Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Lubel »

Wydawnictwo Portal pisze:Na stronie Portalu pojawił się drugi odcinek filmu prezentującego przykładową rozgrywkę w Robinsona Crusoe. Zapraszamy na naszą stronę internetową. /
Miałem zapytać już po pierwszym odcinku : co to za piękna szanta brzmi na początku i końcu filmiku ?
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: piogar »

Jak Wam idzie w grze solo w Przekleta wype? Ja gram drugi raz z Pietaszkiem i psem i nie widze perspektyw na zwyciestwo.

Zawsze na poczatku trafia mi sie ksiega, co powoduje zasloniecie 2 kafelkow, do tego oba kafelki ze wzogrzami maja na sobie totemy, wiec jesli nie odkryje sie ich jako jedne z dwoch pierwszych z totemami, to sa automatycznie zaslaniane przez mgle. Nawet jesli na poczatku nie trafilaby sie mgla, to zeby zbudowac dzwon trzeba odkryc trawy i wzgorza (co bez odkrywcy jest trudne w krotkim czasie), dopiero pozniej line i dopiero w 3 rundzie mozna sie starac robic dzwon, a prawdopodobienstwo niepojawienia sie ksiegi przez 3 rundy z rzedu jest niewielkie (za to pojawienie sie = utrata mozliwosci budowania przedmiotu ktory wymaga danego terenu). W efekcie jedyna droga do likwidacji mgly staje sie niedostepna, bo wzogrza albo sa zaslaniane przez mgle z ksiegi, albo z totemu i jedyne co moze wyjatkowo uratowac sytuacje to znalezienie ozdobnego dzwonu, co i tak jest watpliwe bo mgla na obozie pozbawia surowcow i szybko trace zycie. Tez macie taki problem z tym scenariuszem, czy po prostu cos zle robie? Pare pytan:
- Czy 3 i nastepne totemy powoduja pojawienie sie mgly natychmiast po eksploracji kafelka?
- Czy mgla moze pojawic sie na kafelkach z krzyzem?
- Czy mgla pojawia sie tylko i wylacznie na odkrytych kafelkach? Jesli mamy odkryte 5 kafelkow, w tym 4 z mgla i musimy dolozyc 2 mgly, to dokladamy 1 mgle i dostajemy 1 hita?

Inne pytanie: czy mozna leczyc Pietaszka tak jak graczy: odpoczynkiem, paleniskiem, umiejetnosciami kucharza?
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: dewodaa »

Lubel pisze:
Wydawnictwo Portal pisze:Na stronie Portalu pojawił się drugi odcinek filmu prezentującego przykładową rozgrywkę w Robinsona Crusoe. Zapraszamy na naszą stronę internetową. /
Miałem zapytać już po pierwszym odcinku : co to za piękna szanta brzmi na początku i końcu filmiku ?
Już o nią pytałem... :) Powiem tylko bądź cierpliwy ;)
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Ruben$
Posty: 107
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:26
Has thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Ruben$ »

piogar pisze:Jak Wam idzie w grze solo w Przekleta wype? Ja gram drugi raz z Pietaszkiem i psem i nie widze perspektyw na zwyciestwo.

Zawsze na poczatku trafia mi sie ksiega, co powoduje zasloniecie 2 kafelkow, do tego oba kafelki ze wzogrzami maja na sobie totemy, wiec jesli nie odkryje sie ich jako jedne z dwoch pierwszych z totemami, to sa automatycznie zaslaniane przez mgle. Nawet jesli na poczatku nie trafilaby sie mgla, to zeby zbudowac dzwon trzeba odkryc trawy i wzgorza (co bez odkrywcy jest trudne w krotkim czasie), dopiero pozniej line i dopiero w 3 rundzie mozna sie starac robic dzwon, a prawdopodobienstwo niepojawienia sie ksiegi przez 3 rundy z rzedu jest niewielkie (za to pojawienie sie = utrata mozliwosci budowania przedmiotu ktory wymaga danego terenu). W efekcie jedyna droga do likwidacji mgly staje sie niedostepna, bo wzogrza albo sa zaslaniane przez mgle z ksiegi, albo z totemu i jedyne co moze wyjatkowo uratowac sytuacje to znalezienie ozdobnego dzwonu, co i tak jest watpliwe bo mgla na obozie pozbawia surowcow i szybko trace zycie. Tez macie taki problem z tym scenariuszem, czy po prostu cos zle robie? Pare pytan:
- Czy 3 i nastepne totemy powoduja pojawienie sie mgly natychmiast po eksploracji kafelka?
- Czy mgla moze pojawic sie na kafelkach z krzyzem?
- Czy mgla pojawia sie tylko i wylacznie na odkrytych kafelkach? Jesli mamy odkryte 5 kafelkow, w tym 4 z mgla i musimy dolozyc 2 mgly, to dokladamy 1 mgle i dostajemy 1 hita?

Inne pytanie: czy mozna leczyc Pietaszka tak jak graczy: odpoczynkiem, paleniskiem, umiejetnosciami kucharza?
Odpowiem na szybko bez czytania scenariusza
1. Tak, od razu
2. Może. Mgła tylko powoduje -1 ludzika na danym kafelków do akcji oraz powoduje, że dany typ terenu jest nieodkryty (można to usunąć za pomocą dzwona)
3. Nie musisz zasłaniać mgłą odkrytych kafelków gry ;) U mnie dziwnym trafem mgła zawsze nadchodzi ze wschodu na zachód :D Dopiero na samym końcu zasłania odkryte kafelki. Ale rzeczywiście w drugiej części pytania masz rację - gdy już nie mamy gdzie zakrywać obszarów wyspy to dostajemy ranę.

Piętaszka można w ten sposób leczyć

Jeśli są jakieś błędy w odpowiedziach to proszę o poprawienie :)
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: piogar »

No tak, jesli mgla moze byc na niedkrytych miejscach to zmienia rozgrywke :)
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 331
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 157 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: olocop »

Jeśli można coś w dodruku jeszcze zmienić, to proponowałbym umieszczenie na planszy, przy fazie pogody, informacji o kosztach za chmury śniegowe i deszczowe oraz czerwonej kości, a w fazie nocy o jedzeniu i ranach. Ale to tylko taka moja propozycja, wynikająca z tego, że przy kolejnych rozgrywkach za nic nie mogę tego zapamiętać i wertuję instrukcję, ku irytacji mojej żony ;)
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Borek224 »

olocop pisze:Jeśli można coś w dodruku jeszcze zmienić, to proponowałbym umieszczenie na planszy, przy fazie pogody, informacji o kosztach za chmury śniegowe i deszczowe oraz czerwonej kości, a w fazie nocy o jedzeniu i ranach. Ale to tylko taka moja propozycja, wynikająca z tego, że przy kolejnych rozgrywkach za nic nie mogę tego zapamiętać i wertuję instrukcję, ku irytacji mojej żony ;)
+1
ogólnie w czasie każdej gry sprawdzam kilka razy które chmury wymuszają jakie strasy surowców - więc info na planszy by się przydało.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Portal Games »

Jeśli chodzi o aktualizacje, to we wtorek pojawił się film instruktażowy, a w czwartek ukaże się jeszcze jedna drobna aktualizacja.
Jeśli chodzi o zmiany na planszy, chyba jest to niemożliwe, ale zobaczymy, sprawdzimy to.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Nataniel »

Borek224 pisze:+1 ogólnie w czasie każdej gry sprawdzam kilka razy które chmury wymuszają jakie strasy surowców - więc info na planszy by się przydało.
+1
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8779
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2365 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Curiosity »

Borek224 pisze:
olocop pisze:Jeśli można coś w dodruku jeszcze zmienić, to proponowałbym umieszczenie na planszy, przy fazie pogody, informacji o kosztach za chmury śniegowe i deszczowe oraz czerwonej kości, a w fazie nocy o jedzeniu i ranach. Ale to tylko taka moja propozycja, wynikająca z tego, że przy kolejnych rozgrywkach za nic nie mogę tego zapamiętać i wertuję instrukcję, ku irytacji mojej żony ;)
+1
ogólnie w czasie każdej gry sprawdzam kilka razy które chmury wymuszają jakie strasy surowców - więc info na planszy by się przydało.
http://www.boardgamegeek.com/filepage/8 ... e-fazy-pdf
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Lubel »

Wydawnictwo Portal pisze:Jeśli chodzi o aktualizacje, to we wtorek pojawił się film instruktażowy, a w czwartek ukaże się jeszcze jedna drobna aktualizacja.
Ta czwartkowa aktualizacja, to ta niespodzianka szumnie zapowiadana kilka stron wcześniej ? Czy to jeszcze coś innego ?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Portal Games »

Tak (choć nie zapowiadamy jej szumnie! Nie ma o niej żadnych informacji na stronie Portalu, czy na facebooku Portalu, informacja o tej aktualizacji jest tutaj na forum bardzo podsycana).
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: kwiatosz »

W sumie na mapie moim zdaniem przydałby się też symbol ludzika przy kosztach budowy zależnych od liczby graczy - bo bez ludzika gracze to interpretują na masę różnych sposobów (w sensie - dodaje to roboty tłumaczącemu).
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: dewodaa »

Borek224 pisze:
olocop pisze:Jeśli można coś w dodruku jeszcze zmienić, to proponowałbym umieszczenie na planszy, przy fazie pogody, informacji o kosztach za chmury śniegowe i deszczowe oraz czerwonej kości, a w fazie nocy o jedzeniu i ranach. Ale to tylko taka moja propozycja, wynikająca z tego, że przy kolejnych rozgrywkach za nic nie mogę tego zapamiętać i wertuję instrukcję, ku irytacji mojej żony ;)
+1
ogólnie w czasie każdej gry sprawdzam kilka razy które chmury wymuszają jakie strasy surowców - więc info na planszy by się przydało.
Oczywiście rzeczy o których wspominacie byłyby pomocne dla tzw. "newbes", ale wystarczą 3-4 rozgrywki żeby wszystko pamiętać (każda śnieżna chmura -1 drewno, każdy 1 punkt różnicy między wszystkimi chmurami a poziomem dachu: -1 drewno oraz -1 jedzenie, "pacman" -1 palisada, banan przekreślony - 1 jedzenie, czacha - atak bestii, brak pożywienia -2 życia, spanie bez schronienia -1 życie. Aż tyle do zapamiętania nie ma :D ).
A z oznaczeniami symboli trzeba uważać, bo kto wie czy w kolejnych dodatkach ;) w poszczególnych scenariuszach nie będą zasady modyfikowane. IMHO wystarczy po prostu dorzucić jedną kartę pomocy ze streszczeniem co trudniejszych do zapamiętania elementów poszczególnych faz (chyba to łatwiej zrobić niż zmieniać grafikę planszy, coś w internecie już tego typu funkcjonuje ale "szata graficzna" odstrasza - jak tylko się na to patrzę to się gubię :) ).
kwiatosz pisze:W sumie na mapie moim zdaniem przydałby się też symbol ludzika przy kosztach budowy zależnych od liczby graczy - bo bez ludzika gracze to interpretują na masę różnych sposobów (w sensie - dodaje to roboty tłumaczącemu).
Ja tam po prostu kładę znacznik na odpowiednim polu i raczej nie ma problemów...
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Awatar użytkownika
pl1987
Posty: 45
Rejestracja: 17 lis 2012, 13:48

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: pl1987 »

Borek224 pisze:
olocop pisze:Jeśli można coś w dodruku jeszcze zmienić, to proponowałbym umieszczenie na planszy, przy fazie pogody, informacji o kosztach za chmury śniegowe i deszczowe oraz czerwonej kości, a w fazie nocy o jedzeniu i ranach. Ale to tylko taka moja propozycja, wynikająca z tego, że przy kolejnych rozgrywkach za nic nie mogę tego zapamiętać i wertuję instrukcję, ku irytacji mojej żony ;)
+1
ogólnie w czasie każdej gry sprawdzam kilka razy które chmury wymuszają jakie strasy surowców - więc info na planszy by się przydało.
Szkoda zaśmiecać planszę, jakaś karta pomocy formatu A5 w odpowiedniej szacie graficznej w zupełności wystarczy (choćby w PDF do wydrukowania).
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Portal Games »

Z przyjemnością informujemy, że na stronie Portalu pojawiła się 'z dawna zapowiadana niespodzianka". Udostępniliśmy pełną wersję szanty Hulaj dusza napisanej przez Piotra Pieńkowskiego. Szanta towarzyszyła nam podczas prac nad Robinsonem, a Wam podczas ogladania filmów o Robinsonie. Plik można pobrać ze strony Portalu:
http://www.wydawnictwoportal.pl/2013/01 ... e-portalu/


Równocześnie potwierdzam, że nie ma możliwości modyfikacji planszy. Opracujemy wygodny skrót reguł (w formacie kart postaci w Robinsonie). Znajdą się na nim informacje:
- skrócony przebieg tury
- reguly pogody
- rozkład prawdopodobieństwa symboli na każdej z kości w grze
- rozkład siły bestii w talii bestii.

Jeśli są jeszcze sugestie dotyczące zawartości tej karty, proszę o propozycje. Skrót reguł będzie udostępniony na stronie Portalu w formacie PDF.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Peter128 »

Świetna szanta :)
Mam pytanie, czy planujecie wypuszczenie jakichś gadżetów związanych z Robinsonem? Koszulki czy coś ?
anio99
Posty: 19
Rejestracja: 16 mar 2009, 20:56

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: anio99 »

Witam, ponieważ Robinson zaczął gościć często u nas pojawiły się wątpliwości:
1. Scenariusz Wyspa Ognia - dlaczego przy totemach jest zaznaczona zasada specjalna, że trzeba rozpatrzeć wszystkie karty, np. cztery? i jak to ma się do żetonu oznaczającego starą mapę, która każe ciągnąć jedną kartę tajemnic mniej? Można jej użyć mimo zasady specjalnej czy nie?
2. Jak jest z poziomem broni, bo nie wyszukałam tego w instrukcji. Są tam trzy kropki, więc rozumiem, że można ponad poziom 6 budować?Tylko brak jakichś oznaczeń, jeśli jest on wyższy niż 6, więc w sumie to nie wiem jak powinno być.
3.Scenariusz Wyspa Kanibali - na oznaczenie totemów używa się cyfr od 1-4, na oznaczenie miasta kanibali 6, więc do czego służy cyfra 5?
Niby takie małe te wątpliwości i nie mają większego znaczenia dla gry, ale jednak dobrze je rozwiać.
westwing
Posty: 25
Rejestracja: 11 sty 2013, 23:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: westwing »

Po dwóch dniach przerwy wczoraj wreszcie rozegrałem czwartą rozgrywkę w pierwszy scenariusz. Tym razem solo, ale z Piętaszkiem i psem u boku. I w 10 rundzie stos zapłonął :) Podliczyłem punkty i wyszło 48. Na cztery gry w różnych konfiguracjach osobowych odniosłem 2 zwycięstwa i poniosłem 2 porażki, czyli nie jest tak źle. Jeśli chodzi o trend to jest znakomicie, bo wygrane zostały dwie ostatnie rozgrywki :)

Dzisiaj pierwsze podejście do 2 scenariusza - albo solo albo z żoną.

Piękna gra ten Robinson, oj piękna!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8779
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2365 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Curiosity »

anio99 pisze:Witam, ponieważ Robinson zaczął gościć często u nas pojawiły się wątpliwości:

2. Jak jest z poziomem broni, bo nie wyszukałam tego w instrukcji. Są tam trzy kropki, więc rozumiem, że można ponad poziom 6 budować?Tylko brak jakichś oznaczeń, jeśli jest on wyższy niż 6, więc w sumie to nie wiem jak powinno być.
Broń może mieć poziom ponad 6, teoretycznie poziom broni nie ma górnej granicy. Jak zaznaczyć poziom broni? Domowymi sposobami, np. kartka papieru i długopis dają radę :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
anio99
Posty: 19
Rejestracja: 16 mar 2009, 20:56

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: anio99 »

E tam, oznaczanie kartką i długopisem psuje obraz planszy.
Awatar użytkownika
pl1987
Posty: 45
Rejestracja: 17 lis 2012, 13:48

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: pl1987 »

Curiosity pisze:
anio99 pisze:Witam, ponieważ Robinson zaczął gościć często u nas pojawiły się wątpliwości:

2. Jak jest z poziomem broni, bo nie wyszukałam tego w instrukcji. Są tam trzy kropki, więc rozumiem, że można ponad poziom 6 budować?Tylko brak jakichś oznaczeń, jeśli jest on wyższy niż 6, więc w sumie to nie wiem jak powinno być.
Broń może mieć poziom ponad 6, teoretycznie poziom broni nie ma górnej granicy. Jak zaznaczyć poziom broni? Domowymi sposobami, np. kartka papieru i długopis dają radę :)
To już sensowniej położyć czarną kostkę na polu 6 za każdy poziom powyżej 6.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Aduanath »

pl1987 pisze:
Curiosity pisze:
anio99 pisze:Witam, ponieważ Robinson zaczął gościć często u nas pojawiły się wątpliwości:

2. Jak jest z poziomem broni, bo nie wyszukałam tego w instrukcji. Są tam trzy kropki, więc rozumiem, że można ponad poziom 6 budować?Tylko brak jakichś oznaczeń, jeśli jest on wyższy niż 6, więc w sumie to nie wiem jak powinno być.
Broń może mieć poziom ponad 6, teoretycznie poziom broni nie ma górnej granicy. Jak zaznaczyć poziom broni? Domowymi sposobami, np. kartka papieru i długopis dają radę :)
To już sensowniej położyć czarną kostkę na polu 6 za każdy poziom powyżej 6.
Albo dorzucić do pudełka k6 (k8, k20...?) ;)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
anio99
Posty: 19
Rejestracja: 16 mar 2009, 20:56

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: anio99 »

Najsensowniejsza byłaby tabelka do 10 przynajmniej, mniejsze pola a więcej.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: powermilk »

Naprawdę tak często jest potrzebny poziom broni większy od 6? Ja za mało razy grałem szczerze mówiąc (dużo razy rozbitków, 2-3 wyspę kanibali i tyleż razy ratowałem Jenny), więc nie wiem. Z tych wszystkich gier potrzebowałem tylko do Wyspy Kanibali znaczników do zaznaczenia poziomu broni większego od 6. W innych przypadkach nie przekroczył nawet 5. ;)
ODPOWIEDZ