Powerboats

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
shagy
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Krotoszyn, Wrocław
Has thanked: 2 times

Powerboats

Post autor: shagy »

Witam Oglądając oferty sklepów z grami natrafiłem na tą grę i tu zwraca się do was z pytanie czy ktoś może w to grał?
Jeśli tak, to czy mógłby opisać tą grę, czy dobrze działa na dwie osoby i czy są gdzieś do niej polskie zasady bo takowych nie znalazłem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Powerboats

Post autor: Nataniel »

Graliśmy na Kaszubkonie. Ja nie przepadam za wyścigówkami, ale osoby, które w nią grały były z reguły zachwycone :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Powerboats

Post autor: DDP »

Posiadam ow gre. Gralem kilka razy w roznej liczbie graczy i smiem twierdzic ze najlepiej chodzi na 4 osoby. 2-3 to dosc malo i nie czuc tej presji wyscigu. Natomiast w 5 i 6 jest troche chaos i wyscig potrafi trwac zbyt dlugo. Sama gra jest prosta ale ma w sobie element zarzadzania ryzykiem ktory sprawia ze doza odpowiedniej strategii jest potrzebna. Wszystko sprowadza sie do wybrania najlepszej sciezki omijania przeszkod i odpowiednich rzutow koscia ale jak wiadomo jesli sie nie ma szczescia w kosciach...:) Warto zwrocic uwage na modularna plansze i mozliwosc wyboru ksztaltu okrazenia co sprawia ze zaden wyscig nie jest taki sam. Minusem gry na pewno jest fakt iz jesli ktos ucieknie to ciezko go dogonic/przeszkodzic chyba ze popelni sam blad (ale taki zarzut mozna miec do wiekszosci gier wyscigowych). Ogolnie gra jest dobra ale na rynku sa z pewnoscia dostepne ciekawsze.
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Powerboats

Post autor: bart8111 »

Mnie zachęciły do kupna te pochlebne komentarze po Kaszubkonie i nie żałuję zakupu. Choć gra jest rzeczywiście bardzo prosta i nie ma w niej wielkiej filozofii to gra się w nią przyjemnie. Należy ją traktować jako lekką grę rodzinnę albo do piwka. Grałem też w Snow Tails i tam kombinowania jest na pewno więcej, ale kosztem tego jest tam też większy downtime. Ja grałem póki co w 3 osoby i w 5 osób i według mnie im więcej osób tym większe emocje i większa rywalizacja. Na 2 osoby pewnie nadal dałoby się fajnie pograć ale już pewnie bez takich emocji jak przy większej liczbie uczestników.

edit:
DDP pisze:Ogolnie gra jest dobra ale na rynku sa z pewnoscia dostepne ciekawsze.
Wbrew pozorom aż takiego wielkiego wyboru fajnych gier wyścigowych to nie ma albo może ja się nie natknąłem, bo oprócz Powerboats i Snow Tails to mi nic nie przychodzi do głowy. Jest jeszcze Formula De ale jest ona ponoć jeszcze bardziej losowa/familijna od Powerboats z tego co czytałem.
shagy
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Krotoszyn, Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Powerboats

Post autor: shagy »

A co z polską instrukcją jest takowa? Jeśli nie to czy ktoś móglby wytłumaczyć zasady.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Powerboats

Post autor: DDP »

bart8111: w sumie racja ale ile mozna odmian wyscigow zrobic? Kostkowe albo karciane albo na punkty energii. Z pewnoscia Snow Tails sa najlepszymi wyscigami na rynku a przynajmniej dajacymi najwiecej "do zrobienia" i najwieksza satysfakcje ze zwyciestwa. Z dobrych wyscigow polecam: Ave Caesar (na 5-6 osob), Um Reifenbreite (na 4 osoby), Savannah Tails (czyli latwiejsze/bardziej rodzinne Snow Tails). Warto tez pamietac o Robo Rally ktore pomimo swoich wad jest unikalna gra wyscigowa z najwieksza ze wszystkich wymienionych tytulow dawka interakcji...negatywnej:>

shagy: z tego co wiem polskiej instrukcji nie ma
Zawsze gram o zwycięstwo!
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Powerboats

Post autor: Dabi »

Wbrew pozorom aż takiego wielkiego wyboru fajnych gier wyścigowych to nie ma albo może ja się nie natknąłem, bo oprócz Powerboats i Snow Tails to mi nic nie przychodzi do głowy. Jest jeszcze Formula De ale jest ona ponoć jeszcze bardziej losowa/familijna od Powerboats z tego co czytałem.
Jest jeszcze Rush n Crush z wyścigowych gier o dość mocnej negatywnej interakcji :)
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Powerboats

Post autor: bart8111 »

Tego nie znałem, a wygląda faktycznie ciekawie, jak przeniesienie na planszę komputerowego Wipeouta.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4481
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1439 times
Been thanked: 1102 times

Re: Powerboats

Post autor: garg »

Są jeszcze trzy ciekawe gry wyścigowe, których nikt nie wymienił: Hurry Cup (niby losowa, coś tam się decyduje, ale i tak najważniejszy jest refleks w zgarnianiu dobrej kostki), Mississippi Queen (miłe spacerowe wyścigi parowcami po rzece, mało losowości) i Fast Flowing Forest Fellers (dzieci mojego szwagra są nią zachwycone, a i ja się nieźle przy niej bawię - jest najbardziej rodzinna z tych trzech, bo i losowość jest, i taktyka). Taki Offtop :P
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
shagy
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Krotoszyn, Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Powerboats

Post autor: shagy »

Z tego co wie zasady n s zbyt trudne, więc czy jakiś użytkownik móglby te zasady utaj napisać?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ