Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: mbork »

Nie znalazłem tematu o tej grze, więc zakładam (jeśli już jest, bardzo przepraszam).

A zakładam dlatego, że chciałbym zapytać, na ile jest sens grać z kimś, kto zna angielski na baaaardzo podstawowym poziomie? No i czy w 2 osoby to chodzi w miarę dobrze?
Awatar użytkownika
knidyjczyk
Posty: 148
Rejestracja: 06 paź 2006, 12:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tales of the Arabian nights

Post autor: knidyjczyk »

mbork pisze: A zakładam dlatego, że chciałbym zapytać, na ile jest sens grać z kimś, kto zna angielski na baaaardzo podstawowym poziomie?
Niestety, nie ma to żadnego sensu. Angielski w historyjkach jest to w miarę normalny literacki język, pełen słówek, których nie uświadczysz na maturze ;) oraz idiomatycznych zwrotów.
mbork pisze: No i czy w 2 osoby to chodzi w miarę dobrze?
Tak, zupełnie nieźle. Grałem w dwie osoby i było ok.
pracuję w rebel.pl - gg: 697779
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tales of the Arabian nights

Post autor: mbork »

Dzięki za szybką odpowiedź; to niestety oznacza, że raczej odpada...
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Tales of the Arabian nights

Post autor: GoldenDragon »

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem, a odstrasza go angielski - zapraszam do pomocy tu
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Tales of the Arabian nights

Post autor: Kin@a »

Czy jest szansa, że tę grę ktoś wyda w polskiej wersji językowej?
Mam pierwszą edycję angielską, ale z uwagi na to, że jest mocno zależna językowo to rzadko gram z nowymi osobami, a jest naprawdę świetna.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Tales of the Arabian nights

Post autor: rattkin »

Jakby miał wydać, to by już dawno wydał. Może przy okazji jakiegoś wznowienia/reedycji ... ale na nią się raczej nie zanosi.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: Yuri »

Gra wydaje się ma całkiem sporo zwolenników, a tutaj dosłownie pare wpisów :) No, ale do rzeczy - czy byłby ktoś chętny popracować nad tłumaczeniem gry na wersję PL ? To sporo pracy i nie zrobimy tego w miesiąc, ani dwa, ale "w kupie raźniej" jak wiadomo. Zapraszam do kontaktu, jeżeli nie to na spokojnie zacznę prace samemu po prostu :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: Paskuder »

Byłbym nawet chętny niestety ostatnio czasu brak :cry:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: Yuri »

Paskuder pisze: 05 cze 2020, 14:53 Byłbym nawet chętny niestety ostatnio czasu brak :cry:
Na spokojnie. Jedną z kwestii powodzenia całego przedsięwzięcia jest świadomość jego długofalowości. Zdążysz odzyskać kilka jednostek czasu nim projekt sie zakończy, jestem niemal pewien :)

EDIT: Na ten moment jest nas już 2 do translacji i wahający się Paskuder. Nie jest źle :) Gdyby ktoś chciał dołączyć to proszę o kontakt. Pozwoliłem sobie "skrobnąć" do osób które w wątku sprzed lat w innym dziale deklarowały prace nad tłumaczeniem, może mają nadal pliki. Choć w sumie jestem zdania, że lepiej zacząć wszystko samemu od nowa i zrobić cały projekt w "jednej manierze" językowej, a nie takiego lingwistycznego Frankensteina.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 862 times
Been thanked: 631 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: bajbaj »

Napisałem powiem czas temu do Z-MAN games z pytaniem o szansę dodruku w nieodległej przyszłości. Przed chwilą dostałem maila z informacją, aby śledzić ich media społecznościowe i stronę www😁
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 862 times
Been thanked: 631 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: bajbaj »

Jest oficjalne info o dodruku trzeciej edycji Tales of the Arabian Nights:
https://www.zmangames.com/en/news/2021/ ... st-matrix/

Informacja dobra - cena w Z-MAN games to 60 USD.
Informacje złe - nastawiają się głównie na sprzedaż przez ich sklep, a tylko niewielka część nakładu ma pójść do sklepów (głównie w krajach anglojęzycznych). Przez sklep Z-MAN nie ma co zamawiać. Koszt dostawy do PL jednej gry to ... 100 USD, zaś np. 10 gier to ... 600 USD.
Informacja dobra (kolejna) - gra jest już dostępna w sklepie Zatu w UK za 50 GBP.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2021, 13:37 przez bajbaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 647 times
Been thanked: 524 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: Harun »

Sprawdźcie tu
https://www.taniestany.com
X lat temu tak sprowadzałem moj egzemplarz.
Gra jest unikatowa, w zasadzie czasami to nie gra a snucie opowieści. Nie każdy polubi, ale mój syn i ja dobrze się bawimy grając razem wariant solo.
Natomiast angielski jest tu na wymagającym poziomie.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 862 times
Been thanked: 631 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: bajbaj »

Od jakiś dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem ToTAN. Zagrałem raptem kilka razy, w tym dwa razy solo. Już po pierwszej grze gra dostała numerowane miejsce na loży, zaś kilka kolejnych sprawiło, że wystawiłem jej dozgonny bilet wstępu na mój stół. Tak - tak jak pisano wcześniej w tym wątku - to jest doświadczenie, a nie gra sensu stricto. OK, mamy jakiś tam wpływ na to, co robimy, możemy jakoś tam ukierunkowywać naszą drogę i rozpatrywanie wydarzeń gromadzonymi umiejętnościami. Ale ... to zupełnie nieważne. Historie, które tworzą się w tej grze przebijają każdą popołudniową drzemkę, gdy dobiegające z otoczenia sygnały stymulują plastyczność opowieści. Bycie gonionym przez Sułtana Kijowa od Kijowa po Andaluzję, po odmowie przyjęcia ręki jego córki, zapobiegnięcie konfliktowi światowemu pomiędzy ludźmi a ... (no właśnie:-)), rozpacz uniemożliwiająca poruszanie się po mapie po zabiciu bezbronnej staruszki (przecież wydawała się złowrogą wiedźmą!), czy też kompletowanie załogi składającej się z garbatego handlarza, ifryta i kogo to tam jeszcze ... to codzienność ToTAN. W grze rewelacyjnie pomaga apka, która sprawia, że w ciągu 30 sek. można przejść do właściwego akapitu w księdze opowieści i zmierzyć się z jednym z 2600 tys. wydarzeń (każde ma od 1 do 3-4 rozstrzygnięć...). To gra, w którą się gra dla zagrania, a nie dla wygrania, a gromadzone punkty są chyba tylko po to, by sugerować, że powinniśmy już kończyć grę :D

Długo czekałem na możliwość zakupu w rozsądnej cenie. Na szczęście pojawił się już wcześniej przeze mnie wzmiankowany dodruk Z-Man (mały, ale zawsze). Gry w końcu trafiły do brytyjskich sklepów i można było je bez problemu sprowadzić do PL. Jeśli ktoś jest chętny, to polecam się spieszyć. Nakład się już oficjalnie skończył, a kolejnego wydanego przez Z-Man Games już nie będzie (Goldberg i Z-Man zakończyli współpracę). Kolejny potencjalny druk dopiero za ileś tam lat u innego wydawcy (ale to i tak nic pewnego). Gra jest jeszcze dostępna w niektórych mniejszych brytyjskich sklepach wysyłkowych (w Zatu już brak towaru).
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: playerator »

bajbaj pisze: 29 sie 2021, 11:41
Spoiler:
Czy to nie są spojlery fabularne? No bo jak teraz spotkam staruszkę... (jeszcze nie grałem, ale kiedyś mój angielski /albo Yuri... :wink:/ da radę).
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 862 times
Been thanked: 631 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: bajbaj »

playerator pisze: 30 sie 2021, 00:53
bajbaj pisze: 29 sie 2021, 11:41
Spoiler:
Czy to nie są spojlery fabularne? No bo jak teraz spotkam staruszkę... (jeszcze nie grałem, ale kiedyś mój angielski /albo Yuri... :wink:/ da radę).
Nie bój żaby :D Tak to napisałem, żeby nic nie spojlerować. Wiedźm w różnym wieku jest tam na pęczki!
tapczan0
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2020, 23:24
Has thanked: 4 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: tapczan0 »

A czy gdzieś poza eBay / Amazon za +200 EUR da radę dostać ? bo narazie to tylko uzywki widzialem
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10988
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: japanczyk »

tapczan0 pisze: 30 sie 2021, 09:54 A czy gdzieś poza eBay / Amazon za +200 EUR da radę dostać ? bo narazie to tylko uzywki widzialem
Już nie - był dodruk i szybko poszło.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 862 times
Been thanked: 631 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: bajbaj »

japanczyk pisze: 30 sie 2021, 10:13
tapczan0 pisze: 30 sie 2021, 09:54 A czy gdzieś poza eBay / Amazon za +200 EUR da radę dostać ? bo narazie to tylko uzywki widzialem
Już nie - był dodruk i szybko poszło.
Trudno znaleźć, ale niektóre sklepy jeszcze mają

https://www.totalcards.net/tales-of-the-arabian-nights

Wysyłają do PL.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 647 times
Been thanked: 524 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: Harun »

Kupujcie, kupujcie! Dziwna to gra (jeśli w ogóle gra), ale świat tam odwzorowany taki piękny! Powiązany z faktycznymi historiami opowiadanymi arcyciekawej postaci Haruna ar Rashida przez sprytną Szeherezadę. Imię tego kalifa na tyle mi się spodobało, że wziąłem je sobie jako nick. Harun i jego syn Al Mamun to jedne z najwybitniejszych postaci czasów potężnej Arabii, jakkolwiek sednem gry nie są wydarzenia historyczne, a baśniowe opowieści.

Gra jest świetnym pomysłem na pół RPGowy wieczór z dzieckiem w wariancie solo (czyli coop). Mojemu starszemu synowi bardzo się podoba, a co więcej uwielbia tworzyć oprawę do gry, otaczając planszę artefaktami, które sobie przywiózł z naszych arabskich podróży. Centralne miejsce zawsze zajmuje lampka oliwna z Omanu, do której wrzuca kości (takie arbaskie dice tower) :)
Vivo
Posty: 43
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:50
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: Vivo »

@bajbaj, po tym co Ty wyprawiasz w niektórych wątkach (tutaj, tmb, to tylko ostatnie przykłady), każde wydawnictwo bierze Cię z marszu :mrgreen:
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 862 times
Been thanked: 631 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: bajbaj »

Vivo pisze: 30 sie 2021, 19:29 @bajbaj, po tym co Ty wyprawiasz w niektórych wątkach (tutaj, tmb, to tylko ostatnie przykłady), każde wydawnictwo bierze Cię z marszu :mrgreen:
Wiesz, to niechcący. Starzy neofici tak mają 🥴

A co do TotAN, to poza świetnej jakości ogromną planszą, kartami i księgą opowieści, w pudle jest kartonowa wypraska. Nie zdziwcie się, jeśli będzie wygięta bądź rozwalona. Mieli wyraźny problem z pakowaniem. Można by pomyśleć, a co tam, wywalę. Ja tak zrobiłem, ale wcześniej musiałem ją oderwać od pudła, bowiem była do niego przyklejona... Wykleiłem pudło na zielono i jest git, choć krzywo trochę... 😁
Spoiler:
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: Yuri »

Lossentur pisze: 31 sie 2021, 08:26 No i koniec. Jeżeli ktoś czekał z kupnem na Total Cards to niestety, ale nie ma już dostępnych sztuk.
Zdążyłeś wziąć dla siebie ?

Sonduje temat zrobienia epokowej mapy świata na płótnie do tej gry - meeeega klimatycznej ! - dam znać o ew. kosztach jak ustale detale.

EDIT: mam wykonawcę - sprawdzonego z wcześniejszych zleceń - ale ktoś musiałby na pliku zrobić dwie rzeczy... podmienić nazwy miast, bo sa kiepską czcionką i poprawić wizualnie linie połączeń pomiędzy miastami, bo są niewyraźne. Ktoś coś by pomógł ?
Chodzi mi o taką mapę dostosowaną do ToTAN:
Obrazek
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: donmakaron »

Yuri pisze: 31 sie 2021, 10:13 EDIT: mam wykonawcę - sprawdzonego z wcześniejszych zleceń - ale ktoś musiałby na pliku zrobić dwie rzeczy... podmienić nazwy miast, bo sa kiepską czcionką i poprawić wizualnie linie połączeń pomiędzy miastami, bo są niewyraźne. Ktoś coś by pomógł ?
W jakim formacie plik?
Yuri pisze: 31 sie 2021, 10:13ToTAN
Widzę to tu nie pierwszy raz... zdaje się, że powinno być albo TOTAN albo TotAN, może nawet TAN, ale na pewno nie ToTAN ;)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: Yuri »

Masz całkowita rację, jeszcze mi się myli. TotAN jak najbardziej.

JPG, ale ogromny rozmiarowo.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Tales of the Arabian Nights (A. J. Gallela, E. Goldberg, K. Maroney, Z. Shlasinger)

Post autor: Paskuder »

Człowiek robi sobie miesięczną przerwę od forum i dupa, okazja przegapiona :cry:

Yuri jeżeli Photoshop mi odczyta taki plik to spokojnie mogę wam to ogarnąć Pro publico Bono...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
ODPOWIEDZ