzucając że ich oszukano. Drugie teraz jest mania posiadania wszystkiego i każdej promki (chcesz promki to dopłać za nie albo dobrze poszukaj) - a tu każdy leniwy kupujący chciałby mieć je i wini wszystkich ale nie siebie. Drugie i tak będą pewnie leżeć obok gry bo te karty promocyjne, najczęściej nie są dobrze przetestowane albo specjalnie nie są sprzedawane z grą bo nie działają dobrze z nią. Po zakupie gry nigdy nie wprowadzam do gry kart promocyjnych no chyba że mam jakieś potwierdzenie że są ok, chyba że dla jakieś testowej gry po dobrym ograniu ale nowym graczom napewno nie chciałbym ryzykować zepsuć nimi gry. Wolę grać w coś co zostało wydane jako pełno prawna przetestowana gra przez autora lub przetestowany normalnie wydany dodatek który wiem że nie psuje podstawki 🙂 a nie dodane kart które z jakieś przyczyny opuściły pełnoprawną grę i obstawiam że nie bez powodu opuściły podstawkę bo są to pewnie karty psujące jakość rozgrywki 🙂 oczywiście to moje zdanie 😛 bo jak grę bardzo lubię to za promki jestem w stanie wydać trochę kasy lub je zdobyć na jakimś spotkaniu, konwencie 🙂
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 58 times
Been thanked: 24 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Luk83bb »

Archaniol101 pisze: 05 maja 2021, 23:29 Wrzuć koniecznie :)
Karty P
https://zapodaj.net/74dc9e8f880b4.jpg.html
Ostatnio zmieniony 06 maja 2021, 06:45 przez Luk83bb, łącznie zmieniany 1 raz.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: tomekmani3k »

kuki25 pisze: 06 maja 2021, 00:41 Ludzie nie sprawdza co kupują i się rzucając że ich oszukano. Drugie teraz jest mania posiadania wszystkiego i każdej promki (chcesz promki to dopłać za nie albo dobrze poszukaj) - a tu każdy leniwy kupujący chciałby mieć je i wini wszystkich ale nie siebie. Drugie i tak będą pewnie leżeć obok gry bo te karty promocyjne, najczęściej nie są dobrze przetestowane albo specjalnie nie są sprzedawane z grą bo nie działają dobrze z nią. Po zakupie gry nigdy nie wprowadzam do gry kart promocyjnych no chyba że mam jakieś potwierdzenie że są ok, chyba że dla jakieś testowej gry po dobrym ograniu ale nowym graczom napewno nie chciałbym ryzykować zepsuć nimi gry. Wolę grać w coś co zostało wydane jako pełno prawna przetestowana gra przez autora lub przetestowany normalnie wydany dodatek który wiem że nie psuje podstawki 🙂 a nie dodane kart które z jakieś przyczyny opuściły pełnoprawną grę i obstawiam że nie bez powodu opuściły podstawkę bo są to pewnie karty psujące jakość rozgrywki 🙂 oczywiście to moje zdanie 😛 bo jak grę bardzo lubię to za promki jestem w stanie wydać trochę kasy lub je zdobyć na jakimś spotkaniu, konwencie 🙂
Bardzo ciekawe pierwsze zdanie. Obserwuję rebel na facebooku, czytam wątki tutaj i dopiero po zakupie gry i nawet zagraniu w nią widzę że jest jakaś koperta P. Faktycznie bardzo przepraszam że nie zrobiłem wycieczki po Polsce żeby pytać się ludzi. W sklepie hobbistycznym z grami w mieście byłem raz bo musiałem kupić coś na szybko ale ponieważ mają ceny gorsze niż na stronie wydawnictwa z przesyłką łącznie to chyba nikogo nie zdziwi że kupiłem przez internet. Wolę kupić dwie gry za tą sama cene niż wspierać takie sklepiki.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: MaciekK5454 »

Ja w ogole nie rozumiem sensu istnienia ekskluzywnych promek. Serio wycięcie jakiejś zawartości i dawanie jej osobno dla wybranych tak znacząco podnosi sprzedaż? Naprawdę ludzie się tak rzucili na grę w przedsprzedaży tylko dlatego ze bali się że stracą szansę na kartę rudzika? Rozumiem info że promka dana dodatkowo działa na podswiadomos że niby to coś extra, ale czy pozbawianie jej jakiejś części graczy i dzielenie ich na lepszych czy gorszych służy wizerunkowi firmy?

Ja mam tak z domkiem: grę dostałem w prezencie, podeszła więc dokupiłem dostępne dodatki, ale niestety na sympatyczne dodatkowe żetony szans na razie nie ma, bo ominęły mnie jakieś akcje promocyjne... I jaki zysk ma z tego firma czy Ci, którzy się załapali? Mogą się lepiej poczuć kosztem mnie- ja mam a taki a taki nie?

W przypadku Łąki dochodzi jeszcze fakt, że jakby te karty miały urodę stockowych kart Terraforamacji Marsa albo Agricoli to pewnie nie byłoby takiego problemu. Ale tu każda z nich jest małym dziełem sztuki i poczucie jakiejś straty jest. Na pewno nie chodzi tu o ich mechanikę, bo wpływ tejże na rozgrywkę w przypadku tych promek jest pewnie znikomy.

Podsumowując: bardzo dobrze że firma jednak zdecydowała się na udestepnienienie wszystkim graczom w takiej czy innej formie. Rozumiem, że ktoś tam skorzysta z takiej akcji promocyjnej i dostanie je za free ale ktoś inny będzie mógł je sobie też dokupić nawet pozniej. Dla mnie jest już ok.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2021, 07:50 przez MaciekK5454, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ