Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: Trolliszcze »

tomb pisze: 24 kwie 2020, 19:50 A tam, mógł poprawić drobiazgi, wolał je wyciąć. I stąd nasz wielki ból zadka, nie rozstrząsajmy więcej.
Przecież wiem, jak to działa. Wiem też, że graczom o wiele, wiele, wiele łatwiej uznać, że to "powody merkantylne", zamiast dopuścić do świadomości, że może to autor uznał, że jednak tak lepiej ;) Chociaż, szczerze mówiąc - dla mnie to i tak kompletnie wszystko jedno. Kto chciał, ten już zagrał i ma swoją wersję (lub ją np. sprzedał, jak ja).
kisiel365
Posty: 777
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 281 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: kisiel365 »

Z drugiej strony dobrze, może dotrze do szerszego grona, a jak ktoś zagra w nową to ze starą raczej też nie będzie miał problemu.

Przynajmniej nie mam dylematu na co przeznaczyć pieniążki gdy w międzyczasie jest Pax Ren, Vikking czy różne 18XX.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 818
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: Grzdyll »

Porównując obie instrukcje widać, że komponenty nowego L&C właściwie pozostają te same (jedyna zmiana to nowe żetony czasu oraz dodatkowy żeton opcjonalnej zmiany szlaku). Mając starą wersję można w takim razie w zasadzie zagrać wg nowych reguł i porównać w praktyce jak się sprawdzają. Oczywiście ikonografia postaci nie będzie grała ze zmodyfikowanymi zdolnościami więc trzeba by się pobawić w jakieś drukowane wkładki do koszulek (choć patrząc pobieżnie większość postaci pozostaje niezmienna). Chętnie usłyszałbym odpowiedź Rebela w kwestii wspomnianego tu już pomysłu wypuszczenia ewentualnego pakietu "aktualizacyjnego", czyli możliwości dokupienia nowej talii kart (+ewentualnie żetonów czasu) albo chociaż przyjaznej wersji print&play jedynie zmienionych kart. To chyba niestety mało realne, ale byłoby to super rozwiązanie :)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: REBEL.pl »

Grzdyll pisze: 24 kwie 2020, 21:36 (...) Chętnie usłyszałbym odpowiedź Rebela w kwestii wspomnianego tu już pomysłu wypuszczenia ewentualnego pakietu "aktualizacyjnego", czyli możliwości dokupienia tylko nowej talii kart (+ewentualnie żetonów czasu). To chyba niestety mało realne, ale byłoby to super rozwiązanie :)
To raczej byłaby odpowiedź Libellud Ludonaute, Rebel jest tylko wydawcą polskiej wersji językowej. Nie było takiego pomysłu z ich strony, a jeśli do tego momentu się nie pojawił to znaczy, że nie ma go w planie w ogóle.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2020, 13:07 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: Blacksad »

Grzdyll pisze: 24 kwie 2020, 21:36 Porównując obie instrukcje widać, że komponenty nowego L&C właściwie pozostają te same (jedyna zmiana to nowe żetony czasu oraz dodatkowy żeton opcjonalnej zmiany szlaku). Mając starą wersję można w takim razie w zasadzie zagrać wg nowych reguł i porównać w praktyce jak się sprawdzają. Oczywiście ikonografia postaci nie będzie grała ze zmodyfikowanymi zdolnościami więc trzeba by się pobawić w jakieś drukowane wkładki do koszulek (choć patrząc pobieżnie większość postaci pozostaje niezmienna). Chętnie usłyszałbym odpowiedź Rebela w kwestii wspomnianego tu już pomysłu wypuszczenia ewentualnego pakietu "aktualizacyjnego", czyli możliwości dokupienia nowej talii kart (+ewentualnie żetonów czasu) albo chociaż przyjaznej wersji print&play jedynie zmienionych kart. To chyba niestety mało realne, ale byłoby to super rozwiązanie :)
Też o tym pomyślałem choć podejrzewam że Rebel na to nie pójdzie, w zasadzie to na upartego posiadacze starej wersji mogą nawet teraz sprawdzić jak sprawdzają się nowe poprawki
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 818
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: Grzdyll »

REBEL.pl pisze: 24 kwie 2020, 21:48 To raczej byłaby odpowiedź Libellud, Rebel jest tylko wydawcą polskiej wersji językowej. Nie było takiego pomysłu z ich strony, a jeśli do tego momentu się nie pojawił to znaczy, że nie ma go w planie w ogóle.
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Printer-friendly wersja nowych kart (jako ewentualna samowolka Rebela) pewnie też nie nie bardzo wchodzi w rachubę?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: REBEL.pl »

Grzdyll pisze: 24 kwie 2020, 22:58
REBEL.pl pisze: 24 kwie 2020, 21:48 To raczej byłaby odpowiedź Libellud, Rebel jest tylko wydawcą polskiej wersji językowej. Nie było takiego pomysłu z ich strony, a jeśli do tego momentu się nie pojawił to znaczy, że nie ma go w planie w ogóle.
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Printer-friendly wersja nowych kart (jako ewentualna samowolka Rebela) pewnie też nie nie bardzo wchodzi w rachubę?
Nie wchodzi. To byłoby naruszenie umowy i samowolka właśnie.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: bobule »

Trolliszcze pisze: 24 kwie 2020, 20:16 Kto chciał, ten już zagrał i ma swoją wersję (lub ją np. sprzedał, jak ja).
I tu się nie zgodzę :P dla osób które nie siedzą w hobby mega długo, to fajna okazja, żeby zapoznać się z Lewisem & Clarkiem bez wydawania miliona monet :P
ja chętnie bym poznał, ale to zobaczymy jak będzie z dostępnością tego tytułu ;)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: DarkSide »

bobule pisze: 25 kwie 2020, 07:31 dla osób które nie siedzą w hobby mega długo, to fajna okazja, żeby zapoznać się z Lewisem & Clarkiem bez wydawania miliona monet :P
ja chętnie bym poznał, ale to zobaczymy jak będzie z dostępnością tego tytułu ;)
Przecież L&C jest od dawna na BGA i tam możesz się zapoznać bez wydania nawet złotówki (nie licząc kosztów energii elektrycznej) :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: rattkin »

REBEL.pl pisze: 25 kwie 2020, 06:29
Grzdyll pisze: 24 kwie 2020, 22:58
REBEL.pl pisze: 24 kwie 2020, 21:48 To raczej byłaby odpowiedź Libellud, Rebel jest tylko wydawcą polskiej wersji językowej. Nie było takiego pomysłu z ich strony, a jeśli do tego momentu się nie pojawił to znaczy, że nie ma go w planie w ogóle.
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Printer-friendly wersja nowych kart (jako ewentualna samowolka Rebela) pewnie też nie nie bardzo wchodzi w rachubę?
Nie wchodzi. To byłoby naruszenie umowy i samowolka właśnie.
Co robi Libellud w tym obrazku?

Wydawca potwierdził właśnie, ze "upgrade packi" będą. To jak to z tym jest?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: REBEL.pl »

rattkin pisze: 28 kwie 2020, 13:00
REBEL.pl pisze: 25 kwie 2020, 06:29
Grzdyll pisze: 24 kwie 2020, 22:58

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Printer-friendly wersja nowych kart (jako ewentualna samowolka Rebela) pewnie też nie nie bardzo wchodzi w rachubę?
Nie wchodzi. To byłoby naruszenie umowy i samowolka właśnie.
Co robi Libellud w tym obrazku?

Wydawca potwierdził właśnie, ze "upgrade packi" będą. To jak to z tym jest?
Ludonaute ofc, pośpiech :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11065
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3275 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: japanczyk »

rattkin pisze: 28 kwie 2020, 13:00 Wydawca potwierdził właśnie, ze "upgrade packi" będą. To jak to z tym jest?
Raczej udostepnił na swojej stronie print-n-play - jest gdzies informacja, że będzie sprzedawany upgrade pack?
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: DarkSide »

japanczyk pisze: 28 kwie 2020, 13:14
rattkin pisze: 28 kwie 2020, 13:00 Wydawca potwierdził właśnie, ze "upgrade packi" będą. To jak to z tym jest?
Raczej udostepnił na swojej stronie print-n-play - jest gdzies informacja, że będzie sprzedawany upgrade pack?
Robią ankietowe badanie rynku jak duże jest zainteresowanie upgrade packiem:
https://www.ludonaute.fr/2020/04/lewis- ... t/?lang=en
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2020, 17:04 przez DarkSide, łącznie zmieniany 1 raz.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: rattkin »

japanczyk pisze: 28 kwie 2020, 13:14
rattkin pisze: 28 kwie 2020, 13:00 Wydawca potwierdził właśnie, ze "upgrade packi" będą. To jak to z tym jest?
Raczej udostepnił na swojej stronie print-n-play - jest gdzies informacja, że będzie sprzedawany upgrade pack?
Że sprzedawany - nigdzie. Ale z kilku wypowiedzi Ludonaute na FB i BGG wynika, że będzie „dostępny”, jest nawet wymieniona zawartość. A skoro używają nazwy „upgrade pack”, to sugeruje to raczej fizyczny produkt - ale mogę się mylić (to ostatecznie Francuzi jednak :))
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 871
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 203 times
Been thanked: 305 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: konradstpn »

Wydaje mi się, że taki upgrade wymaga nowej planszy. No chyba, że w wersji super econo( choć nie wyobrażam tego sobie) jakieś naklejki.
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2657 times
Been thanked: 2565 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: Gizmoo »

konradstpn pisze: 28 kwie 2020, 13:45 Wydaje mi się, że taki upgrade wymaga nowej planszy.
Przecież tam nie ma żadnych zmian, poza symbolami time tokenów za fortem Clatsop. I tu nawet nie trzeba nic naklejać, wystarczy policzyć. Jeden time token za przekroczenie progu. ;)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: DarkSide »

Jeżeli komuś kto gra na oryginalnej planszy wyobraźni nie staje by ogarnąć z nową instrukcją te pola za linią mety, to chyba L&C nie jest dla niego :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: detrytusek »

Jeszcze jest chyba wymazana rzeka przed polem startowym.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4669
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1984 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: warlock »

detrytusek pisze: 28 kwie 2020, 14:12 Jeszcze jest chyba wymazana rzeka przed polem startowym.
To akurat nie ma znaczenia bo i tak nie da się już cofać w żaden sposób ;).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: detrytusek »

warlock pisze: 28 kwie 2020, 14:21
detrytusek pisze: 28 kwie 2020, 14:12 Jeszcze jest chyba wymazana rzeka przed polem startowym.
To akurat nie ma znaczenia bo i tak nie da się już cofać w żaden sposób ;).
Ja tylko dorzuciłem wizualną różnicę do tej wymienionej wyżej.
Stara plansza wogóle nie wymaga upgrejda ale jakoś jestem dziwnie spokojny, że podniosą się głosy, że jak to tak i psuje im fengszuja.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4669
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1984 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: warlock »

Ja tylko dorzuciłem wizualną różnicę do tej wymienionej wyżej.
Jasne, tak tylko chciałem wspomnieć że przy tłumaczeniu tej gry nowym graczom w ogóle nie trzeba nawet mówić o tych polach ;).
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 871
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 203 times
Been thanked: 305 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: konradstpn »

Czy jest wśród nas pionier, który próbował już gry z zastosowaniem nowych zasad ? Byłbym bardzo wdzięczny za wrażenia. 😊
Gram, więc jestem.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: Kin@a »

Czy będą dostępne również arkusze z naklejkami na drewienka surowców? W poprzedniej edycji zdaje się, że były.
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: Blacksad »

Kin@a pisze: 29 kwie 2020, 22:38 Czy będą dostępne również arkusze z naklejkami na drewienka surowców? W poprzedniej edycji zdaje się, że były.
Z tego co pamiętam to swoje naklejki zakupiłem poprzez sklep Ludonaute, później były dostępne na BGG store. Na upartego samemu można naklejki wydrukować bądź zlecić wydrukowanie w punkcie bo arkusz jest dostępny http://www.ludonaute.fr/lewisclark-tele ... downloads/
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2657 times
Been thanked: 2565 times

Re: Lewis & Clark (Cédrick Chaboussit)

Post autor: Gizmoo »

Jak komuś nie żal monet, a chce upiększyć swój egzemplarz czymś bardziej trwałym niż naklejki, to może kupić takie piękne cudeńka:

https://boardgamegeekstore.com/collecti ... ewis-clark
ODPOWIEDZ