[Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: Grzech »

Ktoś ma jeszcze jedno miejsce w pokoju w Łabędach?
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: Palmer »

A czy będzie może Agricola i Cywilizacja, bo w wymianionej 80 tych dwóch ier niestety nie znalazłem? :/
trzewik

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: trzewik »

Czy ktoś jest zainteresowany grą w Neuroshima Tactics (figurkowa gra bitewna). To nie jest planszówka, ale jeśli ktoś jest fanem figurek, to może jest zainteresowany - w tym wypadku wezmę do MDK figurki i przygotuje makiety.



Cywilizacje przyniosę.
Agricoli nie mam.
Awatar użytkownika
bloodlord
Posty: 55
Rejestracja: 31 paź 2008, 12:04
Lokalizacja: okolice Brzeska

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: bloodlord »

Jeśli ktoś chce się zabrać na Pionka z Tarnowa, Brzeska, Bochni lub Krakowa to zapraszam ... mam wolne miejsca w samochodzie.
Wyjazd w sobotę w godzinach porannych, powrót w niedzielę popołudniu.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: Browarion »

Z radością informuję, że jednak uda mi się pojawić na Pionku. Do zobaczenia przy planszy i przy kawie ;)
Petr - see you tomorrow, I hope you will find time to play together ;)

8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: costi »

Swietnie :) Do zobaczenia!

@trzewik - chetnie sie zapoznam.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: Tycjan »

trzewik pisze:Czy ktoś jest zainteresowany grą w Neuroshima Tactics...
Ja, ale o tym już wiesz ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: Cirrus »

ozy pisze: Do pogrania na Pionku będą:
- bitwa pod Płowcami 1331,
- bitwa pod Grunwaldem 1410,
- bitwa pod Świecinem 1462.
To co tygrysy lubią najbardziej :mrgreen:

Jak drzewiej śpiewano:

"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Z pod kopyt tryska taki syn
Dalej ich prać i gnać i w dym!
(...)
Uwielbiam kiedy hardy pan
Na wrogie szyki leci sam.
Koń parska, rycerz tnie za dwóch
W drużynie dziarski rośnie duch.
Bo przykład to nie lada"
:D
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: Palmer »

trzewik pisze: Cywilizacje przyniosę.
Agricoli nie mam.
Będę wdzięczny. Teraz tylko czekać na jakąs dobrą duszę z Agricolą :mrgreen:
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: sheva »

Browarion to ja się nie będę kręcił w pobliżu jak zamierzasz kawę pić ;)
Kurcze no to już jutro! Wszystko gotowe nic tylko grać! do zobaczenia na miejscu!
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: Cirrus »

Super było, szczególnie że obroniłem mistrza neuroshimy :mrgreen:

Dzięki organizatorom i współgraczom (w końcu grałem w Grę o Tron!), mimo upałów było super :D

A i prototypy "Krzyżaków" i CGE świetne :)
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: Ryu »

Niestety nie opowiem, że STANDARDOWO było super bo był to mój pierwszy Pionek więc powiem pierwszy raz: było super :)
Osobiście nie wiedziałem nic o konkursach czy innych ciekawych rzeczach na imprezie... Ja wraz ze znajomymi grałem... Brałem jedną gierkę, ktoś nam tłumaczył, zagraliśmy, odkładaliśmy, braliśmy następną... i kolejną...i kolejną... I było tak jak sobie wyobrażałem. Było super :) Może ciut za duszo ale myślę że przyjdzie jeszcze czas na układy z pogodą ;)

Wielkie dzięki "pomarańczowym koszulkom", szczególnie tym którzy nam (mi z żoną i znajomymi) tłumaczyli zasady więc: Korzeniowi, Piechowi, Veridianie (jeśli przekręciłem nicka - sorki) i komuś kto tłumaczył nam Alhambrę. Umiecie świetnie przekazać reguły, dzięki czemu umiałem dnia następnego tłumaczyć innym znajomym nowopoznane gry :) Szacuneczek Panowie i Panie.

BTW: dzięki też Trzewikowi za imprezę :mrgreen:

Koniec bzdur. Teraz kilka fotek (nie wiem czy można i ile można wklejać... Jakby co, admin usunie ;) )

Sobota, ok. 10.15... Poznajemy historię Polski...
Obrazek


Kobiety poznają Dominiona... Korzeń w roli tłumacza :)
Obrazek


Ja ze znajomymi czyli jatka w Verflixta :twisted:
Obrazek


Pozerzy... Na twarzy uśmiech a w myślach operacje taktyczne jak szybko i skutecznie unieszkodliwić pozostałych...
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Korzeń wytłumaczył to czas na rzeź :twisted:
Obrazek


Tłumacz 2 - Alchemik w roli głównej
Obrazek


Obrazek


...lans +1
Obrazek


Obrazek


Przyszli pasterze... ;)
Obrazek


Obrazek


Hm... Co to za gra?
Obrazek

Pozdrawiam
Ryu
Awatar użytkownika
Nicpoń
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: Nicpoń »

No i już po Pionku :) Cirrus gratki!
W sobotę najlepszą z gier w które zagrałem było Tobago, wc szybko wytłumaczył zasady i można było przystąpić do rozgrywki. Chociaż mam pewne obawy że gra ta może szybko się znudzić po kilku rozgrywkach i wylądować na półce. Ale to tylko moje przypuszczenia. Dzięki Necrofob, ten remis to była jakaś abstrakcja :)
Niedziela upłynęła pod znakiem Cyclades, i śmiało mogę je uznać za odkrycie na Pionku. Proste zasady i dużo możliwości. Już od dawna się przymierzam do zakupu, bo strona wizualna mnie powala. Ale te dwie rozgrywki, upewniły mnie w tym że nie będą to stracone pieniądze. :) No niestety, nie udało się przetestować z grymirem rozgrywki na dwóch graczy, ale może będzie jeszcze okazja. Końcówka drugiej partii, którą wygrał sheva, pokazała że do samego końca szansę na wygrana ma każdy z graczy. Polecam :D
Ostatnio zmieniony 13 cze 2010, 20:59 przez Nicpoń, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MoniQ
Posty: 143
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:36
Lokalizacja: Opole

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: MoniQ »

Fajnie fajnie, tylko za krótko. Przyjazd na połowę Pionka tylko boleśnie zaostrza apetyt :) I nocne Tichu nas ominęło, buu..
No ale jak zwykle zabawa przednia, dzięki wszystkim za wszystko :)
Strzeż się popełnienia morderstwa! Prowadzi ono do kradzieży, a stąd krok tylko jeden do kłamstwa [J. Tuwim]
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: grymir »

Pionek super imprezą jest, ukryć się nie da (bo i po co ).
Drugi dzień upłynął pod znakiem Cyclades grałem raz i tak nie do końca mnie przekonały ale czy na pewno bo od razu raz drugi zagrałem coś w tytule jest i wielkie dzięki dla Wojtka który pozwolił pogrzebać :wink: w swojej torbie i wypróbować tytuł .
W pierwszym dniu grałem w bardzo ciekawą grę Makao moje odkrycie pionka dokonane za doradą Veridiany .
Oczywiście były tatrze inne gierki np. Borze Igrzysko miodzio .
I już z niecierpliwością czekam na mini pionka
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 46 times

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: Barbarzyciel »

Bardzo fajna impreza, choć mogę mówić tylko o tym, co się działo w niedzielę.

Dzięki dla organizatorów, szczególnie dla Veridiany za cierpliwość w tłumaczeniu zasad.
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: sheva »

Uffff ależ była imprezka! Bardzo bardzo mi się podobało mimo, że upał nie dawał spokoju :) Wielkie wielki dzięki organizatorom, impreza była zapięta na ostatni guzik. Wielki szacunek!

Dziękuje wszystkim którym chciało się ze mną grać :) Co do partii to jakich horror momentami był... Od końca: W Cyclades pierwsza w życiu partia i o końcowym zwycięstwie decydował rzut kością :/ no skandal po prostu! Spociłem się przez to podwójnie i muszę zagrać jeszcze raz żeby jakąś opinie sobie wyrobić o tym ciekawym tytule. Gra o tron to w ogóle jakaś porażka była, kolega wykołował nas i zanim się połapałem i policzyłem zamki było po ptokach :) Eufrat super i już wiem, że wole wariant z zasłoniętymi surowcami - dodaje smaczku tej grze i efekt walki z samym sobą :) O strongholdzie się nie wypowiadam bo w 8 turze zastanawiałem czy uda mi się wejść do 10 tury do zamku więc trzeba było poddać partie... Jeszcze raz wszystkim współgrającym wielkie wielkie dzięki!
Teraz o wybaczenie muszę prosić moich znajomych, tych świeżych i tych których znam trochę dłużej bo z nikim jakoś nie miałem czasu stanąć pogadać i po prostu pośmiać się albo pożartować... mam nadzieję, że szybko uda się to zmienić :)

pozdrowienia i do zobaczenia (oby jak najszybszego)
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9451
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: MichalStajszczak »

sheva pisze:Eufrat super i już wiem, że wole wariant z zasłoniętymi surowcami
:?: Jakie surowce? Czy to na pewno był Eufrat i Tygrys?
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: sheva »

Nie pamiętam dokładnie co symbolizują te kosteczki ;) wpływy bodajże :) tak jakoś mi się skojarzyło. I tak wiem w regułach stoi, że mają być zasłonięte ale u nas w Gliwicach była dyskusja jak lepiej się gra w zasłonięte czy odkryte no i stąd moja uwaga ;)
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: WRS »

Wyjątkowy Pionek!
Wyjątkowy, bo półPionek, niestety nie mogliśmy być w pełnym składzie :( (tylko z Córką byłem) i niestety tylko w sobotę.
Wyjątkowy, bo tym razem już i dla nas pierwsze godziny to powitania, ściskania i radość ze spotkania starych, dobrych znajomych! (nasz 3. Pionek)
Wyjątkowy, bo nie zawracaliśmy głowy Pomarańczowym, grając w umówione wcześniej gry.
Wyjątkowy, bo gorąco było nie-do-wytrzymania... ;)

Dziękuję:
Trzewikowi i Organizatorom za Pionka!
Simonowi za wspólną grę w O zoo le mio! Zaskakująca gra! Niepozorna na pierwszy rzut oka, ale nietrywialna!
Gosi i MisterowiC za rozgrywkę w Dixita. Kasia była szczęśliwa - uwielbia Dixita!
Folko za przywiezienie SchweineBande! Nie zawiodłem się! Super zabawa. Udało się zachęcić do rozgrywki Pawła z małą Olą... Oczywiście Ola nam zmiażdżyła ;)
macike oraz MisterowiC za partię Steam Barons. Było świetnie, choć zaś warunki na sali obniżyły radość z rozgrywki.
Skannie i macike za partię Puerto Rico. Świetnie się gra z geekami!

Żałuję, że:
nie zagrałem w Hawanę (Browarion, Ty wiesz o kim myślę ;) )
nie zagralem w prototypy Folka - brak czasu :( tylko jedna, jedyna sobota!
nie zagralem w Imperiala - szkoda, że się nie udało spotkać.

Było świetnie! Kapitalnie! I gorąco ;) za gorąco...

Kiedy będzie międzyPionek???
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: zoltarro »

dzieki za swietna impreze, choc bylem tylko w sobote i mam lekki niedosyt : P
dzieki wszystkim za wspolne granie i za mila atmosfere

konkurs geograficzny byl swietny, glowienie sie nad tym co jest na poludniowym srodku Afryki bezcenne : P
dodatkowo pilkarzyki nie pozwalaly zapomniec o trwajacym mundialu : )

DZIEKI
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: Browarion »

i ja zmęczony, ale szczęśliwy, dołączam się do pochwał i okrzyków zachwytu.
Super jak zwykle.

Podobnie jak wiele osób pograłem w zdecydowanie za mało gier, na pogaduszki i inne "spotkania" poświęciłem bardzo zdecydowanie za mało czasu i ze zdecydowanie zbyt małą ilością osób - i w ogóle zdecydowanie za mało (Moniq i Tycjan, WRS - wiecie że szczególnie o Was myślę ;)), choć starałem się maksymalizować wszelkie osiągnięcia; ale jestem szczęśliwy, że piłem całą atmosferę, jak wodę z uzdrowiska - rewelka.
I bardzo się cieszę, że choć trochę udało mi się wziąć udział w konkursie WC; Zosia - dzięki że chciałaś mnie przygarnąć :)

Szczególne podziękowania dla Trzewika za całokształt i 51 stan w trójeczkach, Wojtkowi za dwa dni świetnej zabawy - przy stoliku i przy konkursach, Petrowi za przybycie, pogaduszki i interesującego Avatara.
I bardzo wielkie dzięki Mondze, Merry i Sztefanowi za przecudowne pół-nocne ;) Tichu (Trzewik - byłeś twardy, ale jak Cię złamiemy do końca to zrozumiesz nas lepiej :P).
No i Grzechowi, ale to jasne :twisted:

I naprawdę wszystkim - rewelacja i chcę więcej i częściej ;) :mrgreen:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: WRS »

MisterC pisze:WRS i Kasi (żałujcie, drugi dzień był chłodniejszy)
Choćby był gorętszy i tak żałuję, że nie mogliśmy być!

Na międzyPionku się odegramy ;)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: Tycjan »

Niestety tylko jeden dzień (sobota) to za mało, ale i tak przywiozłem wrażeń masę, pozytywnych wspomnień i tego "czegoś" co pewnie każdy z nas czuje po każdej takiej imprezie i próbuj to jakoś opisać i podziękować za to :) Tym razem miałem tylko kontakt z testgrami, ale jestem pewny, że miałem okazje poznać tytuły, o których będzie się mówić i grać: świetna karcianka od Petra, Neuroshima Tacticks (to co Trzewik opisuje w swoich felietonach, ten klimat, to prawda, potwierdzam :) ) Przyglądałem się jeszcze grze Trzewika z Bogasem w 51 Stan i na pewno z jeszcze większą przyjemnością potestuję to w nas w Opolu. Ten Pionek byl dla mnie szczególny bo miałem okazje dzięki Filipposowi (dzieki :) ) wziąć udział w finale konkursu wc (Wojtek za każdym razem mnie zaskakuje, tak pozytywnie, że czekam z niecierpliwością na kolejne spotkanie :) ). Rewelacyjne konkurencje na długo pozostaną mi w głowie, a kolejne rozpakowywanie paczek od Rebela będzie już miało zawsze inny wymiar ;)
Ech tylko szkoda, że jeden dzień bez nocy w Łabęach... :|
Dziękuje Trzewikowi i całej pionkowej ekipie za cudowną sobotę. Dziękuję wszystkim, których miałem okazję ponownie spotkać i nowo poznanym za to, że byli i tworzyli tą atmosferę.

Już czekam na kolejne spotkanie :)

Browarion, ja nie wiem jak Ci się to udało, ale widziałem Cię tylko rano!!!! A mieliśmy sobie pogadać i pograć :) Jak nic musimy to nadrobić, tak nie może zostać ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
piechu
Posty: 267
Rejestracja: 26 sty 2010, 10:09
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 5 times

Re: [Gliwice] XIV edycja Pionka, 12/13 czerwca

Post autor: piechu »

Oczywiście przyłączam się do wszelkich podziękowań, zwłaszcza dla organizatorów Pionka, a także wszystkich konkursów :)

Niestety, w żadnym konkursie niczego nie wygrałem, ale poszczęściło mi się choć trochę na loterii - mam teraz 3 stare ŚGP do przeczytania zanim pojawi się 14 numer :D

W pamięci zostaną mi na pewno:
- Partia Cyclades rozegrana z Grymirem, Nicponiem i Shevą. Zawaliłem ją przez własną głupotę i chociaż gra dała mi drugą szansę na zwycięstwo, więc walczyłem dzielnie do samego końca, to ostatecznie i tak przegrałem. Jak napisał Sheva - przez rzut kością.
- W 80 gier dookoła świata. Rewelacyjny pomysł i niesamowity konkurs, brawo dla WC. Łamigłówka pochłaniająca bardziej niż niektóre gry :P Niestety moja znajomość gier jest zbyt mała, żeby coś osiągnąć, ale kartę oddałem ;)

Hehe, Ryu zaliczył mnie do "pomarańczowych" :P może kiedyś, ale jeszcze nie teraz ;)
ODPOWIEDZ