(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
PanMarcin
Posty: 84
Rejestracja: 01 kwie 2011, 23:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: PanMarcin »

Geko, dziękuję, że zaczekaliście z Olymposem na mnie :) Mam mieszane uczucia. Z jednej strony trochę mnie irytował fakt, że karty Wyroczni/Bogów mogą podejść lub nie, z drugiej strony jest w tej grze kupa fajnego kombinowania i tworzenia własnych strategii. Bart postawił na płytki, Geko na cuda i kolonizację, a ja starałem się inwestując w technologie dorwać cuda bez posiadania gwiazdek. Efekt końcowy był mizerny :)

Adnotacja: Karta wyroczni dająca żetony Zeusa działa zupełnie inaczej niż graliśmy. Kartę tę gracz zagrywa w swojej turze i otrzymuje w zamian żeton Zeusa (na stałe). Nie jest ona używana do "podbijania modlitewnej licytacji", tak jak jej używaliśmy :) Jest więc dużo mocniejsza niż przypuszczałem :)

Oczywiście granie z błędnymi zasadami unieważnia moje niechlubne 4-te miejsce :wink:
Będzie dobrze albo niedobrze.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

PanMarcin pisze: Adnotacja: Karta wyroczni dająca żetony Zeusa działa zupełnie inaczej niż graliśmy. Kartę tę gracz zagrywa w swojej turze i otrzymuje w zamian żeton Zeusa (na stałe). Nie jest ona używana do "podbijania modlitewnej licytacji", tak jak jej używaliśmy :) Jest więc dużo mocniejsza niż przypuszczałem :)
Nie, to jest nieścisłość w instrukcjach (w różnych językach). W instrukcji wprawdzie napisano "Do zagrania po odkryciu karty Olimpu. Gracz dodaje jeden żeton Zeusa do już posiadanych, po czym odrzuca tą kartę", ale to błąd ("tą kartę" też :wink: ). W pudełku są dwa żetony Zeusa, z czego jeden jest nadmiarowy i niepotrzebny (kwestia produkcyjna) a drugi służy do zaznaczania, kto ma terytorium z Olimpem. Na BGG jest wyjaśnienie, że to nieścisłość i że karta daje chwilowy wzrost pobożności (jeden symbol więcej na potrzeby rozpatrywania bieżącej karty boga). Jakby dawała stały, to byłaby przegięta.

http://www.boardgamegeek.com/thread/678 ... eus-tokens

A dla ścisłości, to mówimy o karcie przeznaczenia :wink: . Wyrocznia to ta płytka co miałeś, która pozwalała na wybieranie 1 z 3 kart przeznaczenia.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
PanMarcin
Posty: 84
Rejestracja: 01 kwie 2011, 23:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: PanMarcin »

Geko pisze: Nie, to jest nieścisłość w instrukcjach (w różnych językach).
Ooo! :) Czyli nie czytamy polskich instrukcji i nie mądrzymy się na forum potem :)
Naprawdę nie mówi się "tę kartę"? Żyję w przekonaniu, że jak "ę" na końcu wyrazu, to używam "tę". Choć kolega polonista uważa, że można bez obaw używać zamiennie "tę" i "tą". Ja jestem matematykiem, nie znam :)
Będzie dobrze albo niedobrze.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Grr, moja literówka (jak szybko piszę bezwzrokowo, to palce mi czasem robią literówki), chodziło oczywiście o błąd w instrukcji "tą kartę", zamiast "tę kartę" :lol: Obie formy w mowie podobno są dobre ("tę" prawidłowe, a "tą" dopuszczalna), ale na piśmie tylko "tę".
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Drugi stolik tez gral w Olymposa i moja prywatna oplinia jest taka: gra dziala bardzo sprawnie, nie mam kompletnie zadnych zarzutow z wyjatkiem jednego - gra mnie nie porywa, nie ma tego blysku, czegos co by mnie przyciagalo do kolejnych rozgrywek. A co do zwycieskiej strategii to mi sie udalo polaczyc elementy, ktore przy stoliku obok byly udzialem roznych graczy, czyli 10 kafelkow technologii i 22 pkt. z cudow ;)

Zabawnie dlugo gral tez sasiedni stolik w OLymposa - wystartowal z 10-15 minutowym opoznieniem do naszego a zakonczyl, gdy my rozegralismy juz Olymposa i 5 (slownie: piec) innych rozgrywek i bylismy juz w trakcie szostej (Dixit Odyssey) :twisted:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
PanMarcin
Posty: 84
Rejestracja: 01 kwie 2011, 23:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: PanMarcin »

jax pisze:A co do zwycieskiej strategii to mi sie udalo polaczyc elementy, ktore przy stoliku obok byly udzialem roznych graczy, czyli 10 kafelkow technologii i 22 pkt. z cudow ;)
Cholera, że też na to nie wpadłem! :o
Będzie dobrze albo niedobrze.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

jax pisze:Drugi stolik tez gral w Olymposa i moja prywatna oplinia jest taka: gra dziala bardzo sprawnie, nie mam kompletnie zadnych zarzutow z wyjatkiem jednego - gra mnie nie porywa, nie ma tego blysku, czegos co by mnie przyciagalo do kolejnych rozgrywek.
Jestem mile zaskoczony Twoją opinią. Spodziewałem się, że grę mocno zjedziesz.
jax pisze:A co do zwycieskiej strategii to mi sie udalo polaczyc elementy, ktore przy stoliku obok byly udzialem roznych graczy, czyli 10 kafelkow technologii i 22 pkt. z cudow ;)
Wszystko zależy od tego, co robią inni. Ja wyraźnie zwycięskich strategii w grze nie widzę, choć pewne kombinacje mają duży potencjał.
jax pisze:Zabawnie dlugo gral tez sasiedni stolik w OLymposa - wystartowal z 10-15 minutowym opoznieniem do naszego a zakonczyl, gdy my rozegralismy juz Olymposa i 5 (slownie: piec) innych rozgrywek i bylismy juz w trakcie szostej (Dixit Odyssey) :twisted:
Oj tam, oj tam, ale paskudna propaganda :wink: Ja wy zaczynaliście, to my mniej więcej zaczynaliśmy tłumaczyć zasady. Tłumaczenie zajęło pewnie ze 20-30 minut. Poza tym wy graliście w 4 osoby, a my w 5. Zdarzały nam się chwilowe przestoje, zwłaszcza pod koniec, ale trochę też dlatego, że były luźne rozmowy. W sumie graliśmy chyba 2 godziny, co nie wydaje mi się aż tak długo na 5 osób. A te wasze 5 rozgrywek to jakieś bzurki typu "każdy zagra dwa razy po jednej karcie i koniec gry" :wink:

Marcinie, co do strategii Jaxa, to pamiętaj, że początkowy układ technologii (a zatem ich ceny i to jak się układają w kolumnach, co ma znaczenie dla cudów) jest losowy. Więc Jax mógł mieć lepszy układ pod granie akurat tej strategii (np. powtarzające się surowce w kosztach).
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Geko pisze: Jestem mile zaskoczony Twoją opinią. Spodziewałem się, że grę mocno zjedziesz.
No nie, nie ma powodu.
geko pisze: Wszystko zależy od tego, co robią inni. Ja wyraźnie zwycięskich strategii w grze nie widzę, choć pewne kombinacje mają duży potencjał.
To oczywiscie nie byla strategia, ale rezultat gry. Jesli jakakolwiek strategia uda sie go uzyskac, to znaczy ze ma sie ogromne szanse powalczyc o wygrana.
geko pisze: Oj tam, oj tam, ale paskudna propaganda :wink: Ja wy zaczynaliście, to my mniej więcej zaczynaliśmy tłumaczyć zasady. Tłumaczenie zajęło pewnie ze 20-30 minut. Poza tym wy graliście w 4 osoby, a my w 5. Zdarzały nam się chwilowe przestoje, zwłaszcza pod koniec, ale trochę też dlatego, że były luźne rozmowy. W sumie graliśmy chyba 2 godziny, co nie wydaje mi się aż tak długo na 5 osób. A te wasze 5 rozgrywek to jakieś bzurki typu "każdy zagra dwa razy po jednej karcie i koniec gry" :wink:
Wszystko to prawda ale pominmy szczegoly na rzecz utworzenia legendy ;)

[/quote]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

Hej, dzięki za piątkowe gry, najpierw First Train to Nurnberg, a potem same wesołe filerki: The Resistance, Geistes Blitz i Dixit Odyssey: jak sobie przypomnę "Sikorskiego" to do tej pory się gęba cieszy :lol:
ewaewa
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2011, 18:52

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ewaewa »

Cześć, szukam osób, które chciałyby zagrać w najbliższy piątek w:
Glory to Rome, Książęta Florencji lub Dungeon Lords (możemy wyjaśnić zasady).

Ewentualnie: Race for the Galaxy lub 7 cudów świata, jeśli ktoś mógłby wyjaśnić zasady, bo gry dostanę pod koniec tygodnia i nie wiem czy zdążę przeczytać instrukcję:)
Awatar użytkownika
PanMarcin
Posty: 84
Rejestracja: 01 kwie 2011, 23:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: PanMarcin »

ewaewa pisze:Cześć, szukam osób, które chciałyby zagrać w najbliższy piątek w:
Glory to Rome, Książęta Florencji lub Dungeon Lords (możemy wyjaśnić zasady).

Ewentualnie: Race for the Galaxy lub 7 cudów świata, jeśli ktoś mógłby wyjaśnić zasady, bo gry dostanę pod koniec tygodnia i nie wiem czy zdążę przeczytać instrukcję:)
Chętnie spróbowałbym Dungeon Lords. Race'a mogę wytłumaczyć. 7 cudów też. Obie gry są szybkie, więc spokojnie starczyłoby czasu na Dungeon Lords. Jeżeli zaczęcie gry około 17-18 nie jest problemem, to wpisz mnie na listę chętnych :)
Będzie dobrze albo niedobrze.
ewaewa
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2011, 18:52

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ewaewa »

No to już mamy 3 osoby. CZekamy na jeszcze jedną - do Dungeon Lords muszą być 4 - wersja na 3 osoby nie jest za bardzo udana.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Szukam chętnych na wieloosobówkę historyczną na piątek a może na sobotę lub niedzielę.
Już wiele razy pisałem jakie tego typu gry posiadam to nie będę się powtarzał.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

Witam,
w ten piątek wyjątkowo pojawię się o godzinie 18:00. Liczę na to, że do czegoś się dołączę.

Awaryjnie biorę ze sobą Mu & Lots more czyli kilka ciekawych karcianek na 60-70 min.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: herman »

ja jestem chetny na jakas gre wojenna/strtegiczna/eurogre z duza iloscia interakcji.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

To z wieloosobówek mogę przynieść: Sword of rome (przede wszystkim), Kutuzov, Wellington, Orzeł i Gwiazda (ale zacząć kampanię od ustawienia ze scenariusza drugiego lub zapisać stan gry i dokończyć w innym terminie), HIS (podobnie jak przy Orzeł i Gwiazda), History of the roman empire, Srebrna flota, Wyprawy krzyżowe - rosyjskiej firmy produkcja wieloosobowa, Imperium Romanum, Hannibal barkas.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

zagrałbym jutro w jakąś grę,której nie mam.
Najchętniej może i w dwie-czy ktoś może przynieść,nauczyć i zagrać w : Troyes,Navegador,Hansa Teutonica,Vasco da Gama,Louis XIV,Key Market,Olympus,Torres,Chicago Express ?
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

staszku, jak chcesz to możesz coś ode mnie pożyczyć, mnie prawie na bank jutro nie będzie
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

w żadną z tych gier nie grałem,także wolałbym pożyczyć razem z właścicielem ;)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

staszek pisze:w żadną z tych gier nie grałem,także wolałbym pożyczyć razem z właścicielem ;)
Mogę przynieść Vasco da Gama. Poza tym chętnie wezmę RftG i Glen More.

Wczoraj z bazynem zaczęliśmy szukać chętnych na Die Macher za tydzień w piątek. Są chętni?
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

W Die Macher baaardzo chętnie bym zagrał,ale nie będę mógł w przyszły piątek.
Może za dwa tygodnie ?
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bart8111 »

Ja też jestem chętny na Die Machera.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

draco pisze:
staszek pisze:w żadną z tych gier nie grałem,także wolałbym pożyczyć razem z właścicielem ;)
Mogę przynieść Vasco da Gama. Poza tym chętnie wezmę RftG i Glen More.

Wczoraj z bazynem zaczęliśmy szukać chętnych na Die Macher za tydzień w piątek. Są chętni?
ale przecież Jaś jest za tydzień w Bieszczadach :?:
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Panowie i Panie,
Czy oprócz Draco i jego Vasco + ew.Gleen More ktoś będzie ?
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

Grzesiek i ja.
ODPOWIEDZ