Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1568
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 202 times
Been thanked: 598 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Ayaram »

Chodzi o to, że te efekty to czysta, sucha matma. Mamy 6 punktów w skillu, potrzebujemy dwóch punkcików i losujemy. I tyle. W lotrze efekty cienia były czymś wrednym, czymś co zawsze znajdzie nasz słaby punkt. Mamy 10 pkt pancerza? efekt cienia "zadaj 1 pkt obrażeń obrońcy" i nasz pan z 10 pkt pancerza i papa. Tam się grało w okół efektów cienia, ryzykowało z drżącymi dłońmi, tam były emocje. Tutaj to możemy uzbierać jak najwięcej pkt do testu i po prostu liczymy, że nie wypadanie za duża cyferka. I tak samo przegrywając z "losowym efektem". W lotrze moje reakcje jak wypadał najgorszy efekt cienia, jeden jedyny który mógł mi zaszkodzić to były najczęściej "no jak!", "nie wierzę!" itd. w Arkham to raczej "meh..." ;) .Mogą trochę pomóc symbole zmieniające się w zależności od scenariusza - w 1wszym to i tak było +1 jeśli coś, +x w zależności od czegoś.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Karit »

Dla mnie wiedza jak się skończy np. walka była w WP trochę mało klimatyczna. Wszystko wiedziałem już wcześniej, tylko mogłem działać na zasadzie - ok no to wezmę obrażenia. Losowość w AH może być sporą zaleta do klimatu, pytanie tylko jak będziemy o niej informowani. Jednak tam gdzie wchodzi losowość zawsze jest problem z tym, że może ci wypaść i 10 razy z rzędu "-6".

BTW żetony po wyjęciu zwraca się do woreczka czy odkłada i dopiero po skończeniu wszystkich wrzuca z powrotem?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1568
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 202 times
Been thanked: 598 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Ayaram »

Karit pisze:BTW żetony po wyjęciu zwraca się do woreczka czy odkłada i dopiero po skończeniu wszystkich wrzuca z powrotem?
No właśnie za każdym razem wszystko wraca do woreczka, więc nie ma tak, że miałem 5 tur przechlapane, to będę mógł odsapnąć.
Karit pisze:Dla mnie wiedza jak się skończy np. walka była w WP trochę mało klimatyczna.
No właśnie tu jest gorzej. Raz, że LOTR był z założenia mniej klimatyczny, więc inaczej się do niego podchodziło. Dwa, że wiedza w AH potrafi sporo ułatwić.
Spoiler:
bowmanek
Posty: 85
Rejestracja: 29 paź 2014, 01:05
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: bowmanek »

Premiera jest 10, ale raczej nie ma opcji, żeby sklep wysłał ją 9. Ktoś coś wie? Pierwszy raz zamierzam zamówić grę w preorderze. Mam dwie opcje, albo gra zostanie wysłana 9 i zagram już 10 wieczorem, albo zostanie wysłana 10 i wtedy zagram dopiero 17 listopada.

Ze zniżką 5% na morgad gra kosztuje 113,96, w wersji PL oczywiście.
Spoiler:
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamron6 »

Zależy od sklepu. Nie raz wysyłano mi dzień wcześniej o ile oczywiście mieli na stanie (a dotyczyło to głównie gier FFG).
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: esztfke »

Ayaram pisze:No właśnie za każdym razem wszystko wraca do woreczka, więc nie ma tak, że miałem 5 tur przechlapane, to będę mógł odsapnąć.

Nie wiem dokładnie jak to wygląda, ale jeśli nie ma akcji, którymi można manipulować zawartością woreczka, to można sobie grać bez wkładania ponownego żetonów po wyjęciu.
Zmniejszyłoby to tego typu akcje jak kilka razy pod rząd -6. Z drugiej strony czasem by to utrudniało, bo nie byłoby również dobrych serii.
Jak ktoś lubi tego typu "klimatyczną losowość", to pewnie będzie mocno się dziwił po co takie zmiany, ale dla mnie ten system co jest/będzie w AH to tak jakby w LOTR na cały deck przeciwności były 2-3 karty z najgorszym efektem cienia i po każdym razie trzeba byłoby wtasować je i liczyć na to, że nie trafi się ich następnym razem.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1568
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 202 times
Been thanked: 598 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Ayaram »

esztfke pisze:Nie wiem dokładnie jak to wygląda, ale jeśli nie ma akcji, którymi można manipulować zawartością woreczka, to można sobie grać bez wkładania ponownego żetonów po wyjęciu.
Zmniejszyłoby to tego typu akcje jak kilka razy pod rząd -6. Z drugiej strony czasem by to utrudniało, bo nie byłoby również dobrych serii.
Jak ktoś lubi tego typu "klimatyczną losowość", to pewnie będzie mocno się dziwił po co takie zmiany, ale dla mnie ten system co jest/będzie w AH to tak jakby w LOTR na cały deck przeciwności były 2-3 karty z najgorszym efektem cienia i po każdym razie trzeba byłoby wtasować je i liczyć na to, że nie trafi się ich następnym razem.
Nie ma akurat co tego porównywać do LOTRa. W Lotrze efekt cienia może być na każdej z 30-60 kart w delii przeciwności. Przewidywalne to się zrobi dopiero pod koniec talii, pod warunkiem, że znamy cały rozkład efektów cienia i przeanalizujemy cały discard pod tym kątem. Umówmy się, biorąc pod uwagę ogrom LOTR LCG to jest absolutnie nie wykonalne. Tutaj mamy zawsze te same 16 żetonów, więc się zrobi przewidywalnie. Biorąc pod uwagę dopałki do testów z kart, możliwość łatwego obliczenia co może, a co nie może się trafić może dać GIGANTYCZNĄ przewagę. Pamiętajcie się, że te wszystkie karty pomagające w testach będą testowane pod "wersję z bullshitami". Aczkolwiak potestować wielu wariantów nie zaszkodzi na pewno ;)
Michajlo
Posty: 38
Rejestracja: 16 kwie 2016, 20:01

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Michajlo »

Takie rozwiązanie jest bardziej nastawione na fanów planszowego Arkham Horror czy też Eldritch Horror gdzie były kostki zamiast żetonów i dla mnie każdy rzut był emocjonujący bo nigdy nie wiadomo czy się coś uda nawet jeśli miało się wysoką wartość danej cechy. Rozumiem jednak że wielu osobom takie pozbawione klimatu losowanie żetonów będzie przeszkadzało i często irytowało, chociaż patrząc na to pod względem prawdopodobieństwa to trzeba mieć niebywałego pecha aby wylosować kilka razy pod rząd -6.
szczudel
Posty: 1446
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: szczudel »

Lekko spóźniony komentarz do tego całego porównywania do Władcy Pierścieni.
Czy nie sadzicie, że AH:TCG będzie bliższe Posiadłości Szaleństwa aniżeli AH:TBG? Mam wrażenie, że będzie tu więcej reagowania na bieżąco na wydarzenia i poznawania historii niż ustawiania się pod konkretny scenariusz (przedwiecznego).
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: aryann »

I jest tak jak z każdą inną karcianką LCG - wersja ENG 10 zł droższa od PL. Także jak na każdym cyklu mam być jedną paczkę w plecy to tym razem jednak wybrałem wersję PL. Oby nie było cyrku.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: karawanken »

Myślę, że cyrku nie będzie bo Galakta wydaje tylko jednego LCG czyli AGOT, ta będzie druga i mam wrażenie, że grupa docelowa jest trochę inna.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamron6 »

1. Rynek w Polsce mocno się powiększył 2. Nie są dziwacznie opóźnieni w stosunku do wersji angielskiej 3. Nie jest to karcianka turniejowa
Dla mnie tylko duża liczba osób odstraszająca ludzi od wersji PL ("nie kupujcie bo my nie kupujemy, a więc galakta nie wyda wszystko") może spowodować nie wydanie w całości wersji PL.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4136
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: tomb »

kamron6 pisze:2. Nie są dziwacznie opóźnieni w stosunku do wersji angielskiej 3. Nie jest to karcianka turniejowa
2. Nigdy nie byli (co najwyżej pojedyncze paczki lub LOtR w DNŻ). Premiera Netrunnera wynikła nie z winy Galakty, reszta była i jest na bieżąco.
3. W przypadku LotRa wielu podawało to za okoliczność niesprzyjającą regularnym zakupom. A to właśnie tylko regularne zakupy wszystkich zainteresowanych są w stanie zapobiec "cyrkom".
karawanken pisze:Myślę, że cyrku nie będzie bo Galakta wydaje tylko jednego LCG czyli AGOT, ta będzie druga i mam wrażenie, że grupa docelowa jest trochę inna.
WP LCG.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
TTR_1983
Posty: 3945
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: TTR_1983 »

Moim zdaniem Galakta już dojrzała i teraz nie dość, że wydaje prawie wszystko od FFG, to jeszcze coraz częściej są to premiery równoczesne. Poza tym prawdopodobnie z WP został do wydania 1 duży dodatek i 6 małych i na tym koniec, tak więc zostaną tylko z GOT i AH z LCGów. Ja się nie martwię, liczę że wyjdzie wszystko po polsku.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Carmash »

Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamron6 »

Czy tylko mnie zjadło polskie znaki?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Carmash »

kamron6 pisze:Czy tylko mnie zjadło polskie znaki?
U mnie wszystko w porządku. Przeglądarka Chrome, gdyby ktoś pytał.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: kamron6 »

Magicznie się naprawiło po entym wejściu ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

Carmash pisze:http://galakta.pl/gry/gry-karciane/horr ... postTabs=2 - przyjemnej lektury wszystkim :)
Dzięki! Ale coś grafiki niskiej jakości w instrukcji...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Carmash »

Bary pisze:
Carmash pisze:http://galakta.pl/gry/gry-karciane/horr ... postTabs=2 - przyjemnej lektury wszystkim :)
Dzięki! Ale coś grafiki niskiej jakości w instrukcji...
Także zwróciłem na to uwagę. Nie mniej plik ma cholernie mały rozmiar, stąd zapewne tak paskudne grafiki.
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Antioch Seleucyda »

Dzięki za info. Po pracy przeczytam.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Wosho »

Pytanie do osób które grały w podobne gry, jak wygląda kwestia przerwy w oczekiwaniu na cd.
Czy jak siąde za miesiąc będę pamiętać na czym skończyłem poprzedni scenariusz i co się działo?
Czy lepiej poczekać aż wyjdzie cały cykl i na spokojnie go przejść?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: sqb1978 »

To chyba każdy indywidualnie musi sprawdzić ;)

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Reid666 »

Wosho pisze:Pytanie do osób które grały w podobne gry, jak wygląda kwestia przerwy w oczekiwaniu na cd.
Czy jak siąde za miesiąc będę pamiętać na czym skończyłem poprzedni scenariusz i co się działo?
Czy lepiej poczekać aż wyjdzie cały cykl i na spokojnie go przejść?
Jeśli chodzi o kwestię mechaniki to po każdym scenariuszu gra prosi o zanotowanie wszystkich istotnych informacji w arkuszu kampanii. Nie będzie problemu z przygotowaniem nastepnego scenariusza nawet po roku czy dwóch (chyba że zgubisz arkusz kampanii).

Natomiast czy będziesz pamiętał oczym jest ta bajka? To już rzeczywiście kwestia bardziej indywidualna ;-).
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: TOMI »

Nie chce narzekać przed premierą ale ....... gra wydaje mi się trochę sucha. Klimat chyba bardziej muszą tworzyć sami gracze. Żeby zdobyć jedną kartę, muszę zdobyć dwie inne, po drodze dostaje rany i znowu zdobywam karty by zdobyć kolejne itd ... Emocji tu chyba niezbyt dużo !?obym się mylił ;)
ODPOWIEDZ